Як використовувати менеджер паролів Buttercup в Linux

Buttercup — це розширене сховище паролів з відкритим вихідним кодом. Він шифрує ваші паролі за допомогою 256-бітної криптографії AES, щоб зберегти їх у безпеці. Якщо ви втомилися від власних рішень для паролів у Linux і хочете щось із відкритим кодом, вам сподобається цей посібник.

У цьому підручнику ми розповімо, як встановити Buttercup на Linux. Ми також покажемо вам, як налаштувати сховище паролів та створити надійний пароль.

Примітка. Buttercup також доступний для iOS і Android у відповідних магазинах додатків.

Встановлення Buttercup на Linux

Buttercup працює на Linux. Однак додаток працює лише в Linux через AppImage. На жаль, немає пакетів RPM або DEB, доступних для встановлення. На щастя, AppImage працює на 99,9% усіх дистрибутивів Linux.

Щоб розпочати роботу з останньою версією Buttercup на вашому комп’ютері Linux, відкрийте вікно терміналу. Ви можете відкрити вікно терміналу на робочому столі, натиснувши Ctrl + Alt + T на клавіатурі. Крім того, знайдіть «Термінал» у меню програми та запустіть його таким чином.

Відкривши вікно терміналу та готове до використання, виконайте команду mkdir і створіть папку з назвою «AppImages». У цій папці буде зберігатися файл AppImage «Buttercup».

mkdir -p ~/AppImages/

Після створення папки AppImage у вашому домашньому каталозі скористайтеся командою wget download, щоб завантажити останню версію Buttercup на свій комп’ютер.

wget https://github.com/buttercup/buttercup-desktop/releases/download/v2.12.0/Buttercup-linux-x86_64.AppImage -O ~/AppImages/Buttercup-linux-x86_64.AppImage

Процес завантаження має бути швидким, оскільки Buttercup для Linux становить лише близько 101 МБ. Коли процес буде завершено, скористайтеся командою CD і перемістіть свій термінал у папку «AppImages».

cd ~/AppImages/

Опинившись у папці «AppImages», скористайтеся командою chmod, щоб оновити дозволи файлу AppImage, щоб він був виконуваним. Якщо Buttercup не позначено як виконуваний файл, ви не зможете використовувати його як програму у вашій системі.

chmod +x Buttercup-linux-x86_64.AppImage

Після оновлення файлу AppImage його можна запускати. Використовуючи команду нижче, запустіть Buttercup на своєму комп’ютері. Будь ласка, не намагайтеся запустити Buttercup за допомогою команди sudo, оскільки недобре запускати його від імені root.

./Buttercup-linux-x86_64.AppImage

Крім того, якщо ви хочете запустити програму Buttercup за допомогою графічного інтерфейсу, відкрийте файловий менеджер, натисніть папку «AppImages» і двічі клацніть файл Buttercup AppImage, щоб запустити його.

  7 найкращих інструментів для веб-камер для користувачів Linux

Як користуватися менеджером паролів Buttercup

Щоб скористатися менеджером паролів Buttercup, запустіть програму. Коли програма відкрита, дотримуйтесь покрокових інструкцій нижче.

Крок 1. Знайдіть кнопку «Додати сховище» під повідомленням «Поки що не додано сховищ…». Коли ви виберете кнопку «Додати сховище», з’явиться спливаюче вікно.

Виберіть кнопку «Файл», щоб створити нове сховище. Або, якщо ви досвідчений користувач, виберіть потрібний варіант.

Крок 2: Після вибору кнопки «Файл» Buttercup запитає вас, чи «бажаєте ви створити нове сховище чи прочитати існуюче?» Натисніть кнопку «Створити нове», щоб створити абсолютно нове сховище для використання в Buttercup.

Крок 3: На екрані з’явиться спливаюче вікно, коли ви натиснете кнопку «Створити новий». За допомогою цього спливаючого вікна збережіть новий файл сховища. Для найкращих результатів зберігайте його у папці Dropbox або в мережевому розташуванні для легкого доступу.

  Як встановити тему значків Moka на Linux

Крок 4: Після збереження файлу сховища на комп’ютері в безпечному місці, Buttercup запитає «новий основний пароль сховища». Цей пароль є паролем, який розблокує сховище і не може бути відновлений. Якщо ви його втратите, ви втратите доступ до своїх речей.

Створіть новий безпечний пароль для свого сховища. Будь ласка, не записуйте це ніде на папері, оскільки хтось може отримати доступ до ваших паролів. Якщо вам потрібна допомога із запам’ятовуванням, переконайтеся, що пароль легко запам’ятати.

Крок 5. Після налаштування основного пароля сховища Buttercup завантажить ваше нове сховище. Тут знайдіть кнопку «Новий запис» і клацніть на ній мишею.

  Як отримати віддалений доступ до свого ПК Linux за допомогою NoMachine

Кнопка «Новий запис» дозволить вам створити новий запис пароля у вашому сховищі.

Крок 6: Після вибору кнопки «Новий запис» всередині Buttercup з’явиться екран «Редагувати документ». Знайдіть текстове поле «Назва» та введіть назву веб-сайту, який ви додаєте до свого сховища.

Крок 7: Ввівши назву нового запису, знайдіть текстове поле «Ім’я користувача». Потім введіть ім’я користувача для запису, який ви створюєте.

Крок 8: Виберіть текстове поле «Пароль» і клацніть на ньому мишею. Потім введіть пароль для запису в Buttercup. Якщо вам потрібен новий пароль, натисніть на піктограму ключа.

Вибір значка ключа згенерує новий безпечний пароль для використання.

Крок 9: Заповнивши розділ «Редагувати документ», знайдіть кнопку «Зберегти» та натисніть на неї мишею. Збереження документа додасть пароль до вашого сховища для використання.

Повторіть ці дев’ять кроків, щоб додати стільки паролів, скільки необхідно, до вашого сховища Buttercup.

Інтеграція браузера

Хоча це не обов’язково, можна інтегрувати Buttercup у свій браузер. Щоб інтегрувати його, натисніть кнопку «Підключення» всередині програми та виберіть «Інтеграція браузера».