techukraine.net techukraine.net Як використовувати синтезатори EQ у ваших аудіопроектах

Як використовувати синтезатори EQ у ваших аудіопроектах

Categories:

Синтезатори є одними з найкорисніших і універсальних музичних інструментів, які використовуються в усіх жанрах і аудіопроектах. Від незабутніх басових ліній до повітряних тонів, схожих на дзвін, ефективне використання синтезаторів може перетворити гарну творчу роботу на чудову.

Це робить застосування редагування еквалайзера до ваших різноманітних партій синтезатора надзвичайно важливим завданням. Хоча ви завжди повинні оцінювати свої партії синтезатора в кожному конкретному випадку, ми розглянемо деякі корисні практики еквалайзера, які слід враховувати, і проблемні області, на які варто звернути увагу.

Чому вам варто еквалайзерувати ваші синтезатори

Більшість синтезаторів мають вбудовані фільтри, які змінюють їх основний тон. Оптимальне використання цих фільтрів може уникнути або зменшити потребу в редагуванні еквалайзера на вашому синтезаторі. Однак еквалайзери часто використовуються для вирішення трьох поширених проблем: частотне маскування, різкі резонанси та тональний дисбаланс.

Пізніше ми розглянемо способи вирішення цих проблем, але спочатку подумайте про те, як використовувати еквалайзери, фільтри та фільтри, якщо вам потрібно оновити знання.

Хоча еквалайзери є одним із найкращих інструментів для покращення звуку синтезатора та додання чіткості міксу, вони не єдині інструменти для цього. Пам’ятайте, що редагування панорамування може виправити проблеми маскування частоти ефективніше, ніж редагування еквалайзера. Крім того, регулювання гучності фейдерів може значно покращити те, як ваш синтезатор сидить у вашому міксі.

Коли ви переконаєтеся, що зробили все можливе за допомогою цих інших інструментів, редагування еквалайзера стане більш точним. Це неминуче призведе до більш якісних результатів. Якщо ви хочете покращити звук синтезатора, ознайомтеся з найкращими безкоштовними та платними синтезаторами VST, доступними на ринку.

Субтрактивний еквалайзер

Ви можете думати, що посилення того, що добре звучить у вашому синтезаторі, забезпечує кращий звук. Тут ваші вуха можуть вас обдурити, оскільки вони прирівнюють голосніше до кращого. Однак професіонали індустрії віддають перевагу різанню або субтрактивному еквалайзеру, щоб виліпити найкраще можливе звучання певного інструменту.

  Як вимкнути iPad Pro

Давайте розглянемо деякі з найкращих методів субтрактивного еквалайзера, які ви захочете випробувати на своїх синтезаторах.

Фільтр високих частот

Майже всі інструменти виграють від застосування фільтра високих частот (НЧ) для видалення непотрібних низьких частот. Активуйте фільтр високих частот (HPF) і перемістіть його вгору перед основним тоном синтезатора. Зробіть це, пересуваючи HPF вгору, доки це помітно не вплине на тон вашого синтезатора. Потім трохи відступіть.

Для ліній басового синтезатора ідеальна частота зрізу HPF може становити близько 40 Гц або нижче. Це повинно видалити будь-які надлишки суббасових частот. Провідні синтезатори та щипкові або фонові синтезатори часто виграють від HPF на частоті близько 100 Гц. Це запобіжить небажаному накопиченню низьких частот у вашому міксі. Як завжди, грайте на слух.

Видаліть бруд

Партії синтезатора, основні тони яких становлять близько 200-500 Гц, можуть отримати переваги від параметричного (дзвонового) фільтра для видалення бруду. Грязь або каламутність означає відсутність чіткості, яка виникає через занадто велику присутність між приблизно 200-550 Гц. Це часто трапляється, оскільки багато інструментів видають основний тон у цьому діапазоні та засмічують його.

Ви також можете спробувати обрізати інші інструменти в цьому діапазоні, наприклад, ваші гітари, якщо ви хочете, щоб ваша партія синтезатора виділялася. Якщо ви зацікавлені в покращенні звуку своєї гітари, подивіться, як еквалайзерувати свої гітари.

Видаліть різкі резонанси

Точні частоти, які спричиняють небажані дзвінкі резонанси, відрізнятимуться від синтезатора до синтезатора. Щоб визначити різкі резонанси, встановіть дзвоновий фільтр із дуже вузьким добротністю та інтенсивним посиленням. Потім застосуйте розгортку фільтра (перемістіть фільтр горизонтально по частотному спектру).

Залежно від вашої партії синтезатора, ви можете виявити дзвінкі резонанси в низьких, середніх або високих частотах. Визначивши проблемні частоти, виконайте хірургічний розріз.

  Як жорстко оновити Chrome (обійти локальний кеш)

Крім того, ви можете використовувати динамічний еквалайзер, щоб зменшити різкі резонанси лише тоді, коли вони звучать. Іншим варіантом є автоматизація фільтра еквалайзера для роботи лише в певні моменти часу. Перевага цих двох методів полягає в тому, що редагування еквалайзера є більш зосередженим і не впливає постійно на весь трек синтезатора.

Щоб отримати додаткові відомості, ознайомтеся з різними типами еквалайзерів і як використовувати автоматизацію в DAW.

Фільтр низьких частот

Щоб видалити непотрібні високі частоти в басовому синтезаторі, спробуйте встановити фільтр низьких частот (ФНЧ) близько 9 кГц. Це зменшить різкість звуку, яка може накопичуватися у діапазоні верхніх частот.

Спробуйте зробити те ж саме з партіями вашого провідного синтезатора близько 13 кГц. Будьте обережні, щоб не перестаратися, оскільки ви можете висмоктати все повітря зі свого звуку синтезатора. Ще одна перевага розміщення LPF у цій області полягає в тому, що це допомагає запобігти зіткненням між вашим синтезатором і будь-якими високими капелюхами.

З лініями ембієнтного синтезатора поекспериментуйте з LPF, щоб побачити, чи зможете ви посилити звук. У деяких випадках вам може бути краще без нього.

Звільніть місце для свого ударного барабана

Одна з найпоширеніших проблем маскування частоти виникає між партіями басового синтезатора та барабаном. Часто ваш ударний барабан буде заглушено вашим басовим синтезатором, або навпаки, якщо його не торкнутися.

Тут ви можете спробувати обрізати свій басовий синтезатор навколо основного тону вашого барабана, щоб дозволити їм співіснувати в подібних частотних областях. Крім того, ви можете використовувати компресію бічного ланцюга, щоб партія бас-синтезатора затухала, коли звучить ваш барабан.

Щоб покращити звук перкусії, навчіться еквалайзерувати барабани. Подумайте про застосування цих методів, якщо у вас є кілька басових інструментів.

Адитивний і коригувальний еквалайзер

Тепер ми розглянемо редагування еквалайзера, які можуть прикрасити якості ваших синтезаторів і збалансувати їх звуковий колір і характер.

  Як використовувати онлайн-сертифікат GameStop Reward

Поліпшення чіткості

Щоб зробити ваші партії синтезатора більш помітними, подумайте про застосування параметричного підсилення навколо їх основного тону. Для басових синтезаторів це може бути близько 70 Гц, тоді як провідні синтезатори можуть мати основний тон близько 200–300 Гц. Це може додати певної чіткості вашим синтезаторам, але будьте обережні, щоб не переборщити.

Створіть важку або легку атмосферу

Партії синтезатора, які створюють ширяючу та ефірну атмосферу, набувають відмінних якостей, якщо ви приберете їхні низькі частоти. Використовуйте HPF для інтенсивного скорочення низьких частот (наприклад, близько 2–4 кГц), якщо вам потрібен легкий, яскравий звук. Застосуйте консервативну HPF (наприклад, близько 100–300 Гц), щоб зберегти темне та важке відчуття.

Додайте яскравість і закріпіть позицію в міксі

Підсилення фільтра високого рівня на частоті приблизно 5–11 кГц може допомогти додати яскравості та блиску вашим партіям синтезатора. І навпаки, високий розріз у цій зоні затьмарить звук.

Підсилення та скорочення на частоті близько 12 кГц і вище можуть перенести частини синтезатора вперед і назад у міксі відповідно. Ви також можете спробувати підвищити партію головного синтезатора приблизно на 1–2 кГц, щоб вивести її вперед.

Уточніть свій звук синтезатора

Коли ви знайшли чудовий синтезаторний звук, настав час перевірити, чи зміни еквалайзера можуть покращити його ще більше. По-перше, використовуйте фільтри високих і низьких частот, щоб урізати непотрібні низькі та високі частоти. Потім усуньте бруд і різкі резонанси та спробуйте звільнити простір для кожного з ваших басових або середніх інструментів за допомогою субтрактивного еквалайзера.

Удосконалюйте чіткість і тембр свого синтезатора за допомогою програм додатків і коригуючих еквалайзерів, і ваші синтезатори будуть більш вражаючими, ніж будь-коли.