Як видалити оновлення Windows 10 за травень 2020 року

Categories:

Незважаючи на тривалий процес тестування, ми бачили повідомлення про помилки в оновленні Windows 10 за травень 2020 року. Якщо ви встановили останню версію Windows 10 і виникли проблеми, ви можете видалити її. Ось як видалити оновлення за травень 2020 року або будь-яке інше значне оновлення Windows 10.

Попередження: у вас є лише 10 днів

Корпорація Майкрософт дозволяє вам видалити основне оновлення та «відкати» до старої версії Windows 10 — імовірно, до оновлення за листопад 2019 року, — але у вас є лише десять днів після встановлення оновлення для цього. Через десять днів Windows 10 автоматично видалить необхідні файли з вашого ПК, щоб звільнити місце. Microsoft очікує, що, якщо у вас виникнуть проблеми, ви повернетеся назад протягом перших десяти днів.

Якщо ви вручну вирішили «видалити попередні інсталяції Windows» зі свого комп’ютера за допомогою такого інструменту, як «Очищення диска» протягом перших десяти днів, ви також не зможете відкотитися. Потрібні файли зникли з вашого ПК.

  Перемістити повідомлення до папки "Вхідні" в пошті в Windows 10

У гіршому випадку, коли ви не можете видалити оновлення, ви завжди можете переінсталювати Windows 10 або «скинути» свій ПК, щоб отримати нову систему Windows 10.

Як видалити оновлення з Windows 10

Якщо ви можете нормально використовувати Windows 10, ви можете видалити оновлення з програми Налаштування.

Щоб знайти цю опцію, перейдіть у Налаштування > Оновлення та безпека > Відновлення. У розділі «Повернутися до попередньої версії Windows 10» натисніть «Почати» та натисніть майстра, що з’явиться.

Якщо ви не бачите цієї опції, ви не можете повернутися до попередньої версії Windows 10, оскільки її файли видалено з вашого ПК.

Як видалити оновлення з меню відновлення

Якщо ваш комп’ютер не завантажується та не працює належним чином — або якщо він постійно горить або виходить з ладу під час його використання — ви також можете видалити оновлення від травня 2020 року за межами Windows 10 за допомогою середовища відновлення.

  Як виправити помилку чорних шпалер у Windows 7

Щоб отримати доступ до нього, утримуйте клавішу Shift і натисніть опцію «Перезапуск» у меню «Пуск» Windows 10 або на екрані «Пуск» Windows 10. Якщо ваш ПК не може нормально завантажити Windows, він також повинен автоматично запропонувати завантажити середовище відновлення.

Ви також можете спробувати завантажити ПК з USB-накопичувача, щоб отримати доступ до цього меню.

Звідси натисніть «Усунення неполадок», щоб знайти варіанти усунення несправностей.

Вибір

Натисніть «Додаткові параметри», щоб знайти додаткові параметри.

Параметр «Скинути цей ПК» тут повністю перевстановить Windows; Ви можете використовувати його, якщо у вас немає можливості видалити оновлення.

Вибір

Виберіть «Видалити оновлення», щоб видалити нещодавно встановлене оновлення, наприклад оновлення Windows 10 за травень 2020 року.

Вибір

Натисніть «Видалити останнє оновлення функції», щоб видалити оновлення від травня 2020 року зі своєї системи. Клацніть через майстра.

Великі оновлення вважаються «оновленнями функцій», тоді як менші виправлення системи безпеки та виправлення помилок, як-от ті, що надходять щомісяця у вівторок виправлення, вважаються «якісними оновленнями».

  Як зробити скріншот на Windows 11

Вибір

Процес включатиме введення пароля облікового запису Windows для продовження. Дотримуйтесь інструкцій на екрані, щоб видалити оновлення.

Якщо ви не можете видалити оновлення

Якщо ви не бачите опції видалення, ви не можете просто видалити оновлення та повернути стару систему. Ви все ще можете вибрати перевстановити Windows 10 або скинути ПК та отримати нову систему.

Windows 10 не видалить жодні з ваших особистих файлів, якщо ви скинете налаштування комп’ютера та попросите його зберегти їх, але потім вам доведеться переінсталювати всі програми, які ви використовуєте.