Як бачити більше та робити більше за допомогою Google Lens

| | 0 Comments| 12:50 PM
Categories:

Технологічний прогрес останніх років змусив людей досягти неймовірних подвигів.

Однією з цих переваг є технологія використання камер наших смартфонів для виявлення об’єктів. А коли справа доходить до програм виявлення об’єктів, Google Lens займає одне з перших місць, які спадають нам на думку.

Однак Google Lens здатний робити набагато більше, ніж ідентифікувати прості об’єкти. Він може ефективно виконувати інші завдання, як-от сканування документів, переклад текстів, пошук продуктів тощо.

Ця стаття пояснює, як ви можете використовувати Google Lens на повну.

Що таке Google Lens?

Google Lens — це інструмент із штучним інтелектом, який дозволяє людям використовувати камеру свого смартфона для виявлення різних об’єктів, сканування документів, здійснення покупок, перекладу текстів тощо.

Хоча Google Lens спочатку був доступний лише для Pixel, сьогодні він підтримує багато пристроїв.

Якщо Google Lens не встановлено на вашому смартфоні, ви можете встановити його з Play Store (для Android).

Google Lens також дозволяє зчитувати QR-коди, розумно вибирати тексти, розумно шукати, вирішувати домашні завдання, шукати навколо себе тощо.

Технологія Google Lens

Як ми вже згадували, Google Lens працює на основі AI. Таким чином, програма використовує глибоке машинне навчання, відоме як Tensor Flow, щоб навчатися та надавати користувачам точні результати. Це майже пошукова система світу навколо вас.

Для вашої інформації Google заявив, що використовує комп’ютерний зір, машинне навчання та граф знань Google для розпізнавання різних текстів або об’єктів. З появою Google Lens компанія Google надала доступ до доповненої реальності.

Використовуючи камеру вашого пристрою, програма ретельно аналізує те, що знаходиться перед ним, і миттєво пропонує деталі. Від ідентифікації невідомого птаха до відкриття туристичних визначних пам’яток поблизу вас до перекладу вуличних знаків – Google Lens може зробити все.

Чим Google Lens відрізняється від звичайних камер смартфонів?

Типовий смартфон призначений для клацання фотографій і не більше того. Однак завдяки об’єктиву Google, який знаходиться у вашій рідній камері, ви можете значно підняти речі.

Завдяки штучному інтелекту Google Lens ефективно шукає об’єкти та тексти на фотографії, яку ви клацнули за допомогою камери пристрою. Або ви можете використовувати його через живі канали камери.

Google Lens дає вам змогу не лише бачити світ, а й уважно досліджувати та доповнювати його.

Іншими словами, ця проста програма покращує можливості вашої рідної камери та перетворює її на засіб для кращого дослідження навколишнього середовища.

Основні функції Google Lens

Давайте виділимо деякі з найзручніших функцій Google Lens:

#1. Розпізнавання та переклад тексту

Google Lens пропонує функції розпізнавання тексту та перекладу для всіх своїх користувачів. Хоча Google Lens не мав цієї можливості на початку, пізніше оновлення інтегрувало оптичне розпізнавання символів у додаток.

Тепер програма може виявляти тексти на зображенні та в режимі реального часу разом із перекладом у реальному часі. Наприклад, якщо ви перебуваєте за кордоном і не можете зрозуміти, що написано на вивісці іноземною мовою, ви можете відкрити Google Lens на своєму смартфоні та поставити його перед текстом. Натиснувши кнопку спуску затвора, ви можете змусити програму розпізнати та перекласти цей текст на вашу потрібну мову.

  8 найкращих програм для оптимізації маршрутів для швидшої та ефективної доставки

Я часто використовую цю функцію, щоб копіювати довгі тексти з друкованих документів, для чого в іншому випадку потрібно було б вручну вводити все в редакторі Word.

Пошук зображень є однією з основних функцій Google Lens. Інструмент може допомогти вам дізнатися про те, що вас оточує.

Він також може допомогти вам у ваших пошуках покупок, відкриваючи товари, схожі на продукт, який, можливо, привернув вашу увагу. Наприклад, припустімо, що ви під час щоденної ранкової прогулянки й раптом натрапили на вид квітів, який привертає увагу, але вам невідомий.

Щоб визначити, що це за квіткова рослина, просто дістаньте свій смартфон і виконайте пошук за допомогою Google Lens. Протягом декількох секунд ви отримаєте відповіді на всі ваші деталі.

Я особисто використовую його, щоб шукати варіанти одягу, які мені подобаються, або деталі машин, що стоять на дорогах.

#3. Сканування штрих-коду та QR-коду

Google Lens має функцію сканування штрих-коду та QR-коду, яка дозволяє користувачам сканувати штрих-коди та QR-коди із зображення, збереженого в їхній галереї, або за допомогою живих каналів камери. Потім програма зчитує цей штрих-код/QR-код і повідомляє вам про вбудовані в нього дані.

Ось приклад: припустімо, що ви купили новий ноутбук відомого бренду у місцевого продавця, який клянеться в його автентичності. Однак, якщо ви все ще сумніваєтеся, ви можете скористатися Google Lens, щоб відсканувати штрих-код/QR-код на коробці, щоб перевірити, чи він законний.

#4. Інтерпретація звітів

Google Lens може допомогти користувачам розшифрувати звіти, які ви можете не зрозуміти. Все, що вам потрібно зробити, це навести камеру смартфона, щоб зробити знімок згаданого звіту, і Google Lens швидко проаналізує його зміст.

Наприклад, якщо ви пішли на аналіз крові, звіт про який надійшов, але не розумієте певних медичних термінів і показань, ви можете поставити його перед камерою свого телефону та натиснути кнопку спуску затвора Google Lens. Результати міститимуть деталі, які можуть полегшити інтерпретацію.

#5. Інтеграція Google Photos

У пізніших версіях Google Photos ви побачите вбудований Google Lens. За допомогою цієї функції можна сканувати об’єкти та тексти на зображеннях безпосередньо з програми Google Photos.

Ви також можете використовувати його, щоб розпізнавати, копіювати або перекладати тексти, знаходити схожі продукти для покупки, а також виявляти архітектуру чи пам’ятки тощо.

Давайте подивимося на приклад: скажімо, ви пішли на фестиваль вуличного мистецтва і сфотографували себе там. Повернувшись додому і побачивши фотографію, ви помічаєте позаду собор, який виглядає занадто знайомим, але ви не можете згадати, як він називається. Google Lens у ваших Google Photos може допомогти вам розпізнати його та усунути вашу неспокійність.

#6. Копіювання вмісту з одного пристрою на інший

Google Lens може допомогти вам легко копіювати вміст на пристрої. Навівши камеру свого мобільного/комп’ютера на те, що ви хочете скопіювати, і торкніться кнопки спуску затвора, ви можете скористатися засобом OCR від Google для швидкого копіювання вмісту на цьому пристрої.

  Чому Miro є найкращим вибором для віддаленої співпраці?

Наприклад, припустімо, що у вас на смартфоні є стаття, і вам потрібно скопіювати деякі її абзаци на комп’ютер. У такому випадку вам просто потрібно відкрити Google Lens на останньому та легко скопіювати ці тексти з першого за допомогою фантастичного розпізнавання тексту Google Lens.

Переваги використання Google Lens

Тепер давайте подивимося, які переваги отримують люди від використання Google Lens:

#1. Навчання на ходу

Щоразу, коли у повсякденному житті ви стикаєтеся з чимось заворожуючим, як-от величезний пам’ятник, приголомшлива квітка чи жвава статуя, Google Lens миттєво підкаже вам, на що ви дивитеся. Крім того, він може надати вам посилання, щоб прочитати про це докладно, якщо ви хочете краще зрозуміти.

#2. Виявлення стану шкіри

Google Lens може стати в нагоді для виявлення захворювань шкіри. Якщо вас турбує висип або білі плями на шкірі, просто сфотографуйте це за допомогою Google Lens.

Потім програма запустить пошук і видасть вам результати, які схожі на ваш стан і їх деталі. Це може дати вам первинне уявлення про те, з чим ви маєте справу.

#3. Неподалік Food Joint Discovery

Мультипошуковий інструмент Google Lens може знайти заклади харчування поблизу, де подають смачні страви. Припустімо, ви побачили рекламний аркуш із зображенням продукту, який виглядає дуже смачно, але ви не знаєте, як він називається.

Сфотографуйте його за допомогою Google Lens, щоб дізнатися його назву. Крім того, якщо ви введете «поруч зі мною» у пошуковому запиті, ви побачите список найближчих ресторанів, де подають цю страву.

Як отримати доступ до Google Lens на вашому пристрої?

Нижче ми розглянемо, як отримати доступ до Google Lens на різних пристроях:

#1. Android

Є кілька способів отримати доступ до Google Lens на Android.

  • По-перше, ви можете просто відкрити програму «Google Lens» і почати нею користуватися.

  • По-друге, ви можете запустити програму Google і торкнутися піктограми «Google Lens» у правій частині панелі пошуку.

  • По-третє, можна сказати «Hey/OK Google», щоб запустити Google Assistant, і торкнутися піктограми «Google Lens» унизу або попросити свого помічника «Відкрити Google Lens».

  • По-четверте, можна додати віджет програми Google на головний екран, а потім торкнутися піктограми «Google Lens», щоб запустити його.

  • Нарешті, користувачі можуть отримати доступ до Google Lens через Google Photos.

Зауважте, що деякі OEM-смартфони зі стандартною ОС Android дозволяють користувачам отримати доступ до Google Lens безпосередньо через програму Камера.

#2. iOS

Способи доступу до Google Lens на пристроях iOS обмежені. Єдині способи використання Google Lens на вашому iPhone або iPad – це програма Google, віджет програми Google і Google Photos. На жаль, в App Store немає спеціальної програми Google Lens для пристроїв iOS.

#3. ПК (Windows/macOS)

Користувачі ПК, незалежно від ОС, можуть використовувати Google Lens кількома способами.

  • По-перше, відкривши веб-переглядач і клацнувши зображення правою кнопкою миші. Потім вам потрібно натиснути «Пошук зображення за допомогою Google Lens».

  • Інший спосіб – через результати пошуку Google. У результатах пошуку натисніть піктограму «Google Lens» угорі фотографії, щоб отримати доступ до Google Lens.
  Який вибрати для МСП [2023]?

  • Ви також можете використовувати Розширення Google Lens із веб-магазину Chrome. Зверніть увагу, що це стороннє рішення, а не Google.

Зауважте, що користувачі macOS із браузером Safari можуть або вставити посилання на зображення, або завантажити/перетягнути фотографію в Google Images.

Випадки використання Google Lens

Зайве говорити, що зручні функції Google Lens роблять виконання різних завдань легкою прогулянкою:

#1. Візуальний переклад тексту різними мовами

Google Lens допомагає перекладати текст на місці багатьма міжнародними мовами. Це дозволяє безперешкодно розуміти те, що написано незнайомою для вас мовою.

#2. Визначення предметів, орієнтирів і рослин

Незалежно від того, що ви знайдете під час повсякденних справ – будь то невідома скеля, казкова архітектура чи красивий бонсай – Google Lens може розпізнати це миттєво.

#3. Додавання контактів із візитних карток

Якщо хтось дає вам візитну картку, ви можете швидко скопіювати його контактний номер за допомогою технології OCR Google Lens і додати його до своїх контактів.

#4. Вивчення рецептів і інформації про харчування

Коли ви робите зображення харчового продукту за допомогою Google Lens, він може надати вам динамічний вміст, наприклад його рецепт і харчову цінність.

#5. Покупки з розпізнаванням продукту

Google Lens може сфотографувати продукт, щоб ідентифікувати його та знайти збіги, які можна придбати. Коли ви бачите онлайн-рекламу про круті товари або рекламний щит, перебуваючи на вулиці, просто знайдіть це за допомогою Google Lens.

#6. Домашні завдання та допомога в навчанні

Google Lens може допомогти учням із проблемами, пов’язаними з домашніми завданнями, надаючи інструкції щодо їх вирішення.

Альтернативи Google Lens

Ось кілька життєздатних альтернатив Google Lens:

#1. Office Lens для Windows

Office Lens дозволяє користувачам без особливих зусиль сканувати фото, документ, дошку та візитні картки, у кожному з яких є спеціальний режим для найкращого результату. Він також оснащений технологією OCR, яка допомагає програмі видобувати тексти різними мовами з PDF-файлів.

#2. Bixby Vision

Bixby Vision пропонує кілька зручних функцій, як-от інтелектуальний пошук, вилучення тексту, опис сцени, розпізнавання об’єктів, переклад у реальному часі тощо. Крім того, програма пропонує функцію визначення кольорів, яка миттєво зчитує кольори об’єкта.

#3. Сканувати

Сканувати це інструмент доповненої реальності, який ідентифікує об’єкти, розв’язує задачі домашнього завдання, дізнається більше про ваше оточення тощо. Крім того, за допомогою сканування можна знайти пісню, дослідити продукти, які можна придбати, створити доповнену реальність тощо.

Заключні слова

Підсумовуючи, Google Lens розширює можливості рідної камери вашого пристрою та допомагає вам зануритися у світ доповненої реальності. Будь то виявлення будівель, сканування штрих-кодів/QR-кодів, розв’язування домашнього завдання вашої дитини чи переклад вказівника іноземною мовою – Google Lens може полегшити ваше життя.

У цій статті описано нові способи використання неймовірних функцій програми. Тож не чекайте більше. Якнайшвидше почніть використовувати Google Lens у своєму повсякденному житті та підвищте свою зручність до непередбачуваного рівня. Удачі!

Тепер ви можете прочитати деякі приховані поради та підказки Google Photos, щоб отримати більше від програми.