Як визначити, чи ваш комп’ютер контролюється під час роботи

Відстеження співробітників та їх роботи не є чимось новим. Кожна компанія робить це, навіть у часи до COVID компанії слідкували за своїми співробітниками, контролюючи свою систему. І зараз, у часи, коли робота вдома стала тенденцією, яка ніколи не йде, комп’ютерний моніторинг став неминучим. Якщо ви також працюєте вдома або навіть звичайний працівник, ваші чиновники можуть стежити за кожним вашим кроком за комп’ютером. Це можливо за допомогою системного програмного забезпечення, яке встановлюється на комп’ютері співробітника, щоб стежити за тим, що він робить протягом дня. Якщо ви не знаєте про таке й хочете дізнатися більше про те, як визначити, чи ваш комп’ютер контролюється на роботі, тоді ви прийшли за адресою. У сьогоднішньому посібнику, поряд із питанням про те, як визначити, чи хтось стежить за вашим комп’ютером, ми також розглянемо, як перевірити ознаки того, що за вами стежать на роботі. Отже, давайте продовжимо роботу з нашим докладним документом про те, як одразу визначити, чи роботодавець стежить за вашим комп’ютером.

Як визначити, чи ваш комп’ютер контролюється під час роботи

Тут ми детально показали способи визначити, чи хтось стежить за вашим комп’ютером.

Які ознаки того, що вас спостерігають на роботі?

Сучасне системне програмне забезпечення стало надзвичайно вдосконаленим, тому іноді легко не вловити дрібні ознаки, тому ми зібрали кілька загальних ознак, які допоможуть вам визначити, чи ваша система знаходиться під наглядом:

  • Якщо веб-камера вашого комп’ютера випадково вмикається, це ознака спостереження.
  • Якщо ваша система стає надзвичайно повільною, це ще один симптом.
  • Іншою ознакою можуть бути спливаючі вікна, які заповнюють ваш екран.

  • Крім того, якщо ваша система нагрівається без причини, її потрібно контролювати.
  • Нарешті, якщо ваш браузер постійно перенаправляється, це може бути ще однією ознакою.

Різниця між моніторингом і шпигунством

У той час як контроль за працівником, який працює вдома, є законним правом роботодавця перевіряти пов’язану з роботою діяльність у робочий час. Стеження за співробітником передбачає використання камери або мікрофона програми, переважно Microsoft Teams, щоб перевірити вашу діяльність у неактивний робочий час. Останній явно є шпигунським і також не є законним.

Моніторинг не лише пов’язаний з роботою, але й системний моніторинг може відбуватися у разі шпигунства, що є явною загрозою. Отже, щоб уникнути хакерів, ви повинні контролювати свій комп’ютер за допомогою таких методів:

Спосіб 1: через веб-камеру

Перший метод, який допомагає виявити, чи ваша система контролюється, передбачає перевірку веб-камери. Веб-камера — це найпростіший спосіб перевірити, чи хакер використовує вашу систему, за допомогою шкідливих програм, які віддалено активують веб-камеру та мікрофон для запису ваших дій. Щоб захистити себе від цієї ситуації, ви можете заблокувати доступ до камери. Крім того, ви можете регулярно перевіряти свою веб-камеру, щоб уберегтися від сторонніх очей. Ви можете перевірити програми, які мають доступ до вашої веб-камери, виконавши такі дії:

1. Запустіть Параметри Windows, одночасно натиснувши клавіші Windows + I на ноутбуці/комп’ютері.

2. Тепер виберіть «Конфіденційність і безпека» у вікні «Безпека».

3. Далі клацніть Камера з наявних параметрів.

4. Тепер перевірте програми, які отримали доступ до вашої веб-камери або які зараз отримують до неї доступ.

Спосіб 2. Прискорення ПК

Перевірка швидкості вашого пристрою також є корисним способом визначити, чи ваш роботодавець стежить за вашим комп’ютером або шкідливе програмне забезпечення сповільнює вашу систему. Пошкоджене програмне забезпечення може виснажувати процесор і оперативну пам’ять вашого комп’ютера, тому ви повинні перевірити наявність ознак уповільнення швидкості. Це можна перевірити під час завантаження системи. Якщо ваш ПК запускається довше, це може бути ознакою зараженої системи. Ви також можете пришвидшити свій пристрій за допомогою різних методів, наведених у нашому посібнику «Прискоріть свій ПОВІЛЬНИЙ комп’ютер за 5 хвилин!

Спосіб 3: увімкніть диспетчер завдань

Ви також можете визначити, чи ваш комп’ютер контролюється під час роботи, якщо утиліта диспетчера завдань у вашій системі вимкнена. Якщо його вимкнено, це чітко свідчить про те, що з вашим ПК щось не так. Ви можете легко ввімкнути диспетчер завдань у своїй системі кількома простими клацаннями.

1. Одночасно натисніть клавіші Ctrl + Shift + Esc на клавіатурі ПК.

2. Після цього ви відкриєте вікно диспетчера завдань.

Ви також можете запустити програму «Диспетчер завдань» як адміністратор, дотримуючись нашого посібника «Як запустити диспетчер завдань як адміністратор у Windows 10».

Спосіб 4. Видаліть підозрілі програми

Наступне, що ви можете зробити, щоб перевірити, чи ваша система контролюється, це знайти будь-які підозрілі або незнайомі програми в диспетчері програм. Ви можете запустити вкладку диспетчера додатків на своєму ПК для цього методу за допомогою таких кроків:

1. Натисніть клавішу Windows, введіть Панель керування та натисніть Відкрити.

2. Далі натисніть «Програми», щоб далі відкрити «Програми та функції».

3. Тепер перевірте наявність незнайомої програми та перевірте, чи це програма моніторингу. Якщо так, негайно видаліть його.

Спосіб 5: використання функції використання даних

Ви також можете перевірити ознаки того, що вас стежать на роботі, уважно спостерігаючи за використанням даних на вашому пристрої. Якщо на вашому пристрої встановлено будь-яку підозрілу програму, вона повинна підключитися до Інтернету та покладатися на дані, щоб продовжити моніторинг. Таким чином, ви можете перевірити споживання даних вашим ПК за допомогою таких кроків:

1. Запустіть Налаштування на ноутбуці за допомогою клавіші Windows + I.

2. Тепер натисніть Мережа та Інтернет на лівій панелі.

3. Далі натисніть опцію «Використання даних».

4. Тепер у розділі «Статистика використання» ви зможете перевірити програми, які споживають дані на вашому пристрої.

Якщо ви знайшли незнайому програму, можливо, це шахрай, який споживає всі ваші дані, тож ви можете рухатися вперед, видаливши її зі своєї системи.

Спосіб 6: Через налаштування брандмауера

Якщо після того, як ви спробували всі наведені вище методи, ви все ще підозрюєте, що ваш комп’ютер відстежують, і хочете знати, як визначити, чи ваш роботодавець стежить за вашим комп’ютером, ви можете спробувати перевірити налаштування брандмауера свого пристрою. Це простий процес, і ви можете перевірити наступні кроки для того ж:

1. Запустіть програму Панель керування.

2. Установіть для параметра «Перегляд» значення «Категорія», а потім натисніть «Система та безпека».

3. Далі запустіть брандмауер Windows Defender.

4. Тепер виберіть Дозволити програмі або функції через брандмауер Windows Defender на лівій бічній панелі.

5. Нарешті, перегляньте список програм і перевірте, чи немає в списку підозрілих програм.

Якщо ви знайшли незнайому програму, ви можете заблокувати її за допомогою брандмауера вашої системи. Щоб дізнатися більше про те, як це зробити, перегляньте наш посібник із блокування та розблокування програм у брандмауері Windows Defender.

Спосіб 7: Використовуйте інструмент відстеження помилок

Нарешті, ви можете визначити, чи ваш комп’ютер контролюється під час роботи, перевіривши наявність будь-яких підозрілих програм і файлів, які присутні глибоко в системних файлах і не виявляються за допомогою простого сканування. У цьому випадку найкраще використовувати сторонній інструмент відстеження помилок, який не лише виявляє будь-яку підозрілу активність, але й знаходить сліди запису, звітування, призначення та відстеження. Якщо ви не маєте жодного уявлення про ці інструменти та хочете знайти ідеальний варіант для себе, тоді наш документ про 28 найкращих інструментів відстеження помилок стане для вас дороговказом.

Що робити, якщо ваш роботодавець стежить за вашим пристроєм?

Ви можете вжити таких заходів, щоб уникнути будь-яких проблем, якщо ваш пристрій перевіряє ваш роботодавець:

  • Припиніть зберігати особисті файли на офіційних пристроях. Перше, що ви повинні спробувати, щоб запобігти стеженню, це припинити доступ до ваших особистих файлів, зберігаючи їх у хмарних службах, таких як Google Drive, Microsoft OneDrive та інших, а не в офіційних. пристрій, який ви використовуєте.

  • Припиніть використовувати офіційні пристрої під час особистих зустрічей: тепер, коли ви знаєте, як дізнатися, чи ваш роботодавець стежить за вашим комп’ютером, ви можете припинити брати свій офіційний ноутбук на особисті зустрічі, оскільки GPS у пристрої може відстежувати ваше місцезнаходження та зазначати, де ви були в робочий час. .

  • Припиніть використовувати офіційний пристрій для особистого користування: це, безумовно, найпростіший запобіжний метод і досить очевидний. Використання офіційного ПК або ноутбука для особистого користування може створити проблему. Це також вказує на те, наскільки ви непрофесіонали, тому, якщо ваш пристрій уже контролюється, ви повинні припинити використовувати його для особистих речей.

  • Припиніть зберігати паролі на офіційному пристрої: якщо ви хочете зберегти свої паролі в безпеці, найкраще не зберігати їх на офіційному пристрої. Роботодавці використовують багато інструментів, як-от Datadog Network Performance Monitor, які можуть виявляти веб-сайти, які переглядає ваш пристрій, тому, якщо ви маєте звичку зберігати паролі на веб-сайтах для свого облікового запису Facebook, Instagram чи будь-якої іншої соціальної мережі, ваша особиста інформація може бути з ризиком.

  • Припиніть пошук роботи на офіційних пристроях: це, мабуть, дуже важливий момент, про який ви хотіли б пам’ятати, і він передбачає відсутність пошуку роботи, пов’язаного з роботою, на вашому офіційному пристрої. Це може поставити вас під загрозу, а також ви можете ризикувати своєю поточною роботою.

Як запобігти моніторингу вашого пристрою

Поки за вашим комп’ютером стежить ваш роботодавець або за ним стежить хтось невідомий, і ви вже знаєте, як визначити, чи стежить за вашим комп’ютером на роботі, настав час захистити себе від невідомого. Видалення програмного забезпечення моніторингу може коштувати вам роботи, тому ви не повинні цього робити. У нас є деякі звичаї, яких ви можете дотримуватися, коли виявите проблему. Ми перерахували ці рішення нижче:

Спосіб 1: оновіть Windows

Перший крок, який ви можете зробити, щоб убезпечити свій пристрій від шпигунського програмного забезпечення та зловмисних дій, це оновлювати систему. Застаріла система відкрита для помилок, невідомого програмного забезпечення або підозрілих програм. Отже, ви повинні переконатися, що ваша система не є вразливою, оновлюючи її. Ви можете дізнатися більше про оновлення свого ПК з Windows за допомогою нашого посібника про те, як завантажити та встановити останнє оновлення Windows 10.

Спосіб 2. Завантажте надійне програмне забезпечення

Якщо ви знаєте, як визначити, чи ваш комп’ютер контролюється на роботі, ви також повинні знати, що цьому можна запобігти, завантажуючи програмне забезпечення лише з надійних джерел. Ви завжди можете завантажити програми з Microsoft Store на вашому ПК з Windows.

Спосіб 3: Використовуйте хороший VPN

Інша річ, яку ви можете зробити, щоб захистити вашу систему від усього, що може контролювати її, це використовувати хорошу VPN. VPN допомагає приховувати дії в Інтернеті від сторонніх осіб. Отже, отримання хорошої VPN може допомогти вам у цій ситуації. Ви можете переглянути наш посібник із 21 найкращої безкоштовної VPN для Windows 10, щоб дізнатися про різні функції деяких чудових VPN.

Спосіб 4: використовуйте надійний пароль

Ви також повинні використовувати надійний пароль для кількох облікових записів і пристроїв. Ви можете використовувати комбінацію букв, символів і знаків пунктуації, щоб зробити свій пароль надійним і його важко зламати. Ми знаємо, що зберігати надійні паролі – непроста робота, тому ми маємо для вас ідеальний посібник із 13 найкращих безкоштовних програм для керування паролями (2022), який познайомить вас із різними менеджерами паролів, які чудово підходять для створення та зберігання надійних паролів.

Спосіб 5: не відкривайте підозрілі листи

Легко визначити, чи хтось стежить за вашим комп’ютером, особливо якщо ви отримуєте електронні листи від підозрілих відправників із посиланнями. Посилання чи будь-які інші вкладення можуть містити помилки або заразні коди, які можуть дозволити хакеру отримати доступ до вашого пристрою. Тому ви не повинні натискати такі посилання чи вкладення, щоб убезпечити себе. Ви також можете видалити такі спамові електронні листи за допомогою нашого посібника «Як автоматично видаляти спамові електронні листи в Gmail».

***

Ми сподіваємося, що наш посібник про те, чи перевіряється ваш комп’ютер на роботі, був достатньо інформативним і ви змогли дізнатися про різні ознаки спостереження, що ви можете з цим зробити та які запобіжні заходи можна вжити, щоб припинити моніторинг. Крім того, якщо у вас є інші запитання чи пропозиції, ви можете опустити їх у розділ коментарів.

  Поширюється нова фішингова афера з Документами Google