Як використовувати домашню потокову передачу Steam, щоб грати в ігри Windows на Linux

Внутрішня передача Steam – це технологія, яка дозволяє користувачам грати в ігри через локальну мережу з одного ПК на інший, незалежно від операційної системи. Користувачі Linux можуть скористатися перевагами цієї технології, щоб грати в найновіші ігри Windows на Linux.

Перш ніж ви зможете використовувати домашню потокову передачу, на обох комп’ютерах має бути запущено клієнт Steam. Щоб грати в ігри Windows на Linux, завантажити Steam на ПК з Windows і встановіть клієнт Steam. Увійдіть у нього та пройдіть процес завантаження тих ігор, які ви хочете доставити (через мережу) на свої ПК з Linux.

Дуже важливо, щоб головний ПК використовував кабель Ethernet або Wi-Fi кондиціонера. З’єднання N-WiFi недостатньо міцні (або досить швидкі).

ПОВІДОМЛЕННЯ СПОЙЛЕРА: прокрутіть униз і перегляньте відеоурок у кінці цієї статті.

Інструкції для Ubuntu/Debian

Ubuntu містить клієнт Seam в основному сховищі програмного забезпечення Ubuntu. Тим не менш, установка пакета безпосередньо з Valve має переваги. Загалом, пакет DEB оновлюється швидше, ніж програмне забезпечення, яке постачає операційна система.

  Як встановити програми Adobe Creative Cloud на Linux

Щоб встановити останню версію клієнта Steam від Valve, спочатку перейдіть на веб-сайт і натисніть кнопку «Встановити Steam зараз». Це почне завантаження пакету DEB. Коли цей файл закінчиться, відкрийте термінал і скористайтеся командою CD, щоб перейти до каталогу ~/Downloads.

Примітка. Користувачам Debian може знадобитися замінити apt на apt-get

cd ~/Downloads

Звідси скористайтеся інструментом dpkg, щоб встановити пакет:

sudo dpkg -i steam.deb

Нарешті, виправте залежності для steam.deb. Це необхідно, оскільки іноді під час встановлення пакету Debian виникають проблеми, коли бібліотеки та файли не задовольняються належним чином.

sudo apt install -f

Крім того, якщо ви не зацікавлені у використанні пакета, ви можете встановити Steam на Ubuntu за допомогою:

sudo apt install steam

Інструкції Fedora

sudo dnf config-manager --add-repo=https://negativo17.org/repos/fedora-steam.repo

sudo dnf -y install steam

sudo dnf install libtxc_dxtn.x86_64

Інструкції OpenSUSE

Візьміть останню версію Steam для OpenSUSE безпосередньо з OBS. Натисніть кнопку встановлення поруч із версією SUSE, яку ви використовуєте для її запуску!

Інструкції для Arch Linux

sudo pacman -S steam

Інструкції Flatpak (інші Linux)

flatpak install --from https://flathub.org/repo/appstream/com.valvesoftware.Steam.flatpakref

Вимоги та передовий досвід

Внутрішня передача Steam — це чудова технологія, яка дозволяє користувачеві грати у відеоігри через мережу з однієї машини на іншу. Це працює так, що користувач входить у свій клієнт Steam на обох машинах, виявляються обидва комп’ютери, і ігри можна транслювати назад і вперед.

  Як видалити програми Windows 10 за замовчуванням за допомогою PowerShell [Guide]

Більшість комп’ютерів можуть транслювати гру через Steam. Єдина вимога полягає в тому, щоб ПК міг запустити саму гру двічі. Якщо комп’ютер, на якому ви намагаєтеся використовувати для потокової передачі, ледве може запустити відеоігри, по-перше, використання внутрішньої передачі — погана ідея.

Вимоги до домашньої трансляції Steam

В ідеалі для ПК, що транслюють відеоігри, потрібне міцне, стабільне з’єднання Ethernet з мережею. Це гарантує, що незважаючи ні на що, гра отримає постійний доступ до мережі. Зробити це через бездротовий зв’язок можливо, але не дуже добре, оскільки Wi-Fi ненадійний, плямистий і коливається.

Якщо ви не можете транслювати ігри через Steam за допомогою кабелю Ethernet, переконайтеся, що у вас є принаймні бездротова карта з підтримкою 5 ГГц. Хоча бездротові мережі працюють повільно, 5 ГГц є найшвидшою ітерацією доступних бездротових мережевих з’єднань і буде надійнішою, ніж використання з’єднань на частоті 2 ГГц (які не дозволяють швидкості вище 150-300 Мбіт/с).

Нарешті, якщо ви плануєте грати в ігри віддалено, переконайтеся, що клієнтська машина (ПК, який отримує потік) може легко декодувати відтворення HD-відео. Steam надаватиме ігри у форматі HD у високій якості, тому дуже важливо, щоб ваш ПК міг принаймні відтворювати відео 1080p без проблем. Якщо це не вдається, постраждає внутрішній потоковий вміст Steam.

  Як зупинити автоматичний запуск Microsoft Teams у Windows 10

Стрімування в Steam вдома

У Steam не так багато налаштувань для цієї функції. Щоб розпочати трансляцію, увійдіть у Steam за допомогою свого облікового запису та залиште його. Далі перейдіть до комп’ютера, на якому ви хочете транслювати відеоігри, та увійдіть у Steam, використовуючи той самий обліковий запис.

Поверніться до комп’ютера, який буде здійснювати потокову передачу (у цьому випадку), і перегляньте «Бібліотека». Ви помітите, що клієнт тепер показує локальні ігри Linux, а також віддалені ігри Windows.

Примітка: перш ніж ви зможете транслювати ігри через мережу через Windows, вам потрібно буде встановити драйвер. Щоб отримати цей драйвер, натисніть «Потік» на хост-комп’ютері (ПК з Linux). Це відкриє спливаюче вікно. Це спливаюче вікно повідомить користувачеві, що для продовження роботи Windows потрібен драйвер. Дотримуйтесь інструкцій на екрані в Windows, щоб встановити драйвер.

Грати в ігри Windows на Linux

Коли Windows правильно налаштовано, перейдіть до бібліотеки ігор Steam під Linux. Поки комп’ютер з Windows знаходиться в мережі та має доступ до того самого облікового запису Steam, усі його ігри будуть доступні. Натисніть кнопку «потік», щоб грати в будь-яку гру Windows під Linux!