Як виконати VLOOKUP кілька критеріїв і стовпців у Google Таблицях

Categories:

Окрім MS Excel, Google Таблиці – це програма, яка використовує набагато більше, ніж будь-яка інша програма для зберігання та керування даними. Функції, які він виконує, зробили керування даними таким простим завданням лише за кілька клацань. Зокрема, функція VLOOKUP також називається функцією вертикального пошуку. Подібно до MS Excel, VLOOKUP тут дозволяє шукати потрібні значення по вертикалі та отримувати дані з інших таблиць або аркушів. Однак у Google Таблицях синтаксис VLOOKUP дозволяє шукати лише один стовпець одночасно. Якщо ви шукаєте способи використання кількох критеріїв і стовпців VLOOKUP у Таблицях Google, ви в потрібному місці. У цій статті ви дізнаєтесь про те, як VLOOKUP кілька критеріїв і стовпців у Google Таблицях. Окрім цього, ви також дізнаєтеся більше про те, коли нам потрібно виконувати VLOOKUP кілька критеріїв у Google Таблицях. Давайте почнемо із синтаксису звичайної функції VLOOKUP.

Як виконати VLOOKUP кілька критеріїв і стовпців у Google Таблицях

Далі в цій статті ви дізнаєтеся, що таке синтаксис звичайної функції VLOOKUP і як виконувати VLOOKUP кілька критеріїв і стовпців у Google Таблицях. Продовжуйте читати, щоб дізнатися про це докладніше.

Який синтаксис звичайної функції VLOOKUP?

Синтаксис звичайної функції VLOOKUP у Google Таблицях:

=VLOOKUP( search_key, range, index, [is_sorted])

Кожен із цих вхідних даних означає,

  • search_key: це значення, яке ви шукаєте в першому стовпці діапазону. Це може бути клітинка, яка містить значення, або клітинка, яку можна використовувати як посилання на клітинку, що містить значення.

  • діапазон: це діапазон клітинок, які містять клітинки, значення яких шукає функція VLOOKUP. Вам потрібно визначити стовпець, який містить search_key як перший стовпець. Цей діапазон також має включати стовпець, який складається з цільового значення.

  • індекс: індекс — це термін, який використовується для позначення номера стовпця в межах діапазону, який містить цільове значення. Перший стовпець діапазону має індекс 1, другий стовпець має індекс 2 і так далі.

  • is_sorted: це частина синтаксису, яка вказує, чи потрібно сортувати стовпець чи ні. Це можна зробити за допомогою True або False.

Тепер, коли ви зрозуміли синтаксис звичайної функції VLOOKUP, давайте розберемося, коли нам потрібно виконувати VLOOKUP кілька критеріїв у Google Таблицях.

Коли нам потрібно виконувати VLOOKUP кількох критеріїв у Google Таблицях?

Можуть бути різні ситуації та причини, чому вам потрібно виконати VLOOKUP кілька критеріїв у Google Таблицях. Деякі з причин наведено нижче.

  • Його можна використовувати у випадках, коли потрібно шукати різні таблиці, щоб знайти бали студентів з певного предмету, з кафедри та в конкретних термінах.
  • Інша ситуація може бути, коли вам потрібно правильно визначити два критерії, щоб знайти значення. Наприклад, ви можете вимагати присутності працівника, який встиг отримати надбавку за результатами роботи.
  • Ще один випадок, коли ви можете використовувати кілька критеріїв VLOOKUP у Google Таблицях, це коли у вас є кілька даних в одному стовпці. Наприклад, щоденна відвідуваність організації складається з кількох деталей разом, як-от присутність, відсутність, відпустка за станом здоров’я тощо.

Його можна використовувати в багатьох ситуаціях, ніж ми тут перерахували. Переходимо до наступного розділу статті.

Як використовувати VLOOKUP із кількома критеріями в Google Таблицях?

Ви можете використовувати два методи використання VLOOKUP із кількома критеріями. Перший спосіб передбачає використання допоміжного стовпця для отримання необхідних значень. Прочитайте далі, щоб побачити, як цей метод розгортається, щоб отримати кілька критеріїв VLOOKUP в одному стовпці.

Примітка. Ми використовуватимемо дані, які включають бали з математики та природничих наук за 3 терміни, складені разом зі списком імен студентів. За допомогою наведених нижче методів ми відсортуємо бали з математики для всіх 3 термінів окремо.

Спосіб 1: Використання допоміжної колонки

Використання допоміжного стовпця є одним із методів, які можна використовувати для VLOOKUP кількох критеріїв в один стовпець. Цей метод передбачає використання додаткового стовпця, який можна назвати допоміжним стовпцем. У цьому випадку ми вставимо допоміжний стовпець безпосередньо перед стовпцем імені. Це дозволить допоміжному стовпцю стати першим стовпцем у діапазоні. Ми використаємо допоміжний стовпець, щоб об’єднати значення стовпців Ім’я та Термін. Виконайте наведені нижче дії.

Використання допоміжного стовпця:

1. Відкрийте Таблиця Google з необхідними даними.

2. Вставте допоміжний стовпець ліворуч до стовпця Ім’я, клацнувши правою кнопкою миші заголовок того самого стовпця та клацнувши Вставити 1 стовпець ліворуч.

3. У першій клітинці допоміжного стовпця введіть формулу =C2&”,”&D2, щоб об’єднати клітинки.

4. Натисніть клавішу Enter, щоб побачити результат комбінації, тобто John,1.

5. Перетягніть кут комірки, щоб заповнити стовпець тією ж формулою.

6. Виберіть потрібну комірку, у яку потрібно ввести значення, і застосуйте формулу VLOOKUP.

7. Введіть search_key, який є контрольною клітинкою H7 та I6, додавши амперсанд і роздільник. Заблокуйте відповідну комірку та стовпець, натиснувши клавішу F4.

8. Додайте кому (,), щоб перейти до наступного синтаксичного діапазону. Виберіть стовпці, які містять значення, для яких нам потрібно знайти значення VLOOKUP.

9. Зафіксуйте значення, натиснувши клавішу F4, і додайте кому (,), щоб перейти до наступного індексу аргументу, щоб виконати VLOOKUP кілька критеріїв і стовпців у Google Таблицях.

10. В аргументі індексу введіть номер стовпця, який дає вам цільове значення. В даному випадку це 4-й стовпець. Отже, введіть 4 у значення індексу.

11. Додайте кому (,), щоб перейти до аргументу is_sorted. Введіть 0, щоб отримати точну відповідність.

12. Закрийте дужку та натисніть Ctrl+Enter, щоб отримати потрібне значення.

13. Перетягніть кут комірки та застосуйте формулу, щоб заповнити таблицю.

Цей метод пояснює, як VLOOKUP кілька критеріїв і стовпців у Google Таблицях за допомогою допоміжного стовпця. Тепер ми побачимо, як виконувати VLOOKUP із кількома критеріями в таблицях Google за допомогою ARRAY FORMULA.

Спосіб 2: Використання ФОРМУЛИ МАСИВА

Іншим методом є VLOOKUP із кількома критеріями в таблицях Google за допомогою ARRAY FORMULA. Обидва методи працюють однаково, єдина різниця полягає в тому, що вам не потрібен допоміжний стовпець у цьому методі, щоб виконати кілька критеріїв VLOOKUP в одному стовпці. Натомість вам доведеться побудувати значення допоміжного стовпця та діапазону за допомогою формули. Прочитайте наведені нижче кроки, щоб зрозуміти процес пошуку значень за допомогою VLOOKUP за допомогою ФОРМУЛИ МАСИВА. Ми будемо використовувати той самий приклад, що й у вищезгаданому методі.

1. Почніть із введення формули = ARRAY FORMULA у потрібну клітинку.

2. Введіть формулу VLOOKUP.

3. Виберіть і заблокуйте контрольні комірки G7 і H6, натиснувши клавішу F4. Розділіть їх за допомогою амперсанда та роздільника.

4. Додайте кому (,) і почніть побудову діапазону, розкривши фігурну дужку.

5. Виберіть перший стовпець, який є стовпцем імені, і заблокуйте комірки, натиснувши клавішу F4.

6. Додайте роздільник (&”,”&) і виберіть стовпець Термін, який ми об’єднаємо зі стовпцем Ім’я. Заблокуйте виділені клітинки, натиснувши клавішу F4.

7. Додайте кому (,) і виберіть третій стовпець Maths, який дає цільове значення, і заповніть діапазон.

8. Закрийте фігурну дужку та додайте кому (,), щоб перейти до наступного аргументу.

9. Введіть значення індексу стовпця, який дасть вам цільове значення. Тут ми введемо 2, щоб отримати значення зі стовпця Математика.

10. Додайте кому (,) і введіть 0, щоб отримати точний збіг, а потім закрийте дужку, щоб закрити формулу VLOOKUP.

11. Знову закрийте дужку, щоб закрити ФОРМУЛУ МАСИВА.

12. Натисніть клавішу Enter, щоб отримати результат.

13. Перетягніть кут комірки, щоб отримати результат по всій таблиці.

Ось як ви отримуєте необхідні значення, коли вам потрібно використовувати VLOOKUP із кількома критеріями в Google Таблицях за допомогою формули масиву.

***

Ми сподіваємося, що цей посібник про те, як VLOOKUP кількох критеріїв і стовпців у Google Таблицях, був корисним. Ви можете залишити свої запити та пропозиції тем для майбутніх статей у розділі коментарів нижче.

  Як отримати віртуальний номер телефону для свого бізнесу?