Як вибрати маршрутизатор для потреб домашньої мережі

| | 0 Comments| 2:14 AM
Categories:

Коли ви отримуєте широкосмугове з’єднання, ваш провайдер зазвичай надає вам маршрутизатор для його використання. Зазвичай за це потрібно платити щомісячну плату, і маршрутизатор зазвичай достатньо хороший, щоб задовольнити основні домашні потреби, однак багато людей вважають за краще використовувати власний маршрутизатор. По-перше, це додає трохи додаткової безпеки, але якщо у вас є хороший маршрутизатор, ви можете отримати кращу, стабільнішу швидкість Інтернету та краще покриття у вашому домі чи квартирі. Ось що вам потрібно враховувати, вибираючи маршрутизатор для потреб домашньої мережі.

Швидкість

Швидкість маршрутизатора є однією з головних речей, які рекламуються на упаковці будь-якого маршрутизатора, який ви купуєте. Оскільки це реклама, то це суміш правди та напівправди. Як користувач, у вас може виникнути спокуса купити маршрутизатор, який рекламує найшвидшу швидкість, але він не тільки буде дорогим, а й більше, ніж вам потрібно.

Є дві речі, які вам потрібно знати про швидкість маршрутизатора; по-перше, швидкість, яка рекламується, не є справжньою. Це теоретична швидкість, яка може бути сумою швидкостей, які маршрутизатор може забезпечити в діапазонах 2,4 ГГц і 5 ГГц.

  Що таке DHCP (протокол динамічної конфігурації хосту)?

Ваш маршрутизатор не може забезпечити швидший Інтернет, якщо ваш провайдер не пропонує цього. Це означає, що якщо ваш маршрутизатор обіцяє швидкість 1 Гб, а ваш провайдер надає лише 20 Мбіт/с, то маршрутизатор не матиме великої різниці.

Щоб визначити, якої швидкості ви можете очікувати від маршрутизатора, знайдіть етикетки з написом AC1200, AC1750, AC3200 тощо. Перш ніж купувати маршрутизатор, погуглите, які швидкості зазвичай пропонують маршрутизатори цього стандарту. Для домашнього використання придбайте дводіапазонний маршрутизатор, який підтримує 802.11ac.

Антени

Не всі маршрутизатори мають антени, і якщо ви плануєте охопити велику територію, вам слід шукати один, у якого є одна або дві антени. З роутерами вам потрібна потужна антена. Маршрутизатор може поставлятися з внутрішньою антеною, яку неможливо замінити, або з однією, двома або чотирма антенами, які можна замінити на більш потужні. Якщо ви не плануєте використовувати розширювачі WiFi у вашому домі, переконайтеся, що ваш роутер має хорошу потужну антену.

Формування променя

Формування променя — це функція маршрутизатора, яка може концентрувати або фокусувати сигнал від маршрутизатора на певний пристрій. Якщо планування вашого будинку таке, що сигнал не може розподілятися рівномірно, ви можете придбати маршрутизатор, який пропонує Beamforming. Це функція, яку ви найчастіше зустрічаєте на маршрутизаторах високого класу, тому спробуйте оптимізувати розташування свого маршрутизатора, якщо ви можете або вам доведеться заплатити більше за більш потужний пристрій.

  Як перевірити, чи Apple відкликала ваш MacBook (для безкоштовного ремонту)

USB порти

Порти USB можна використовувати для підключення пристроїв, таких як мережеві принтери, до вашої мережі WiFi. Ця функція потрібна не всім, але якщо у вас є пристрої, які можуть підключатися до Інтернету лише через USB-порт на маршрутизаторі, переконайтеся, що ви купили правильний. Маршрутизатори зазвичай мають кілька портів LAN, але не всі з них мають порти USB.

Підтримка WPS

Якщо у вас багато пристроїв Інтернету речей, вам слід знайти маршрутизатор, який підтримує WPS. WPS, тобто Wireless Protected Setup, дозволяє пристроям, які не мають екрана та панелі введення, підключатися до маршрутизатора.

Підтримка додатків

Ви можете керувати налаштуваннями свого маршрутизатора, отримавши доступ до нього з браузера настільного комп’ютера. Це означає, що ви не можете керувати ним із планшета чи смартфона. Якщо вам часто доводиться змінювати налаштування маршрутизатора або ви хочете мати можливість зробити це з мобільного пристрою, перевірте, чи є у маршрутизатора додаток для смартфона.

  Як зберегти об’єкти Google Slides як зображення

Діапазон

Перевірте діапазон вашого маршрутизатора та порівняйте його з областю, яку ви хочете охопити. Якщо ви хочете охопити особливо велику площу, одного маршрутизатора може бути недостатньо. Тим не менш, все ж варто знати, який діапазон роботи маршрутизатора і чи можуть вам знадобитися розширювачі. Це може здатися невеликим, але це або це, або відсутність висвітлення в певних областях, що ніколи не приносить задоволення.

Бренд

Марка маршрутизатора WiFi має значення, але якщо ви розриваєтеся між маршрутизатором Linksys або маршрутизатором Netgear, вам доведеться глибоко вникнути в його функції, щоб зрозуміти, що краще. Для домашнього використання підійде будь-який з них. Ви також можете придбати фірмові маршрутизатори Google, хоча вони доступні не скрізь. Справа в тому, що для домашнього використання вам не потрібно витрачати гроші, але це не означає, що ви купуєте будь-яку стару марку. Переконайтеся, що бренд надійний, пропонує певну підтримку в Інтернеті та має політику гарантії та відшкодування.