Як вибрати між двома? [2023]

| | 0 Comments| 7:37 AM
Categories:

Щоразу, коли люди чують терміни «Матриця даних» і «QR-код», багато хто припускає, що це те саме. Однак вони не однакові і мають кілька ключових відмінностей. Тепер ви можете запитати, який з них вам слід використовувати? Ну, ви можете отримати цю відповідь, зрозумівши, що ці два 2D-коди роблять і їхні переваги. Нижче ми обговоримо це та допоможемо вам вибрати між ними.

Що таке QR-код?

Швидка відповідь або QR-код — це інший тип 2D-коду, який використовує чорні клітинки, розташовані у квадратній сітці на білому тлі.

У 1994 році японська корпорація Denso придумала QR-код. Ці коди здатні зберігати максимум 4296 буквено-цифрових символів. Більше рядків і стовпців у QR-коді вказує на збільшення обсягу даних, що зберігаються в ньому.

Що таке матриця даних?

Код Data Matrix — це тип двовимірного коду, який використовує чорні та білі клітинки, які зазвичай мають квадратний шаблон розташування. Тим не менш, можна знайти і прямокутні моделі.

Зразок коду Data Matrix

Американська компанія International Data Matrix, Inc. винайшла Data Matrix у 1994 році. Більше рядків і стовпців у коді означає збільшення обсягу збережених даних. Але він має обмеження, тобто 2335 буквено-цифрових символів. Г-подібна форма, що слідує за його межами, відома як візерунок шукача. Цей шаблон пошуку допомагає сканерам ідентифікувати та читати код Data Matrix.

Де використовувати код Data Matrix?

Коди Data Matrix знаходять широке застосування для маркування невеликих предметів, оскільки вони здатні кодувати 50 символів у графічному символі на 2-3 міліметри. Крім того, вони читаються лише за коефіцієнта контрастності 20%. Це робить коди Data Matrix ідеальними для багатьох застосувань. Деякі з цих застосувань:

 • На медичне чи хірургічне обладнання
 • На частини літака
 • На цифрових поштових марках
 • Для лазерного маркетингу
 • Для цілей мобільного маркетингу, використовуючи Semacodes
 • Для маркування електронних товарів малого та середнього розміру

Де використовувати QR-код?

Зараз майже скрізь навколо них можна знайти QR-коди. Оскільки QR-коди здатні зберігати різну інформацію, вони знаходять різноманітне застосування. Ось деякі з цілей, для яких ви можете використовувати QR-коди:

 • Для автентифікації онлайн-акаунтів
 • Для реалізації 2-етапної перевірки
 • Для зберігання даних вашого банківського рахунку/кредитної картки та надсилання/отримання платежів
 • На візитних картках зберігати свої контактні дані
 • На упаковках різних предметів
 • Про виступи на конференціях
  10 найкращих торрент-сайтів

Функціональні можливості та переваги кодів Data Matrix

Коди Data Matrix використовують альтернативну структуру для своїх точок розпізнавання. L-подібний візерунок ліворуч і внизу цих кодів може містити максимум 2335 буквено-цифрових символів. Коди Data Matrix мають мініатюрний формат лише 10×10 пікселів.

Коди Data Matrix стосуються самих продуктів. Це означає, що вони допоможуть вам побачити інформацію про продукт після їх сканування. Завдяки невеликому формату вони ідеально підходять для маркування невеликих предметів і зменшення використання витратних матеріалів. Коли хтось сканує ці всенаправлені коди за допомогою сканера, він автоматично перенаправляється до будь-якої збереженої інформації.

 • Коди Data Matrix відомі тим, що мають більш високу щільність. Тому вони займають менше місця, ніж штрих-коди.
 • Коди Data Matrix все ще читаються, навіть якщо вони пошкоджені на 30%.
 • Ці двовимірні коди можуть кодувати літери, числові дані та інші символи ASCII. Тому, природно, вони багатофункціональні.
 • Ці коди є всенаправленими. Таким чином, сканер може зчитувати код Data Matrix під будь-яким кутом.
 • Коди Data Matrix мають високу масштабованість. Тому вони є ідеальним вибором для маркування дрібних деталей і упаковок.

Функціональні можливості та переваги QR-кодів

QR-коди містять чотири чорно-білі квадратні візерунки в кожному куті. Однак четвертий квадрат менш помітний, ніж інші три. QR-коди здатні зберігати 7089 цифр або 4296 буквено-цифрових символів. Цей тип двовимірного коду може зберігати багато типів інформації та виконувати різні дії.

Сканери штрих-кодів або навіть смартфони можуть з легкістю зчитувати QR-коди. Подібно до кодів Data Matrix, QR-коди автоматично перенаправляють користувачів до будь-якої інформації, що зберігається на них, після сканування. У той час як коди Data Matrix зберігають інформацію про продукти, QR-коди можуть зберігати будь-який тип інформації, включаючи посилання, PDF-файли тощо.

Як і коди Data Matrix, QR-коди мають численні переваги. До них належать:

 • QR-коди є універсальними та можуть допомогти вам із різними потребами, такими як контактна інформація, посилання на веб-сайти, геолокація з картами та багато іншого.
 • QR-коди мають функцію виправлення помилок. Це дозволяє сканерам легко їх читати, навіть якщо деякі частини коду зчитуються неправильно.
 • Як і коди Data Matrix, QR-коди також є всенаправленими. Тому скануючі пристрої можуть зчитувати їх під будь-яким кутом.
 • Ці коди можна сканувати за допомогою свого смартфона в будь-який час і в будь-якому місці.
 • Ці коди є безкоштовним і простим способом вставляти будь-який тип медіафайлів, який тільки прийде в голову.

Різниця між кодами Data Matrix і QR-кодами

Як ми вже згадували, є кілька ключових відмінностей між Data Matrix і QR-кодами. Давайте тепер подивимося на ці відмінності:

  Рядкові методи, які варто знати в JavaScript

Різниця в кодах матриці даних QR-коди Розмір Мінімальний – 10 × 10 клітинок Максимальний – 144 × 144 клітинки Мінімальний – 21 × 21 клітинка Максимальний – 177 × 177 клітинок Читабельність Читається з 20% контрастом і навіть 30% пошкодження Читається з 40% контрастністю та 7-30 % шкоди Безпека Більш надійна Трохи менш безпечна Структура Чорно-білі клітинки за квадратним або прямокутним візерунком, L-форма зліва та внизу 4 чорно-білі квадратні візерунки в кожному куті Максимальний рівень виправлення помилок 33% 30% Збільшення 2 клітинки 4 клітинки Максимальний обсяг зберігання Цифрові символи – 3116 Буквено-цифрові символи – 2335 Двійкові символи – 1556
Символи кандзі/кана – Непідтримувані цифрові символи – 7089 буквено-цифрових символів – 4296 двійкових символів – 2953
Символи кандзі/кана – 1817

Інструменти для створення матриці даних

Ось кілька інструментів, які допоможуть вам легко створити матрицю даних:

Коди Data Matrix надають користувачам кілька чудових переваг. Нижче наведено деякі з цих переваг:

#1. Інструмент генерації матриці даних ReadyStream

ReadyStream Data Matrix Generator Tool допомагає користувачам створювати коди Data Matrix для розширення можливостей системи. Після створення ці матриці даних готові до інтеграції з будь-яким SOP. Користувачі також можуть роздрукувати та прикріпити їх до елемента та перевірити його.

Завдяки вбудованому калькулятору об’єму цей інструмент особливо корисний для створення кодів матриці даних для фармацевтичних і біотехнологічних продуктів.

Створення матриць даних за допомогою ReadyStream® не є нічого складним. Користувачі просто повинні надати свої тестові дані та обчислити об’єм, і інструмент згенерує код Data Matrix. Пізніше ви можете роздрукувати цей код у форматі PDF або PNG і вставити його на продукт. А найкраща частина? Його можна використовувати абсолютно безкоштовно.

#2. Генератор коду матриці даних Aspose

Aspose Data Matrix Code Generator — це безкоштовний онлайн-додаток, який допомагає користувачам генерувати коди Data Matrix. Цей зручний інструмент є простим і ефективним способом додавання тегів машинного зчитування до різних елементів і документів. Цікаво, що Aspose Data Matrix Code Generator підтримує векторні та растрові вихідні формати зображень.

Крім того, програма підтримує різні вихідні формати, зокрема .jpeg, .png, .emf, .gif, .bmp тощо. Aspose робить процес Data Matrix безпроблемним. Усе, що вам потрібно зробити, це ввести текст коду, вибрати тип і розмір штрих-коду та натиснути кнопку «Створити штрих-код». За кілька хвилин ви отримаєте свій код Data Matrix.

#3. EasierSoft – безкоштовний масовий онлайн-генератор штрих-кодів DataMatrix

EasierSoft — це чудовий спосіб масово створювати коди Data Matrix безкоштовно онлайн. Цей корисний генератор Data Matrix дає змогу друкувати різноманітні етикетки зі штрих-кодами, які можна використовувати будь-де. Цікаво, що ви навіть можете друкувати етикетки зі штрих-кодом на звичайному папері формату А4 за допомогою струменевих/лазерних принтерів.

  15 найкращих інструментів моніторингу мережі, протестовані в 2020 році

Замість того, щоб вводити тисячі вмісту етикеток окремо, EasierSoft дозволяє користувачам вводити їх одразу. Це досягається шляхом використання перших даних штрих-коду, які користувач вводить в Excel, і автоматично генерує послідовність номерів штрих-коду.

Інструменти для створення QR-кодів

Існує безліч інструментів для створення QR-кодів. Ось декілька з них:

#1. Генератор QR-коду

Генератор QR-коду — це безкоштовний онлайн-інструмент, який допомагає користувачам генерувати QR-коди. Цей інструмент підтримує як статичні, так і динамічні QR-коди. Крім того, він підтримує аналітику, відстеження, vCards тощо. Статичні QR-коди QR Code Generator є автономними, тобто користувачі можуть використовувати їх незалежно від будь-яких посилань на їхні служби.

Однак динамічні QR-коди прив’язані до облікового запису користувача та закодовані з посиланням на їхні служби. Це дозволяє користувачам пізніше оновлювати вміст свого динамічного QR-коду та переглядати статистику сканування. Якщо ви не хочете, щоб люди, які сканують ваші динамічні QR-коди, бачили бренд QR Code Generator, перш ніж побачать ваш вміст, ви можете придбати їхній платний план.

#2. Генератор QR-коду від Bitly

Генератор QR-коду Bitly дозволяє безкоштовно створювати QR-коди, надавши свій веб-сайт або текст. QR-коди, згенеровані цією програмою, можна редагувати та відстежувати за допомогою повних функцій брендування та налаштування. Крім того, якщо ви хочете знати, наскільки успішним є ваш QR-код, ви можете скористатися функцією «Відстеження сканування».

#3. Генератор QR-коду від goQR.me

Генератор QR-коду goQR.me — це чудовий безкоштовний спосіб створювати QR-коди, надаючи URL-адресу, текст, візитну картку, контактну інформацію тощо. Вихідні дані доступні у векторному графічному EPS/SVG і растровому графічному форматі PNG/JPEG/GIF. Генератор QR-коду goQR.me також дозволяє вставляти QR-код безпосередньо на ваш сайт. Інструмент використовує шифрування під час передачі. Отже, він ніколи не зберігає ваші дані QR-коду.

Примітка автора

Data Matrix і QR-коди широко використовуються в різних галузях і для багатьох цілей. Коли йдеться про безпеку, читабельність і ECL, коди Data Matrix мають перевагу над QR-кодами.

Однак у багатьох інших аспектах, таких як параметри розміру, масштабованість, гнучкість, управління запасами продуктів, зберігання, повномасштабне налаштування тощо, QR-коди виграють. Отже, із загальної точки зору, QR-коди є кращим вибором.

Як бачите, і Data Matrix, і QR-коди мають своє застосування. Отже, ви повинні спочатку визначити свої конкретні потреби, а потім звернутися до нашої статті, щоб вибрати свій ідеальний 2D-код.

Ви також можете перевірити ці API QR-коду.