Як використовувати «Відновлення файлів Windows» від Microsoft у Windows 10

Windows File Recovery від Microsoft — це офіційний інструмент для відновлення видалених файлів з жорстких дисків, SD-карт, USB-накопичувачів та інших носіїв даних. Ось докладний, покроковий посібник із використання цієї утиліти командного рядка.

Що вам потрібно знати

Інструмент Microsoft для відновлення файлів Windows не має графічного інтерфейсу — це лише утиліта командного рядка. Ми покажемо вам, як ним користуватися, але це більш практичний процес, ніж ви могли очікувати від офіційної утиліти Microsoft, доступної в Windows 10 Store.

Для цього інструмента потрібно встановити оновлення Windows 10 May 2020 Update або новішу версію Windows 10. Він не працює в старих версіях Windows.

Чи зможе інструмент Microsoft насправді знайти та відновити файл, який ви видалили, залежить від диска. Видалені файли не видаляються з жорстких дисків відразу, але часто вони відразу видаляються з твердотільних дисків. Якщо після видалення файлу ви записали багато даних на пристрій, наприклад, на карту SD, імовірно, дані файлу були перезаписані.

Навіть якщо вам вдасться відновити файл, ви можете отримати лише деякі дані файлу — файл може бути пошкоджений. Ви можете отримати лише дані, які все ще зберігаються на диску. Тут немає ніяких гарантій, і тому резервні копії так важливі.

Утиліта також має кілька режимів, призначених для різних ситуацій і файлових систем. Ми пояснимо, які з них слід використовувати і як їх використовувати.

Як встановити відновлення файлів Windows

Для початку встановіть інструмент відновлення файлів Windows з Microsoft Store, щоб почати. Ви можете відкрити Магазин і знайти «Відновлення файлів Windows» або просто натиснути це посилання, щоб відкрити Магазин.

Після встановлення відкрийте меню «Пуск» і знайдіть «Відновлення файлів». Один раз запустіть ярлик «Відновлення файлів Windows» і натисніть «Так», щоб відобразити запит UAC.

Ви побачите вікно командного рядка з доступом адміністратора. Тут ви запускаєте команди відновлення файлів.

  Як розблокувати Windows 10 за допомогою сканера відбитків пальців на телефоні Android

Ви можете використовувати інші середовища командного рядка, як-от термінал Windows і PowerShell, але не забудьте запустити їх із доступом адміністратора. (У меню «Пуск» клацніть правою кнопкою миші той, який ви хочете використовувати, і виберіть «Запуск від імені адміністратора».)

Як відновити видалені файли в Windows 10

Щоб скористатися цим інструментом, ви запустите команду winfr, вказавши диск, на якому ви хочете шукати видалений файл, місце призначення, куди ви хочете його зберегти, а також різні перемикачі, які керують тим, що шукає інструмент і як він шукає. Ви повинні зберегти видалений файл на іншому диску.

Ось основний формат:

winfr source-drive: destination-drive: /switches

Після виконання команди інструмент автоматично створить каталог під назвою «Recovery_30 Вересня, 2022” на цільовому диску, який ви вказали.

Який режим слід використовувати?

Перш ніж продовжити, ви повинні визначити «режим», у якому ви хочете сканувати видалений файл. Є три режими: За замовчуванням, Сегмент і Підпис. За замовчуванням є найшвидший режим, тоді як Сегмент подібний, але повільніший і більш ретельний. У режимі підпису можна шукати файли за типом — він підтримує файли ASF, JPEG, MP3, MPEG, PDF, PNG і ZIP. (Пошук файлів «ZIP» також знайде документи Office, збережені у таких форматах, як DOCX, XLSX та PPTX.)

Вам потрібно знати, в якій файловій системі відформатовано диск, який ви будете сканувати. Щоб знайти це, відкрийте Провідник файлів, клацніть правою кнопкою миші диск під «Цей комп’ютер» і виберіть «Властивості». Ви побачите файлову систему, відображену на вкладці «Загальні».

Ось коли вам слід використовувати різні режими:

Ви намагаєтеся знайти файл, який ви нещодавно видалили, на диску, відформатованому за допомогою NTFS, яка є файловою системою Windows 10 за замовчуванням? Використовуйте режим за замовчуванням.
Якщо ви скануєте диск NTFS в іншій ситуації — наприклад, якщо ви видалили файл деякий час тому, відформатували диск або маєте справу з пошкодженим диском — спочатку спробуйте режим сегментування, а потім — режим підпису.
Ви намагаєтеся знайти файл, збережений на диску FAT, exFAT або ReFS? Використовуйте режим підпису. Режими за замовчуванням і сегментація працюють лише у файлових системах NTFS.

  Як змінити звук сповіщення про нове повідомлення в Windows 10

Якщо ви сумніваєтеся, просто почніть з режиму за замовчуванням. Потім ви можете спробувати сегментувати, а потім підписувати, якщо режим за замовчуванням не працює.

Як відновити файл у режимі за замовчуванням

Щоб використовувати режим за замовчуванням, ви використовуєте /n, а потім шлях пошуку:

Щоб шукати файл з іменем document.docx, використовуйте /n document.docx . Ви також можете вказати повний шлях до файлу, наприклад /n UsersBobDocumentsdocument.docx
Щоб шукати всі файли, які були в папці Documents, якщо ваше ім’я користувача — Bob, використовуйте /n UsersBobDocuments .
Для пошуку за допомогою символу підстановки використовуйте *. Наприклад, /n UsersBobDocuments*.docx знайде всі файли DOCX, які були в папці Documents.

Давайте об’єднаємо все це зараз. Щоб шукати всі файли DOCX на диску C: і скопіювати їх на диск D:, ви повинні запустити таку команду:

winfr C: D: /n *.docx

Вам потрібно буде ввести «y», щоб продовжити.

Як ми згадували вище, ви знайдете відновлені файли в каталозі під назвою «Recovery_30 Вересня, 2022” на цільовому диску, який ви вказали в командному рядку.

Щоб знайти всі файли зі словом у назві, використовуйте символи підстановки. Отже, щоб знайти всі документи з «проектом» у будь-якому місці в їх назві, ви повинні запустити:

winfr C: D: /n *project*

Ви можете вказати кілька пошуків за допомогою кількох перемикачів /n. Отже, щоб знайти всі файли Word, Excel і PowerPoint, виконайте наступне:

winfr C: D: /n *.docx /n *.xlsx /n *.pptx

Щоб шукати певний файл з ім’ям important_document.pdf, який був у папці UsersBobDocuments на диску C:, а потім зберегти його на диску D:, скористайтеся:

winfr C: D: /n UsersBobDocumentsimportant_document.pdf

Як відновити файл у режимі сегментування

Режим сегментування працює майже так само, як і режим за замовчуванням. Щоб використовувати режим сегментування, який досліджує сегменти запису файлу, ви використовуєте /r на додаток до /n .

Іншими словами, ви можете створювати команди відновлення режиму сегментів так само, як і команди режиму за замовчуванням — просто додайте /r .

Наприклад, щоб відновити всі видалені файли MP3 з диска C: і зберегти їх на диск D:, ви повинні запустити:

winfr C: D: /r /n *.mp3

Отже, якщо пошук у режимі за замовчуванням не знайшов те, що ви шукаєте, додайте /r і повторіть спробу.

  Як змінити та налаштувати тему в Windows 11

Як відновити файл у режимі підпису

Режим підпису працює трохи інакше. Він перевіряє типи файлів, тому може знайти лише видалені файли певних типів. Щоб використовувати режим підпису, ви використовуєте /x, щоб вказати режим підпису, і /y:, щоб перерахувати групи типів файлів, які ви хочете шукати.

Ось список підтримуваних типів файлів і груп, у які вони відсортовані, взяті з документації Microsoft:

ASF: wma, wmv, asf
JPEG: jpg, jpeg, jpe, jif, jfif, jfi
MP3: mp3
MPEG: mpeg, mp4, mpg, m4a, m4v, m4b, m4r, mov, 3gp, qt
PDF: pdf
PNG: png
ZIP: zip, docx, xlsx, pptx, odt, ods, odp, odg, odi, odf, odc, odm, ott, otg, otp, ots, otc, oti, otf, oth

Зверніть увагу, що група «ZIP» містить ZIP-файли на додаток до документів Microsoft Office та OpenDocument.

Ви можете відкрити цей список у будь-який час, виконавши таку команду:

winfr /#

Скажімо, ви хочете знайти зображення у форматі JPEG на диску E: і зберегти їх на диску D:. Ви б запустили таку команду:

winfr E: D: /x /y:JPEG

Ви можете вказати кілька груп файлів, розділивши їх пробілом. Отже, якщо ви хочете знайти файли JPEG, PDF-файли та документи Word, ви можете запустити:

winfr E: D: /x /y:JPEG,PDF,ZIP

Додаткова допомога з winfr

Додаткова інформація доступна на Офіційна сторінка документації winfr від Microsoft. На цій сторінці ви також знайдете детальний список всіх параметрів командного рядка winfr.

Щоб оновити основи, просто запустіть winfr або winfr /? .

Є також додаткові розширені параметри, які ви можете побачити, запустивши winfr /! .