Як використовувати людський брандмауер у вашій стратегії кібербезпеки?

Організації та підприємства по всьому світу використовують надійні рішення кібербезпеки та розгортають брандмауери, щоб захистити свою мережу та репутацію, враховуючи зростання ризиків кібератак.

Очікується, що кіберзлочинність стрімко зросте протягом наступних років — очікується, що обсяг ринку досягне $85,49 млрд до 2028 рокупри CAGR 9,63%.

Але питання полягає в тому, чи достатньо простого впровадження заходів безпеки та використання передових програм кібербезпеки на базі штучного інтелекту, щоб забезпечити максимальний захист від нових атак кіберзлочинців?

Відповідь – ні. Безпека підприємства не обмежується лише відповідальністю його ІТ-команди та служби безпеки, а й робочої сили та співробітників.

Звіт IBM свідчить про те, що людська помилка сприяє 95% усіх кібератак. Це вказує на важливе значення підвищення обізнаності про кібербезпеку серед відділів і команд кожної організації, що породило концепцію людського брандмауера.

Ця стаття проливає світло на те, що таке людський брандмауер, його важливість у сучасному ландшафті кібербезпеки, способи його впровадження та подолання проблем, пов’язаних із ним, щоб взяти контроль над безпекою вашої організації у свої руки.

Що таке людський брандмауер?

Людський брандмауер — це група добре навчених людей в організації, яка служить першою лінією захисту для виявлення та боротьби з загрозами кібербезпеці та захисту організації.

Як обговорювалося раніше, оскільки основною причиною успіху більшості кібератак є людська помилка та недбалість, ефективний людський брандмауер є більш необхідним, ніж будь-коли. Людський брандмауер служить основою для архітектури кібербезпеки вашої організації.

Більшість кібератак, як-от витік даних, фішинг та інші атаки соціальної інженерії, вдаються через брак обізнаності, знань і досвіду співробітників, щоб їх виявити або розпізнати.

Отже, людський брандмауер додає людський рівень захисту до мережі вашої компанії та має вирішальне значення для запобігання великим кібератакам і витратам на злами.

Він складається з навчання співробітників ефективному поводженню з даними компанії та поширення освіти з кібербезпеки, щоб значно зменшити ймовірність ризиків безпеки для компанії.

Читайте також: Найкраще програмне забезпечення для забезпечення відповідності кібербезпеці.

Давайте дізнаємося більше про важливість ролі людського брандмауера в сучасному сценарії кібербезпеки.

Роль людського брандмауера в кібербезпеці

У той час як звичайний брандмауер блокує зловмисний трафік від входу в мережу вашої організації, людський брандмауер зосереджується на захисті мережі шляхом навчання та навчання співробітників і розширення обізнаності про кібербезпеку.

За оцінками, глобальна вартість кіберзлочинності досягне 13,83 трильйона доларів до 2028 року від прогнозованої вартості в 5,7 трильйонів доларів у 2023 році.

Впровадження людського брандмауера може потенційно уникнути непотрібних витрат на кібербезпеку для вашої організації, поінформувавши співробітників про величезні втрати та небезпеки, спричинені фішингом та іншими загрозами кібербезпеці.

Крім обізнаності та освіти, роль людського брандмауера в кібербезпеці також включає:

✅ Виявлення загроз безпеці та повідомлення про них

✅ Захист конфіденційної інформації компанії

✅ Дотримання правил безпеки

✅ Забезпечення безпеки мобільних пристроїв, електронної пошти та фішингу

✅ Забезпечення безпеки віддаленого персоналу

✅ Уникнення атак соціальної інженерії

✅ Підтримка безпеки пристрою та програмного забезпечення

Таким чином, організації можуть запобігти серйозним порушенням даних і заощадити дохід за допомогою правильних інструментів безпеки, засобів навчання та просування особистої відповідальності за безпеку.

Компоненти людського брандмауера

Людський брандмауер повинен охоплювати надійні стратегії та компоненти, щоб забезпечити однакову участь і внесок усіх членів людського брандмауера та посилити стратегію кібербезпеки організації.

Хоча компоненти людського брандмауера можуть відрізнятися від однієї організації до іншої, ось загальні компоненти ефективного людського брандмауера:

#1. Навчання та підвищення обізнаності з кібербезпеки

Одним із ключових і найважливіших компонентів ефективного людського брандмауера є інформування співробітників про кібербезпеку та турбота про них.

Перш ніж передати їм масу інформації про кібербезпеку, ваше навчання має початися з того, чому стоїть за ініціативою, і дати їм зрозуміти, як заходи безпеки з їхнього боку можуть суттєво вплинути на загальну структуру безпеки організації.

Звіт Verizon про розслідування витоку даних за 2023 рік припускає, що 74% порушень даних, майже одна третина з них, пов’язані з людським фактором, включаючи помилки, неправильне використання або атаки соціальної інженерії.

Отже, навчання співробітників щодо атак у формі фішингу, смішинга чи фішингу, а також їх джерела, методів ідентифікації та способів їх запобігання є важливим для зменшення впливу загроз безпеці на мережу вашої компанії.

Ви можете проводити навчання особисто або через онлайн-відеозустрічі через певні проміжки часу, щоб забезпечити тривале збереження навчання. У той же час надання співробітникам можливості застосовувати та практикувати навчальні концепції має вирішальне значення, а не пасивно отримувати інформацію, щоб потім забути.

#2. Надійний пароль

Навколо 80% Витоки даних, пов’язані зі зломом, пов’язані з паролями у формі атак грубої сили або втрачених або вкрадених паролів.

Паролі — це перша лінія захисту від неавтентифікованого та неавторизованого доступу до мережі організації. Отже, застосування політики надійних паролів є обов’язковим для зменшення ризиків, пов’язаних із паролями.

Ось кілька порад або стратегій паролів, які ви повинні застосувати під час встановлення людського брандмауера у вашій організації:

 • Змусьте співробітників використовувати надійні та складні паролі з комбінацією цифр, спеціальних символів, великих і малих літер, щоб їх було важко вгадати.
 • Переконайтеся, що паролі регулярно змінюються протягом 60–90 днів, щоб уникнути ризиків тривалого несанкціонованого доступу.
 • Запобігайте використанню старих або повторюваних паролів для кількох облікових записів. 92% працівників усвідомлюють, що використання одних і тих самих паролів або варіантів є ризикованим, але 65% використовують однакові паролі. Повідомте своїх співробітників про ризики, пов’язані з використанням однакових паролів, щоб вони потрапили під решту, 35% безпечної групи.
 • Запровадити систему блокування облікового запису, яка блокує обліковий запис після кількох спроб входу, запобігаючи ризикам атак грубої сили.

Регулярна перевірка, зміна та оновлення паролів має важливе значення для запобігання ризикам злому пароля та захисту даних вашої організації та конфіденційної інформації.

#3. Заходи фізичної безпеки

Окрім навчання співробітників і впровадження політики надійних паролів, людський брандмауер також передбачає інші необхідні заходи фізичної безпеки.

Ці заходи включають забезпечення безпеки периметра, біометричну автентифікацію, контроль доступу, камери відеоспостереження та захист обладнання та гаджетів, наприклад ноутбуків і комп’ютерів.
У той же час для співробітників також важливо підтримувати чистоту своїх пристроїв і робочих столів і не мати паролів, написаних на наліпках або збережених у файлі на робочому столі.

Як налаштувати людський брандмауер?

Подібно до брандмауера, людський брандмауер захищає дані вашої організації від ручної особистої точки зору, забезпечуючи відсутність будь-яких витоків даних в інфраструктурі безпеки організації.

Успішний людський брандмауер складається з команди відданих людей, які можуть розпізнати атаку в Інтернеті чи соціальних мережах і вчасно її зупинити.

Ось кілька важливих способів налаштувати та створити успішний людський брандмауер у вашій компанії.

#1. Залучіть своїх співробітників до кібербезпеки

Першим і головним кроком у налаштуванні людського брандмауера є створення культури кібербезпеки з першого дня та залучення ваших співробітників до систем кібербезпеки.

Цей крок гарантує, що відповідальність за кібербезпеку покладається не лише на один або два відділи, а на всю організацію. Процес набору та адаптації нових співробітників у вашій організації має включати навчання та підвищення обізнаності з кібербезпеки.

У той же час, розглядати навички та знання з кібербезпеки як ключову вимогу при наймі нових співробітників також є корисним. Це допомагає шукачам роботи посилити потребу ознайомитися з останніми тенденціями та технологіями кібербезпеки.

Ви також повинні надати навчальні ресурси своїм співробітникам і налаштувати навчальну програму з кібербезпеки з урахуванням різних відділів, віку та інтересів, щоб привернути увагу людей з усіх секторів і забезпечити, щоб усі були на одній сторінці.

#2. Навчайте та навчайте їх ефективно

Найняти потрібних співробітників і залучити їх лише за один тренінг — це ще не все.

Атаки на кібербезпеку розвиваються і стають все більш витонченими. Отже, навчання має бути послідовним і безперервним процесом, щоб співробітники були обізнані з останніми методами кібербезпеки та способами їх подолання.

Ви повинні проводити захоплююче навчання з кібербезпеки на основі сценаріїв у доступній формі, не перевантажуючи співробітників великою кількістю інформації. Співробітники повинні відчувати занепокоєність і вразливість, але водночас бути заохоченими й уповноваженими — виявляти будь-які кібератаки та боротися з ними.

Ви можете створити гнучку, пильну та чуйну команду, уповноважену діяти на основі спільних знань, за допомогою правильного навчання.

#3. Перевірте своїх співробітників

Хоча послідовні програми навчання є важливими, оцінка впливу цих тренінгів на ваших співробітників має вирішальне значення, щоб перевірити їхній прогрес, знання та ефективність у боротьбі з атаками на кібербезпеку.

Ви можете почати з перегляду залученості співробітників і перевірки кількості кліків, щоб перевірити, скільки співробітників залучаються до стимулювання.

Крім того, ви також можете проводити регулярні тести на фішинг, щоб перевірити обізнаність співробітників про небезпеку фішингових атак і чи можуть вони успішно боротися з атаками та захистити організацію.

#4. Інформуйте своїх працівників

Окрім регулярного навчання, важливо інформувати своїх співробітників про останні загрози кібербезпеці, їхні ризики та небезпеки, а також про стратегії їх уникнення.

Ви повинні повідомити співробітників про небезпеку натискання невідомих посилань і відкриття підозрілих файлів із невідомих джерел.

Крім того, ви також можете підтримувати спеціальний канал Slack або систему звітування про безпеку, щоб спонукати співробітників повідомляти про загрози безпеці та спроби атак, з якими вони стикаються.

#5. Створіть ефективний план людського брандмауера

Створення надійного плану людського брандмауера та впровадження жорстких політик кібербезпеки є одним із найважливіших кроків у налаштуванні людського брандмауера.

Важливо налаштувати чіткі та лаконічні політики, які включають політику безпеки електронної пошти, політику паролів, використання соціальних мереж, а також політику використання пристроїв і програмного забезпечення, щоб підвищити рівень безпеки. Ознайомлення працівників із цими політиками безпеки полегшить їх відповідальність за їх виконання.

Як виміряти ефективність людського брандмауера?

Успішна стратегія людського брандмауера не закінчується його впровадженням і налаштуванням. Вимірювання його ефективності має вирішальне значення, оскільки воно допомагає визначити обізнаність співробітників і розвиток культури безпеки вашої компанії.

Ось кілька показників, які можуть допомогти вам оцінити вплив і ефективність вашої стратегії людського брандмауера.

 • Частота кліків і симуляції фішингу: хоча вимірювання частоти кліків допомагає зрозуміти відсоток співробітників, які натискають фішингові електронні листи та вразливі до фішингових атак, моделювання фішингу оцінює здатність співробітників виявляти фішингові електронні листи та повідомляти про них.
 • Коефіцієнт завершення навчання: він відстежує кількість і відсоток співробітників, які пройшли навчальні програми з кібербезпеки, що дозволяє визначити їхню зацікавленість, покращення за допомогою зворотного зв’язку та час, необхідний для проходження навчання.
 • Рівень повідомлень про інциденти: вимірює відсоток інцидентів, про які повідомляють співробітники. Вищий відсоток повідомлень свідчить про активну участь і спритність співробітників у повідомленні про атаки на безпеку.
 • Час реагування на інцидент: вимірює час вашої організації для реагування на інциденти кібербезпеки. Менший час відгуку означає більш надійний людський брандмауер.
 • Успіх тесту на фішинг: він вимірює, наскільки добре співробітники реагують на спроби соціальної інженерії та фішингу. Залежно від ідентифікації тестової атаки ви можете визначити сфери вдосконалення або успіх навчання з кібербезпеки та людського брандмауера.
 • Гігієна паролів. Вимірювання частоти скидання паролів, випадків порушення паролів або складності паролів, які використовують співробітники, може допомогти вам визначити, яку гігієну паролів дотримуються працівники вашої організації.

Хоча існує кілька інших показників, як-от дотримання політики безпеки та зменшення інцидентів безпеки, згадані вище є загальними показниками, які можна використовувати для вимірювання ефективності впровадження людського брандмауера вашої організації.

Переваги людського брандмауера

Людський брандмауер є одним із основних факторів успіху надійної безпеки організації.

Ось кілька ключових переваг людського брандмауера для вашої компанії:

 • Уповноважені співробітники: людський брандмауер дає змогу працівникам брати активну участь і впливати на захист своїх організацій і конфіденційної інформації, спонукаючи їх дотримуватися найкращих методів безпеки та повідомляти про потенційні загрози.
 • Зменшені ризики атак зловмисного програмного забезпечення та соціальної інженерії: обізнана та добре навчена група людей краще оснащена для виявлення та запобігання кібератакам і загрозам соціальної інженерії, що зменшує ризики несанкціонованого доступу.
 • Покращене виявлення та запобігання загрозам: людський брандмауер із командою добре навчених співробітників додає додатковий рівень безпеки, допомагаючи швидко виявляти та повідомляти про ризики кібербезпеки та скорочувати час перебування під час атаки.
 • Втрата даних і викрадення пристроїв: крадіжки пристроїв і компрометація даних роблять організації вразливими. Навчання співробітників щодо безпеки даних і пристроїв за допомогою стратегії людського брандмауера значно знижує ризики втрати даних, змушуючи співробітників уважніше ставитися до своїх особистих пристроїв і конфіденційної інформації компанії.
 • Запобігання людським помилкам: навіть якщо один співробітник стає жертвою фішингу чи інших кібератак, це ставить під загрозу всю мережу компанії. Людський брандмауер не лише інформує співробітників про можливі витоки даних, але й запобігає переростанню людських помилок у витік даних.
 • Позитивна культура компанії, яка заслуговує на довіру. Організаційна культура, що турбується про безпеку, сприяє створенню надійного та здорового робочого середовища, завдяки чому працівники відчувають себе зацікавленими та цінними.
 • Економічно вигідно: інвестиції в людський брандмауер, що складається з навчальних програм безпеки, є більш рентабельним, ніж лише реагування на технології безпеки або понесення витрат на усунення кібератак після зламу. За допомогою людського брандмауера ви можете усунути кібератаки та в першу чергу запобігти витратам на порушення даних.

Проблеми, з якими стикаються під час налаштування людського брандмауера

Реалізація стратегії людського брандмауера пов’язана зі своїми труднощами. Ось деякі з них і поради, як їх подолати:

 • Обмежена поінформованість про безпеку: не кожен співробітник у вашій організації буде обізнаний або матиме знання про кібербезпеку щодо найкращих практик. Отже, недостатня обізнаність у сфері безпеки може стати серйозною проблемою для того, щоб змусити працівників зрозуміти ризики атак на кібербезпеку.
 • Опір співробітників: більшість працівників вважають впровадження заходів безпеки перешкодою для своєї продуктивності. Отже, переконати цих співробітників прийняти найкращі методи безпеки та сприяти розвитку культури безпеки в команді може стати серйозною проблемою для організації.
 • Баланс між безпекою та зручністю використання: перевантаження співробітників надмірними заходами безпеки та впровадженням може миттєво стати контрпродуктивним. Тому дуже важливо підтримувати здоровий баланс між зручністю використання та безпекою, щоб уникнути проблем із безпекою та розчаруванням співробітників.
 • Високі витрати на навчання при постійній плинності кадрів: хоча залучення нових співробітників є ознакою зростання вашої організації, часта плинність кадрів і надання їм навчання з питань безпеки може стати дорогим, зайвим і трудомістким. Отже, усунення повторюваних змін і пошук автоматизованого рішення для навчання кібербезпеці є важливим для боротьби з цією проблемою.
 • Внутрішні загрози безпеці: Існування внутрішніх загроз іноді є неминучим і суворою реальністю сучасного корпоративного ландшафту. Незважаючи на те, що людський брандмауер насамперед бореться із зовнішніми загрозами, він також має вирішальне значення для зловмисних або недбалих інсайдерів, які можуть радіти витоку даних у мережі вашої організації.

Заключні слова

Хоча впровадження найкращих інструментів кібербезпеки, передових технологій і кібервідмовостійкості має вирішальне значення для пом’якшення нових кіберризиків, впровадження людського брандмауера створює міцну основу для кібербезпеки вашої організації, значно знижуючи ризики потенційних порушень даних.

Забезпечення поінформованості про кібербезпеку, навчання та послідовні навчальні програми допомагають співробітникам бути в курсі будь-яких зловмисних зіткнень, притягувати їх до відповідальності та мотивувати їх повідомляти про інциденти, сприяючи здоровому та безпечному середовищу.

Отже, переконайтеся, що ви створили надійний людський брандмауер, щоб ваша організація була готова до кібербезпеки.