Як визначити, чи прослуховують ваш телефон

Чи можна прослуховувати телефони Android? На жаль, відповідь гігантська «Так»! Новітні технології мають необмежені можливості, і телефони Android не є винятком. Хакери можуть проникнути у ваші мобільні телефони та відстежувати всю вашу діяльність, навіть викрасти їх. Чому ні? Не тільки хакери, можливо, ваші близькі можуть натиснути на ваші телефони Android, щоб стежити за вашою діяльністю в соціальних мережах. Тим не менш, ви не оціните цю діяльність за будь-яку ціну. Якщо ви хочете знати, як перевірити, чи прослуховують ваш телефон, вам не потрібно витрачати гроші на технічного професіонала. Ви можете знайти його самостійно. Якщо вам цікаво, як дізнатися, чи прослуховується ваш телефон, цей посібник вам точно допоможе. У цій статті ви дізнаєтеся, як визначити, чи шпигують ваш мобільний телефон, і що робити, якщо телефон прослуховують. Отже, чого ви чекаєте? Продовжуйте читати посібник.

Як визначити, чи прослуховують ваш телефон

Ось різні симптоми, коли ви помічаєте те саме на своєму пристрої Android, це означає, що телефон прослуховується. Отже, якщо ви зіткнулися з такими ж симптомами, перейдіть до наступного розділу, щоб виправити те саме.

Примітка. Оскільки смартфони не мають однакових параметрів налаштувань, і вони відрізняються від виробника до виробника, переконайтеся, що налаштування правильні, перш ніж змінювати будь-які. Зазначені дії були виконані на телефоні Redmi.

1. Автоматичний перезапуск телефону

Якщо ваш пристрій автоматично перезавантажується, пам’ятайте про наступні моменти, щоб перевірити, чи прослуховується ваш телефон.

 • Коли ви торкаєтеся телефону Android, пристрій може автоматично перезавантажуватися, навіть коли він неактивний.
 • Іноді, коли ви торкаєтеся екрана для звичайних дій, Android ненавмисно перезавантажується.
 • Ще один простий симптом полягає в тому, що перезавантаження або вимкнення Android займає дуже багато часу. Щоразу, коли ви перезавантажите свій мобільний телефон, усі активні процеси будуть закриті. Через шпигунське програмне забезпечення деякі невидимі завдання виконуватимуться у фоновому режимі. Ці завдання потребують додаткового часу, щоб вимкнути мобільний телефон.

Отже, якщо ви помітили незвичайні автоматичні перезавантаження, перевірте, чи все в порядку з вашою конфіденційністю та безпекою.

2. Незвичайний шум

Крім того, якщо у вашому пристрої є незвичайний шум, це також означає, що телефон прослуховується. Майте на увазі наступні моменти.

 • Під час аудіо або відеодзвінка, якщо ви почуєте незвичайний фоновий шум, це щось серйозне, щоб розглянути та розібратися.
 • Отже, якщо вам цікаво, як перевірити, чи прослуховують ваш телефон, просто запишіть, якщо ви почуєте гудіння, високий звук, звуковий сигнал, звук клацання або інший статичний звук, цього більш ніж достатньо, щоб підтвердити, що ваш мобільний телефон прослуховується.

3. Телефон показує дії в режимі очікування

Якщо ваш телефон показує дії в режимі очікування, це також вказує, чи стежать за вашим мобільним телефоном. Як обговорювалося раніше, коли ваш телефон видає будь-який шум або світиться, навіть коли телефон неактивний, не турбуйтеся про те, як визначити, чи шпигують ваш мобільний телефон. Це поширений симптом, який підтверджує це питання. Також не забудьте пам’ятати про наведені моменти.

 • Можливо, раптова затримка або заїкання вказують на наявність шпигунського програмного забезпечення, і ваш телефон може швидко розрядитися.
 • Це може бути пов’язано з тим, що хакери здійснюють віддалені дії на вашому мобільному телефоні та добровільно виводять шкідливу рекламу та посилання, які провокують вас відкрити шкідливий вміст. Щойно ви їх відкриєте, на вашому пристрої буде встановлено будь-яке шахрайське програмне забезпечення, яке спричинить проблему.

4. Дуже скоро батарея розрядиться

Якщо ваш телефон Android заражено будь-яким шпигунським програмним забезпеченням або програмним забезпеченням-вимагачем, акумулятор телефону розрядиться дуже швидко. Ви також можете відчути гаряче, коли торкнетеся акумулятора та футляра телефону. Шпигунське програмне забезпечення споживає багато ресурсів на вашому пристрої Android, тому багато програм працюють у фоновому режимі. Це призводить до розрядження ресурсів батареї і дуже швидко її розряджається.

Ви можете відстежувати всі дії свого телефону Android, перейшовши до Налаштувань, як показано нижче. Якщо ви помітили незвичайне використання акумулятора, це означає, що телефон прослуховується.

1. Торкніться значка Налаштування на головному екрані.

2. Потім прокрутіть вниз і торкніться параметра Акумулятор, як показано.

3. На наступному екрані ви можете побачити дані про використання батареї та енергозбереження.

  Alexa, Siri та Google не розуміють жодного слова

4. Прокрутіть екран униз і відстежуйте інформацію про використання батареї з точки зору програм і програм.

Перевірте, чи не розряджає батарею якесь невідоме програмне забезпечення. Якщо так, то це вказує на прослуховування телефону.

5. Отримувати випадкові дзвінки та повідомлення

Якщо ви не знаєте, як дізнатися, чи прослуховується ваш телефон, є ще один простий спосіб дізнатися це, лише відстеживши вхідні дзвінки та повідомлення.

 • Якщо ви отримуєте дзвінки або випадкові повідомлення з невідповідними цифрами, символами або символами, це означає, що шпигунське програмне забезпечення проникло у ваш мобільний телефон.
 • Хакери можуть надіслати зашифрований код, що містить цифри та змішані символи, на ваш телефон Android, щоб перевірити, чи добре працює шпигунське програмне забезпечення. Отже, наступного разу, коли ви відкриваєте повідомлення або відвідуєте дзвінок із підозрілим вмістом, вам доведеться ще раз перевірити свій телефон, чи немає в ньому шкідливих програм.

6. Підроблені програми, встановлені на пристрої

Є ще один найпростіший спосіб зрозуміти, як перевірити, чи прослуховують ваш телефон. Просто перевірте, чи не встановлено на вашому пристрої невідомі програми. Без вашої інформації та схвалення на вашому пристрої можуть бути встановлені кілька шкідливих програм. Це відбувається, коли ви відкриваєте й продовжуєте працювати з будь-якою онлайн-реклами та посиланнями.

1. Запустіть програму Налаштування.

2. Тепер натисніть Програми.

3. Потім натисніть Керування програмами, а потім прокрутіть вниз список доступних програм і програм на вашому пристрої.

4. Якщо ви знайшли підозрілі програми, торкніться відповідної програми, а потім натисніть Видалити.

Переконайтеся, що ви дотримуєтеся інструкцій, щоб видалити деякі поширені шпигунські програми, такі як mSpy, XNspy, FlexiSpy тощо.

7. Високе використання даних

Ще один простий спосіб дізнатися, чи шпигують ваш мобільний телефон, — це відстежувати використання даних. Раптом ви можете виявити, що термін дії вашого пакету даних закінчився дуже скоро, навіть якщо ви більше не використовували його. Відповідно, ви можете отримати високі рахунки за телефон. Будь-які шкідливі програми чи програмне забезпечення, встановлені на вашому Android, відстежуватимуть усі ваші ресурси лише за допомогою даних Інтернету. Отже, якщо ви здогадуєтеся, що ваш Android відстежується, ви можете перевірити використання даних у своєму Android, дотримуючись наведених нижче інструкцій. Це також допоможе вам перевірити, чи прослуховують ваш телефон.

1. Торкніться значка Налаштування на головному екрані.

2. Потім торкніться параметра Підключення та спільний доступ, як показано.

3. Тепер натисніть Використання даних.

4. На наступному екрані ви можете відстежувати використання даних програмами та налаштуваннями.

Перевірте, чи шкідливі програми споживають більше даних. Якщо так, видаліть їх (якщо вони вам не потрібні), як описано вище.

8. Переміщення значків

Як дізнатися, чи прослуховується ваш телефон, лише відстежуючи піктограми додатків? Це можливо, проаналізувавши, чи є значки додатків нерухомими і не рухаються в будь-який момент.

 • Переконайтеся, що значки програм на панелях сповіщень не рухаються.
 • Якщо програми обертаються, блимають, зникають або видаляються самі по собі, це означає, що ваші програми та налаштування контролюються віддаленим пристроєм.

9. Звуки електронних перешкод

Це рідкісний симптом того, як перевірити, чи прослуховується ваш телефон, що підтверджує наявність шпигунського програмного забезпечення на вашому пристрої. Зазвичай ваш мобільний телефон не повинен створювати перешкоди для інших електронних пристроїв, таких як ноутбук, мікрофон, телефон, смарт-пристрої тощо. Якщо ви не на дзвінку, ви не повинні отримувати жодних перешкод на вашому Android. Ось кілька кроків, щоб перевірити звуки електронних перешкод.

 • Розмістіть свій Android біля будь-якого іншого електронного пристрою.
 • Перевірте, чи не чуєте ви незвичайні звуки або статичний шум. Якщо ви їх чуєте, це вказує на те, що якийсь незнайомець слухає вашу конфіденційність.

10. Камера та мікрофон ви не контролюєте

Хтось може спостерігати за вашим тілом або чути ваш голос, коли він повністю контролює камеру та мікрофон вашого телефону. Але вам не потрібно задаватися питанням, як визначити, чи стежить за вашим мобільним телефоном лише камера. Ось кілька кроків, щоб визначити винного.

 • Коли ваша камера увімкнена, ви можете побачити світлову точку біля камери. Це може відрізнятися залежно від версії мобільного телефону, який ви використовуєте. Для Android 12 і новіших версій біля камери буде помічено зелене світло, якщо вона будь-яким чином активна.
 • Проте нині хакери розібралися з алгоритмом використання вашої камери та мікрофона без будь-яких симптомів. У цьому випадку ви завжди повинні бути обережними під час користування мобільним телефоном.

11. Незвичайна активність перегляду

Ви можете легко відстежувати свою діяльність у веб-перегляді та історію на своєму телефоні Android. Незвичайні дії в веб-перегляді можуть допомогти вам перевірити, чи прослуховується ваш телефон. Незалежно від різних веб-переглядачів, які ви використовуєте, вам слід перевірити діяльність усіх ваших веб-переглядачів на своєму мобільному пристрої та переконатися, що в історії вашого веб-переглядача немає невідповідних елементів пошуку. Ось кілька кроків щодо того ж.

Примітка. Тут за приклад взято Google Chrome. Виконайте кроки відповідно до вашого браузера.

1. Перейдіть до Google Chrome на головному екрані та торкніться його.

2. Тепер торкніться значка з трьома крапками у верхньому правому куті екрана, а потім натисніть Історія, як показано.

3. На наступному екрані ви можете відстежувати пошукові дії.

Якщо ви не виконали незвичних пошукових дій, перевірте, чи зробили це ваші друзі. Якщо ні, то це вказує на те, що телефон прослуховується.

12. Наберіть певні номери

Ви також можете набрати кілька номерів, щоб дізнатися, як перевірити, чи прослуховують ваш телефон. Якщо ваші телефонні дзвінки, дані та текстові повідомлення переадресовуються без будь-якої причини, це дивно, і ви повинні припинити це якомога швидше. Ось кілька номерів, за допомогою яких ви дізнаєтеся про стан деяких налаштувань телефону.

1. Наберіть *#21# або *#62# на своєму пристрої та перевірте, чи отримуєте ви таку інформацію про оператора.

2. Якщо ви отримуєте ту саму інформацію про оператора, це вказує на те, що ваші дзвінки ніде не переадресовуються та не слухаються.

Синхронізація: не пересилається
Пакет: не пересилається

3. Потім наберіть *#67#, щоб знайти дзвінки та повідомлення, які переадресовуються на іншу лінію.

4А. Якщо ви отримуєте проблему з підключенням або недійсний код MMI як підказку, це означає, що дзвінки/повідомлення не переадресовуються.

4B. Якщо ви отримуєте список контактів як підказку, це означає, що ваші дзвінки/повідомлення переадресовуються на відповідні контактні номери.

13. Погана продуктивність телефону

Отже, окрім перерахованих вище причин, якщо ви хочете знати, як перевірити, чи прослуховується ваш телефон, лише порівнявши параметри продуктивності, для цього також є варіант. Якщо ви виявите, що ваш мобільний телефон дуже повільно реагує, працює нижче, ніж раніше, або відстає без причини, це означає, що ваш мобільний телефон може бути заражений будь-яким підозрілим вмістом. Зниження продуктивності є найпоширенішим симптомом того, що сьогодні кожне шпигунське програмне забезпечення атакувало мобільні пристрої. Тепер ви знаєте ознаки, які вказують на наявність шпигунського програмного забезпечення або діяльності на вашому телефоні, дізнавшись, як визначити, чи прослуховується ваш телефон.

Що робити, коли прослуховують телефон?

Якщо ви помітили будь-який із перерахованих вище симптомів, це означає, що ваш телефон прослуховується. Не чекайте ні секунди, ваша конфіденційність під загрозою. Нижче наведено кілька способів зупинити або уникнути цих зловмисних спроб і перевірити, чи хтось відстежує ваш телефон. Уважно прочитайте та дотримуйтесь їх на своєму телефоні.

Спосіб 1: увімкніть режим польоту

Це простий злом, коли ви помітите, що ваш телефон прослуховує хтось інший. Увімкнення режиму польоту заблокує підключення до Інтернету та припинить виконання завдань сторонніх програм. Виконайте наведені нижче дії, щоб увімкнути режим польоту на своєму пристрої Android.

1. Прокрутіть панель повідомлень униз на головному екрані.

2. Тепер торкніться значка режиму польоту.

3. Зачекайте кілька секунд і знову торкніться значка режиму польоту.

Спосіб 2. Вимкніть Налаштування встановлення невідомих програм

У вашому телефоні Android є налаштування «Встановлювати невідомі додатки», коли ввімкнено, ваш Android встановлює програми з усіх залучених джерел. Це надзвичайно небезпечне налаштування, і ваші дані більш уразливі для атак невідомих програм. Вимкніть налаштування, як показано нижче.

1. Відкрийте програму Налаштування на головному екрані.

2. Далі прокрутіть екран вниз і торкніться Захист конфіденційності.

3. Потім натисніть Спеціальні дозволи.

4. Тепер торкніться параметра Встановити невідомі програми зі списку.

5. Перегляньте список програм у списку та торкніться програми, яка надала доступ. Потім вимкніть параметр Дозволити з цього джерела, як показано.

Спосіб 3. Видаліть програми для пошуку заряду батареї

Після того, як ви зрозуміли, як визначити, чи прослуховується ваш телефон, за допомогою аналізу програм із високим рівнем заряду батареї, наступний крок, який вам потрібно зробити, — це видалити програми (якщо вони здаються непотрібними). Крім того, шукайте будь-які програми з такими ключовими словами, як зловмисне програмне забезпечення, шпигун, стелс тощо. Якщо якісь програми містять ці конкретні терміни, видаліть їх зі свого Android.

1. Перейдіть до Налаштувань.

2. Тепер натисніть Програми.

3. Потім торкніться «Керувати програмами», а потім знайдіть у списку програми зловмисного програмного забезпечення та батареї.

4. Якщо ви знайшли якісь ненормальні нові програми, про які ви не чули, торкніться їх, а потім Видалити, як показано.

Після того, як ви видалили програми для розвантаження акумулятора та шпигунських програм, перезавантажте свій Android.

Спосіб 4. Вимкніть доступ адміністратора пристрою

Навіть якщо ви знаєте, як перевірити, чи прослуховується ваш телефон, але все одно не можете видалити конфліктуючу програму зі свого пристрою Android, ви повинні деактивувати доступ адміністратора для певних програм (якщо такі є). Якщо ви виявите, що опція видалення неактивна, є кілька ймовірностей, що шпигунське програмне забезпечення перешкоджає видаленню програми, увімкнувши права адміністратора для програми. Ось кілька кроків, щоб деактивувати доступ адміністратора для будь-якої програми.

1. Запустіть програму Налаштування з головного екрана.

2. Далі прокрутіть екран вниз і торкніться Захист конфіденційності.

3. Потім натисніть Спеціальні дозволи.

4. Тепер у списку торкніться параметра Програми адміністратора пристрою.

5. Тепер торкніться програми, де ви знайдете Увімкнено статусу програм адміністратора пристрою.

Примітка. Ви можете залишити виняток для програми Google Find My Device, а також для тих, до яких ви добровільно надали доступ.

6. Потім натисніть Деактивувати цей додаток адміністратора пристрою, як показано.

7. Нарешті, натисніть OK, щоб продовжити підказку.

Спосіб 5. Відмовтеся від персоналізації реклами

Декілька маркетингових компаній відстежують використання вашого мобільного пристрою Android і ваших даних для націлювання на рекламу, яка вас цікавить. Іноді це може бути неправильним, і якщо ви хочете цього уникнути, ви повинні відмовитися від персоналізації реклами, виконавши наведені нижче кроки та дізнайтеся, як розпізнати ваш мобільний телефон.

1. Відкрийте програму Налаштування на головному екрані, як і раніше.

2. Натисніть на Google у списку, як показано.

3. Торкніться опції «Оголошення» у розділі «Служби» на цьому пристрої, як показано.

4. Торкніться перемикача поруч із опцією «Вимкнути персоналізацію реклами», як показано нижче.

5. Натисніть OK, якщо з’явиться запит.

Спосіб 6: Оновіть Android

Це поширений метод, який допоможе вам вирішити будь-які проблеми програмного забезпечення на вашому Android. Будь-які помилки та помилки можна усунути за допомогою оновлення системи, як описано в нашому посібнику 3 способи перевірити наявність оновлень на телефоні Android.

Спосіб 7: Установіть антивірусну програму

Антивірусні програми, такі як Avast, допомагають виявляти, усувати та запобігати потраплянню шкідливого вмісту на ваш телефон, що в кінцевому підсумку призводить до шпигування за вами. Отже, за допомогою будь-якої антивірусної програми ви можете визначити, чи прослуховується ваш телефон. Прочитайте нашу статтю про 10 найкращих безкоштовних антивірусних програм для Android, щоб вибрати потрібну програму та комплексно захистити свій пристрій.

Примітка. Ви також можете використовувати сторонні програми для виявлення шпигунських програм, як-от Certo Anti Spyware, щоб допомогти вам зрозуміти, як розпізнати ваш мобільний телефон, і застосувати методи очищення.

Спосіб 8: Скинути телефон

Це останній, але ефективний метод виправлення всіх шпигунських програм і помилок у вашому Android – скидання всіх ваших даних і налаштувань до заводських налаштувань. Але перед скиданням налаштувань смартфона переконайтеся, що ви створили резервну копію даних і налаштувань. Дотримуйтесь нашого посібника про те, як скинути телефон Android до заводських налаштувань.

***

Сподіваємося, що цей посібник був корисним, і ви дізнаєтеся, як легко розпізнати ваш телефон. Повідомте нам, який із наведених вище методів запобігання зловмисним спробам шпигувати за вашим пристроєм допоміг вам найбільше. Будь ласка, повідомте нам, якщо у вас є запитання щодо цієї статті.

  Як використовувати свій iPad як додатковий дисплей Mac без коляски