Як вибрати завантажувальний пристрій у UEFI BIOS

BIOS — це мікропрограмне забезпечення, яке ви бачите під час завантаження системи. Можливо, у вас встановлена ​​операційна система, і якщо ваше обладнання досить свіже, може здатися, що ваша система завантажується саме з неї. Це не так. BIOS завжди завантажується першим. Зазвичай у вашому BIOS є налаштування, які дозволяють налаштувати перший завантажувальний пристрій, але це лише якщо ви використовуєте застарілий BIOS. Якщо ви використовуєте UEFI BIOS, ви не побачите цю опцію. Ось як ви можете налаштувати завантажувальний пристрій у UEFI BIOS.

Існує два способи налаштувати завантажувальний пристрій у UEFI BIOS. Ви можете змінити мікропрограму BIOS на стару версію BIOS або скористатися вбудованою опцією в UEFI BIOS.

Параметри завантажувального пристрою UEFI

Вимкніть ноутбук або настільний комп’ютер, а потім увімкніть його знову. Перш ніж перейти до екрана завантаження ОС, ви повинні побачити, які клавіші потрібно натиснути, щоб потрапити до BIOS. Повинна бути друга опція, яка вказує, яку клавішу натиснути, щоб перейти до параметрів завантаження. Ці ключі будуть відрізнятися для різних систем. На ноутбуці Dell клавіша F12. Google, який це ключ для вашої системи.

Коли ви торкнетеся цієї клавіші, ви отримаєте опцію, яка попросить вас вибрати, який завантажувальний пристрій ви хочете використовувати. Переконайтеся, що ви підключили пристрій, який ви хочете використовувати, перш ніж завантажуватися до цього меню, інакше він не відображатиметься у списку пристроїв, з яких можна завантажуватися.

Використовуйте клавіші зі стрілками, щоб вибрати пристрій, і торкніться Enter для завантаження.

UEFI до старого BIOS

Щоб змінити BIOS з UEFI на Legacy, увімкніть систему та торкніться клавіші, щоб перейти до меню завантаження. Клавіша відрізняється для кожної системи, але зазвичай це клавіша F2. Якщо це не спрацює, ви можете знайти в Google, яку клавішу натиснути для вашої системи, або ви можете переглянути наш посібник із доступу до BIOS, щоб знайти потрібну клавішу.

У меню має бути окрема вкладка завантаження. Використовуйте клавіші зі стрілками, щоб перейти на вкладку «Завантаження» та знайдіть параметр «Безпечне завантаження». Вимкніть безпечне завантаження, і ви побачите звичайну опцію для вибору першого завантажувального пристрою.

Це не повинно вплинути на будь-яку ОС, яку ви вже інстальували. Ви все одно зможете завантажуватися з жорсткого диска або SSD, якщо вам це потрібно. Аналогічно, ваші дані також будуть у безпеці. Зміна мікропрограми BIOS рідко призводить до того, що ОС не завантажується, і це не призводить до втрати даних.