Як викарбувати свій перший NFT (і виставити його на продаж!)

| | 0 Comments| 12:09 PM
Categories:

Час від часу виникає тенденція, яка повністю змінює спосіб нашої взаємодії з речами. І наразі ви, напевно, добре знаєте термін Web3, NFT або децентралізований Інтернет. Насправді, якщо ви використовуєте такі платформи, як Twitter та Instagram – це досить важко пропустити.

Раптом усі замінюють свої фотографії профілю на згенеровані комп’ютером піксельні символи. Здається, всі, від криптовалютних ентузіастів до справжніх знаменитостей, занурилися в цю тенденцію. Ці піксельні колекції мистецтва найчастіше відомі як NFT або незамінні токени.

І в цій статті ми детально поговоримо про NFT.

Найголовніше, ми прагнемо відповісти на запитання «Що таке NFT?». І як ви можете зробити свій власний і опублікувати його для продажу.

Отже, почнемо з самого початку.

Що таке NFT?

NFT, що є скороченням від «Незамінний токен», це частина цифрового активу, який зберігається в блокчейні Ethereum. Незамінний просто означає, що кожна окрема частина унікальна і не може бути відтворена.

Якщо ви або хтось інший створюєте NFT, вам автоматично призначається токен для вашого окремого активу. І цей маркер є єдиним способом підтвердити, що ви справді є власником цієї конкретної частини.

Токени повністю зберігаються в Blockchain і видимі для всіх. Це допомагає створити сильне почуття власності, яке потім можуть підтвердити ті, хто взаємодіє з вашими цифровими активами. Застосування NFT досить просте для розуміння. Але їх використання в реальних сценаріях набагато ширше, ніж просто криптоактив.

Дозвольте мені пояснити це більш детально.

Чому NFT популярні?

Не можна заперечувати, що люди ведуть багато дискусій щодо зручності використання NFT у сценаріях реального світу. Але, кажучи це, важко заперечувати той факт, що ідея децентралізованої власності є привабливою.

В останні місяці, такі проекти, як Royal почали оптимізувати NFT, залучивши на свою платформу музикантів словесного класу, таких як Nas. Укладаючи угоду з Nas щодо публікації його музики в блокчейні, шанувальники можуть придбати музичний твір і отримати права на нього.

Отже, коли хтось слухає пісні Nas і отримує за це гроші, ви також можете отримати частку цього доходу. Це привабливо, оскільки створює глибший зв’язок між артистом і його шанувальниками. Насправді це повертає художників на місце водія володіння своїм мистецтвом.

Для порівняння, артисти, які підписали контракти з агентствами, зазвичай отримують номінальну гонорар від загального доходу. Але, публікуючи свої роботи на децентралізованій платформі, вони не тільки отримують повне право власності, але й можуть залучати шанувальників, щоб вони допомагали та підвищували популярність свого мистецтва.

Є багато платформ, де можна відстежувати круті проекти NFT.

Що таке карбування?

З точки зору неспеціаліста, «карбувати» щось у блокчейні — це еквівалент створення документа, який підтверджує ваше право власності на це щось.

Єдина відмінність полягає в тому, що цей документ буде адресою вашого криптогаманця. І вона буде доступна для перегляду всім. Цей підхід «розумних контрактів» допомагає усунути шахрайську діяльність і підозрілі претензії.

  Як дивитися телевізор з друзями за допомогою Hulu Watch Party

Хоча це також може створити проблеми саме по собі. Якщо ви втратите доступ до свого криптогаманця, ви також втратите можливість підтвердити право власності.

Отже, тепер, коли ми розібралися з основами, давайте розглянемо процес створення власного NFT.

Чи можете ви карбувати NFT безкоштовно?

Одна з перших речей, які люди запитують про карбування NFT, це: «Чи можете ви карбувати NFT безкоштовно?». І коротка відповідь: так. Можна карбувати NFT безкоштовно, і багато платформ надають цю послугу.

Довга відповідь трохи складніша, і її важливо зрозуміти. Хоча можна створювати та публікувати NFT безкоштовно, у певний момент комусь доведеться платити комісію за газ (комісія за транзакцію), а якщо ви не хочете робити це самостійно – це доведеться робити людині, яка купує ваш NFT.

Ось визначення плати за газ:

Термін «газ» означає кількість Ethereum, необхідну будь-кому для взаємодії з ETH Blockchain. Плата за газ – це пов’язані витрати, пов’язані з перевіркою транзакцій майнерами. Це корисно, оскільки забезпечує сильніший захист, усуваючи зловмисників від спаму в мережі.

Хоча це корисно з міркувань безпеки, аспект плати за газ Etherum здебільшого сприймається як погана річ. Є плани покращити мережу Etherum запровадження рівня консенсусу – але це все ще триває, і може знадобитися деякий час, щоб набути чинності.

Як створити (карбувати) NFT

Щоб спростити весь процес, ми будемо використовувати дві платформи для цього підручника. По-перше, MetaMask для створення криптогаманця на блокчейні Etherum. А по-друге, OpenSea – найпопулярніший NFT-маркетплейс у світі.

Лише за допомогою цих двох платформ ви можете перейти від того, щоб ніколи не створювати NFT, до того, щоб виставити його на продаж!

По-перше, як створити гаманець Etherum?

Створення гаманця ETH за допомогою MetaMask

У MetaMask близько 25 мільйонів користувачів. Платформа надає легкі засоби для створення вашого першого криптовалютного гаманця Etherum. Найважливіше те, що вам знадобиться MetaMask для взаємодії з ринком OpenSea.

Насправді неможливо опублікувати NFT на OpenSea, якщо у вас немає готового гаманця Etherum. Ти можеш завантажити MetaMask для пристроїв Chrome, Firefox, Brave, Edge, iOS і Android.

Після завантаження ви ознайомитесь із покроковими інструкціями зі створення свого першого криптогаманця.

Процес реєстрації знайомить вас з деякими основними принципами безпеки. Найважливішим з них є секретна фраза відновлення. Ця секретна фраза з 12 слів — єдиний спосіб справді захистити свій гаманець. Таким чином, ви повинні переконатися, що ви зберегли його десь у надійному місці поруч із вашим паролем.

MetaMask генерує фразу автоматично, і ви повинні негайно зберегти її в безпечному місці. Багато людей вважають за краще зберігати його в менеджері паролів, але робити це у фізичному місці також може бути мудрою ідеєю.

Крім того, ви можете розглянути один із варіантів, викладених у нашій статті про заходи криптозахисту.

  8 найкращих програмних рішень, які ми протестували

Коли ви пройдете повз це, ви закінчите. Ого! MetaMask щойно створив ваш власний крипто-гаманець Etherum на льоту.

Адресу також можна перевірити за допомогою Etherscan. Майте на увазі, що ви можете використовувати свій новий гаманець для взаємодії практично з будь-яким блокчейн-сервісом, який підтримує Etherum.

Отже, тепер, коли ми отримали гаманець, настав час створити та розмістити наш перший NFT на ринку OpenSea.

Як опублікувати NFT на OpenSea

Відкрите море є домом для одних із найбільших колекцій криптовалют у світі.

У будь-який місяць платформа обробляє понад 3 мільярди доларів вартості цифрових активів. І через його популярність набагато більш імовірно, що ви збираєтеся залучити продаж свого нового NFT. Крім того, OpenSea робить неймовірно простим надсилання ваших творів мистецтва для загальнодоступного списку.

Якщо ви підете до OpenSea Create ви побачите такий екран:

Оскільки у нас уже є гаманець MetaMask, ми можемо просто натиснути опцію MetaMask. Це запустить автоматизований сервіс для підключення вашого гаманця MetaMask до інфраструктури OpenSea.

Ви повинні прийняти деякі основні умови, але нічого більше.

І, щойно ви закінчите, OpenSea представить інтерфейс створення нового елемента. Подобається це:

На цій сторінці ви можете вибрати фактичний цифровий актив, який ви хочете відкарбувати. OpenSea підтримує зображення, відео, аудіофайли та 3D-моделі. І максимальний розмір файлу для кожного становить 100 Мб.

Ви також можете включити такі деталі, як назва вашого NFT, зовнішня сторінка, що пояснює, про що йдеться, і опис. Крім того, ви можете вибрати між Etherum і Polygon як блокчейном, на якому публікуватимете ваш новий NFT.

На цьому етапі ви можете просто натиснути «Створити», і готово. Ви будете автоматично перенаправлені на ваш новий список NFT:

Я повинен визнати, що це не мій витвір мистецтва, яким я пишаюся. Але, для прикладу – я думаю, що це чертовски добре виконує свою роботу.

На цьому етапі у вас є два варіанти:

  • Залиште як є. Це означає, що ваш новий NFT розміщено на ринку OpenSea та доступний для перегляду покупцям органічних товарів. Окремі покупці можуть робити пропозиції щодо вашого списку, і ви можете прийняти або відхилити їх.
  • Продати. Продати означає, що ви маєте на увазі ціну і хочете публічно продати NFT замість того, щоб чекати пропозиції. Ви можете вибрати фіксовану ціну або вибрати аукціонний список.

Ви також можете вирішити просто залишити твір мистецтва.

Але для багатьох людей головною привабливістю NFT є можливість продавати або торгувати ними з іншими. Для одних це стосується престижу, а для інших — соціального доказу.

Звичайно, є й ті, хто займається цим заради чистої вигоди. Отже, виникає питання: як продати свій цифровий актив, якщо ви ніколи раніше його не продавали?

Як продати NFT?

Для багатьох перших користувачів криптовалюти володіння дорогим витвором цифрового мистецтва є символом статусу. Мінімальна ціна для Яхт-клуб Bored Ape становить приблизно 93 ETH на момент написання цього. Це означає приблизно 230 000 доларів США, але може зрости до 500 000 доларів США залежно від ціни Etherum.

  Як виправити «Ваші миттєві повідомлення та дзвінки надходять до Microsoft Teams»

Це багато грошей, щоб заплатити за цифровий актив. І це, безумовно, привернуло багато уваги людей, які також хочуть бути частиною тренду.

Але не кожен збирається продавати своє новоспечене мистецтво за тисячі доларів. І кидатися в цю тенденцію наосліп було б нерозсудливо.

Отже, ось мої 3 найкращі поради щодо прискорення процесу продажів.

Використовуйте свої творчі здібності

Незалежно від того, чи це зображення чи пісня, яку ви намагаєтеся продати в блокчейні, важливо, щоб ваш проект випливав із творчості. З огляду на те, що так багато людей набирає перевагу, потрібне ретельне планування, щоб виділитися серед звичайних списків.

Якщо ви не знаєте, з чого почати, я рекомендую вивчити проекти, які люди вже опублікували. Поговоріть з людьми, які продали свої твори мистецтва за 1 або 2 Etherum, і запитайте їх – як вони це зробили?

Одне, що примітно щодо Web3 і NFT зокрема, це аспект спільноти. Люди відкриті для розмов про свої успіхи та невдачі. І ніколи не завадить запитати.

Приєднуйтеся до спільнот

Приєднатися до спільноти однодумців – це найпростіший спосіб просувати своє мистецтво та інші цифрові активи. Зокрема, це Twitter, Discord і Clubhouse. Якщо ви не встигаєте за останніми тенденціями, ви можете втратити потенційних клієнтів для свого мистецтва!

Сайти, як Календар NFT продемонструйте майбутні розпади. Це може бути вашою відправною точкою, щоб дізнатися, хто публікує дропа та які посилання на їхні спільноти. Мій особистий фаворит — Twitter.

Ви можете стежити за однією чи двома людьми в просторі, і через тиждень ви будете знати принаймні 100 інших людей, які захоплюються цим простором.

Намір – це все

Якщо ви не виявите щирого інтересу до руху Web3, спроба продати свій NFT може здатися абсолютною нудою. Таким чином, можливо, буде корисно, якщо ви витратите час на вивчення криптовалюти загалом.

Вас захоплює ідея децентралізованої мережі? Чи хотіли б ви жити в майбутньому, де художники зможуть залучати своїх шанувальників до свого творчого процесу?

Незважаючи на те, що рух все ще новий, багато чого відбувається за лаштунками. А демонстрація наміру вчитися та розуміти може швидко залучити однодумців у ваше коло. Це також можуть бути люди, які з радістю придбають один із ваших творів мистецтва!

Заключне слово

Зважаючи на те, наскільки складним може бути блокчейн, створення NFT не є проблемою. У цій статті ми дізналися, що карбування простої цифрової фотографії в блокчейні займає менше кількох хвилин.

Це також безкоштовно, хоча, як ми зрозуміли, плата за газ – це річ.

Окрім цього, я думаю, що ми охопили абсолютні основи всього цього.

І останнє, але не менш важливе: завжди є багато речей, про які варто дізнатися, а саме – як створити колекцію NFT, подібну до колекції CryptoPunks та інших.

Хочете трохи безкоштовної криптовалюти? Ось 7 способів заробити безкоштовну криптовалюту.