Як використовувати домашню потокову передачу Steam, щоб грати в ігри Windows на Linux

| | 0 Comments| 9:54 PM
Categories:

Внутрішня передача Steam – це технологія, яка дозволяє користувачам грати в ігри через локальну мережу з одного ПК на інший, незалежно від операційної системи. Користувачі Linux можуть скористатися перевагами цієї технології, щоб грати в найновіші ігри Windows на Linux.

Перш ніж ви зможете використовувати домашню потокову передачу, на обох комп’ютерах має бути запущено клієнт Steam. Щоб грати в ігри Windows на Linux, завантажити Steam на ПК з Windows і встановіть клієнт Steam. Увійдіть у нього та пройдіть процес завантаження тих ігор, які ви хочете доставити (через мережу) на свої ПК з Linux.

Дуже важливо, щоб головний ПК використовував кабель Ethernet або Wi-Fi кондиціонера. З’єднання N-WiFi недостатньо міцні (або досить швидкі).

ПОВІДОМЛЕННЯ СПОЙЛЕРА: прокрутіть униз і перегляньте відеоурок у кінці цієї статті.

Інструкції для Ubuntu/Debian

Ubuntu містить клієнт Seam в основному сховищі програмного забезпечення Ubuntu. Тим не менш, установка пакета безпосередньо з Valve має переваги. Загалом, пакет DEB оновлюється швидше, ніж програмне забезпечення, яке постачає операційна система.

Щоб встановити останню версію клієнта Steam від Valve, спочатку перейдіть на веб-сайт і натисніть кнопку «Встановити Steam зараз». Це почне завантаження пакету DEB. Коли цей файл закінчиться, відкрийте термінал і скористайтеся командою CD, щоб перейти до каталогу ~/Downloads.

  Як встановити програми Adobe Creative Cloud на Linux

Примітка. Користувачам Debian може знадобитися замінити apt на apt-get

cd ~/Downloads

Звідси скористайтеся інструментом dpkg, щоб встановити пакет:

sudo dpkg -i steam.deb

Нарешті, виправте залежності для steam.deb. Це необхідно, оскільки іноді під час встановлення пакету Debian виникають проблеми, коли бібліотеки та файли не задовольняються належним чином.

sudo apt install -f

Крім того, якщо ви не зацікавлені у використанні пакета, ви можете встановити Steam на Ubuntu за допомогою:

sudo apt install steam

Інструкції Fedora

sudo dnf config-manager --add-repo=https://negativo17.org/repos/fedora-steam.repo

sudo dnf -y install steam

sudo dnf install libtxc_dxtn.x86_64

Інструкції OpenSUSE

Візьміть останню версію Steam для OpenSUSE безпосередньо з OBS. Натисніть кнопку встановлення поруч із версією SUSE, яку ви використовуєте для її запуску!

Інструкції для Arch Linux

sudo pacman -S steam

Інструкції Flatpak (інші Linux)

flatpak install --from https://flathub.org/repo/appstream/com.valvesoftware.Steam.flatpakref

Вимоги та передовий досвід

Внутрішня передача Steam — це чудова технологія, яка дозволяє користувачеві грати у відеоігри через мережу з однієї машини на іншу. Це працює так, що користувач входить у свій клієнт Steam на обох машинах, виявляються обидва комп’ютери, і ігри можна транслювати назад і вперед.

Більшість комп’ютерів можуть транслювати гру через Steam. Єдина вимога полягає в тому, щоб ПК міг запустити саму гру двічі. Якщо комп’ютер, на якому ви намагаєтеся використовувати для потокової передачі, ледве може запустити відеоігри, по-перше, використання внутрішньої передачі — погана ідея.

  Як видалити програми Windows 10 за замовчуванням за допомогою PowerShell [Guide]

Вимоги до домашньої трансляції Steam

В ідеалі для ПК, що транслюють відеоігри, потрібне міцне, стабільне з’єднання Ethernet з мережею. Це гарантує, що незважаючи ні на що, гра отримає постійний доступ до мережі. Зробити це через бездротовий зв’язок можливо, але не дуже добре, оскільки Wi-Fi ненадійний, плямистий і коливається.

Якщо ви не можете транслювати ігри через Steam за допомогою кабелю Ethernet, переконайтеся, що у вас є принаймні бездротова карта з підтримкою 5 ГГц. Хоча бездротові мережі працюють повільно, 5 ГГц є найшвидшою ітерацією доступних бездротових мережевих з’єднань і буде надійнішою, ніж використання з’єднань на частоті 2 ГГц (які не дозволяють швидкості вище 150-300 Мбіт/с).

Нарешті, якщо ви плануєте грати в ігри віддалено, переконайтеся, що клієнтська машина (ПК, який отримує потік) може легко декодувати відтворення HD-відео. Steam надаватиме ігри у форматі HD у високій якості, тому дуже важливо, щоб ваш ПК міг принаймні відтворювати відео 1080p без проблем. Якщо це не вдається, постраждає внутрішній потоковий вміст Steam.

Стрімування в Steam вдома

У Steam не так багато налаштувань для цієї функції. Щоб розпочати трансляцію, увійдіть у Steam за допомогою свого облікового запису та залиште його. Далі перейдіть до комп’ютера, на якому ви хочете транслювати відеоігри, та увійдіть у Steam, використовуючи той самий обліковий запис.

  Як зупинити автоматичний запуск Microsoft Teams у Windows 10

Поверніться до комп’ютера, який буде здійснювати потокову передачу (у цьому випадку), і перегляньте «Бібліотека». Ви помітите, що клієнт тепер показує локальні ігри Linux, а також віддалені ігри Windows.

Примітка: перш ніж ви зможете транслювати ігри через мережу через Windows, вам потрібно буде встановити драйвер. Щоб отримати цей драйвер, натисніть «Потік» на хост-комп’ютері (ПК з Linux). Це відкриє спливаюче вікно. Це спливаюче вікно повідомить користувачеві, що для продовження роботи Windows потрібен драйвер. Дотримуйтесь інструкцій на екрані в Windows, щоб встановити драйвер.

Грати в ігри Windows на Linux

Коли Windows правильно налаштовано, перейдіть до бібліотеки ігор Steam під Linux. Поки комп’ютер з Windows знаходиться в мережі та має доступ до того самого облікового запису Steam, усі його ігри будуть доступні. Натисніть кнопку «потік», щоб грати в будь-яку гру Windows під Linux!