Як видалити непотрібні програми на Android

| | 0 Comments| 9:05 PM
Categories:

Ключові висновки

  • Щоб видалити звичайну програму Android, ви можете виконати швидкий процес на головному екрані або в програмі «Налаштування».
  • Видалення попередньо встановлених програм для Android може бути складним, але є альтернативні варіанти, наприклад ADB.
  • Встановлення спеціального ПЗУ є «ядерним» варіантом, який повністю стирає ваш пристрій, але дає вам контроль над небажаними програмами.

Хоча видалити більшість програм Android із вашого пристрою просто, попередньо встановлені програми на Android можуть бути неприємними. Вони захаращують головний екран і панель програм, часто марні та їх неможливо видалити звичайним способом. Ми покажемо вам, як видаляти програми Android, незалежно від того, чи встановлені ви, чи надокучливі попередньо встановлені сміття.

Видалення деяких системних програм може заблокувати ваш пристрій Android. Отже, будьте обережні, використовуючи ці засоби та методи.

Стандартне видалення додатків на Android

Видалити додатки, які є на вашому телефоні Android, легко. У багатьох версіях Android ви можете довго натискати програму в панелі програм (а також у деяких випадках на головному екрані) і перетягувати її до спливаючої підказки «Видалити», яка з’являється. Підтвердьте дію, і ви видалите додаток зі свого телефону.

Якщо ваш телефон не пропонує цю опцію, наступний найкращий спосіб – відкрити програму «Налаштування» та перейти до «Програми» > «Показати всі програми X». Прокрутіть список, торкніться програми, яку потрібно видалити, і натисніть кнопку «Видалити» на сторінці інформації про програму. Після підтвердження програму буде видалено з вашого пристрою.

  10 найкращих програм для циферблатів WearOS (Android Wear), якими можна користуватися у 2022 році

Залежно від вашого телефону цей базовий процес може працювати для деяких заводських програм, але лише якщо вони належним чином налаштовані виробником. Наприклад, ви можете легко видалити деякі попередньо встановлені програми Samsung для Android (наприклад, Samsung Health), тоді як для інших (зокрема Smart Switch) потрібні альтернативні рішення.

Якщо ви не можете видалити програму за допомогою цього методу, ви побачите параметр Вимкнути замість Видалити. Вимкнення програми Android видаляє всі її оновлення, а потім запобігає її запуску та приховує її в панелі програм. Таким чином, найкращим початковим кроком є ​​видалення та відключення того, що ви можете. Потім, якщо ви хочете піти далі, перейдіть до більш інтенсивних кроків нижче для будь-яких програм, які не підтримують цей метод.

Якщо ви не проти залишити деякі програми встановленими, але хочете приховати їх на головному екрані, ви можете просто видалити їхні піктограми. Для цього натисніть і утримуйте значок програми та торкніться «Видалити» (цей процес може відрізнятися залежно від версії Android).

Перехід на сторонню програму запуску Android – ще один спосіб приховати програми. Також можна приховати програми на телефонах Samsung. Однак пам’ятайте, що приховані програми залишаються на вашому телефоні.

Видалення програм Android за допомогою ADB

Android Debug Bridge (ADB) — це зручний інструмент для виконання команд на телефоні чи планшеті з ПК. Це інструмент командного рядка, тобто вам потрібно бути обережним, щоб не помилитися при введенні.

  Як налаштувати засоби розробки Android на Linux

Ви можете використовувати ADB, щоб видалити будь-які попередньо встановлені програми виробника та віруси. Для цього вам знадобиться наступне:

  • Настільний комп’ютер або ноутбук (Windows, Mac або Linux; ADB доступний для всіх настільних операційних систем)
  • Сумісний кабель USB для передачі даних

Процес простий: інсталюйте ADB, підключіть комп’ютер до пристрою Android, а потім визначте та видаліть програму (програми), про яку йдеться.

Наш посібник із видалення програм Android за допомогою ADB проведе вас через увесь процес. Це працює для телефонів Android Pixel, Samsung, Motorola чи будь-якої іншої марки.

Замість того, щоб ризикувати неправильними командами, ви можете віддати перевагу використанню візуального інструменту. Хорошим для роботи є ADB App Control, безкоштовний інструмент, який працює на Windows 10 і 11 і підходить для телефонів під управлінням Android 6 або новішої версії.

Крім видалення попередньо встановлених програм, інструмент може вимикати їх і зберігати APK (файли інсталятора Android) для повторного встановлення пізніше. Усе це входить у стандартний настільний додаток Windows, тож вам не потрібно запам’ятовувати жодних команд.

Завантажити: Контроль додатків ADB (Доступна безкоштовна преміум-версія)

Варіант ядерного видалення: інсталюйте спеціальне ПЗУ

Прошивання власного ПЗУ є крайнім заходом для видалення небажаних програм із вашого пристрою Android. Хоча сьогодні більшість людей не встановлюють персоналізовані версії Android, вони можуть виявитися корисними у випадках, коли ваш телефон перевантажений вірусами.

  17 найкращих додатків Instagram Story Saver для Android

sdx15/Shutterstock

Хоча може знадобитися трохи досліджень, щоб з’ясувати, яка нова ПЗУ задовольнить ваші потреби, це рішення може залишити вас зі спрощеною версією Android, яку ви зможете краще контролювати. Форуми XDA — це найкраще місце, де можна знайти спеціальне ПЗУ для свого телефону, хоча варто перевірити вибране ПЗУ, щоб переконатися, що воно не додає власне програмне забезпечення.

Зробивши свій вибір, дотримуйтесь нашого посібника зі встановлення спеціального ПЗУ Android. Протягом багатьох років я використовував і вимикав користувацькі ПЗУ Android і зазвичай вважаю, що вони відповідають стандартам. Ваш власний досвід може відрізнятися.

Видалили неправильну програму Android? Спробуйте це

Можна помилитися і випадково видалити не ту програму. У більшості випадків це не має значення, оскільки ви можете знайти програму в Play Store (або магазині програм виробника) і швидко перевстановити її. Але що, якщо ви не можете знайти його знову?

Якщо ви використовували будь-який із перших трьох варіантів, описаних вище, ви можете виправити це, скинувши телефон до заводських налаштувань. Коли ви це зробите, усі попередньо встановлені програми буде відновлено. Звичайно, скидання заводських налаштувань незручне. Тому ми рекомендуємо з обережністю видаляти, приховувати або вимикати непотрібні програми Android.