Як використовувати команду стіни в Linux

| | 0 Comments| 4:23 PM
Categories:

Потрібне швидке повідомлення всім користувачам, які ввійшли в систему? Команда wall у Linux ефективніша, ніж електронна пошта, і автоматично націлена на користувачів, які ввійшли в систему. Він передає повідомлення всім, хто використовує термінал у системі.

Команда стіни

Якщо вам потрібно швидко надіслати повідомлення користувачам, які ввійшли в систему, як це зробити? Електронна пошта не відповідає вимогам. Ви не знаєте, коли буде прочитаний лист. Якщо вам потрібно, щоб люди знали щось прямо зараз, це не зменшує. У будь-якому випадку, ви не хочете забивати папки вхідних користувачів, які вийшли з системи, яким не потрібно бачити повідомлення.

Не докладаючи трохи додаткових зусиль і не витрачаючи трохи часу, ви не дізнаєтеся, хто і звідки ввійшов у систему. Ваша система може бути розташована в Абердін, Вашингтон але у вас можуть бути віддалені користувачі, з яких увійшли в систему Абердін, Шотландія. Отже, як ви можете націлити повідомлення саме на користувачів, які ввійшли в систему?

Linux та інші Unix-подібні операційні системи дають вам простий спосіб зробити це. Команда стіни схожа на сильну телеграму. Він доставить повідомлення всім користувачам терміналів і викине повідомлення прямо під їх носом. Користувачі не можуть це пропустити, і ви знаєте, що вони це отримали. Вам не потрібно, щоб вони відкривали програму, щоб перевірити, чи очікує повідомлення.

  Як встановити програми Kali Linux у Debian

Подача витончена, як заварний пиріг на обличчя.

Надсилання повідомлення

На тестовій машині, на якій досліджувалася ця стаття, було встановлено Fedora Linux, але команда wall буде вести себе точно так само в інших дистрибутивах.

Єдина відмінність, з якою ви можете зіткнутися, полягає в тому, що деякі дистрибутиви Linux вимагають використання sudo для параметра надсилання повідомлення з текстового файлу, тоді як інші дистрибутиви вимагають, щоб ви завжди використовували sudo разом із стіною. Насправді це різниця між дистрибутивами Linux, а не різниця в роботі самої команди wall.

Щоб надіслати повідомлення всім користувачам, введіть стіну, пробіл, а потім повідомлення, яке хочете надіслати. З Fedora Linux ви повинні використовувати sudo.

sudo wall Main printer offline until further notice.

Ваше повідомлення буде надіслано всім користувачам, у яких відкрите вікно терміналу.

Місцеві користувачі RIa і Tom отримують повідомлення, як і віддалений користувач Dick, який випадково працює на комп’ютері під керуванням Ubuntu.

Усі вони отримують повідомлення одночасно, і ви не замислюєтеся, чи бачили вони його.

  Як використовувати команду stat в Linux

Надсилання повідомлення з файлу

Ви можете підготувати своє повідомлення у текстовому файлі та зберегти його готове до надсилання. Якщо у вас є повторюваний цикл повідомлень, які потрібно надіслати, ви можете створити бібліотеку попередньо запакованих повідомлень, щоб не потрібно було повторно вводити їх знову і знову.

Повідомлення в текстовому файлі message.txt було показано у вікні терміналу за допомогою команди cat, щоб переконатися, що це те, яке ми хочемо надіслати.

Потім повідомлення надсилається шляхом передачі імені текстового файлу команді wall як параметру командного рядка:

cat message.txt
sudo wall message.txt

Як і раніше, повідомлення отримують локальні користувачі Ria і Tom (і всі інші, хто ввійшов у систему з відкритим вікном терміналу), а також віддалений користувач Dick.

Етикет обміну повідомленнями

Оскільки команда wall передасть повідомлення всім користувачам терміналу, незважаючи ні на що, отримання такого повідомлення може бути неприємним. Використання команди стіни має бути зведено до мінімуму і використовуватися лише там, де є справжня потреба. Інакше вона швидко стане дуже терткою.

Повідомлення на стіні буде штампувати все, що є на терміналі користувача. Насправді він нічого не перезаписує – він не змінить текст, на який потрапив, – але затьмарить його. І це може бути тривожним для користувача, який цього не знає.

  Як зробити Linux схожим на Windows Vista

Уявіть собі, що один з наших локальних користувачів редагує важливий файл у Vi, коли надсилається повідомлення на стіні.

Повідомлення приходить прямо в середині її файлу.

Все, що потрібно зробити нашому користувачеві, щоб відновити правильний перегляд файлу, — це перегорнути сторінку вгору і вниз по файлу.

Досить легко відновити дисплей до стану, коли робота може продовжуватися, а кров’яний тиск може знизитися, але занадто багато подібних переривань призведуть до дуже розлюченої групи користувачів.

Тож, якою б зручною не була стіна, використовуйте її в міру.

Що щодо користувачів графічних настільних комп’ютерів?

Команда wall досягає всіх, хто ввійшов у систему з відкритим терміналом, але вона не досягне тих, хто використовує графічне середовище робочого столу без відкритого вікна терміналу.

Якщо хтось використовує графічний робочий стіл і має відкрите вікно терміналу, він побачить його у вікні терміналу, але це все. Не розраховуйте на стіну, щоб дістатися до когось за межами терміналу.

Це не тонко, але ви не можете заперечити, що він передає повідомлення — тобто в традиційному термінальному середовищі.