techukraine.net techukraine.net Як вивчити японську за допомогою манги

Як вивчити японську за допомогою манги

| | 0 Comments| 2:59 PM
Categories:

Хочете вивчати японську мову і водночас розважатися? Читання манги японською – це фантастичний спосіб покращити розуміння прочитаного, граматику та розпізнавання кандзі.

Якщо ви новачок, читання манги японською може здатися неможливим. Однак за допомогою правильних інструментів і плану дій ви можете почати читати мангу японською раніше, ніж думаєте.

Навіщо вивчати японську за допомогою манги?

Є так багато причин, чому вам варто читати японську мангу, якщо ви вивчаєте японську. По-перше, ви отримаєте доступ до всієї манги, доступної японською мовою. Лише частина японської манги публікується англійською мовою, що робить деякі з найкращих манг абсолютно недоступними для тих, хто не розмовляє японською мовою.

По-друге, це дозволяє читати популярну мангу за місяці чи навіть роки до того, як вона стане доступною англійською мовою. Ви можете бути в курсі своїх улюблених книг і читати їх майже з моменту їх виходу в Японії.

Нарешті, вивчати японську мову за допомогою манги набагато приємніше, ніж просто вивчати за підручником чи додатком. Якщо ви новачок, вам, швидше за все, знадобиться підручник або інший матеріал, щоб доповнити навчання, але ті, хто навчається середнього та просунутого рівня і добре володіють японською мовою, можуть сформувати щоденну практику манги, якої буде достатньо, щоб не відставати від навчання .

Як вивчати японську мову за допомогою манги

Використання манги для вивчення японської мови може здатися занадто гарним, щоб бути правдою, але це можливо, якщо ви знаєте, з чого почати. Ось наше керівництво щодо вивчення японської мови за допомогою манги.

  12 найкращих програм та інструментів для моніторингу мережі, переглянуті в 2020 році

1. Виберіть мангу з фуріганою

Furigana перелічує символи хірагани поруч із кандзі, що полегшує їх читання. Навіть ті, хто навчається середнього та просунутого рівня, схильні боротися з кандзі. Якщо ви хочете бути впевненими, що можете прочитати кандзі у вашій манзі (без необхідності малювати його пальцем у Google Translate), виберіть мангу з фуріганою.

Як орієнтир, сьодзьо та сьонен-манга частіше містять фурігану, але це не жорстке правило. Якщо манґа пропонує опцію попереднього перегляду, як це іноді робить Amazon, ви можете перевірити, чи є в ній фуригана. Ісекай («інший світ») і фентезійну мангу буде найважче читати для більшості учнів, оскільки вони, як правило, використовують офіційну мову, яка не використовується в повсякденному житті.

Ось деякі манги, у яких підтверджено наявність фурігани:

 • Knitter’s High ニッターズハイD!
 • Кесаран Нанігаші до Суп’я-сан ケサランなにがしとスープ屋さん
 • Animal Crossing Nonbiri Shima Da Yori あつまれどうぶつの森~のんびり島だより~
 • Принцеса-бібліофіл 虫かぶり姫
 • 50 рецептів чаю герцогині 公爵夫人の50のお茶レシピ (манхва, перекладена японською)
 • Герцогиня на горищі 屋根裏部屋の公爵夫人
 • Аліса в лісі Кьораку 京洛の森のアリス
 • Dahliya Wilts No More 魔導具師ダリヤはうつむかない
 • Ісекай Шокудо 異世界食堂
 • Super Cub スーパーカブ
 • Готуємо біля багаття в іншому світі とんでもスキルで異世界放浪メシ
 • Sanrio Boys サンリオ男子
 • Йоцуко Гураші 四つ子ぐらし

2. Швидко прочитайте мангу та зробіть нотатки

Перш ніж зануритися в мангу, проскануйте кожну сторінку на наявність невідомих вам кандзі та додайте їх до списку. Ви можете написати кандзі від руки для гарної практики письма або ввести їх безпосередньо в базу даних Notion, Google Doc тощо.

3. Вивчіть слова зі свого списку

Тепер ви можете шукати кожне слово зі свого списку за допомогою словника, Google Translate або програми для вивчення японської мови. Якщо у вас виникли проблеми з пошуком конкретного визначення чи корисних прикладів, спробуйте ввести термін і слова って英語で何 («що таке _ англійською?») у Google.

  Посібник для початківців зі створення та використання пакетів у Python

4. Введіть нові умови в додаток Flashcard

Додаток із картками, наприклад Anki або Quizlet, справді допоможе вам вивчити нові кандзі та словниковий запас. Це повторення вивчення слів на картках, а потім розпізнавання їх у манзі, яку ви читаєте, допоможе запам’ятати їх. Крім того, згодом ви зможете перейти до манги без фурігани.

5. Уважно прочитайте мангу

Тепер, коли у вас є власний міні-словник складних слів, які траплятимуться в манзі, ви готові читати її по-справжньому. Пам’ятайте, що японською мовою ви читатимете набагато повільніше, ніж англійською, і це нормально. Зверніться до карток, якщо забудете певні слова.

6. Регулярно переглядайте свої картки

Закінчивши читати мангу, не забудьте регулярно переглядати картки, щоб не забути жоден із термінів, які щойно вивчили.

7. Промийте та повторіть з новою мангою

Якщо вам вдалося прочитати мангу і (в основному) все зрозуміли, вітаємо! Тепер ви готові спробувати нову мангу. Ви можете вибрати наступний том або перейти до іншої серії чи жанру. Погладьте себе по плечу за виконання такого великого досягнення.

8. Бонус – перегляньте свої умови в понятті

Як тільки ви почнете регулярно читати мангу, ви, ймовірно, матимете кілька списків карток, які містять різноманітну лексику. Щоб розвіяти монотонність навчання за картками, чому б не створити кілька нових баз даних у Notion?

Наприклад, візьміть усі дієслова та помістіть їх у базу даних. Випробуйте себе, щоб перевірити, чи можете ви написати інші форми дієслів, у тому числі пасивний стан, прогресивний стан теперішнього часу (те-форма) тощо. Існують навіть спеціальні шаблони понять для тих, хто вивчає мову, щоб допомогти вам розпочати роботу.

  Що вам потрібно знати про новий браузер Microsoft Edge

Ви також можете спробувати згрупувати подібні слова разом у їхніх власних базах даних. Залежно від типу манги, яку ви читаєте, ви можете створювати категорії для кулінарії, моди, подорожей тощо. Манга відома своїми «навчально-розважальними» якостями, тож, читаючи такі серії, як «Knitter’s High», ви дізнаєтесь багато нового корисної лексики для в’язання та рукоділля. «Laid-Back Camp» навчить вас таким термінам, як «розпалювання вогню», «спальний мішок» тощо.

Допоможіть читати мангу японською

Якщо вам важко розібратися в манзі японською мовою, спробуйте одну з цих порад:

 • Перейдіть до більш легкого жанру (фентезі та ісекай найважчі).
 • Перейдіть на дитячу книжку з малюнками чи мангу, орієнтовану на дітей.
 • Спочатку прочитайте мангу (або подивіться аніме) англійською, щоб краще зрозуміти контекст.
 • Занотуйте те, що ви не розумієте, і попросіть допомоги у носія мови.
 • Розгляньте можливість підписатися на онлайн-репетиторство, наприклад через iTalki; ви навіть можете читати мангу разом із викладачем під час занять.
 • Спробуйте іншого автора, оскільки деякі автори частіше використовують сленг, ніж інші.
 • Якщо читаєте мангу на комп’ютері, спробуйте Кандзітомобезкоштовна програма, яка допоможе вам ідентифікувати персонажів.

Складіть список усієї манги, яку ви хочете прочитати

Існує так багато японської манги, що чекає на відкриття. Тепер, коли ви можете читати мангу японською, подумайте про те, щоб створити список для відстеження всієї манги, яку ви хочете прочитати. Є кілька способів зробити це, але MyAnimeList є одним із найпростіших і найнадійніших способів почати відстеження.