Які iPhone мають бездротову зарядку?

Бездротова зарядка означає, що ви можете зарядити акумулятор телефону без фізичного прив’язки. Це також запобігає можливому пошкодженню порту зарядки вашого телефону. На жаль, не всі телефони підтримують бездротову зарядку, але ми розповімо, які моделі iPhone підтримують.

Чому бездротова зарядка?

Коли ви заряджаєте акумулятор свого iPhone, не підключаючи до нього шнур, це зменшує знос або можливе пошкодження порту Lightning.

Наприклад, якщо ви заряджаєте за допомогою дротового з’єднання, а ваш кіт стрибне на тумбочку і збиває ваш телефон, залишаючи його бовтатися, це може пошкодити порт. Зрештою, чим менше часу ваш iPhone фізично прив’язаний до зарядного пристрою, тим краще.

Налаштування бездротової зарядки зазвичай складається з круглої колодки ширше, ніж ширина вашого iPhone. Ви просто кладете свій iPhone лицьовою стороною вгору на планшет, і акумулятор починає заряджатися. Ви можете заряджати Apple Watch лише бездротовим способом через упаковану док-станцію або сумісне рішення сторонніх розробників.

Технічно для процесу передачі живлення потрібен шнур — шнур живлення, який з’єднує бездротову зарядну панель з електричною розеткою. Енергія проходить від розетки через шнур до зарядної панелі.

Коли ваш телефон починає заряджатися, на екрані висвітлюється кругова анімація разом із повідомленням про заряджання. Невелика блискавка також з’являється над значком акумулятора в рядку стану. Тим часом зарядна панель висвітлює одноколірний світлодіод або кільце як візуальний індикатор поточного стану зарядки.

iPhone, які підтримують бездротову зарядку, засновані на стандарті відкритого інтерфейсу Qi.

Що таке Ци?

Ци, яке вимовляється як «чи», це китайське слово, яке означає «життєва енергія». У цьому випадку це слово відноситься до бездротового стандарту, розробленого та підтримуваного Консорціумом Wireless Power Consortium (WPC). Він визначає енергію, яка передається від одного пристрою до іншого без фізичного кабелю.

  Як вимкнути Samsung Galaxy Note 10 або 10 Plus

Індукційна котушка в станції бездротової зарядки постійно отримує невелику кількість енергії, щоб залишатися в режимі очікування, доки вона не виявить котушку приймача, розташовану всередині вашого iPhone. Тоді він споживає більше енергії від настінної розетки.

Коли дві котушки стикаються, вони створюють змінне електромагнітне поле. Приймальна котушка iPhone генерує струм з цього поля, який перетворюється в постійний струм (електричну енергію), який використовується акумулятором iPhone. Весь процес називається магнітною індукцією.

Згідно з WPC, існує понад 3700 продуктів із сертифікацією Qi. Якщо продукт має сертифікат Qi, ви побачите логотип на продукті та його упаковці. Консорціум також надає а База даних продуктів із сертифікацією Qi, щоб ви могли знайти та придбати правильну бездротову зарядну станцію для вашого iPhone.

iPhone з підтримкою бездротової зарядки

Моделі iPhone, які підтримують бездротову зарядку, мають скляні задники, які дозволяють їх котушкам приймача підключатися до індукційної котушки зарядної панелі.

Однак ви можете встановити захисний чохол на свій iPhone і все одно скористатися перевагами бездротової зарядки. Уникайте футлярів, у яких зберігаються предмети з магнітними смужками або чіпами RFID, як-от кредитні картки, паспорти, ключі від готелів тощо, оскільки процес підзарядки може пошкодити їх функціональність. Видаліть ці елементи перед заряджанням телефону або використовуйте інший захисний чохол.

Товсті футляри та кришки також можуть бути проблематичними. Якщо заряджання не починається автоматично, зніміть футляр і спробуйте ще раз.

Наступні iPhone сумісні з бездротовою зарядкою:

iPhone 11 Pro Max (2019)
iPhone 11 Pro (2019)
iPhone 11 (2019)
iPhone XR (2018)
iPhone XS Max (2018)
iPhone XS (2018)
iPhone X (2017)
iPhone 8 Plus (2017)
iPhone 8 (2017)

  Де розмістити маршрутизатор для найкращої швидкості Wi-Fi

Якщо Apple не представить новий метод зарядки, майбутні iPhone також повинні включати бездротову зарядку.

Швидкість бездротової зарядки

Можливо, вам цікаво, чи бездротова зарядка швидша за дротову. Перераховані вище моделі iPhone підтримують як швидку бездротову зарядку (iOS 11.2 і новіші), так і швидку дротову зарядку. Проте бездротова зарядка помітно повільніша за дротову, оскільки повітря менш провідний, ніж дріт.

Якщо вам потрібна швидка зарядка перед тим, як вийти з дому чи офісу, дротове з’єднання – найкращий варіант. Проте, щоб заряджатися протягом ночі або протягом дня під час роботи, кращим рішенням може бути бездротова зарядна станція.

Поточний стандарт Qi підтримує від 5 (базовий профіль потужності) до 15 Вт (розширений профіль потужності). Чим більше число, тим швидше заряджається акумулятор телефону. Усі сумісні iPhone підтримує до 7,5 Вт, хоча новіші телефони підтримують 10 Вт.

Чи підтримує ваш iPhone бездротову зарядку?

Найпростіший спосіб перевірити, чи підтримує ваш iPhone бездротову зарядку, — це перевірити наявність фізичної кнопки «Додому». iPhone X – 11 Pro і новіші мають екрани від краю до краю і не мають кнопки «Додому». iPhone 8 і 8 Plus – єдині дві моделі з кнопкою «Додому», які також підтримують бездротову зарядку.

Інший спосіб перевірити це перевірте номер моделі вашого iPhone. Щоб знайти номер моделі на своєму пристрої, торкніться Налаштування > Загальні > Про програму. Потім торкніться номера деталі, зазначеного праворуч від «Номер моделі», щоб відкрити його.

Нижче наведено номери моделей iPhone з можливістю бездротової зарядки:

iPhone 11 Pro Max: A2160 (Канада, США), A2217 (материковий Китай, Гонконг, Макао) та A2215 (інше)
iPhone 11 Pro: A2161 (Канада, США), A2220 (материковий Китай, Гонконг, Макао) та A2218 (інше)
iPhone 11: A2111 (Канада, США), A2223 (материковий Китай, Гонконг, Макао) та A2221 (інше)
iPhone XS Max: A1921, A2101 і A2102 (Японія); A2103 і A2104 (материковий Китай)
iPhone XS: A1920, A2097 і A2098 (Японія); A2099 і A2100 (материковий Китай)
iPhone XR: A1984, A2105 і A2106 (Японія); A2107 і A2108 (материковий Китай)
iPhone X: A1865, A1901 і A1902 (Японія)
iPhone 8 Plus: A1864, A1897 і A1898 (Японія)
iPhone 8: A1863, A1905 і A1906 (Японія)

  Як змінити ім’я користувача та аватар Google Stadia

Важливі поради

Використовуючи бездротовий зарядний пристрій, слід пам’ятати про кілька речей. По-перше, ваш iPhone не буде заряджатися бездротовим способом, якщо він фізично підключений до зарядного пристрою або USB-порту. Ви можете заряджати його лише з одного чи іншого джерела.

По-друге, під час бездротової зарядки ваш iPhone може бути трохи теплішим, ніж зазвичай, через невикористану енергію, яка представляє собою тепло. Це, як правило, трапляється, коли котушки в зарядній панелі та телефоні неправильно підігнані, або якщо акумулятор не повністю збирає або зберігає енергію.

За даними Apple, iOS може обмежити зарядку вище 80 відсотків, якщо акумулятор занадто нагрівається. Якщо це станеться, Apple пропонує вам перенести телефон і зарядний пристрій у більш прохолодне місце. Коли температура знизиться, ваш iPhone заряджатиметься нормально.

Вібрації також можуть подовжити час бездротової зарядки або навіть перешкодити бездротовому заряджанню акумулятора вашого iPhone. Сповіщення, тексти та інші сповіщення, які використовують вібрацію, можуть зрушити ваш iPhone, коли він стоїть на зарядному пристрої, і зупинити передачу живлення. Щоб запобігти цьому, просто переведіть свій iPhone в режим «Не турбувати» або взагалі вимкніть вібрацію під час заряджання.

Нарешті, покласти телефон і зарядну панель поруч із ліжком може бути проблематично, якщо ви часто б’єтеся під час сну. Розмістіть їх де-небудь у кімнаті, щоб ваш iPhone міг належним чином заряджатися, і вас не відволікали звуки сповіщень.