techukraine.net techukraine.net Які етапи тестування на проникнення?

Які етапи тестування на проникнення?

| | 0 Comments| 9:09 PM
Categories:

Не існує абсолютно безпечної системи. Тестування на проникнення, скорочено пентестування, є спеціалізованою процедурою тестування, яка передбачає сканування, оцінку та посилення всіх будівельних блоків інформаційної системи проти потенційних кібератак. Корпорації використовують сайти винагород за помилки, щоб виявити недоліки безпеки у своїх системах. Фахівці з кібербезпеки, які є експертами в тестуванні на проникнення, виявляють і розкривають організаційні недоліки законним шляхом за допомогою систем винагород за помилки. Отже, як відбувається цей процес?

1. Пасивний збір і відстеження інформації

На першому етапі перевірки винагороди за помилку та тесту на проникнення тестувальник повинен зібрати інформацію про цільову систему. Оскільки існує досить багато методів атак і тестів, тестувальник проникнення повинен визначити пріоритети на основі зібраної інформації, щоб визначити найбільш підходящий метод тестування.

Цей крок передбачає вилучення цінних деталей про інфраструктуру цільової системи, таких як доменні імена, мережеві блоки, маршрутизатори та IP-адреси в її межах. Крім того, необхідно зібрати будь-яку відповідну інформацію, яка може підвищити успіх атаки, наприклад дані про співробітників і номери телефонів.

Дані, отримані з відкритих джерел на цьому етапі, можуть на диво дати критичні деталі. Щоб досягти цього, етичний хакер повинен використовувати різні джерела, з особливим наголосом на веб-сайті цільової установи та платформах соціальних мереж. Ретельно збираючи цю розвідувальну інформацію, тестувальник закладає основу для успішної спроби винагороди за помилки.

  Розпочніть свою кар’єру аналітика даних за допомогою цих 12 курсів і ресурсів

Однак більшість організацій накладають різні правила на тестерів проникнення під час винагороди за помилки. З юридичної точки зору важливо не відступати від цих правил.

2. Активний збір і сканування інформації

Тестер проникнення визначає, які активні та пасивні пристрої працюють у межах IP-діапазону, як правило, шляхом пасивного збору під час винагороди за помилки. За допомогою інформації, отриманої під час цього пасивного збору, пентестер повинен визначити шлях — їм потрібно розставити пріоритети та визначити, які саме тести потрібні.

Під час цього етапу хакер неминуче отримує інформацію про операційну систему (ОС), відкриті порти та служби та інформацію про їх версії в активних системах.

Крім того, якщо організація, яка вимагає винагороду за помилку, на законних підставах дозволяє тестувальнику проникнення контролювати мережевий трафік, критична інформація про інфраструктуру системи може бути зібрана, принаймні, наскільки це можливо. Однак більшість організацій не хочуть надавати цей дозвіл. У такій ситуації тестувальник на проникнення не повинен виходити за рамки правил.

3. Етап аналізу та тестування

На цьому етапі тестувальник проникнення, з’ясувавши, як цільова програма реагуватиме на різні спроби вторгнення, намагається встановити активні з’єднання з системами, які він виявляє як живі, і намагається робити прямі запити. Іншими словами, це етап, на якому етичний хакер взаємодіє з цільовою системою, ефективно використовуючи такі служби, як FTP, Netcat і Telnet.

Хоча на цьому етапі це не вдається, головною метою тут є перевірити дані, отримані на етапах збору інформації, і зробити їх нотатки.

  Бамбуковий папір нарешті став мультиплатформенним, і ми спробували це зробити

4. Спроба маніпуляції та експлуатації

Тестер проникнення збирає всі дані, зібрані в попередніх процесах, для однієї мети: спроби отримати доступ до цільової системи так само, як це зробив би справжній зловмисний хакер. Ось чому цей крок є таким критичним. Тому що, розробляючи винагороду за помилку, тестери проникнення повинні думати як ворожі хакери.

На цьому етапі пентестер намагається проникнути в систему, використовуючи ОС, що працює на цільовій системі, відкриті порти та служби, які обслуговують ці порти, а також методи експлуатації, які можна застосувати в світлі їхніх версій. Оскільки веб-портали та програми складаються з великої кількості коду та багатьох бібліотек, є більша площа для атаки зловмисного хакера. У цьому відношенні хороший тестер проникнення повинен розглянути всі можливості та застосувати всі можливі вектори атак, дозволені правилами.

Це вимагає серйозних знань і досвіду, щоб мати можливість успішно та гнучко використовувати існуючі методи експлуатації, не пошкоджуючи систему та не залишаючи жодних слідів у процесі захоплення системи. Таким чином, цей етап тесту на проникнення є найбільш критичним. Щоб криміналістичні обчислювальні групи могли втрутитися під час можливої ​​атаки, кібератака повинна простежити за залишеними слідами.

5. Спроба підвищення привілеїв

Система настільки сильна, наскільки сильна її найслабша ланка. Якщо етичному хакеру вдається отримати доступ до системи, він зазвичай входить у систему як користувач із низькими повноваженнями. На цьому етапі тестеру проникнення повинні бути потрібні повноваження адміністратора, який використовує вразливості в операційній системі або середовищі.

  6 Ринок, де можна знайти пропозиції продуктів SaaS за дешевими для стартапів

Потім вони повинні прагнути заволодіти іншими пристроями в мережевому середовищі з цими додатковими привілеями, які вони отримали, і, зрештою, привілеями користувача найвищого рівня, такими як адміністратор домену або адміністратор бази даних.

6. Звітування та презентація

Коли тест на проникнення та кроки винагороди за помилки завершені, тестувальник проникнення або мисливець за помилками має представити організації вразливі місця, які вони виявили в цільовій системі, кроки, які вони виконували, і те, як вони змогли використати ці вразливості в організації з детальним звітом. . Це має включати таку інформацію, як знімки екрана, приклади кодів, етапи атаки та те, що може спричинити ця вразливість.

Остаточний звіт також має містити пропозицію щодо вирішення проблеми усунення кожної прогалини в безпеці. Чутливість і незалежність тестів на проникнення повинні залишатися загадкою. Етичний хакер ніколи не повинен ділитися конфіденційною інформацією, отриманою на цьому етапі, і ніколи не повинен зловживати цією інформацією, надаючи дезінформацію, оскільки це, як правило, є незаконним.

Чому тест на проникнення важливий?

Кінцева мета тестування на проникнення — виявити, наскільки безпечною є інфраструктура системи з точки зору зловмисника, і закрити будь-які вразливості. Окрім виявлення слабких місць у системі безпеки організації, він також вимірює відповідність її політики безпеки, перевіряє обізнаність персоналу з питань безпеки та визначає, якою мірою бізнес реалізував принципи кібербезпеки.

Тести на проникнення стають все більш важливими. Щоб проаналізувати безпеку в інфраструктурі корпоративних структур і персональних додатків, важливо отримати підтримку від сертифікованих тестувальників етичного проникнення.