techukraine.net Windows Як використовувати середовище відновлення Windows 10 для відновлення файлів і системи

Як використовувати середовище відновлення Windows 10 для відновлення файлів і системи

| | 0 Comments| 7:29 AM
Categories:

У Windows 10 неминучі технічні збої та проблеми. На щастя, у вашому розпорядженні є потужне середовище відновлення Windows 10, потужний набір інструментів, який може відновити ваш ПК до оптимального стану.

Ось як використовувати цю зручну програму для відновлення файлів і системи.

Як отримати доступ до середовища відновлення Windows для відновлення файлів і системи

Середовище відновлення Windows діє як мережа безпеки для вашої операційної системи Windows 10. Це спеціальний режим завантаження, до якого ви можете отримати доступ, коли у вашій системі виникають проблеми, наприклад пошкоджені файли або нестабільна робота.

Щоб отримати доступ до цієї програми, відкрийте програму «Налаштування» та перейдіть до «Оновлення та безпека» > «Відновлення». Тут ви можете налаштувати параметри відновлення для ПК з Windows 10.

У розділі «Розширений запуск» натисніть «Перезавантажити зараз», щоб примусово перезавантажити комп’ютер і завантажитися в режим «Розширений запуск».

  Комбінації клавіш Windows 11, які полегшать життя

Після перезавантаження комп’ютера ви побачите синій екран із різними параметрами. Натисніть «Усунення несправностей», а потім виберіть «Додаткові параметри».

У меню «Додаткові параметри» ви знайдете параметр під назвою «Відновлення при запуску». Натисніть на нього, щоб діагностувати та усунути проблеми, пов’язані з запуском.

Ви також можете відкрити термінал командного рядка за допомогою Додаткові параметри > Командний рядок. Тут ви можете запускати такі команди, як sfc /scannow, щоб відновити пошкоджені файли, або bootrec, щоб виправити проблеми, пов’язані із завантаженням.

Хоча існують інші способи завантаження в середовище відновлення Windows, це найшвидший і найпростіший спосіб ініціації відновлення файлів і системи на вашому ПК з Windows 10.

Як сканувати та відновлювати пошкоджені файли

Як було показано раніше, увійдіть до середовища відновлення та відкрийте командний рядок Windows. Потім запустіть команду sfc /scannow для сканування та відновлення пошкоджених файлів.

Ця дія змушує засіб перевірки системних файлів сканувати інсталяцію Windows 10 на наявність пошкоджених або змінених системних файлів. Потім він замінює ці проблемні файли здоровими копіями з кешованої папки.

  Як автоматично підключитися до VPN для певних програм у Windows 10

У випадках, коли команда SFC не усуває повністю пошкодження, Windows 10 надає додатковий інструмент під назвою Deployment Imaging Service and Management (DISM). Ця програма перевіряє наявність проблем із файлами образів системи та виправляє їх.

Щоб запустити DISM, поверніться до додаткових параметрів і натисніть командний рядок, щоб відкрити нове вікно. Введіть DISM /online /cleanup-image /restorehealth і натисніть Enter.

Як відновити цілісність системи ПК за допомогою середовища відновлення

Якщо цілісність вашої системи порушено через різні чинники, як-от конфлікти програмного забезпечення або несподівані завершення роботи, середовище відновлення може стати чудовим інструментом у режимі очікування.

Він визначає потенційних винуватців, від конфліктів програмного забезпечення до помилок реєстру, і вирішує ці проблеми за допомогою ряду цілеспрямованих дій. Наприклад, він може виправити проблемне встановлення програмного забезпечення або вирішити конфлікти пристроїв.

Тепер, відновлюючи цілісність системи за допомогою середовища відновлення, важливо мати на увазі ці ключові поради:

1. Регулярно скануйте системні файли

По-перше, подумайте про регулярне обслуговування шляхом періодичного сканування. Цей проактивний підхід виявляє та виправляє пошкоджені файли, перш ніж вони переростуть у серйозні проблеми, допомагаючи підтримувати працездатність системи.

  Повний посібник із залипання клавіш у Windows 10/11 [2022]

Зверніть увагу, що процес сканування та відновлення може зайняти деякий час, особливо якщо у вас багато файлів. Отже, дайте вашому комп’ютеру час, необхідний для повного виконання завдання.

2. Створення резервних копій даних

Перш ніж починати ремонт системи, ви повинні створити резервну копію всіх важливих даних. Хоча ймовірність втрати даних під час ремонту мінімальна, наявність резервної копії додає додатковий рівень безпеки для ваших важливих файлів.

3. Виконуйте регулярні оновлення

Оновлення Windows, програм і драйверів гарантує, що ви отримаєте вигоду від виправлень і виправлень проблем із пошкодженням файлів. У деяких випадках ці оновлення також можуть замінити пошкоджені та пошкоджені файли.

Окрім середовища відновлення, Windows 10 надає додаткові інструменти, які допоможуть усунути системні проблеми. Наприклад, функція відновлення системи повертає ваш ПК до попереднього стабільного стану, а функція автоматичного відновлення усуває критичні проблеми із запуском. Ці інструменти доповнюють середовище відновлення, розширюючи ваш арсенал для комплексного відновлення системи.