Як використовувати текстовий веб-браузер W3M в Linux

Чи потрібен вам текстовий веб-браузер на Linux для використання у вашому терміналі? Не подобається використовувати Lynx, оскільки він здається застарілим і млявим? Сподіваєтеся на щось краще? Перевірте W3M. Це сучасний текстовий термінальний веб-браузер для Linux, який може запропонувати набагато більше.

У цьому посібнику ми покажемо вам, як встановити W3M на Linux і як ним користуватися. Щоб почати, відкрийте вікно терміналу та дотримуйтесь інструкції нижче!

Встановлення W3M на Linux

Текстовий веб-браузер W3M не встановлено попередньо в жодній операційній системі Linux у популярній версії. У результаті, перш ніж ми зможемо розглянути, як використовувати цей веб-браузер для переходу на ваші улюблені веб-сайти, нам потрібно пояснити, як ви можете його встановити.

Щоб розпочати інсталяцію W3M на Linux, ви повинні відкрити вікно терміналу. Щоб відкрити вікно терміналу на робочому столі Linux, натисніть комбінацію клавіатури Ctrl + Alt + T. Або знайдіть «Термінал» у меню програми, щоб відкрити його таким чином.

Коли вікно терміналу відкриється та готове до використання, дотримуйтесь інструкцій із встановлення нижче, які відповідають операційній системі Linux, яку ви використовуєте, щоб запустити текстовий веб-браузер W3M.

Ubuntu

В Ubuntu веб-браузер W3M легко встановити за допомогою наведеної нижче команди Apt у вікні терміналу.

sudo apt install w3m

Debian

Якщо ви користуєтеся Debian Linux, ви зможете запустити веб-браузер W3M за допомогою наведеної нижче команди Apt-get у вікні терміналу.

sudo apt-get install w3m

Arch Linux

Користувачі Arch Linux можуть встановити веб-браузер W3M, використовуючи команду Pacman, наведену нижче. Переконайтеся, що у вашому файлі конфігурації Pacman увімкнено сховище програмного забезпечення «Додаткове», щоб його інсталювати.

sudo pacman -S w3m

Fedora

У Fedora Linux веб-браузер W3M доступний для всіх користувачів за допомогою наведеної нижче команди Dnf.

sudo dnf install w3m

OpenSUSE

Щоб встановити веб-браузер W3M на OpenSUSE Linux, вам потрібно буде виконати таку команду Zypper, наведену нижче, у вікні терміналу.

sudo zypper install w3m

Як використовувати W3M в Linux

Веб-браузер W3M, хоча і заснований на тексті, є набагато більш зручним і чуйним, ніж інші текстові браузери (наприклад, Lynx, який вимагає від користувачів приймати кожен файл cookie вручну і є відносно повільним і повільним).

У цьому розділі посібника ми покажемо вам, як використовувати веб-браузер W3M у повній мірі. Щоб почати використовувати його, відкрийте вікно терміналу та дотримуйтесь наведених нижче інструкцій.

Відвідування веб-сайтів за допомогою W3M в текстовому режимі

Щоб переглянути будь-який веб-сайт із W3M у текстовому режимі (режим перегляду за замовчуванням для браузера), вам потрібно запустити команду w3m поруч із URL-адресою, яку ви хочете відвідати.

Наприклад, щоб переглянути Google.com, вам потрібно відкрити вікно терміналу та використати команду w3m google.com, щоб завантажити веб-сайт.

w3m google.com

Після введення команди вище ви побачите, що завантажиться основна текстова домашня сторінка Google.com. Однак, оскільки ви перебуваєте в базовому режимі лише для тексту, ви не зможете натиснути посилання на сторінці, щоб отримати до них доступ.

Натомість, щоб перейти до будь-якої сторінки, завантаженої в W3M в цьому режимі, вам потрібно буде використовувати клавіші зі стрілками на клавіатурі для вибору та клавішу Enter, щоб підтвердити свій вибір.

Наприклад, щоб отримати доступ до розділу «Новини» на домашній сторінці Google, ви можете виділити «Новини» за допомогою клавіш зі стрілками. Коли буде виділено «Новини», ви повинні натиснути Enter, щоб перейти на цю сторінку.

Щоб вийти з цього режиму в W3M, натисніть кнопку q на клавіатурі.

Відвідування веб-сайтів у режимі монохромного відображення

Монохромний режим відображення в W3M перетворює браузер на більш інтерактивний перегляд. Так, це все ще текстове. Проте весь текст стилізовано під монохроматичний колір, а також можна використовувати мишу для клацання та навігації, а не клавіатури.

Щоб використовувати режим монохромного відображення в W3M, вам потрібно використовувати перемикач командного рядка -M. Наприклад, щоб завантажити Google.com у монохромному режимі, потрібно ввести команду w3m -M google.com.

w3m -M google.com 

Перебуваючи в монохромному режимі перегляду, за допомогою миші клацніть те, що ви хочете зробити на сторінці. Щоб закрити браузер у будь-який час, натисніть кнопку q на клавіатурі.

Більше інформації

Є багато про що поговорити, коли справа доходить до W3M. У цьому посібнику ми розповіли про основи. Однак, якщо ви хочете дізнатися більше про W3M, вам потрібно буде прочитати посібник. Щоб прочитати його, відкрийте вікно терміналу та введіть man w3m.

man w3m