Як безкоштовно слухати аудіокниги на Spotify

Ключові висновки

  • Наразі Spotify пропонує понад 375 000 аудіокниг, у тому числі загальнодоступну класику, доступну для безкоштовного прослуховування будь-кому.
  • У той час як користувачі Spotify Free можуть слухати загальнодоступні аудіокниги, користувачі Spotify Premium отримують 15 безкоштовних годин преміальних аудіокниг щомісяця.
  • Користувачі преміум-класу також можуть придбати 10-годинне поповнення для аудіокниг, які тривають 12 місяців, тоді як 15 безкоштовних годин не переносяться з місяця в місяць.

Хоча Spotify займається музикою, сервіс потокового передавання також пропонує подкасти та аудіокниги. А користувачі Spotify, як у планах Free, так і Premium, можуть слухати аудіокниги безкоштовно (якщо вони знають, де шукати).

Чи пропонує Spotify аудіокниги?

Так, Spotify має аудіокниги для прослуховування на своїй службі, але вибір обмежений певними регіонами. Аудіокниги доступні на Spotify у США, Канаді, Великобританії, Ірландії, Австралії та Новій Зеландії.

Незважаючи на те, що традиційно основна увага приділяється музиці, останніми роками платформа додає більше альтернативних розважальних пропозицій на основі аудіо.

Spotify сильно просуває подкасти, створюючи та розміщуючи їх. У січні 2021 року Spotify почав випускати власні оригінальні аудіокниги, які є ексклюзивними для платформи. І відтоді Spotify додав аудіокниги преміум-класу, які можна купити.

Spotify

На момент написання статті Spotify може похвалитися понад 375 000 аудіокниг на своїй платформі, тож ви зможете знайти те, що варто послухати.

Чи дозволяє Spotify слухати аудіокниги безкоштовно?

Так, але кількість аудіокниг, які ви зможете слухати безкоштовно, залежить від вашого плану підписки…

  Найкращі стріли 2023 року

Твори, що є суспільним надбанням, доступні всім

Оригінальні аудіокниги Spotify в основному базуються на книгах, які настільки старі, що на них уже не поширюється авторське право. Це робить їх загальнодоступними, а це означає, що кожен може передруковувати та поширювати їх без дозволу оригінального автора. У випадку з аудіокнигами це означає, що хтось може записати розповідь книги та зробити її доступною для всіх.

Ці аудіокниги, засновані на класичних романах, можна безкоштовно прослухати кожному учаснику Spotify, незалежно від вашого плану. Однак, як і музику та подкасти, абоненти Premium можуть слухати їх без реклами.

Аудіокниги преміум-класу зарезервовано для передплатників преміум-класу

Spotify також містить те, що найкраще можна описати як «преміум аудіокниги». Це записи нових або нещодавніх романів, на які все ще захищено авторським правом, і тому їх не можна слухати цілком безкоштовно. На момент написання статті вони доступні лише в США, Великобританії та Австралії.

Їх розкаже автор, знаменитість або хтось, хто навчений мистецтву оповідання. І їх можна буде купити, а не послухати безкоштовно. Проте користувачам Spotify Premium надається 15 годин на місяць для безкоштовного прослуховування преміальних аудіокниг. Після цього ви також можете придбати поповнення, доступні з кроком у 10 годин, як описано тут Сторінка підтримки Spotify.

Які аудіокниги доступні на Spotify?

Серед класичних аудіокниг, доступних безкоштовно, є «Франкенштейн» Мері Шеллі (читає Девід Добрік), «Великі сподівання» Чарльза Діккенса (читає Джеймс Ленгтон) і «Джейн Ейр» Шарлотти Бронте (читає Сара Кумбс).

  25 найкращих шпалер для Samsung Galaxy S9 і S9+

Деякі з більш сучасних аудіокниг, які постачаються з ціною, це «Хоббіт» Дж. Р. Р. Толкіна (читає Енді Серкіс), «Один день» Девіда Ніколлса (читає Анна Бентінк) і «Запас» принца Гаррі (читає автор).

Незважаючи на хороші пропозиції аудіокниг Spotify, якщо ви є великим шанувальником цього форм-фактора для споживання книг, ви, ймовірно, отримаєте більше від підписки на Audible.

Як безкоштовно слухати аудіокниги на Spotify

Те, як ви можете слухати аудіокниги безкоштовно на Spotify, повністю залежить від того, чи є ви безкоштовним користувачем, чи платите за план Premium.

Якщо ви безкоштовний користувач Spotify…

Користувачі Spotify Free можуть слухати вищезазначені книги, авторські права на які не поширюються, і тепер є загальнодоступними. На жаль, немає простого способу перегляду аудіокниг, які можна прослухати безкоштовно. Spotify вирішив не надавати список цих аудіокниг. Це означає, що вам потрібно або шукати назву книги чи автора, або шукати списки відтворення, створені іншими користувачами.

Ймовірно, найкращий варіант — це пошукати в Інтернеті список загальнодоступних книг, а потім знайти на Spotify ту, яку ви хочете послухати як аудіокнигу. Наприклад, GoodReads має список книг загального користування перераховані в порядку популярності.

На жаль, деякі з них все ще можуть відображатися на Spotify як доступні для покупки, оскільки видавці все ще можуть продавати прочитані книги у відкритому доступі. Інші можуть мати безкоштовні версії, доступні у вигляді подкастів або альбомів, а не аудіокниг, де кожен розділ доступний як окремий епізод або трек. Тож не просто натискайте перший збіг для вашого пошуку.

  10 ефективних програм для податкового планування для малого та середнього бізнесу

Якщо ви преміум-користувач Spotify…

Користувачі Spotify Premium можуть використовувати той самий метод, що й вище, щоб знайти аудіокниги, які можна слухати абсолютно безкоштовно. Однак завдяки бонусу Spotify Premium, який є однією з багатьох відмінностей між Spotify Free і Spotify Premium, ви також маєте можливість слухати 15 годин аудіокниг преміум-класу щомісяця, не сплачуючи жодної копійки на додаток до наявної підписки Premium.

Після того, як ви використаєте ці 15 годин протягом календарного місяця, вам доведеться почекати до наступного місяця, щоб продовжувати безкоштовно слухати аудіокнигу преміум-класу. Або, як згадувалося раніше, якщо вам не терпиться чекати, ви можете купити 10-годинне поповнення.

Поширені запитання про безкоштовне прослуховування аудіокниг на Spotify

Користувачі Spotify Free, які не платять за привілей використання Spotify, можуть безкоштовно слухати лише аудіокниги, які не мають значка замка, прикріпленого до кнопки «Відтворити». Хоча ці аудіокниги доступні для прослуховування всім, безкоштовні користувачі повинні будуть заплатити за ці аудіокниги, спершу купивши назву.

Користувачі Spotify Premium можуть і повинні скористатися перевагами 15 годин безкоштовних аудіокниг, які Spotify пропонує щомісяця. Це перевага підписки на Spotify Premium, тому було б нерозумно не використовувати її.

Якщо ваша підписка на Spotify є частиною плану Duo або Family (як почати користуватися Spotify Duo), лише менеджер плану може скористатися перевагою 15 годин на місяць. Усім іншим учасникам плану буде запропоновано купити аудіокнигу повністю, перш ніж вони зможуть її прослухати.

15 годин безкоштовного прослуховування аудіокниг на місяць не переносяться. Отже, якщо ви не використаєте всі 15 годин, залишок буде втрачено. Однак поповнення, які можна придбати з кроком у 10 годин, переносяться з місяця в місяць. Вони також тривають 12 місяців з дати покупки.