Як ваш Apple Watch можуть допомогти в надзвичайній ситуації

Тупі телефони 90-х і початку 2000-х широко продавалися як пристрої, які потенційно можуть врятувати ваше життя в надзвичайній ситуації. Завдяки годиннику Apple Watch, закріпленому на зап’ясті, отримати допомогу в надзвичайних ситуаціях стає набагато легше.

Ось як використовувати, мабуть, найважливішу функцію на годиннику.

Здійсніть екстрений дзвінок SOS на Apple Watch

Здійснення екстреного виклику на Apple Watch – це те саме, що набрати номер 911 у США, 999 у Великобританії або 000 в Австралії. Він з’єднає вас із службою екстреної допомоги, де ви поговорите з оператором, щоб підтвердити, чи потрібна вам поліція, пожежна, швидка допомога чи інша служба екстреної допомоги у вашому регіоні. Якщо у вас є Apple Watch з підключенням до стільникового зв’язку, ви можете використовувати цю функцію будь-де. Якщо у вас Apple Watch без вбудованого стільникового підключення, вам потрібно перебувати в межах досяжності вашого iPhone, щоб він працював.

Щоб здійснити екстрений виклик безпосередньо зі свого Apple Watch:

Натисніть і утримуйте бічну кнопку (не цифрову корону), доки не з’явиться повзунок екстреного виклику.
Продовжуйте утримувати бічну кнопку, доки не пролунає попередження, і ви побачите, що почнеться екстренний відлік часу. Або пересуньте повзунок «Екстрений виклик» праворуч.
Щоб завершити дзвінок, міцно натисніть на екрані (Force Touch) і торкніться Завершити виклик.

Якщо ви налаштували медичний ідентифікатор і вказали контакти для екстреної допомоги, ваш Apple Watch надішле текстове повідомлення з вашим поточним (живим) місцезнаходженням будь-кому з перелічених. У вас є можливість скасувати це на екрані перед відправленням повідомлення. Ваш Apple Watch тимчасово ввімкне служби локації, щоб отримати виправлення GPS, навіть якщо ви вимкнули цю функцію.

Під час дзвінка ваш Apple Watch спробує поділитися вашим місцезнаходженням безпосередньо зі службами екстреної допомоги. Не всі регіони підтримують цю функцію, тому вам все одно доведеться повідомити оператора, де ви знаходитесь. Якщо у вас є Apple Watch з GPS і стільниковим зв’язком, ви зможете використовувати свій Apple Watch для виклику екстрених служб, навіть якщо ви подорожуєте за кордон або далеко від свого iPhone.

  Як знайти дані в Google Таблицях за допомогою VLOOKUP

Створіть медичне посвідчення зі своїми контактами для екстреної допомоги

Медичний ідентифікатор – це швидкий спосіб надати медичним працівникам та іншим особам, які надають першу допомогу, важливу інформацію про себе. Це може включати будь-які хронічні проблеми зі здоров’ям, важкі алергії, групу крові та будь-які контакти в надзвичайній ситуації чи найближчі родичі, до яких слід зв’язатися в разі надзвичайної ситуації.

Щоб переглянути медичний ідентифікатор на своєму Apple Watch, ви або особа, яка надає першу відповідь, можете утримувати бічну кнопку, доки не з’явиться повзунок Medical ID, а потім перемістіть повзунок вправо, щоб переглянути свій медичний ідентифікатор.

Ви можете налаштувати медичний ідентифікатор на своєму iPhone, і на Apple Watch відображатимуться ті самі деталі:

Перейдіть до Налаштування > Здоров’я > Медичний ідентифікатор та натисніть Редагувати.
Заповніть усі відповідні розділи, включаючи стан здоров’я, алергії та реакції, поточні ліки та групу крові.
Прокрутіть униз до «Контакти для екстрених випадків» і торкніться «Додати екстренний контакт», а потім виберіть один зі списку.
Позначте контакту для екстренних випадків, щоб описати їхні стосунки з вами, наприклад «батько» чи «партнер».
Торкніться Готово, щоб зберегти свій медичний ідентифікатор.

Ми наполегливо рекомендуємо залишити «Показувати, коли заблоковано», щоб кожен, хто виявить вас у стані, коли ви не можете розблокувати свої пристрої, все ще міг збирати важливу медичну інформацію. Це вплине на ваш iPhone більше, ніж на годинник, оскільки годинник повинен залишатися розблокованим цілий день, поки ви його не знімете.

Пам’ятайте, що не всі медичні працівники знають, як шукати медичне посвідчення, але багато інших знатимуть. Деякі служби швидкого реагування навчені шукати інформацію на смартфонах і носимих пристроях, тому завжди варто оновлювати інформацію про своє медичне посвідчення.

Як знайти чуже медичне посвідчення

Якщо ви опинилися в ситуації, коли вам потрібно перевірити чужий медичний ідентифікатор, ви можете зробити це на iPhone або Apple Watch.

  Як розділити Ubuntu між HDD і SSD

Щоб перевірити медичний ідентифікатор на Apple Watch:

Натисніть і утримуйте бічну кнопку (не цифрову корону), доки не з’явиться повзунок Medical ID.
Проведіть пальцем повзунок Medical ID вправо, щоб переглянути його.

Щоб перевірити медичний ідентифікатор на iPhone:

Розбудьте телефон і проведіть пальцем вгору, щоб спробувати розблокувати (або натисніть кнопку «Додому», якщо вона є на телефоні).
На екрані введення пароля торкніться «Екстрена допомога» у нижньому лівому куті.
На екрані телефонного виклику екстреної допомоги торкніться Медичного ідентифікатора в нижньому лівому куті.

Налаштуйте та використовуйте функцію виявлення падіння Apple Watch

Виявлення падіння — це функція Apple Watch, яка може виявити вплив падіння та відстежувати, чи рухається людина після цього. Якщо годинник не виявить жодного руху, він автоматично зателефонує до служби екстреної допомоги та повідомить ваше місцезнаходження. Усі контакти для екстреної допомоги, які ви вказали в Medical ID, також будуть сповіщені.

Цій функції вже приписують врятувати життя, як і у випадку з Чоловік з Нью-Джерсі Джеймс Пруденсіано впав зі скелі або Норвежець Торалв Остванг, який впав, перебуваючи вдома сам. Ця функція в першу чергу призначена для літніх користувачів і залишається вимкненою за замовчуванням, якщо вам не виповнилося 65 років.

Ви можете вручну ввімкнути виявлення падіння на годиннику, якщо вам потрібен додатковий захист, хоча в цьому є деякі потенційні недоліки. Apple пояснює, що ця функція розроблена для людей похилого віку, а не для активних молодих людей. Можливість хибнопозитивного результату набагато вище, якщо ви активна людина.

Існує ризик того, що годинник зателефонує до служби екстреної допомоги та сповістить ваших екстренних контактів, коли вам це не потрібно. Це не тільки зайве хвилює ваших близьких, але й може призвести до неприємного рахунку.

Якщо ви все одно хочете ввімкнути цю функцію вручну:

Запустіть програму Годинник на телефоні, а потім на вкладці «Мій годинник» виберіть «Екстрена допомога».
Прокрутіть униз до Виявлення падіння та увімкніть цю функцію.
Підтвердьте, що ви розумієте застереження та все одно хочете використовувати цю функцію.

Інші способи вашої Apple Watch можуть захистити вас

Ваш Apple Watch також може контролювати здоров’я вашого серця та повідомляти про незвичайні симптоми. Сюди входять сповіщення про високий пульс, коли ви, здається, були неактивними, сповіщення про низький пульс і сповіщення про нерегулярний ритм.

  Agora's дозволяє порівнювати продукти, коли ви купуєте товари в Інтернеті [Chrome]

Сповіщення про високий і низький пульс доступні на всіх територіях. Запустіть програму Watch на своєму iPhone і торкніться Серце, щоб встановити порогові значення або залишити значення за замовчуванням 120 ударів на хвилину та 40 ударів на хвилину відповідно.

Сповіщення про нерегулярний ритм доступні лише в окремих регіонах. Деякі країни (наприклад, Австралія) вимагають, щоб Apple Watch був схвалений як медичний пристрій, щоб функція функціонувала, і Apple, схоже, не надто зацікавлена ​​в тому, щоб поспішати процес затвердження. Ви можете побачити, у яких регіонах можна використовувати функції ЕКГ Apple Watch серії 4 і 5 Веб-сайт Apple.

Важливо розуміти, що якщо ви отримуєте сповіщення про нерегулярний ритм, це не обов’язково має фібриляцію передсердь. Більшість ретельних ЕКГ-тестів використовують 12 точок відведення, тоді як Apple Watch використовує лише одну. Якщо ви отримуєте сповіщення про нерегулярний ритм, ви будете ретельно перевірені за допомогою спеціального монітора ЕКГ, перш ніж можна буде зробити будь-які висновки.

Ви можете вимкнути сповіщення про нерегулярний ритм у програмі Watch на вашому iPhone, просто торкніться «Серце», а потім вимкнути «Нерегулярний ритм» зі списку.

Хочете вимкнути «Утримуйте виклик» для екстреної допомоги?

За замовчуванням натискання та утримування бічної кнопки на годиннику призведе до виклику служби екстреної допомоги. Якщо ви стурбовані тим, що ви можете випадково зателефонувати до служби екстреної допомоги, утримуючи кнопку занадто довго, ви можете вимкнути цю функцію. Коли ви це зробите, вам потрібно буде перемістити повзунок «Екстрена служба SOS» вправо, щоб розпочати дзвінок.

Запустіть програму Watch на своєму iPhone, а потім на вкладці My Watch виберіть Екстрена допомога.
Зніміть прапорець «Утримувати бічну кнопку», щоб вимкнути його.

Ми вважаємо, що це, ймовірно, залишено за умовчанням, якщо раніше ви вже випадково не викликали екстрену допомогу за допомогою цієї функції.

Поширювати Слово

Apple Watch — це зручний пристрій, який може допомогти вам тренуватися, залишатися на зв’язку в дорозі та навіть убезпечити вас у надзвичайних ситуаціях. Приділіть хвилинку, щоб подумати, скільки друзів або членів сім’ї також мають Apple Watch і чи розуміють вони, як працюють такі функції, як екстрений SOS.

Можливо, варто провести з ними процедуру або показати їм цю статтю. Будьте в безпеці та пам’ятайте, яким цінним інструментом можуть бути ваші Apple Watch.