Якщо ви плануєте встановити тонну пристроїв Smarthome, пропустіть Wi-Fi

| | 0 Comments| 6:06 AM
Categories:

Багато пристроїв Smarthome підключаються через Wi-Fi, що добре, якщо у вас інстальовано лише кілька пристроїв. Однак, якщо ви плануєте облаштувати кожну кімнату у вашому домі обладнанням для розумного дому, будьте обережні з Wi-Fi.

Немає нічого поганого в пристроях розумного дому на основі Wi-Fi, але чим більше ви встановлюєте у вашому домі, тим більше перевантаженою може бути ваша мережа Wi-Fi. Якщо ви тільки починаєте і все ще повільно будуєте свій розумний дім, вам поки що нема про що турбуватися. Однак, якщо ви коли-небудь плануєте додати розумні пристрої до кожного вимикача, розетки, лампочки та будь-якого іншого пристрою у вашому домі, ви можете використовувати щось інше, ніж Wi-Fi, і ось чому.

Wi-Fi має свої межі

Wi-Fi здається чарівною технологією з безмежними можливостями, але вона не є непереможною. Він має обмеження, які ви повинні враховувати.

Теоретично маршрутизатор Wi-Fi може підтримувати до 255 підключених клієнтських пристроїв. Але, незважаючи на те, що до вашого маршрутизатора можна підключити 255 пристроїв, це навіть близько не практично. Мало того, що всі ці пристрої змагатимуться за пропускну здатність вашого єдиного інтернет-з’єднання, але й усі ваші пристрої Wi-Fi будуть заважати один одному до такої міри, що ніщо не отримає гарного бездротового з’єднання.

  Виправте помилку «Невідомий або недійсний маркер» під час відкриття зображення в Photoshop

Звичайно, ви, ймовірно, ніколи не дійдете до точки, коли у вас буде так багато пристроїв, підключених до вашої домашньої мережі. Але якщо ви конвертуєте кожен вимикач, розетку та лампочку в розумну версію з підтримкою Wi-Fi, ви можете наблизитися до цього числа 255, залежно від розміру вашого будинку. І це навіть не враховуючи ваші телефони, ноутбуки, потокові приставки тощо.

Wi-Fi 6 може вирішити проблему перевантаження, коли апаратне забезпечення, що підтримує цей новий стандарт, з’явиться пізніше в 2019 році, але ви все одно матимете справу з обмеженням кількості пристроїв. Чим менше у вас пристроїв, тим краще.

Дотримуйтеся Z-Wave або ZigBee для освітлення, вимикачів і розеток

Цілком нормально використовувати Wi-Fi для пристроїв розумного дому, таких як термостат, відеодверний дзвінок, голосові помічники тощо (до того ж у вас немає вибору, оскільки більшість цих пристроїв є лише Wi-Fi). Однак, якщо ви збираєтеся обштукатурити весь будинок розумними лампочками для кожного окремого освітлювального приладу, краще використовувати інший бездротовий протокол, наприклад Z-Wave або ZigBee.

  Як виправити відсутність звуку на телевізорі під час трансляції на Chromecast з Chrome

По-перше, ці протоколи не заважають Wi-Fi, що зменшить загальну перевантаженість. Крім того, оскільки для пристроїв Z-Wave і ZigBee потрібен концентратор, до якого всі вони підключаються, кількість пристроїв у вашій мережі значно зменшується. Тож навіть якщо ви встановите 20 вимикачів освітлення Z-Wave у вашому домі, усі вони під’єднаються до одного концентратора розумного дому. Ваш маршрутизатор Wi-Fi бачить це лише один пристрій у вашій мережі.

Наприклад, ви можете купити 20 штук ці вимикачі світла Kasa від TP-Link, кожен з яких окремо підключається до Wi-Fi і розглядається як 20 окремих пристроїв у мережі. Або ви можете купити a Набір Lutron Caseta який постачається з концентратором і перемикачем, а потім 19 додаткові перемикачі. У них використовується не Z-Wave, а власна радіочастота. Проте, навіть якщо у вас встановлено 20, ваша мережа бачить їх лише як один пристрій, оскільки концентратор — це єдине, що підключається до вашого маршрутизатора.

  Complete For Gmail пропонує слова під час написання електронного листа [Chrome]

Якщо у вас лише кілька пристроїв, не хвилюйтеся

Хоча я все ще рекомендую використовувати Z-Wave або ZigBee для дрібних речей, таких як вимикачі та розетки, це не так вже й багато, якщо ви оснащуєте свій будинок лише невеликою жменькою пристроїв для розумного дому — можливо, вимикач тут і там, або якийсь розумний світильники тільки у вашій спальні.

Крім того, для звичайного споживача, який не знає багато про розумний дім, набагато простіше налаштувати пристрої на основі Wi-Fi. Але коли ви станете більш досвідченими та розширите свій розумний дім, ви дізнаєтеся, що пристрої на базі концентраторів — це шлях для багатьох невеликих речей, і багато компаній дозволяють легко налаштовувати концентратори та підключати до них пристрої.