techukraine.net techukraine.net Як використовувати піктограми та емодзі, щоб упорядкувати свої сторінки понять

Як використовувати піктограми та емодзі, щоб упорядкувати свої сторінки понять

Categories:

Notion — це вражаючий продуктивний інструмент, який допомагає створювати нотатки, упорядковувати інформацію та зберігати всі види записів. Він досить надійний, щоб впоратися з усім: від виконання шкільних завдань до організації всього вашого життя.

Але коли ви працюєте в Notion і створюєте купу сторінок, нотаток і навіть таблиць і баз даних, вам може бути важко з першого погляду розрізнити різні частини робочого простору. На щастя, Notion пропонує розумний спосіб допомогти в цьому: ви можете легко додати значки або навіть емодзі, щоб ваші сторінки виділялися одна від одної.

Як додати піктограми до ваших сторінок Notion

Ми припустимо, що у вас уже є сторінка або набір сторінок, які ви хотіли б налаштувати для цілей цієї статті. Якщо ви цього не зробите, ви можете легко створити нову сторінку, натиснувши кнопку «Нова сторінка» або «Додати сторінку» на бічній панелі Notion. Якщо у вас уже є сторінка, яку ви хочете змінити, клацніть її назву, щоб ввести її.

Потрапивши всередину, наведіть курсор миші на назву вашої сторінки всередині Notion. Ви повинні побачити три варіанти над заголовком.

Серед цих параметрів натисніть Додати значок. Емодзі спочатку буде вибрано випадковим чином, щоб з’явитися над заголовком вашої сторінки, але ви також побачите спливаюче меню вибору.

У верхній частині спливаючого вікна ви знайдете варіанти емодзі, піктограм і власних зображень. Меню вибору за замовчуванням буде розділом «Emoji», пропонуючи різні emoji на вибір.

  11 найкращих програм для набору тексту для підвищення швидкості та точності [2023]

Однак це не те, що ми зараз хочемо додати на нашу сторінку; ми хочемо додати піктограму. Отже, з трьох показаних варіантів виберіть Значки. Ви повинні побачити різноманітні піктограми у відтінках сірого, де раніше були емодзі.

Є багато значків на вибір, і ви можете витратити деякий час, щоб прокрутити їх, якщо хочете. Якщо ви вже маєте на увазі щось більш конкретне, ви можете скористатися полем пошуку «Фільтр…» і почати вводити певне слово.

Коли ви знайшли піктограму, яка вам подобається, натисніть її, щоб додати на свою сторінку. Я вибрав піктограму «комп’ютер», яка виглядає як монітор робочого столу.

Перед застосуванням з’явиться останнє спливаюче вікно, де можна вибрати колір піктограми з одного з десяти варіантів. Виберіть колір, який вам подобається (я вибрав темно-сірий за замовчуванням), і піктограма з’явиться у верхній частині вашої сторінки, над заголовком сторінки.

Можливо, ви помітили ще дві кнопки поруч із рядком пошуку «Фільтр…». Першим поруч із рядком пошуку є «Випадковий», який додає випадковий значок, схожий на той, який ми бачили, коли вперше відкривали меню вибору. Ви також можете клацнути Випадкове кілька разів, щоб перейти до кількох доступних значків.

Друга кнопка праворуч — це колір піктограми, за допомогою якої ви можете встановити колір піктограми перед тим, як її вибрати. Панель вибору цієї кнопки також містить перемикач для вимкнення спливаючого вікна вибору кольору, коли ви клацаєте піктограму.

Як додати емодзі до своїх сторінок Notion

Щоб додати емодзі на свою сторінку, нам доведеться зайти в те саме меню, але цього разу ми ввійдемо в нього іншим способом. На бічній панелі Notion ви повинні побачити заголовок вашої сторінки. Ліворуч від нього ви побачите значок аркуша паперу із загнутим кутом, який представляє вашу сторінку.

  Як пристрої IoT трансформують індустрію автоматизації будівель?

Сторінка може виглядати порожньою або мати додаткові рядки, залежно від того, чи ви щось написали на сторінці. (Це корисний показник, хоча він не матиме значення для цілей цієї статті.)

Коли ви наведете курсор миші на цю піктограму сторінки, ви побачите, що це насправді кнопка з написом «Змінити піктограму».

Натиснувши його, ви перейдете до меню вибору, щоб додати піктограми або емодзі. За замовчуванням має бути розділ «Emojis», як і раніше, але ви завжди можете натиснути назву розділу Emojis, якщо це не так.

Подібно до меню значків, ви можете прокручувати параметри або використовувати панель пошуку «Фільтр…», щоб знайти щось конкретне. Коли ви знайдете смайл, який вам подобається, натисніть його, щоб додати на свою сторінку. Я знову вибрав комп’ютерний монітор.

Можливо, ви бачили, що під час вибору емодзі поруч із панеллю пошуку «Фільтр…» є дві кнопки, але одна з них відрізняється. Random додає випадковий емодзі, як і раніше з піктограмами, але друга кнопка тепер «Вибрати тон шкіри».

Ця кнопка дає змогу змінювати колір шкіри людських емодзі, як-от обличчя, руки та люди, між жовтим за замовчуванням і одним із п’яти різноманітних тонів шкіри. Ця функція схожа на те, як ви можете змінити колір шкіри своїх емодзі в Slack або на ваші реакції Zoom.

  Як використовувати Gnome Disks для створення нових розділів

Як змінити та видалити піктограми чи емодзі зі своїх сторінок у Notion

Якщо ви хочете змінити піктограму чи емодзі на своїй сторінці в Notion, почніть із клацання поточного емодзі чи піктограми сторінки на бічній панелі поруч із заголовком сторінки або на самій сторінці над заголовком. Це знову відкриє меню вибору, і ви зможете вибрати інший значок або емодзі, як описано вище.

Якщо ви більше не хочете, щоб будь-які смайли чи піктограми представляли вашу сторінку, натисніть кнопку «Видалити» в меню вибору над кнопками «Випадкове» та «Вибрати тон шкіри» або «Колір значка». Це призведе до видалення смайлів із верхньої частини сторінки та зміни піктограми біля заголовка сторінки на бічній панелі на сторінку із загнутим кутом.

Організуйте зі стилем у концепції

Емодзі та піктограми в Notion пропонують універсальний і надзвичайно візуальний спосіб додати додатковий рівень організації та чіткості вашому робочому простору. Ви можете використовувати їх, щоб розділити свої сторінки на розділи або типи для полегшення перегляду. Ви можете створити систему на основі піктограм або кольорового кодування, щоб визначити пріоритет певної роботи або швидко відстежувати прогрес.

Або ви можете використовувати піктограми та емодзі, щоб просто трохи розважитися та покращити користувальницький інтерфейс Notion, який іноді може здатися трохи мізерним. Незалежно від того, що ви з ними робите, вони обов’язково стануть корисним і цінним доповненням до того, як ви використовуєте Notion.