Як видалити ехо з аудіо в Audacity

Categories:

Незалежно від того, записуєте ви новий подкаст чи знімаєте наступне відео на YouTube, варто пам’ятати про кілька речей. Наприклад, якщо ви не будете уважні до свого фону та загальних налаштувань, ваш запис може зібрати непотрібне відлуння та шум. На щастя, ви можете видалити відлуння з аудіо Audacity і зменшити реверберацію Audacity, просто прочитавши цю статтю. Отже, дочитайте до кінця, щоб дізнатися про методи зменшення відлуння Audacity.

Як видалити ехо з аудіо в Audacity

Продовжуйте читати далі, щоб знайти докладні кроки, що пояснюють видалення луни зі звуку в Audacity з корисними ілюстраціями для кращого розуміння.

Що викликає аудіолуну?

Ви помиляєтеся, якщо вважаєте, що луна в записі голосу — це явище одного в блакитному місяці. Це один із найбільших ворогів будь-якого диктофона, співака чи репера. Нижче наведено найпоширеніші причини луни в аудіозаписах:

  • Щось не так із налаштуваннями.
  • Ваш мікрофон знаходиться надто близько до динаміка пристрою, що може призвести до дублювання звуків.
  • Ви не використовували належні голосопоглинаючі елементи в кімнаті для запису.
  • Ви використовуєте неякісний мікрофон для запису.
  • Погані погодні умови заважають запису.

Чи можна видалити ехо з аудіо?

Так, ви можете видалити відлуння зі звуку в Audacity. Але це не дитяча гра і дещо складно для деяких користувачів. Продовжуйте читати, щоб детально вивчити методи.

Як позбутися луни під час запису звуку?

Якщо ви хочете уникнути луни під час запису звуку, вам потрібно пом’якшити кімнату. Говорячи простою мовою, спробуйте принести більше речей, які можуть поглинати звук. Наприклад, ковдри, подушки та спальні мішки є одними з бюджетних варіантів.

Чому я чую відлуння в Audacity?

Може бути кілька причин, чому ви чуєте луну в звуковому записі в Audacity. Але найпоширенішим є те, що, можливо, ви чуєте сигнал від звукової карти та той самий сигнал від програмного забезпечення з невеликою затримкою доставки.

Як видалити ехо з аудіо в Audacity?

Давайте розглянемо деякі методи, якими можна скористатися для видалення відлуння з аудіо в Audacity:

Спосіб 1: Зменшення шуму в Audacity

1. Відкрийте Зухвалість додаток на комп’ютері чи ноутбуці.

2. Виберіть потрібну частину запису, з якої потрібно видалити ехо, і натисніть вкладку «Ефект» на верхній панелі.

3. Тепер натисніть «Усунення та відновлення шуму» > «Зменшення шуму».

4. Далі натисніть «Отримати профіль шуму», після чого вікно закриється автоматично.

5. Ще раз клацніть «Ефект» > «Зменшення шуму», щоб змінити значення.

Примітка. Повзунок зменшення шуму визначає, скільки фонового шуму потрібно зменшити. Подібним чином чутливість контролює, скільки шуму буде видалено, а згладжування частоти має залишатися в межах 1-6 для голосового вмісту.

6. Натисніть OK, щоб зберегти зміни.

Спосіб 2: видалення відлуння за допомогою Noise Gate

Якщо попередній метод шумозаглушення не дав бажаних результатів, ви можете спробувати цей, щоб зменшити відлуння Audacity. Цей метод забезпечує кращий контроль над іншими аспектами за допомогою тонких коригувань.

1. Виберіть трек і натисніть «Ефекти».

2. Клацніть на Видалення та відновлення шуму > Шумопоглинач…

3. Використовуйте Preview під час налаштування параметрів і натисніть OK, коли ви задоволені налаштуваннями.

Спосіб 3: Налаштуйте компресор

Функція компресора в Audacity допомагає привести рівні звуку до одного рівня, але без їх обрізання. Це потенційно може допомогти зменшити реверберацію Audacity.

1. Виберіть трек і клацніть вкладку «Ефекти».

2. Потім перейдіть до «Гучність і стиснення» > «Компресор»…

3. Відрегулюйте значення мінімального шуму, щоб перевірити, чи відповідає воно бажаним результатам.

Примітка. Ви також можете налаштувати та грати з порогом, співвідношенням, часом атаки та часом звільнення.

Спосіб 4: Налаштуйте фільтр високих частот і фільтр низьких частот

Якщо ви маєте справу з приглушеними звуками, ви можете налаштувати нижчі частоти, щоб високочастотні звуки автоматично посилювалися. Подібним чином фільтр нижніх частот допомагає націлити високі звуки на низькі частоти. Щоб налаштувати це:

1. Виберіть трек і натисніть «Ефекти».

2. Перейдіть до Еквалайзер і фільтри > Фільтр високих частот або Фільтр низьких частот, щоб налаштувати смужку відповідно до ваших уподобань.

Спосіб 5: Використовуйте Plug In

Ви також можете виконати зменшення відлуння Audacity за допомогою плагіна Noisegate. Для цього ви можете переглянути наш детальний посібник про те, як встановити плагін Autotune VST у Audacity. Він зручний для початківців і охоплює все, що вам потрібно знати про згаданий метод.

***

Немає сумніву, що вам потрібен належний час і відданість, щоб усунути відлуння з аудіо Audacity і зменшити реверберацію в Audacity. Хоча це досить вимогливо, ви можете зменшити його до певної міри за допомогою вміння та терпіння. Все, що вам потрібно зробити, це налаштувати різні значення та ефекти та побачити, що допоможе вам зменшити відлуння. Ви можете повідомити нам будь-які запитання чи пропозиції щодо будь-якої іншої теми, на яку ви хочете, щоб ми написали статтю. Залиште їх у розділі коментарів нижче, щоб ми знали.

  15 найкращих служб перекладу для онлайн-перекладача