Як видалити свої особисті дані з публічних веб-сайтів

| | 0 Comments| 11:25 PM
Categories:

Ключові висновки

 • Особисті дані на різних сайтах створюють ризик для конфіденційності та репутації. Очищення ваших онлайн-записів має важливе значення для захисту.
 • Веб-сайти, пошукові системи та платформи соціальних мереж збирають і передають особисту інформацію, яка може бути використана неправомірно.
 • Загальнодоступні веб-сайти отримують дані з державних баз даних і профілів у соціальних мережах. Будьте обережні, надаючи занадто багато інформації в Інтернеті.

Ваш номер телефону чи адресу розміщено на невідомих веб-сайтах? Чи, можливо, це ваші старі фотографії чи дописи в соціальних мережах?

Як би там не було, ваші особисті дані потрапляють у чужі руки можуть стати кошмаром для вашої конфіденційності чи репутації, тому очищення ваших особистих даних в Інтернеті є надзвичайно важливим.

Однак це не завжди легко, оскільки є багато різних сайтів, які зберігають ваші дані, і недостатньо способів видалити вашу особисту інформацію з публічних записів. Принаймні, не легко.

Які типи сайтів збирають ваші особисті дані?

Такі сайти, як онлайн-довідники, сайти зі списком адрес і веб-сайти перевірки репутації, є поширеними. Ви знайдете такі сайти, як Whitepages.com, на яких міститься особиста інформація багатьох людей у ​​США (у Великобританії, 192.com робить те саме).

Часто на цих сайтах є публічна інформація. Потім вони стягують з людей плату за доступ до повної інформації, такої як повні адреси, номери телефонів тощо.

Окрім публічних сайтів, пошукові системи та соціальні мережі також мають багато інформації про вас, якою можна зловживати.

Яка інформація про вас доступна в Інтернеті?

Ці сайти можуть зібрати багато інформації про вас, зокрема, але не обмежуючись цим

 • Твоє ім’я.
 • Ваша поточна домашня адреса.
 • Активи, наприклад, чи є у вас будинок.

Деякі сайти навіть можуть мати доступ до більш конфіденційних даних, таких як ваш номер соціального страхування.

Що не так із доступністю особистої інформації?

Якщо хакер отримає цю інформацію, ви станете вразливими до крадіжки особистих даних, фішингу, заміни SIM-карти та інших кібератак. Чим більше людей мають доступ до ваших особистих даних, тим легше комусь видати себе за вас або націлитися на вас.

  7 програм для веселого навчання дітей математики

Якщо вас турбує конфіденційність, вам слід видалити цю інформацію. Це особливо важливо, якщо ви хочете уникнути переслідувань або переслідувань.

Звідки ці веб-сайти отримують дані?

Хоча ці сайти можуть бути неприємними та нав’язливими, вони не є незаконними. Незважаючи на те, що ви особисто не надали свою інформацію сайтам, вони збирають інформацію, яка вже є загальнодоступною.

Часто ці сайти отримують дані з публічних державних баз даних. До них належать списки виборців, записи перепису населення, бази даних про судимості, записи про шлюб, записи про землекористування тощо.

Іншим джерелом інформації, яке використовують багато сайтів, є ваші профілі в соціальних мережах. Якщо у вашому обліковому записі Facebook, LinkedIn або X є загальнодоступна особиста інформація, вона, швидше за все, опиниться на сайті каталогу. Варто подумати, чи не ділитеся ви занадто великою кількістю інформації в Інтернеті.

Як видалити особисту інформацію з публічних архівів в Інтернеті

Раніше вважалося, що введення веб-сайтів у список дуже ускладнювало видалення ваших даних. Часто вони створювали додаткові кроки, щоб вас стримати, як-от друк і відправлення паперової форми або навіть вимагали надіслати факс.

Але тепер, частково завдяки GDPR ЄС, сайти повинні надати вам розумний спосіб видалити вашу інформацію. Навіть якщо ви живете за межами ЄС, веб-сайт повинен дозволяти вам видаляти інформацію, якщо він працює в Європі. Крім того, видалення ваших особистих даних із цих веб-сайтів є безкоштовним. Сторонні веб-сайти можуть пропонувати видалити вашу загальнодоступну інформацію з Інтернету за певну плату, але більшість великих веб-сайтів матимуть офіційний метод запиту, який не повинен коштувати вам ні копійки.

Нижче наведено три способи видалення вашої інформації з загальнодоступних онлайн-записів.

Facebook і X – це те, на чому ви, мабуть, збираєтеся зосередитися тут найбільше. На щастя, у Facebook є функція, за допомогою якої ви навіть можете масово видаляти свої старі публікації. Це можна зробити з будь-якого комп’ютера.

 • Увійдіть у свій обліковий запис Facebook і натисніть своє ім’я, щоб перейти до свого профілю.
 • Натисніть «Керувати публікаціями» прямо під місцем створення нової публікації.
 • Використовуйте фільтр, щоб відсортувати публікації залежно від ваших уподобань.
 • Установіть прапорець біля кожної публікації, щоб позначити її для масового видалення.
 • Натисніть Далі.
 • На наступній сторінці виберіть перемикач «Видалити публікації» та натисніть «Готово».
 •   Як безкоштовно знайти зареєстрованого власника транспортного засобу в Індії

  Усі вибрані вами публікації буде видалено за кілька секунд.

  X, на відміну від Facebook, не пропонує жодної власної функції масового видалення старих твітів. Ви можете використовувати інструменти сторонніх розробників, наприклад TweetDelete і Видалення твітівякі пропонують безкоштовні плани (звичайно, які мають свої обмеження).

  Тепер дотримуйтеся подібного підходу для свого Instagram. Перейдіть до налаштувань свого облікового запису та масово видаліть непотрібні або старі публікації. Ось як:

 • Увійдіть у свій обліковий запис і натисніть «Ще» (три рядки) унизу ліворуч.
 • Звідти виберіть «Ваша діяльність».
 • Натисніть Фото та відео.
 • Залежно від того, що ви хочете видалити, виберіть Публікації, Котушки або Основні моменти.
 • Натисніть «Вибрати», щоб вибрати публікації, а потім виберіть усі публікації, які ви хочете видалити
 • Нарешті натисніть «Видалити».
 • Після останнього кроку вам буде запропоновано підтвердження. Натисніть «Видалити», і все — публікації будуть миттєво видалені з Instagram.

  2. Видаліть старі листи та облікові записи електронної пошти

  Старі електронні листи у вашому обліковому записі, які більше не потрібні, містять багато конфіденційної інформації, яку можна використати проти вас. Щоб захистити себе, вам слід видалити старі електронні листи, з якими ви не взаємодіяли роками.

  Але що, якщо вони вам раптом знову знадобляться в майбутньому? Якщо ви стурбовані цим, просто завантажте електронні листи на свій жорсткий диск. Це все одно буде набагато безпечніше, ніж хмарні сервери.

  Якщо ви можете дозволити собі платити за службу зашифрованої електронної пошти, подумайте про це. ProtonMail і Тутанота чудові варіанти для початку.

  3. Попросіть брокерів даних видалити ваші записи

  Брокери даних в Інтернеті – це компанії, які збирають вашу особисту інформацію, зокрема місце вашого проживання, вашу стать і дату народження. Іноді вони містять більш інтимні дані, як-от інформацію про вашого партнера, кількість ваших дітей тощо.

  Ця база даних про вас допомагає їм створити більш реалістичний профіль про вас для маркетингових і рекламних цілей, який вони зрештою продають іншим компаніям.

  На щастя, ви можете добитися видалення своїх даних із таких веб-сайтів. Все, що вам потрібно зробити, це надіслати їм електронний лист. Ось деякі з найпопулярніших веб-сайтів збору даних:

  Більшість популярних брокерів видаляють всю або частину вашої інформації, просто якщо ви їх про це попросите. Але застереження: іноді онлайн-посередники даних просять надати більше ваших даних у формі видалення. Ви повинні надавати лише ті відомості, які вже є на сайті; ніколи не давати нової інформації.

    Як виправити порожній екран блокування на iPhone X

  Ви також можете найняти послуги з видалення онлайн-контенту або даних, якщо у вас бракує часу. За окрему плату вони зроблять прибирання за вас.

  Ще одним важливим кроком у видаленні ваших особистих даних із загальнодоступних архівів є керування результатами пошуку Google за вас. Хоча Google забезпечує швидкий пошук, ні для кого не секрет, що він також пронизаний багатьма можливими проблемами конфіденційності. Одним із них є показ вашої неавторизованої особистої інформації в її продуктах, зокрема в Пошуку Google.

  На щастя, ви можете видалити його відносно легко. Наприклад, якщо під час пошуку з’являються старі фотографії чи інший вміст, ви можете легко видалити їх за допомогою Служба підтримки Google.

  Ви також можете попросити Google видалити номер вашого банківського рахунку, офіційне посвідчення особи, підписи тощо, якщо вони з’являться під час пошуку. Знову ж таки, просто прямуйте до Служба підтримки Google і натисніть Почати запит на видалення. На новій сторінці виконайте наведені нижче дії.

 • Виберіть причину видалення вмісту, введіть свою країну проживання та натисніть «Далі».
 • Виберіть тип особистої інформації, яку ви бажаєте видалити (адреса, офіційне посвідчення особи, зображення підпису тощо), заповніть будь-яку іншу відповідну інформацію, якщо буде запропоновано, і натисніть «Далі».
 • Введіть додаткові відомості, як-от адресу електронної пошти, URL-адресу зображення/вмісту, знімки екрана тощо.
 • Установіть прапорець підтвердження та натисніть Далі.
 • Це воно. Ваш запит буде надіслано, і ви миттєво отримаєте підтвердження на свою електронну адресу Google. Google проведе розслідування та видалить будь-який шкідливий вміст на URL-адресах, на які поширюється її політика. Якщо ні, ви отримаєте коротке пояснення в електронному листі з причиною.

  Google спростив процес видалення застарілого або небажаного вмісту. Але цього недостатньо. У довгостроковій перспективі перехід на більш орієнтовані на конфіденційність альтернативи Google найкраще сприятиме вашим інтересам конфіденційності.

  Видаліть свої особисті дані та залишайтеся в безпеці

  Сайти-довідники, сайти перевірки репутації та сайти зі списком адрес — усі вони поширені. Вони можуть розміщувати інформацію про вас без вашого дозволу. Усі сучасні пошукові компанії також зберігають купу інформації про вас.

  Використовуючи прийоми, наведені в цій статті, ви можете легко видалити свою інформацію з публічних архівів. Таким чином ви не допустите, щоб ваші дані потрапили в руки зловмисних груп або людей.