Як видалити попередження безпеки Windows Defender із Chrome і Safari

Не піддавайтеся шахрайству через законне попередження безпеки Windows Defender. Дозвольте нам допомогти вам вибратися з цього.

Виманити в когось гроші ніколи не легко. І кілька шахраїв, здається, знають цю правду багато років.

Вони знаходять цікаві способи змусити людей (не технічно підкованих) робити те, що вони інакше не зроблять.

У цьому конкретному механізмі вони створюють відчуття терміновості, повідомляючи користувачам, що їхній пристрій заблоковано, і негайно зв’язатися з (фальшивою) технічною підтримкою.

У спливаючому вікні відображається номер набору, який проведе вас через цикли соціальної інженерії, доки ви не розкриєте важливу особисту інформацію або не внесете комісію за підтримку.

Давайте перевіримо це докладніше, щоб побачити, як це працює та як уникнути таких фальшивих попереджень у майбутньому.

Попередження безпеки Windows Defender

Windows Defender — це власне рішення для захисту від вірусів для операційної системи Windows. Використання цього як приводу означає найкращі шанси на успіх для поганих акторів.

Джерело: Microsoft Community

Однак, як і більшість інших видів шахрайства, це розроблено не ідеально. Ви можете звернути увагу на неправильність шрифту, неякісну графіку тощо, щоб відрізнити це від справжнього спливаючого вікна з попередженням системи.

Що смішно, навіть користувачі Mac/iOS отримують це:

Джерело: Служба підтримки Apple

Таким чином, це шахрайство на основі браузера, націлене на користувачів випадковим чином, незалежно від їхніх операційних систем.

Чому я отримую попередження Windows Defender?

Ви взаємодіяли там, де не повинні були. Перейшов за підозрілим посиланням, завантажив зловмисне програмне забезпечення, відвідав тіньову веб-сторінку тощо.

  Як завантажити Windows 10 S ISO

Ці дії можуть заразити ваш пристрій. Згодом ви можете отримати такі спливаючі вікна, які загрожують заблокувати машину.

Однак це може бути набагато гірше, якщо шпигунське програмне забезпечення відстежує кожен ваш крок або програми-вимагачі, які шифрують вашу систему та вимагають значні суми за повернення доступу.

Отже, вважайте, що вам пощастило, якщо це лише попередження безпеки Windows Defender, і виконайте наведені нижче дії, щоб позбутися цього.

Видалення попередження безпеки Windows Defender із Chrome

Якщо ви користуєтеся Chrome (або будь-яким іншим браузером на базі Chrome), стандартним кроком для всіх користувачів Windows є увійти в диспетчер завдань, натиснувши alt+ctrl+delete.

Тут знайдіть назву браузера, клацніть її правою кнопкою миші та виберіть Завершити завдання.

Це закриє браузер.

Користувачі Chrome також можуть використовувати його диспетчер завдань, щоб зберегти будь-що важливе, перш ніж закрити його.

Ви можете отримати доступ до нього за допомогою Shift+Esc. У списку внутрішніх процесів Chrome виберіть підозрілу вкладку та скористайтеся кнопкою Завершити процес, щоб закрити її.

Після цього перше, що потрібно зробити, це скинути Chrome. Для цього клацніть вертикальне три крапки (⋮) у верхньому правому куті, а потім увійдіть у налаштування.

На бічній панелі відкрийте Reset and clean up.

Тут ви можете безпосередньо відновити налаштування до початкових значень за замовчуванням або спершу використати Очистити комп’ютер як запобіжний захід.

Я б не назвав його повноцінним антивірусом для вашого комп’ютера, але він бореться зі зловмисним програмним забезпеченням, яке впливає на роботу веб-переглядача – саме з тією проблемою ми маємо справу тут. Таким чином, немає ніякої шкоди у використанні цього перед відновленням налаштувань за замовчуванням.

  Виправити накладення джерела, що не працює в Windows 10

Останній крок — використання преміум-антивіруса для сканування системи. Ви можете використовувати безкоштовну версію Malwarebytes Malware Remover, якщо ви не підписані на жодний антивірус. Крім того, McAfee пропонує 30-денну пробну версію без використання кредитної картки, щоб очистити вашу систему від будь-яких небажаних програм.

Добре мати платний антивірус, але ви також можете переглянути цей список безкоштовних антивірусних програм для ПК.

І поки ми говоримо про Chrome, загальні кроки працюватимуть для всіх браузерів Windows. Відкрийте диспетчер завдань, щоб припинити роботу програми, яка не відповідає, перезавантажте веб-переглядач і скануйте за допомогою антивіруса.

Видалення попередження безпеки Windows Defender із Safari

З 2015 року Apple зробила скидання Safari багатоетапним процесом. Тепер вам потрібно очистити історію веб-пошуку, кеш, очистити папку бібліотеки та видалити розширення, щоб знову зробити його «новим».

Однак я пораджу вам робити резервні копії закладок, якщо вони є чимось цінним. Це можна зробити в меню Файл > Експортувати закладки.

Очистити історію веб-пошуку

Поступово Safari продовжує зберігати веб-дані, споживаючи віртуальну пам’ять, що сповільнює загальний досвід перегляду.

Тож першим кроком до скидання Safari на Mac є очищення історії веб-перегляду.

Натисніть «Історія», потім «Очистити історію» зі спадного меню та перейдіть до всієї історії в наступному спливаючому вікні.

Порожній кеш

Кеш зберігає тимчасові дані веб-сайтів і допомагає пришвидшити доставку веб-сторінок. Однак час від часу рекомендується очищати кеш, щоб оптимізувати швидкість перегляду.

І оскільки ми скидаємо налаштування Safari, надзвичайно важливо позбутися кешу.

Це ховається в меню «Розробка», яке недоступне за замовчуванням. Щоб увімкнути це, виберіть Safari у верхньому меню та натисніть «Параметри».

Далі перейдіть у розділ «Додатково» та позначте «Показати меню «Розробка» на панелі меню.

  Як зменшити фоновий шум під час запису в Windows 10

Нарешті натисніть «Розробити» в меню та «Очистити кеші» у спадному меню.

Видаліть розширення

Це ще один важливий крок у скиданні Safari. Щоб видалити розширення, перейдіть до Safari>Налаштування>Розширення.

Тепер виберіть і видаліть кожен.

Видалити плагіни Safari

Видалити плагіни Safari з браузера неможливо. Натомість вам потрібно видалити їх у папках ~/Library та Library.

В обох місцях вам потрібно знайти папку Internet Plug-Ins і викинути її вміст.

Ці чотири кроки скинуть налаштування Safari на Mac, а також видалять попередження системи безпеки Windows Defender.

І все ж найкраще запустити сканування за допомогою програмного забезпечення безпеки macOS. Як швидке вирішення проблеми я раджу використовувати безкоштовний антивірус Malwarebytes для Mac, щоб перевірити, чи ваш пристрій заражений.

Останні слова: це шахрайство служби технічної підтримки!

Попередження безпеки Windows Defender — це спроба шахраїв змусити вас розкрити конфіденційну інформацію або заплатити задарма.

Це зараження через браузер, тобто вам потрібно скинути його. Крім того, повне сканування системи за допомогою преміум-антивірусу повинно виправити це.

PS: Зловмисне програмне забезпечення чи ні, але майже всі ноутбуки страждають від теплового троттлінгу, і використання цих охолоджуючих панелей для ноутбуків підвищить їх продуктивність.