Як використовувати команду man у Linux

| | 0 Comments| 3:07 AM
Categories:

Розуміння нюансів кожної команди Linux може бути важким завданням як для новачків, так і для досвідчених користувачів. Однак одним із інструментів, який виділяється як важливий ресурс, є команда man. Ось усе, що вам потрібно знати про команду man у Linux, у тому числі про те, як нею користуватися та як уникнути її рук, коли ви закінчите.

Що таке команда man в Linux?

Команда man, скорочення від «manual», є незамінною командою Linux. Він служить вбудованою системою документації, яка надає детальну інформацію про інші команди, функції та конфігураційні файли Linux.

  Як перевернути Tether з Linux на Android за допомогою Gnirehtet

З людиною ви можете отримати вичерпну інформацію про те, як використовувати команду, її різні параметри та навіть приклади її практичного використання.

Щоб скористатися командою man, просто відкрийте термінал і введіть man, а потім назву команди, про яку ви хочете дізнатися більше. Наприклад, щоб отримати доступ до посібника для команди ls (використовується для переліку файлів і каталогів), введіть:

 man ls 

Після виконання цієї команди вам буде надано докладну сторінку посібника, яка містить опис призначення команди, список доступних параметрів і приклади використання. Ви можете переміщатися посібником за допомогою клавіш зі стрілками на клавіатурі або інших указаних навігаційних клавіш залежно від вашого терміналу.

  Як створити резервну копію та відновити профіль Google Chrome на Linux

Команда man іноді може бути дуже довгою та багатослівною, але не хвилюйтесь, ви можете використовувати команди на зразок tldr, щоб скоротити сторінку довідки.

Як вийти з команди man Документація

Незважаючи на те, що команда man є неймовірно інформативною, ви можете подумати, як вийти з цієї системи документування, коли отримаєте потрібну інформацію. Вийти з нього – просте завдання. Щоб повернутися до підказки терміналу, ви можете скористатися одним із таких методів:

  • Натисніть Q: найпростіший спосіб вийти — натиснути клавішу Q. Ця дія миттєво поверне вас до вашого терміналу.
  • Використовуйте Ctrl + Z і bg: ви можете призупинити людину, використовуючи Ctrl + Z, щоб він працював у фоновому режимі. Ви також можете миттєво повернути його на передній план, набравши fg, а потім скориставшись клавішею Q для виходу.
  •   Systemd змінить роботу вашого домашнього каталогу Linux

    Отримання довідки командного рядка в Linux за допомогою man

    Команда man — не єдиний ресурс у вашому розпорядженні. Є альтернативи, як-от додавання параметра -h до команди, що забезпечує швидку та стислу сторінку довідки.

    Крім того, такі інструменти, як TLDR і ExplainShell, пропонують спрощені пояснення команд і сучасний список файлів відповідно, що робить вашу подорож всесвітом Linux більш доступною та ефективною.