Як використовувати плагін Chrome Flash у Firefox на Linux

Всупереч поширеній думці, плагін Adobe Flash все ще дуже важливий для онлайн-контенту, особливо в світі, де люди використовують веб-сервіси передплати для перегляду медіа. Саме через це більшість користувачів Linux перейшли на Google Chrome. Неважко зрозуміти чому, оскільки Google надає завжди оновлений плагін Flash. На жаль, цього не можна сказати про Firefox. Firefox застряг на тій самій версії Adobe Flash з 2012 року, і це не зміниться найближчим часом. На щастя, деякі шанувальники Firefox, які дуже хочуть бачити, як сучасна версія плагіна Flash працює в їх улюбленому браузері, придумали спосіб використовувати плагін Chrome Flash у Firefox. Це робиться за допомогою інструмента «Fresh Player».

Fresh Player обгортає плагін Chrome Pepper Flash таким чином, що він працює як будь-який інший плагін у Firefox. Щоб його запрацювати, потрібно трохи повозитися, але після того, як він запуститься, Firefox перестане бачити попередження про «встановлення сучасної версії Flash» тощо.

Встановлення залежностей

Fresh Player не встановлюється як звичайна програма, оскільки це плагін. В ідеалі найкращий спосіб змусити його працювати — створити останню версію з вихідного коду. Щоб побудувати, вам спочатку потрібно задовольнити всі бібліотеки та програми, які використовуються для його створення. Вони відомі як «залежності». Дотримуйтесь інструкцій, щоб отримати ці залежності для вашого дистрибутива Linux.

  Як переглядати Reddit з робочого столу Linux за допомогою Giara

Debian та Ubuntu

sudo apt-get install cmake gcc g++ pkg-config ragel libasound2-dev 
libssl-dev libglib2.0-dev libpango1.0-dev libgl1-mesa-dev 
libevent-dev libgtk2.0-dev libxrandr-dev libxrender-dev 
libxcursor-dev libv4l-dev libgles2-mesa-dev libavcodec-dev 
libva-dev libvdpau-dev libdrm-dev libicu-dev

Fedora

sudo dnf install cmake gcc gcc-c++ pkgconfig ragel alsa-lib-devel openssl-devel 
glib2-devel pango-devel mesa-libGL-devel libevent-devel gtk2-devel 
libXrandr-devel libXrender-devel libXcursor-devel libv4l-devel 
mesa-libGLES-devel ffmpeg-devel libva-devel libvdpau-devel libdrm-devel 
pulseaudio-libs-devel libicu-devel

Інші Linux

На жаль, офіційна сторінка Github для свіжого гравця лише окреслює конкретні залежності, необхідні для Debian, Ubuntu та Fedora. Якщо ви використовуєте щось інше і хочете створити плагін у своїй системі, це може бути гарною ідеєю перейдіть на сторінку і прочитати всі залежності. Використовуйте назви, наведені для Fedora, Debian та Ubuntu, щоб знайти еквівалентні імена у вашій операційній системі. Крім того, зверніться безпосередньо до розробника.

Створення нового програвача з джерела

Спочатку клонуйте останню версію вихідного коду за допомогою Git.

Примітка: переконайтеся, що на вашому ПК встановлено пакет git, інакше ви не зможете зібрати Fresh Player.

git clone https://github.com/i-rinat/freshplayerplugin.git

За допомогою команди CD перейдіть до клонованої папки Fresh Player.

cd freshplayerplugin

Використовуйте команду mkdir, щоб створити нову підтеку збірки.

mkdir build

cd build

Усередині папки збірки використовуйте Cmake, щоб встановити параметри збірки.

  Як використовувати менеджер паролів Buttercup в Linux

cmake -DCMAKE_BUILD_TYPE=RelWithDebInfo ..

З набором Cmake використовуйте команду make, щоб створити плагін Fresh Player.

make


Нарешті, встановіть плагін в систему, щоб Firefox мав до нього доступ за допомогою команди make install.

sudo make install

Порада: хочете встановити Fresh Player лише для використання? Запустіть make install як звичайний користувач, без команд sudo або root. Це призведе до встановлення Fresh Player в ~/.mozilla, а не в кореневий каталог Firefox.

make install

Увімкнення та вимкнення Flash Player

Плагін створений, але перш ніж ви зможете використовувати його у Firefox, вам потрібно знову ввімкнути плагіни NPAPI. Це необхідно, оскільки в нових версіях Firefox ці типи плагінів вимкнені. Почніть з відкриття нової вкладки браузера та вставте inabout:config.

Прийміть попередження, яке Firefox показує, коли ви відкриваєте сторінку конфігурації. Потім клацніть правою кнопкою миші в будь-якому місці (просто переконайтеся, що ви насправді нічого не вибираєте) і виберіть «Новий» у меню правою кнопкою миші. У розділі «Новий» вам потрібно буде вибрати параметр «Boolean».

  Як встановити Solus Linux

У спливаючому вікні, що з’явиться, введіть,plugin.load_flash_only і натисніть клавішу enter. Після його введення браузер встановить значення true. Змініть його на false, двічі клацнувши на ньому.

Коли ви додасте новий логічний рядок до браузера, перезапустіть Firefox. Коли Firefox завантажиться резервним копіюванням, клацніть меню, потім «Додатки». Перейдіть до «плагіни» і подивіться, чи завантажує ваш браузер Fresh Player.

Майте на увазі, що в деяких випадках цей плагін все одно може не завантажуватися, оскільки плагін Fresh Player, по суті, є хаком. Існує багато проблем, які потрібно вирішити, і ваш досвід може відрізнятися. Щоб отримати найкращі результати, видаліть Chrome, щоб очистити комп’ютер від інших плагінів Pepper Flash. Крім того, прочитайте інструкції на Сторінка Github, і налаштуйте спосіб його компіляції. Розробник зазначає, що вам може знадобитися змінити місце, де Cmake встановлює плагін, коли запускається sudo make install.

Нарешті, перегляньте сторінку відомих проблем. Розробники Fresh Player мають досить багато інформації, яка допоможе у вирішенні несправностей. У них є все: від проблем з продуктивністю флеш-пам’яті до правильного ввімкнення DRM тощо. Сторінка довідки знаходиться тут.