techukraine.net techukraine.net Як біржі криптовалют заробляють гроші? 8 пояснень способів

Як біржі криптовалют заробляють гроші? 8 пояснень способів

Categories:

Інтерес до криптовалют, таких як Bitcoin та Ethereum, вибухнув. Це призвело до того, що криптовалютні біржі, такі як Coinbase і Binance, спостерігають величезні стрибки як в оцінках, так і в доходах.

Але як саме ці біржі криптовалют генерують усі ці гроші?

1. Комісії за торгівлю

Автор зображення: Ірина Буданова/Shutterstock

Комісія за торгівлю зазвичай становить частку або відсоток від загальної вартості торгівлі.

Припустімо, ви купуєте біткойн на суму 100 доларів на біржі, яка стягує торгову комісію 0,1%; це 10 центів додатково за торгівлю.

Хоча ці комісії зазвичай досить низькі, часто від 0,1% до 0,5% за угоду, вони можуть збільшуватися, особливо якщо ви активний трейдер, який часто купує та продає.

Ці крихітні комісії за транзакції приносять величезні прибутки криптобіржам, таким як Binance, із щоденним обсягом понад 76 мільярдів доларів.

2. Комісія за зняття коштів

Комісії за зняття коштів є ще одним основним способом отримання прибутку від децентралізованих або централізованих криптовалютних бірж.

Щоразу, коли ви хочете перемістити свою криптовалюту з біржі криптовалют у власний гаманець, зазвичай за це зняття стягується комісія. І ці комісії можуть збільшуватися, особливо для активних трейдерів, які постійно переміщують активи.

Хоча мережі, такі як Bitcoin та Ethereum, виправдовують комісію тим, що вони допомагають захистити мережу, біржі від них отримують прибуток.

Наприклад, уявіть, що у вас є 1 BTC, який ви хочете вивести зі свого облікового запису Binance на гаманець Trezor. Binance стягуватиме з вас мережеву комісію 0,0005 BTC через BTC (Segwit) за цю транзакцію. На момент написання статті це становить приблизно 13 доларів. Робіть це кілька разів на день, і ви побачите, як накопичуються комісії.

Тому наступного разу, коли вас дратуватимуть комісії за зняття коштів, пам’ятайте, що саме так біржа заробляє на вас гроші. Будинок, як кажуть, завжди перемагає.

  Почніть роботу з HomePod або HomePod mini

3. Плата за лістинг нових криптовалют

Деякі криптовалютні біржі стягують з криптопроектів великі комісії за розміщення своїх токенів для торгівлі на біржі. Залежно від біржі та проекту, розміщеного на біржі, комісія за лістинг може досягати мільйонів доларів.

Отримання списку на великій біржі означає величезну доступність і легітимність для проекту криптовалюти. Централізовані криптовалютні біржі, такі як Coinbase і Binance, мають мільйони користувачів, тому проекти готові платити великі гроші за доступ до всіх цих потенційних покупців і продавців своїх криптовалют.

Комісії також допомагають криптобіржам компенсувати витрати на інтеграцію нової криптовалюти. Додавання нового токена потребує розробки, щоб він працював належним чином на платформі біржі. Існують також витрати на відповідність вимогам, оскільки біржі повинні перевіряти проекти, щоб зменшити юридичні ризики.

4. Партнерські або реферальні програми

Автор зображення: freepik/freepik

Кілька бірж криптовалют платять існуючим користувачам комісійні за залучення нових клієнтів.

Ці криптовалютні біржі сподіваються, що реферальні програми стимулюють клієнтів рекомендувати платформу друзям і підписникам у соціальних мережах чи іншими способами. Кожен реферал потенційно приносить клієнта на все життя, який генерує постійні комісії за криптовалютний обмін. Для відстеження рефералів посилання позначаються реферальним кодом користувача. Коли новий користувач реєструється за реферальним посиланням, реферер отримує кредит за будь-яку діяльність або згенеровані комісії.

Наприклад, Coinbase пропонує реферальну програму, яка платить 10 доларів США в біткойнах за кожного нового запрошеного користувача. Binance пропонує щедру багаторівневу реферальну програму, яка виплачує до 40% постійних комісій із торгових комісій запрошених користувачів.

У той час як реферальні програми скорочують потенційний дохід, вигоди від залучення клієнтів переважають витрати на обмін. Залучення нових активних трейдерів має вирішальне значення для збільшення обсягу транзакцій і комісії.

5. Криптокредити

Криптовалютні біржі, такі як Binance, Crypto.com і Nexo, пропонують роздрібним та інституційним позичальникам кредити, забезпечені криптовалютою. Кредити забезпечені заставою. Це означає, що позичальник виставляє криптоактиви вартістю більше, ніж кредит, як забезпечення. У разі невиконання зобов’язань кредитор може стягнути заставу.

  8 інструментів відстеження трафіку веб-сайту, які можна використовувати у 2022 році

Ось приклад позики в Binance.

У вас є один біткойн, який ви хочете зберігати довгостроково, але вам потрібна готівка. Ви вносите свій один BTC у Binance як заставу та берете шестимісячну позику на 20 000 доларів США під 8% відсотків. Ви отримуєте кошти та продовжуєте володіти своїм біткойном. Якщо ви вчасно повернете кредит, ви отримаєте заставу в один BTC. Якщо ні, Binance ліквідує біткойн, щоб відшкодувати 20 000 доларів основної суми плюс відсотки.

Тому наступного разу, коли ви залишите свою криптовалюту на біржі, пам’ятайте, що вони можуть позичити її або дозволити вам позичити під її заставу для отримання прибутку.

6. Початкові пропозиції обміну (IEO)

Автор зображення: Ink Drop/Shutterstock

Початкові пропозиції обміну схожі на початкові пропозиції монет (ICO), але замість того, щоб пропонувати токен безпосередньо громадськості, він пропонується виключно на певній платформі обміну.

Криптобіржі, такі як Binance, Huobi та KuCoin, провели початкові пропозиції обміну сотнями нових криптовалют. Вони отримують вигоду, стягуючи комісію за лістинг стартапів і відсоток від токенів, проданих через IEO.

Наприклад, коли новий токен проводить IEO на Binance Launchpad, він може заплатити Binance до 1 мільйона доларів США за цей привілей. Binance також скорочує певний відсоток усіх токенів, проданих через свою платформу IEO.

Криптовалютні біржі продають IEO як безпечнішу альтернативу ICO для інвесторів, тоді як стартапи, які мають IEO, отримують доступ до існуючої бази користувачів біржі для розповсюдження. Це безпрограшний варіант, який приносить значний дохід криптовалютним біржам.

IEO вибухнули в популярності між 2017 і 2019 роками, що дозволило біржам отримати мільйони додаткових доходів під час крипторинків. Однак у 2020 році кількість IEO знизилася, оскільки ажіотаж згас.

7. Преміальні послуги

Деякі біржі криптовалют мають плани передплати преміум-класу, щоб диверсифікувати свої потоки доходу, надаючи користувачам доступ до спеціальних функцій і переваг. Вони пропонують рівень платної місячної підписки, включаючи такі переваги, як знижені комісії за торгівлю, вищі ставки прибутку при кредитуванні криптовалюти та збільшені ліміти на покупки/зняття коштів.

  Як встановити Unreal Engine 4 на Ubuntu

Наприклад, у Coinbase є Coinbase One, який щомісяця стягує 29,99 доларів США за нульову торгову комісію, розширені торгові інструменти, підвищені винагороди за ставки та пріоритетну підтримку.

Ці пакети передплати орієнтовані на досвідчених користувачів, трейдерів та установи, які часто здійснюють транзакції та хочуть отримати максимальну користь від облікового запису.

8. Урожайне землеробство

Yield farming, який відрізняється від криптостейкінгу, дозволяє власникам криптовалюти «блокувати» свої активи в обмін на винагороду. Біржі сприяють цьому, пропонуючи пули продуктивного землеробства, які об’єднують кредиторів і позичальників.

Біржа дозволяє користувачам вносити свою криптовалюту в пул, щоб отримати відсотки. Потім ці об’єднані активи позичаються інституційним позичальникам, маркет-мейкерам і трейдерам із кредитним плечем, які сплачують відсотки за позику активів. Біржа збирає частину цього процентного доходу як свою комісію.

Наприклад, якщо ви внесли свій ETH у пул ставок Binance ETH 2.0, Binance позичить ваш ETH, щоб отримати відсотки. Вони віддадуть вам частину доходу (отриманого в Binance ETH, який торгується 1:1) на основі вашої частки в пулі, а решту доходу залишать своїм прибутком.

Пропонована врожайність може бути досить соковитою, часто п’ять-десять відсотків або більше щорічно. Це набагато більше, ніж на звичайних криптовалютних ощадних рахунках.

Однак урожайність не позбавлена ​​ризиків. Якщо біржу буде зламано, об’єднані активи стануть уразливими. Тому важливо провести належну перевірку практик безпеки біржі, перш ніж використовувати свою криптовалюту для їх пулів доходності.

Криптовалютні біржі заробляють купу грошей за лаштунками

Від комісії за торгівлю до комісії за зняття коштів, комісії за лістинг тощо, біржі криптовалют заробляють купу грошей.

Звичайно, усі ці комісії можуть скластися для користувачів. Тому звертайте увагу на дрібний шрифт при реєстрації на обміні. Придивіться до магазину, щоб знайти такий із розумними цінами.

Якщо ви починаєте з криптовалютою, стежте за захмарними комісіями, які можуть з’їсти ваші інвестиції. Мета полягає в тому, щоб максимізувати прибутки, а не набивати кишені біржі криптовалюти.