Як ввести символ рупії на клавіатурі в Windows 10

Рупія є однією з найдавніших валют у світі, і в даний час різні країни використовують її як офіційну валюту. Індія – це країна, де ця валюта виникла в давнину, і в цій країні є символ ₹. Початковий символ валюти для рупій в Індії був лише абревіатурою, записаною як Rs., але кілька років тому з’явився новий знак рупії, що пишеться як ₹. Тепер ви можете побачити цей символ скрізь, від того, що він на монетах і купюрах, до його показу на великих інтернет-магазинах і маркетингових веб-сайтах. Однак багато людей вважають, що використовувати його на клавіатурі на своїх комп’ютерах і ноутбуках незручно. Отже, у цій статті ви дізнаєтеся, як ввести символ рупії на клавіатурі. Прочитайте статтю до кінця, щоб дізнатися, як ввести символ індійської рупії ₹ за допомогою клавіатури в Windows 10.

Як ввести символ рупії на клавіатурі в Windows 10

Раніше користувачам доводилося використовувати спеціальні рішення сторонніх розробників для перегляду та використання символу ₹, оскільки Windows його не підтримувала. Але пізніше Windows почала випускати оновлення для використання цього символу за допомогою комбінацій клавіш. І вже давно цей ₹ та інші символи доступні для користувачів за допомогою комбінацій клавіш та інших кодів у системі. Проте багато користувачів поняття не мають, як використовувати комбінацію клавіш для символу рупії в Windows 10. Уважно прочитайте та дотримуйтесь наступних методів та кроків, щоб дізнатися, як використовувати символ рупії на клавіатурі.

  Як дивитися Netflix у 4K на комп’ютері з Windows

Спосіб 1: завантажте символ рупії через налаштування

Ви можете завантажити та встановити символ рупії у вашій системі Windows, виконавши наведені нижче дії.

1. Натисніть одночасно клавіші Windows + I, щоб відкрити налаштування.

2. Натисніть Час і мова на панелі ліворуч.

3. Натисніть опцію Мова на панелі ліворуч.

4. На правій панелі натисніть Додати параметр мови, як показано нижче.

5. Введіть англійську мову в поле пошуку та клацніть на ньому.

6. Тепер виберіть параметр «Англійська (Індія)» у розділі «Англійська», як показано.

7. Тепер у розділі «Регіон і мова» з’явиться параметр «Англійська (Індія). Натисніть Параметри з англійської (Індія), як показано нижче.

8. У розділі Параметри мови клацніть параметр Завантажити для всіх трьох варіантів у списку:

  • Основний набір тексту
  • Почерк
  • Мовлення

Примітка. Ви можете пропустити цей крок завантаження, якщо хочете використовувати лише символ ₹. Однак ви можете завантажити ці пакети, щоб отримати інші налаштування форматування, доступні через нього для індійських користувачів.

Тепер індійські англійські пакети завантажуються із символом рупії. Прочитайте наступний метод, щоб дізнатися, як використовувати комбінацію клавіш для символу рупії в Windows 10.

Спосіб 2. Використовуйте комбінації клавіш

Ви також можете використовувати комбінації клавіш, щоб ввести символ рупії в Microsoft Word, Excel або будь-якому іншому програмному забезпеченні в ОС Windows. Щоб дізнатися, як ввести символ рупії на клавіатурі в Microsoft Word за допомогою комбінацій клавіш, виконайте наведені нижче дії.

1. Натисніть клавіші Windows + пробіл разом на клавіатурі, щоб перейти на англійську мову (Індія), або натисніть Англійська (Індія) у правому куті панелі завдань.

  Виправити помилку Windows Store 0x80072f05 у Windows 10

2. Натисніть клавішу Windows, введіть Microsoft Word і натисніть Відкрити.

3. Натисніть Порожній документ, щоб відкрити його.

4. Натисніть одночасно на клавіатурі клавіші Ctrl + Alt + 4 або Ctrl + Alt + $, щоб ввести символ ₹, як показано нижче. Ви також можете використовувати разом клавіші Alt Gr + 4 або Alt Gr + $, щоб ввести символ ₹.

Спосіб 3. Використовуйте альтернативні ярлики

Користувачам також доступні коди швидкого доступу Alt для легкого введення кількох символів у системі. І ви можете використовувати деякі з цих кодів, щоб ввести символ ₹. Використовуйте вищезгадані комбінації клавіш Alt, щоб знати, як ввести символ індійської рупії ₹ за допомогою клавіатури.

  • Ви можете одночасно натиснути клавіші Alt + 8377 на цифровій клавіатурі з правого боку клавіатури, щоб ввести символ ₹.
  • Крім того, ви можете спочатку ввести 20B9, а потім разом натиснути клавіші Alt + X на клавіатурі, щоб легко написати символ ₹.

Ці швидкісні коди Alt дуже корисні для введення символу ₹. Однак їх не можна використовувати в інших документах, окрім документів Microsoft, таких як Word, PowerPoint, Excel тощо. Тим не менш, ви можете швидко скопіювати та вставити символ ₹ з цих документів Microsoft та в інші документи.

Спосіб 4. Використовуйте десяткові або шістнадцяткові коди Escape Entity

Десяткові або шістнадцяткові escape-коди об’єктів використовуються для введення різних символів у веб-документах, таких як HTML, JavaScript, CSS тощо. Ви можете використовувати наступні коди об’єктів, щоб написати символ ₹ у будь-якому веб-документі.

  • 8377 використовується для десяткового, а 20B9 використовується для шістнадцяткових кодів об’єктів для введення символу ₹.

  • Ви можете використовувати десятковий код HTML-об’єкта ₹ і шістнадцятковий код сутності ₹ HTML, щоб ввести символ ₹ у веб-документах.
  • Шістнадцятковий код 20B9; використовується для документів CSS, а u20B9 використовується для документів JavaScript для введення символу ₹.

Тепер давайте подивимося на приклади коду для документів CSS і HTML, щоб використовувати символ індійської рупії на клавіатурі.

li:before {
content:20B9;
font-family:Arial;
}

<span>₹</span>
<span>₹</span>

Порада професіонала: як ввести символи рупії на індійських регіональних мовах

Крім Індії, такі країни, як Шрі-Ланка, Пакистан, Індонезія, Непал, Мальдіви, Маврикій і Сейшели, використовують рупію як офіційну валюту. Проте в Індії є регіональні мови, які мають власний символ рупії для Windows. Нижче наведено деякі з них:

Назва символу
Символ рупії
Альтернативні коди (Windows)
Знак рупії

Alt + 8360
Знак тамільської рупії

Alt + 3065
Знак гуджаратської рупії

Alt + 2801
Знак бенгальської рупії

Alt + 2547

***

Отже, ось як ввести символ рупії на клавіатурі за допомогою комбінацій клавіш і кодів Alt в системі Windows. Ви можете повідомити нам будь-які запитання чи пропозиції щодо цієї чи будь-якої іншої теми, про яку ви хочете, щоб ми створили статтю. Залиште їх у розділі коментарів нижче, щоб ми прочитали.

  Як експортувати липкі нотатки з Windows 7 до Windows 10