techukraine.net techukraine.net Як визначити шахрайський криптотокен/монету за лічені хвилини

Як визначити шахрайський криптотокен/монету за лічені хвилини

Categories:

Хочете стати експертом у виявленні🔍 шахрайських криптотокенів? Якщо так, перегляньте ці прості методи, згадані в цій статті, щоб захистити себе від шахраїв.

Скрізь, де є величезний попит і приплив грошей, існує ймовірність шахрайства. З ринковою капіталізацією понад 1 трильйон доларів, крипто-сектор за останні роки мав величезну участь у шахраях.

За даними Chainalysis, 2022 рік став свідком найбільшого криптозлому з моменту створення криптовалют. Крім того, хакери вкрали колосальні 3,8 мільярда доларів з різних платформ.

Як поінформованому інвестору важливо розуміти та виявляти шахрайство в криптопросторі. Завдяки цьому ви зможете не потрапити на пастку шахраїв і привернути увагу людей, яких ви знаєте.

Спочатку давайте розберемося, що таке криптошахрайство, але якщо ви вже знаєте та хочете зануритися в інструменти, які допомагають їх ідентифікувати, перегляньте таблицю нижче! Однак не забудьте прочитати наступну публікацію, щоб дізнатися, як самостійно розпізнати шахрайський криптотокен/монету!

Особливості інструментуToken SnifferМоніторинг у реальному часі на наявність загроз безпеці токенівHoneypot.isВизначає потенційні маркери шахрайства honeypotCoinMarketCapДані токенів у реальному часі, діяльність спільноти, обміниEtherscanВиявляє розпродажі, діяльність засновників, репутацію

Що таке Crypto Scam?

Отже, що таке криптошахрайство? По суті, криптошахрайство передбачає шахрайські дії або схеми для отримання фінансової вигоди. Крім того, у більшості випадків жертви таких шахраїв втрачають свої цінні криптоактиви шахраям.

Зростання популярності криптопроектів та їх токенів приваблює в цей простір мільйони нових користувачів. З цієї причини шахраям легко зловити новачків з меншими знаннями про криптопростір. Таким чином, варто знати найкращі криптоплатформи та використовувати безпечні криптогаманці.

Крім того, існує безліч способів, якими шахраї намагаються зловити нічого не підозрюючих, від криптографічних кранів до підроблених криптододатків! Головне – бути пильним!

Примітно, що підроблені або шахрайські крипто-токени є одними з найбільш часто використовуваних методів, щоб ввести новачків в оману та втекти з їхніми грошима. Тут шахраї переконують користувачів інвестувати, гарантуючи величезні прибутки.

Але як вони витягують такі афери? Давайте зануримося в це зараз.

Як працюють маркери шахрайства?

Головний мотив шахраїв — переконати користувачів купити велику кількість скам-токенів. Для цього основна тактика, яка використовується, включає метод витягування килимка.

Отже, що таке килимок? Розберемося в цьому відразу!

Rug pull — це криптошахрайство, коли розробники або команда відмовляються від проектів і втікають із коштами інвесторів. Нарешті, після цього процесу інвестори залишаються з безцінними криптотокенами☹️.

Шахраї спочатку завищують ціну токена, щоб створити страх втратити (FOMO) серед інвесторів. Тому ціна токена різко зростає за кілька годин.

Нарешті, коли токен досягає певної ціни, розробники розпродають усі свої токени. В результаті ціна токена падає майже до нуля, втрачаючи гроші всіх інших інвесторів за кілька секунд.

Одним із найяскравіших прикладів руйнівної роботи став токен Squid Game (SQUID) у 2021 році. Цей криптотокен, натхненний популярним серіалом Netflix, став збої після того, як розробники втекли з інвестиціями користувача.

⚠️Загалом, ця тяга килима зникла 3,3 мільйона доларів коштів користувача!

Враховуючи все, важливо розпізнавати такі шахрайські криптотокени та триматися подалі від них.

  Створіть структуру розподілу роботи за допомогою цих 10 інструментів

Як визначити маркер шахрайства?

Ви можете скористатися цими методами, щоб виявити шахрайські токени в криптопросторі:

#1. Дослідження про проект

Справжня цінність криптотокена полягає в майбутньому потенціалі криптопроекту. Тому досліджуйте місію та мету, поставлену розробниками.

Крім того, перевірте варіант використання токена, який видає проект. Справжні проекти мають практичні та зрозумілі варіанти використання. Якщо ви знайдете криптовалюти, які пропонують нелогічні місії, краще уникати таких жетонів.

Крім того, перевірте деталі про основних інвесторів проекту. Якщо відомий інвестор або інвестиційна компанія є великим інвестором, менш імовірно, що це буде шахрайство.

#2. Перевірте команду та її історію

Основна команда є центральною опорою будь-якого криптопроекту, який досягне успіху в майбутньому. Більшість криптозлочинів здійснюються анонімними засновниками та членами команди.

Переконайтеся, що члени команди мають досвід роботи в криптосекторі. Крім того, перевірте їхні активні профілі на платформах LinkedIn, X або Discord.

Припустімо, ви новачок у криптопросторі. У такому випадку я рекомендую не займатися проектами, які не надають інформації про своїх засновників і команду. Однак зауважте, що сам по собі цей фактор не гарантує довіри до проекту.

#3. Прочитайте Whitepaper

Whitepaper надає детальну інформацію про конкретний криптопроект. Ви можете прочитати технічну документацію на веб-сайті проекту або на подібних платформах CoinMarketCap або CoinGecko.

Типовий білий документ охоплює мету проекту, часові рамки та інші важливі аспекти. Ви можете здійснити базову перевірку технічного документу, не маючи жодних технічних знань. Проекти без whitepaper можна розглядати як червоний прапор.

Інші ознаки «рибного білого паперу» включають:

 • Граматичні помилки
 • Орфографічні помилки
 • Плагіат
 • Непрофесійний дизайн і верстка
 • Надмірне використання жаргонів

Створення добре опрацьованого технічного документу вимагає часу, зусиль і технічних знань. Тому ви можете легко знайти недоліки в білому документі фейкового проекту.

#4. Перевірте списки бірж

Більшість відомих бірж проходять сувору перевірку перед розміщенням нового токена. Наприклад, щоб розмістити новий токен у Binance, засновник або генеральний директор проекту повинен заповнити детальну форму.

Після подання цієї форми команда експертів ретельно перевіряє проект. Нарешті, після виконання всіх умов Binance перераховує токен. Сам процес перевірки усунув велику кількість шахрайських криптотокенів.

Джерело: Binance.com

Пам’ятаючи про це, ви можете перевірити, чи є новий токен на відомих біржах, таких як Binance, Coinbase Exchange і Kraken. Загалом, початківцю краще вибрати токени, перераховані на всіх 5 найкращих централізованих криптобіржах (CEX).

#5. Перевірити ліквідність токена

Простіше кажучи, ліквідність токенів означає легкість конвертації криптовалюти в інший токен або готівку без впливу на ринкову ціну. Припустимо, ви продаєте значну кількість токена; загальна ціна не повинна істотно впасти.

Ви можете перевірити ліквідність токена на Uniswap або інших децентралізованих біржах (DEX). Ці дані дадуть вам точне уявлення про ліквідність криптотокена.

Розглянемо на прикладі токен Ape In. Якщо ви спробуєте купити цей токен, він покаже «Недостатня ліквідність». Завжди краще триматися подалі від таких неліквідних токенів.

Джерело: Uniswap.org

Неліквідні криптовалюти важко продати, коли виникає потреба. У результаті, навіть якщо ви розміщуєте замовлення на продаж, замовлення залишається невиконаним.

#6. Подивіться на діяльність у соціальних мережах

Платформи соціальних мереж є основним інструментом, який використовується для просування шахрайських криптотокенів. Вивчіть маркетингові стратегії, які вони пропонують.

  Оновлення Google Drive дає змогу заблокувати файли за допомогою 4-значного пароля

Більшість шахрайських проектів зосереджуються на грошових аспектах, а не на технологіях і баченні. Наприклад, на їхніх сторінках йдеться про величезний збір коштів і потенційне зростання.

Ви також можете перевірити, чи є у них підтверджені облікові записи на основних платформах соціальних мереж. Більшість шахраїв не витрачають багато часу, грошей і зусиль на перевірку своїх онлайн-акаунтів.

Крім того, облікові записи з великою кількістю фальшивих підписників також є ознакою шахрайських токенів. Найкращий спосіб визначити автентичність підписників — перевірити залученість їхніх останніх публікацій. Наприклад, обліковий запис із мільйоном підписників і малою кількістю залучень можна вважати червоним прапорцем.

Безкоштовні подарунки — це інші основні маркетингові трюки, які використовують шахраї, щоб залучити нових користувачів. Тому краще уникати проекту, який пропонує багато безкоштовних винагород, подарункових карток або жетонів.

#7. Розгляньте ціну криптовалюти та обсяг торгівлі

Якщо ви поспостерігаєте за ціновими моделями шахрайського криптографічного токена, відбудуться значні стрибки. Крім того, ви також можете знайти нерегулярні обсяги торгів у певний час.

Ви можете легко помітити ці величезні стрибки ціни та обсягу за допомогою простих платформ для створення діаграм. Наприклад, ви можете шукати діаграму токенів за адресою TradingView щоб отримати історичні зміни ціни та обсягу.

Наприклад, ціна токена Squid Game (SQUID) за кілька днів зросла з 1 цента до понад 2800 доларів. Нарешті ціна цього шахрайського токена впала майже до нуля за кілька секунд.

Джерело: CoinMarketCap.com

Коротше кажучи, уникайте токенів, які демонструють раптові та екстремальні зміни ціни та обсягу.

#8. Перевірте токеноміку

Токеноміка – це в основному економіка криптотокена. У результаті ви можете зрозуміти ключові компоненти, такі як постачання токенів, корисність, розподіл тощо.

Якщо засновник і члени команди володіють більшою частиною пропозиції токенів, існує величезний ризик. Припустімо, що вони продають усі свої володіння; ціна токена впаде до нуля.

Токеноміка Кардано (ADA); Джерело: Cryptorank.io

Ви можете швидко перевірити просту токеноміку криптотокена за допомогою таких платформ, як CoinGecko або CoinMarketCap. Крім того, якщо ви хочете ознайомитися з детальною токеномікою, ви можете ознайомитися з офіційним документом.

Читайте також: Подкасти про криптовалюту, щоб залишатися попереду в цифровій економіці

Крім того, ви також можете використовувати деякі інструменти, щоб знайти шахрайські крипто-токени. Залишайтеся на зв’язку!

#1. Token Sniffer

Token Sniffer дозволяє відстежувати діяльність криптотокенів у реальному часі. Цей активний моніторинг допомагає виявити потенційні загрози безпеці навколо вибраного токена.

Крім того, ви можете детально перевірити смарт-контракти основного блокчейну. На момент написання статті Token Sniffer підтримує 13 відомих блокчейн-мереж.

Основні дані складаються з:

 • Аналіз власників: детальна інформація про всіх власників та їхні відсотки.
 • Аналіз ліквідності: включає ліквідність токенів на основних криптовалютних біржах.
 • Аналіз контракту: надає деталі перевірки джерела контракту токена.
 • Аналіз свопу: згадується, чи можна продавати токен на ринках.

Token Sniffer простий у використанні, оскільки ви можете перевірити деталі про токен, ввівши його назву або адресу контракту. Через кілька секунд ви отримаєте всю важливу інформацію про цей маркер.

  Як вимкнути завантаження вкладок у Firefox

#2. Honeypot.is

Honeypot.is допомагає визначити потенційні токени, які функціонують як шахрайство з приманкою. Простіше кажучи, це шахрайство полягає в тому, що шахраї звертаються до людей, щоб надати їм доступ до крипто-гаманця в обмін на винагороду. Таким чином, просто мати захищений крипто-гаманець недостатньо!

Honeypot.is надає інформацію про таке:

 • Неліквідність на основних біржах, таких як Uniswap і SushiSwap.
 • Вихідний код токена.
 • Обмеження купівлі та продажу.

Ви можете використовувати Honeypot.is, щоб перевірити, чи адреса маркера є honeypot🍯 чи ні. Тут вам просто потрібно вставити адресу договору. Крім того, цей інструмент допомагає вам виявити можливості шахрайства в мережах Ethereum і Binance Smart Chain (BSC).

#3. CoinMarketCap

Придбано Binance у 2020 році, CoinMarketCap є одним із надійних імен у криптопросторі. Це обов’язкова платформа, яка допомагає вам досліджувати проекти та криптовалюти.

Ця платформа надає дані в реальному часі про ціну токена, ринкову капіталізацію та обсяг торгів. Крім того, ви також можете перевірити загальну, максимальну та оборотну пропозицію токенів.

Крім того, ви також можете перевірити діяльність спільноти, щоб виявити будь-які підозрілі дії навколо проекту. Крім того, ви можете знайти адресу договору токена, веб-сайт, технічну документацію, аудиторський звіт тощо.

CoinMarketCap також надає назви бірж, які перераховують певний токен. Цей список включає обсяг торгів і показник ліквідності токена.

#4. Etherscan

Працює на Ethereum, Etherscan є надійним дослідником блокчейнів. Ви можете використовувати цей інструмент для перевірки докладної інформації про маркер.

Ви можете використовувати цей інструмент для виявлення великих розпродажів криптовалюти. Крім того, ви також можете помітити діяльність засновника, пов’язану з проектом цього токена. Ці дані допомагають вам помітити потенційні випадки шахрайства, як-от висмикування килимів.

Крім того, ви можете переглянути розділ коментарів, щоб перевірити можливості шахрайства. Крім того, Etherscan допомагає вам ідентифікувати гаманець, куди хакери надсилають вкрадені активи.

Найважливіше те, що цей інструмент має опцію репутації, яка інформує користувачів про достовірність токена. До типу репутації відносяться:

 • Невідомий
 • Нейтральний
 • в порядку
 • Підозрілий
 • Небезпечно
 • Спам

Невідомі та нейтральні маркери репутації відповідають деяким надійним вимогам і не мають серйозних червоних прапорців. На відміну від цього, репутація OK задовольняє більшість факторів справжнього токена. Однак це не дає 100% гарантії беззаперечної довіри до цього токена.

Джерело: Etherscan.io

Токени з підозрілою, небезпечною репутацією та репутацією спаму надходять зі звітами про шахрайство, шахрайство, спам або фішинг. Було б найкраще уникати токенів, які підпадають під цю репутацію.

Заключні слова

Немає єдиного фактора, який допоможе вам знайти шахрайський криптотокен. Однак ви можете комбінувати всі методи, розглянуті в цій статті, щоб ідентифікувати шахрайські проекти та їхні токени.

Підсумовуючи, уникайте проектів, які звучать занадто добре, щоб бути правдою. Зрештою, не дозволяйте страху втратити (FOMO) зруйнувати ваш психічний і фінансовий спокій.

Далі найкращі платформи для кредитування криптовалюти з порадами щодо того, як вибрати правильну платформу для кредитування криптовалюти.