techukraine.net techukraine.net Які навички вам потрібні, щоб вижити до 2030 року? techukraine.net Прогнози

Які навички вам потрібні, щоб вижити до 2030 року? techukraine.net Прогнози

Categories:

2030. Рік вибору чи відчаю? Це залежить від того, як ви підготуєте себе до майбутнього.

Якщо поглянути на поточний ринковий сценарій, то вже є тривоги про те, що ви не будете актуальні.

Але чи правда це? Дивлячись на минуле, ми побачимо зміни як найпоширенішу тему. Це почалося з 1-ї промислової революції. Зараз ми перебуваємо в 4-й промисловій революції, де багато технологій, включаючи штучний інтелект (ШІ), прискорили її і штовхають нас до 5-ї промислової революції.

Отже, що можна зробити? Єдиний варіант – зробити себе релевантним, розуміючи, як змінюється ринковий ландшафт і як ви можете адаптуватися.

Маючи цю інформацію, ви можете знати, що потрібно зробити, і залишатися актуальними.

Давайте розпочнемо.

Страх перед автоматизацією: це нове?

Щоб передбачити майбутнє, нам потрібно дивитися в минуле. Це наш найкращий шанс знати, що чекає в майбутньому.

У минулому страх перед автоматизацією був звичним явищем. Це руйнує умови гри та змінює те, як ми сприймаємо ринок і навички, необхідні, щоб залишатися актуальними.

Давайте подивимося на Першу промислову революцію, яка відбулася з 1760 по 1840 рік. Вона змінила все, як ми створювали та споживали речі.

Впровадження машин означало, що компанії могли швидше створювати товари та виводити їх на ринок раніше, покращуючи загальну економіку.

Однак це також підірвало ринок праці, особливо для працівників, які покладалися на навички рук, щоб вижити. Перша промислова революція була основою капіталістичної економіки.

Незабаром після Першої промислової революції ми стали свідками Другої промислової революції під час Першої світової війни. Після цього ми побачили цифрову революцію, третю промислову революцію.

Ви зрозуміли суть.

Звідси стає зрозуміло, що ми, як людська раса, будемо продовжувати вдосконалюватися, і тільки від нас залежить адаптуватися до змін.

Однак чому нинішня промислова революція (4-та) викликає шум серед нинішніх робітників? Що ж, це залежить від багатьох факторів, включаючи охоплення інформації, швидкість, з якою такі технології, як штучний інтелект, просуваються, і глобальний соціально-економічний статус.

Промислові революції – це не завжди добре. У них є свої плюси і мінуси.

До переваг можна віднести:

 • Зростання та інновації
 • Швидший темп виробництва
 • Краща загальна заробітна плата

А до недоліків можна віднести наступне:

 • Поганий стан ринку
 • Відсутність робочих місць для людей без навичок, які можна передати

Тепер ми обговоримо каталізатор 4-ї промислової революції.

Штучний інтелект: каталізатор четвертої промислової революції

Ми переживаємо 4-ту промислову революцію, засновану на комп’ютерах. Однак незабаром ми вступаємо в 5-ту промислову революцію, і штучний інтелект стане каталізатором.

З прискоренням розвитку майже всіх технологій, включаючи штучний інтелект, Інтернет речей (IoT) і автоматизацію, ми бачимо прискорення 4-ї промислової революції. Вплив штучного інтелекту незабаром може підштовхнути нас до 5-ї промислової революції (5IR), яка повністю покладається на здатність ШІ стимулювати інновації, зміни та зростання.

  Що означає зображення комп’ютера?

Згідно з ан цікавий твір на 5IR, письменник Мухаммад Ваджахат Султан пояснює, як 5IR базуватиметься на нематеріальних і невидимих ​​алгоритмах. За його словами, перехід буде зосереджений з людської потужності на машинну. Однак важко визначити терміни, коли 5IR почнеться. Але поки що впевнений, що це станеться не найближчим часом (принаймні до 2030 року).

Автор пояснює, як ШІ рухається до фази, коли він починає замінювати висококваліфіковану працю. Моделі Open AI GPT-3 і GPT-4 є найяскравішими прикладами. Однак вони все ще не можуть повністю автоматизувати весь процес.

Але поки вони вас не замінять. Я поділився подібними думками щодо Copilot X, який використовує GPT-4 для допомоги програмістам. Він не замінить програмістів, але допоможе їм виконувати складні завдання, заощаджуючи час і зусилля.

В іншому цікавому творі автора Рупал Пандя, автор пояснює, як ШІ каталізує 4-ту промислову революцію. Вона обговорює когнітивне підприємство, його рівні та вплив штучного інтелекту на нього. Її аналіз показує, що ШІ тут, щоб залишитися, але не може все автоматизувати. Однак це буде важливо для підвищення ефективності та надання професіоналам можливості оптимізувати процеси.

Навички спілкування допоможуть вам залишатися працевлаштованими

Якщо ви студент, який завершить навчання до 2030 року, або робітник, який зараз працює в галузі, вам слід знати про навички м’якого спілкування.

М’які навички, також відомі як навички роботи з людьми, дозволяють справлятися зі щоденними завданнями та викликами. Ці м’які навички включають спілкування, лідерство, вирішення проблем, управління часом, демонстрацію командної роботи та відмінну трудову етику. Ці навички міжособистісного спілкування залишаються з вами та переносяться на будь-яку посаду чи бізнес-пригоду.

Якщо ви добре володієте навичками спілкування, у вас вищі шанси отримати високооплачувану посаду. І з більшою кількістю віддаленої роботи навички спілкування стають більш важливими.

Вам потрібно отримати навички спілкування, щоб рекрутерам було легше обрати вас на роботу. Відповідно до Глобальні тенденції талантів 2019 Згідно з дослідженням, рекрутери погоджуються, що їм доводилося відхиляти кандидатів, які не мають навичок м’якого спілкування, навіть якщо вони відповідають кваліфікації на основі жорстких або технічних навичок.

Однак soft skills не є альтернативою жорстким навичкам. Роботодавець завжди шукає збалансований підхід, коли він шукає м’які та жорсткі навички кандидата. Якщо у вас є правильне поєднання навичок, ви обов’язково скористаєтеся можливостями. Це також покращує тривалість вашої кар’єри та гарантує, що ви готові до будь-яких викликів, які постануть на вашому шляху.

Найкращий спосіб навчитися м’яким навичкам – практикуватися. Або ви завжди можете спробувати нових комунікаційних тренерів AI, які допоможуть вам покращити його.

Зараз ми обговоримо складні навички, які допоможуть вам вижити.

На відміну від м’яких навичок, жорсткі навички змінюються з часом. Ви знайдете багато нових вакансій, більшість з яких потребують цифрових навичок. До них належать:

Розширені навички

Безсумнівно, ШІ стане частиною нашої робочої екосистеми. Незважаючи на значний вплив на більшість робочих місць, це також відкриє нові можливості, зокрема розширені навички, де такі працівники, як ви, повинні навчитися використовувати ШІ для автоматизації процесів. Це дасть вам достатньо часу, щоб зосередитися на складних завданнях.

  Як створити кольорову легенду в PowerPoint

Навички даних

Data Science є основою багатьох технологій. Він пропонує менеджерам статистику, що дозволяє їм приймати рішення на основі даних. Оскільки підприємства генерують більше даних, ніж будь-коли, життєво важливо їх розуміти, оскільки вони можуть тримати ключ до наступної великої справи. Отже, якщо ви навчитеся працювати з даними, ви станете цінним для будь-якої організації.

Сталі робочі місця

Коли ми ростемо, нам також потрібно виживати. І тут у гру вступають стійкі навички. Наразі країни наполягають на «зеленій» енергетиці, і для досягнення мети їм потрібні працівники, які працюють на екологічно чистих ресурсах, які чудово розуміють екологічні джерела енергії.

Їхня робота полягала б у зменшенні викидів вуглецю та забруднення. Це означає, що компанії повинні залучити цих експертів, щоб мінімізувати свій вуглецевий слід.

Навички маркетингу

Маркетологи завжди будуть мати значення, оскільки продукти, послуги та речі продаються іншим людям. До 2030 року цифровий маркетинг стане однією з найкращих професій. Однак підхід до ринкових продуктів кардинально зміниться, особливо з використанням штучного інтелекту для вивчення поведінки людей.

Навички кібербезпеки

Безпека завжди була гарячою темою. На піку оцифрування існує постійний попит на експертів з кібербезпеки. І ця тенденція збережеться найближчим часом, насамперед завдяки масовому зростанню ШІ. Експерти з кібербезпеки також повинні використовувати інструменти штучного інтелекту для покращення безпеки та забезпечення боротьби зі штучним інтелектом під час злому систем.

Навички доповненої реальності

Apple вже почала інтегрувати доповнену реальність у свої продукти. І настав час, коли інші великі компанії наслідують цей приклад. Якщо вас цікавить доповнена реальність, ви на правильному шляху до безпечної кар’єри. Маючи відповідні навички, ви зможете створювати доповнене обладнання або програми нового покоління для екосистеми.

Космічні експерти

Оскільки космос є наступним кордоном для людства, ви знайдете багато вакансій, пов’язаних із ним. Ви можете стати космічним пілотом або архітектором. Ви можете стати гідом по космосу, якщо вам подобається відкритий космос, але вам не вистачає технічних навичок!

Навички, які можна передати, також є ключовими для того, щоб залишатися актуальними

Окрім навичок м’якого спілкування, існують також навички, які можна передавати. Ці навички, які можна передавати, завжди залишаються з вами протягом усієї вашої кар’єри, особливо якщо ви перебуваєте на етапі зміни кар’єри через ринкові умови або ваше рішення змінити роботу (на іншу організацію чи в межах тієї самої організації).

  Як не ділитися моментами в WeChat

Деякі з відомих переданих навичок, які ви повинні знати, включають:

→ Вирішення проблем: володіючи навичками вирішення проблем, ви визначаєте проблеми та маєте рішення для їх вирішення. Ви також можете використовувати навички вирішення проблем, щоб покращити процеси, усунувши будь-яку неефективність системи.

→ Критичне мислення: Критичне мислення допомагає вам інтерпретувати проблему, щоб створити план дій для її вирішення.

→ Аналітичні міркування: аналітичні навички дозволяють вам розбивати проблеми на менші.

→ Командна робота: Ви можете зробити внесок у проект, працюючи з іншими членами команди. Це сприяє співпраці та забезпечує зростання як для окремих осіб, так і для компанії.

→ Адаптивність: Адаптація до вашого робочого середовища має вирішальне значення, оскільки вимоги до роботи постійно змінюються.

Окрім цього, ви також повинні мати такі навички, які можна передавати:

 • Творчість
 • Навички активного слухання
 • Уміння будувати відносини
 • Вміння керувати проектами
 • Увага до дрібниць
 • Комп’ютерні навички
 • Вміння писати

Високі навички є ключем до виживання

Щоб залишатися актуальним у будь-якій галузі, вам потрібно підвищити кваліфікацію.

Підвищення кваліфікації – це навмисне вкладення часу та енергії в вивчення нових навичок. Ці навички можуть стосуватися вашої поточної роботи або найближчого майбутнього. Це робить вас більш ефективними у вашій поточній роботі та дає змогу просуватися по кар’єрі, користуючись можливостями, які ви б не мали без підвищення кваліфікації.

Підвищуючи кваліфікацію, ви зменшуєте шанси застаріти зі змінами на ринку праці. Є кілька причин, чому вам варто час від часу підвищувати кваліфікацію. Ці причини включають:

 • Штучний інтелект на шляху до того, щоб вплинути на більшість робочих місць на ринку. Це викорінить фізичну роботу. Останні моделі GPT-4 також певною мірою загрожують робочим місцям.
 • Цифрові навички можуть змінити те, як ваш роботодавець цінує вас. Ви стаєте більш цінними, коли вивчаєте нові навички в галузі даних, штучного інтелекту, машинного навчання або програмування. Це також допоможе вам адаптуватися до будь-яких змін і попиту в бізнесі.

Найкращий шлях до підвищення кваліфікації – це спілкуватися з експертами та колегами, щоб зрозуміти майбутнє робочих місць. Ви також можете слідкувати 80000 годин які проводять обширні дослідження у сфері кар’єри.

Підготуйтеся до майбутнього

До 2030 року ви станете мудрішими, більш досвідченими та здатними вирішувати проблеми прямо. Найкраще, що ви можете зробити, це підготуватися до майбутнього, підвищуючи кваліфікацію та залишаючись у курсі тенденцій.

І найкращий спосіб зробити це — отримувати невеликі оновлення технологій, штучного інтелекту та бізнесу безпосередньо у свою папку “Вхідні”. Перевірити ByteBrief.

Далі ознайомтеся з трендом автоматизації ІТ, який ви повинні знати.