Який VPN підходить саме вам?

| | 0 Comments| 9:47 AM
Categories:

Поле практичного тестування, щоб вирішити цю проблему раз і назавжди: NordVPN проти ExpressVPN.

Вибір між мережами VPN ніколи не буває легким, оскільки кожен провайдер рекламує свої сильні сторони: те, що він може робити, незважаючи на те, чого він не може.

Але вибір просто стає складним завданням, якщо претендентами є NordVPN і ExpressVPN. Обидва чудові за своєю потужністю, і експерти не можуть рекомендувати їх достатньо.

Яку б ви вибрали?

Це збиває з пантелику, я знаю. Отже, ось детальна розбивка їхніх функцій і тестування в реальному житті, які вам знадобляться, щоб це зрозуміти.

NordVPN проти ExpressVPN

Будь-який огляд товару має багато аспектів. Перше, що ми бачимо, це їхні претензії, а потім наш досвід. І останнє – відгуки інших клієнтів. Поєднайте ці три, і ви отримаєте чітке уявлення про те, що насправді буде працювати.

За винятком оглядів в Інтернеті, я намагатимусь дотримуватися тієї самої мантри. Ось фактори, за якими ми їх оцінюємо:

 • Починаємо
 • Інтерфейс користувача
 • Безпека та конфіденційність
 • Тест швидкості
 • Тест на шифрування
 • Розблокування потокового передавання
 • Кросплатформна підтримка
 • Співвідношення ціни та якості

Кожен розділ матиме переможця, і ми підрахуємо остаточний бал, щоб побачити, який із них кращий.

Давайте кидаємо кубики.

Відмова від відповідальності: я тестую їх на своєму ноутбуці з Windows 11. Крім того, мова йде про особисте використання, оскільки ExpressVPN не має бізнес-варіанту.

Починаємо

NordVPN

Потрібно ввести адресу електронної пошти та вибрати з широкого спектру варіантів оплати, включаючи картку, PayPal, Google Pay і криптовалюту (Bitcoin, Ethereum і XRP).

Я ввів реквізити картки для підписки на місяць.

Процес пройшов гладко з цим вступним повідомленням:

Під час встановлення мені було запропоновано вибрати його менеджер паролів NordPass. Це не передбачає додаткових платежів. Я думаю, це тому, що NordPass має безкоштовний рівень.

Нарешті я ввійшов у NordVPN за допомогою електронної адреси реєстрації та встановив пароль для початку.

ExpressVPN

Так само ви можете розпочати роботу з ExpressVPN, ввівши адресу електронної пошти, ім’я та поштовий індекс (необов’язково). Варіанти оплати були гнучкими, включаючи картку, PayPal, біткойни та інші.

Я вибрав опцію картки, і чомусь перші п’ять спроб не вдалися з двома різними дебетовими картками (включно з тією, яку я використовував для покупки NordVPN). Нарешті все пішло з PayPal.

Вони надають код активації, який можна використати, щоб розпочати роботу з їхніми програмами.

Як не дивно, разом із цією покупкою ви також отримуєте їхній менеджер паролів, ключі ExpressVPN.

Висновок: якби не цей збій з оплатою, ExpressVPN має простішу адаптацію завдяки коду активації, який ми можемо скопіювати в програми. Насправді ви також можете входити в програми ExpressVPN за допомогою електронної адреси реєстрації, як це було з NordVPN.

Однак NordVPN був більш гнучким у криптовалютних платежах за допомогою трьох криптовалют. І це було швидше з двох, і все працювало ідеально з першої спроби.

Переможець: NordVPN

Інтерфейс користувача

NordVPN

Інтерфейс NordVPN виглядає сучасно і, як мені здається, може бути дещо складним для тих, хто вперше користується VPN. Однак я б оцінив його інтерфейс як другий найкрасивіший, який я коли-небудь бачив у будь-якій VPN (ProtonVPN — мій перший вибір у цьому відношенні). Ця програма також має опцію зовнішнього вигляду, щоб створити тему: темний, світлий або відповідно до системи.

Цифри на карті вказують на кількість серверів у кожному місці.

Мені особливо подобається, що ви можете підключитися до певних серверів (виділений IP-адреса, подвійна VPN тощо) прямо з головного екрана, не прокручуючи вниз.

Як досвідченому користувачу VPN, це дійсно стане в нагоді.

Ви також можете легко призупинити підключення, повторно підключитися та перевірити IP-адресу.

Загалом NordVPN вразив мене своїм інтерфейсом користувача.

ExpressVPN

З іншого боку, ExpressVPN має відверто спрощену інформаційну панель із виділенням величезної кнопки підключення в центрі.

Натискання горизонтальної крапки відкриває список серверів. Стрілка біля місць вказує на кілька серверів в одній країні.

Ми можемо позначати сервери як вибрані, що допомагає нам швидше їх знаходити.

Усе інше складено всередині піктограми гамбургера у верхньому лівому куті.

Висновок: NordVPN має чудовий інтерфейс із темним режимом, швидким підключенням до певних серверів і такими функціями, як призупинення з’єднання. ExpressVPN, навпаки, робить ставку на чистий інтерфейс. Ви можете позначати улюблені, чого ви не можете зробити з NordVPN. Але це майже все.

Знову ж таки, я б віддав його NordVPN лише за величезну кількість речей, які ви можете робити на головному екрані, і загальну естетику.

Переможець: NordVPN

Безпека та конфіденційність

NordVPN

З NordVPN ви отримуєте два найкращі протоколи VPN. Це один із небагатьох постачальників послуг VPN, який модифікував WireGuard, щоб виправити властиві проблеми конфіденційності.

Отже, ви отримуєте NordLynx (модифікований WireGuard) і OpenVPN (TCP і UDP). Залежно від вибраного протоколу він може використовувати шифрування AES-256-bit (OpenVPN) або ChaCha20 (NordLynx).

NordVPN рекомендує OpenVPN для найкращої безпеки та NordLynx для завдань, що потребують швидкості, як-от онлайн-ігри. Я згоден з ними, і вам навряд чи знадобиться щось більше з цими двома протоколами у вашому розпорядженні.

Незважаючи на це, ви можете налаштувати IKEv2/IPSec вручну, якщо ви часто вмикаєтеся та виходите з кількох з’єднань, оскільки цей протокол особливо добре справляється з переходами. Але було б краще, якби NordVPN зробив це доступним у додатку.

Під час оновлення інфраструктури всі «звичайні» сервери NordVPN було перетворено на роботу лише з оперативною пам’яттю. Це означає, що на жорсткий диск нічого не записується. Усе стирається, а все програмне забезпечення перевстановлюється з кожним перезавантаженням сервера.

Ця функція має вирішальне значення у двох випадках: по-перше, коли компанія VPN має дотримуватись вимог місцевого законодавства. І по-друге, якщо хакер спробує використати ваші особисті дані. В обох випадках NordVPN не матиме нічого, що загрожує його користувачам.

Далі, у вас є довірена мережа Wi-Fi, щоб уникнути автоматичних підключень у безпечних мережах. Це може здатися незначною особливістю, але додавання цих дрібниць робить продукт зручним для користувача.

NordVPN шифрує DNS-запити через свій приватний DNS. Тим не менш, є можливість використовувати власний DNS.

Я б не радив використовувати цей параметр, якщо ви не підписані на приватного постачальника DNS. Навіть тоді це буде схоже на додавання ще однієї ланки до загального рівняння безпеки. Посилання слабкі, тому я пропоную дозволити NordVPN обробляти ваші запити DNS.

Ще одна важлива особливість – це вимикач. NordVPN має два режими: один працює для вирішення технічних проблем на стороні сервера, а інший відключається, коли VPN не підключено. Крім того, існує окремий перемикач App Kill Switch, щоб закривати вибрані програми щоразу, коли з’єднання VPN розривається.

Відверто кажучи, це один із найдосконаліших аварійних перемикачів, які я коли-небудь бачив серед VPN вищого рівня.

NordVPN пропонує додаткову послугу захисту від загроз без додаткових витрат. Це може працювати з підключенням VPN або без нього.

Унизу ви помітите незвичайне повідомлення про те, що, використовуючи цей захист від загроз, ви неявно погоджуєтеся з їхньою політикою конфіденційності та умовами обслуговування.

Я маю на увазі, чи не всі користувачі автоматично погоджуються на це, коли підписуються на свою VPN?

Отже, перевірте ці правила, щоб побачити, чи не викликало це тривоги у вашій голові. І якщо це надто складне завдання, дозвольте спеціальній антивірусній програмі преміум-класу займатися шкідливим програмним забезпеченням і безпекою в Інтернеті.

Його Split Tunneling дотримується тієї ж тенденції та пропонує два режими роботи.

Це допоможе вам вибірково використовувати або виключати шифрування VPN для певних нечутливих програм.

Крім того, подвійний VPN (маршрутизація трафіку через два VPN-сервери), Tor Over VPN (додаткова анонімність Tor) і обфускація сервера (приховування шифрування VPN) роблять безпеку NordVPN здоровою.

ExpressVPN

Досить схожий на свого конкурента, ExpressVPN також пропонує два протоколи VPN. Однак цього разу список інший. Ви отримуєте OpenVPN (UDP і TCP) і Lightway, власний протокол, розроблений з нуля.

Загалом добре розробити спеціальний протокол, якщо код безпечний, а реалізація бездоганна. У цьому випадку Lighway двічі пройшов аудит Cure53, і цей протокол є відкритим кодом. Крім того, це лише 2000 рядків коду, що означає менше вразливостей і легке прослуховування. Нарешті, це забезпечує гнучкість у виборі AES-256 або ChaCha20 як шифрів шифрування.

Враховуючи ці факти, я, наприклад, не маю жодних сумнівів щодо Лайтвея.

ExpressVPN має власні приватні DNS-сервери. Однак ви не знайдете нічого для використання спеціального DNS, що є невеликим недоліком.

Його Kill Switch, знову ж таки, має базовий режим, який здебільшого працює при збоях у роботі сервера.

ExpressVPN компенсує це завдяки своїй технології TrustedServer. Простіше кажучи, це сервери лише з оперативною пам’яттю, схожі на те, що ми бачили з NordVPN. Подібним чином ExpressVPN також має захист від зловмисного програмного забезпечення та відстеження у формі диспетчера загроз.

Але знову ж таки, це працює лише з активним VPN-з’єднанням, на відміну від NordVPN, який має можливість дозволити йому працювати, навіть якщо він не підключений.

Одна річ, де ExpressVPN відповідає гнучкості NordVPN, це розділене тунелювання.

Це два режими для вибіркового розгортання шифрування VPN.

Висновок: ExpressVPN має чудову атмосферу безпеки завдяки серверній технології на основі оперативної пам’яті. Крім того, його власний перевірений третьою стороною протокол Lightway демонструє прихильність конфіденційності користувачів.

NordVPN, з іншого боку, має все та багато іншого з власним DNS, надійним перемикачем, Tor over VPN, Double VPN і обфускацією. Його протокол NordLynx також ставить його в число елітних клубів VPN, які роблять важливі речі всередині компанії.

Не було жодних витоків IPv4 або DNS.

Переможець: NordVPN

Тест швидкості

Примітка. Кожен результат є середнім результатом двох послідовних спроб, повний тест виконується за один присід. Я вибрав NordLynx і Lightway (UDP) для цього тесту, оскільки обидва були оптимізовані для швидкості.

NordVPN

S.No.Server Швидкість завантаження (Мбіт/с)Швидкість завантаження (Мбіт/с)Відстань (км)1Base86.2348.5902Singapore48.085.226,2003London43.566.376,7004New York39.753.4112,0005Tokyo43.015.366,200

ExpressVPN

S.No.Швидкість завантаження сервера (Мбіт/с)Швидкість завантаження (Мбіт/с)Відстань (км)1Базова база90.9949.0802Сінгапур47.3523.356,2003Лондон44.006.176,7004Нью-Йорк37.473.112,0005Токіо46.314.686,200

Висновок: за винятком швидкості завантаження в Сінгапурі, я не бачу істотної різниці в обох. Швидкість завантаження зменшилася майже на 50%, і жодне з них не могло допомогти зменшити швидкість завантаження до однозначних цифр.

Переможець: Ні, нічия.

Тест на шифрування

NordVPN

Я підключився за допомогою протоколу NordLynx і перевірив пакети даних за допомогою Wireshark. Здається, шифрування добре працює, охоплюючи запити DNS та все інше, за винятком того, що протокол ICMPv6 виявив мою справжню адресу IPv6. Поглянь:

Хоча вони заявили про наявність вбудований захист від витоку IPv6, незважаючи на це, витік є. У тому ж дописі в блозі ви можете прочитати, що вони говорять про повне відключення адрес IPv6, що, на мою думку, є кращим методом усунення цієї вразливості.

Я пробував це сам відключення IPv6 у моїй Windows ноутбук, і це спрацювало. Витоку не було.

Щоб підтвердити, я також підключився за протоколами OpenVPN TCP і UDP, і в обох примірниках стався витік IPv6. Отже, єдиний варіант – вимкнути IPv6 для вашого конкретного пристрою.

ExpressVPN

ExpressVPN страждав від однакової проблеми витоку IPv6 з усіма своїми протоколами. Це був той самий висновок, який я зробив під час огляду автономного ExpressVPN. Єдина відмінність полягає в тому, що з тих пір вони видалили опцію, яка вказувала на захист від витоку IPv6, навіть якщо вона не працювала оптимально.

Тепер, як і NordVPN, вони також пропонують деактивувати IPv6 для кращого захисту VPN. Крім того, вони кажуть:

Оскільки IPv6 стає все більш популярним, ми можемо розглянути можливість запуску служби VPN, сумісної з IPv6, у майбутньому.

Джерело: ExpressVPN

Висновок: загалом обидва хороші, але розкривають вашу адресу IPv6, яку вам потрібно вимкнути, щоб бути спокійними.

Переможець: Ні, нічия.

Потокове розблокування

NordVPN

Перший, який я спробував, — Netflix, і NordVPN без особливих зусиль одночасно розблокував усі міжнародні бібліотеки, як-от США, Великобританія, Канада, Франція та Японія.

Зокрема, я шукав ці шоу, які були обмежені вказаними місцями на момент написання цієї статті:

 • США: вихідний для Ферріса Буллера
 • Великобританія: Рік і Морті
 • Японія: Обіцяна Неверленд,
 • Канада: Кримінальне чтиво,
 • Франція: 400 ударів

Потім я увійшов у BBC iPlayer. Знову ж таки, NordVPN швидко впорався з геоблокуванням під час моєї першої спроби з навмання вибраним сервером у Великобританії.

Мій досвід роботи з Amazon Prime Videos був подібним.

ExpressVPN

ExpressVPN не менше надав мені доступ до обмежених бібліотек Netflix у США, Великобританії, Японії, Канаді та Франції. Я відкрив ті самі шоу, що й з NordVPN, і все пройшло ідеально.

Однак для BBC iPlayer три з чотирьох серверів вийшли з ладу, а його сервер Dockland став порятунком.

Однак у ExpressVPN не виникло проблем з проходженням геоогорожі Amazon Prime.

Висновок: деякі сервери ExpressVPN були безпорадними проти BBC iPlayer; Я все одно оцінюю обидва в цьому відношенні, тому що вибір серверів був абсолютно випадковим. Крім того, це безперервна боротьба між потоковими платформами та постачальниками послуг VPN.

Переможець: Ні, нічия.

Кросплатформна підтримка

NordVPN

NordVPN пропонує рідні програми для багатьох платформ, включаючи Windows, macOS, Linux, Android, Android TV та iOS. Крім того, ви можете отримати розширення для Chrome, Firefox і Edge.

Крім того, у NordVPN є посібники щодо використання програми на Xbox, PlayStation, Amazon Fire Stick, Nintendo Switch, Raspberry Pi тощо. Здебільшого ці навчальні посібники описують встановлення програми, якщо вона доступна, або використання шифрування VPN, спочатку завантаживши її на маршрутизатор, а потім використовуючи зашифровану мережу Wi-Fi.

ExpressVPN

Подібним чином ExpressVPN підтримує сильну присутність на різних пристроях і платформах. Він містить програми для основних операційних систем, таких як Windows, macOS, Linux, Android та iOS.

ExpressVPN також поширюється на смарт-телевізори та ігрові консолі. Однак це знову дуже схоже на те, що ми бачили з NordVPN: установіть ExpressVPN на маршрутизаторі Wi-Fi і розширте переваги до підключених пристроїв.

Крім того, ExpressVPN продає власний маршрутизатор Aircove, який може допомогти вам підключити різні пристрої до п’яти різних місць одночасно. Зайве говорити, що він уже готовий до вбудованого ExpressVPN. Однак вам доведеться придбати підписку на VPN окремо, без якої він працюватиме як будь-який стандартний маршрутизатор.

Крім того, це працює лише з ExpressVPN.

Aircover можна придбати на Amazon і Flash Routers.

Висновок: як NordVPN, так і ExpressVPN забезпечують надійну міжплатформенну присутність. І хоча ExpressVPN має власний маршрутизатор, було б чудово, якби він міг підтримувати й інші VPN. Тому я не думаю, що придбати Aircove так вигідно, коли ви можете придбати багато попередньо налаштованих маршрутизаторів VPN від роздрібних продавців, таких як Flash Routers.

Переможець: Ні, нічия.

Співвідношення ціни та якості

NordVPN

Щомісяця: $12,99

1-річний план: $4,99 на місяць

2-річний план: $3,79 на місяць

**Це базові плани NordVPN на ці терміни. Вищі тарифні плани також включають преміальну підписку на їхній менеджер паролів, сканер втрат даних і 1 ТБ зашифрованого хмарного сховища.

ExpressVPN

Щомісяця: $12,95

6 місяців: 9,99 доларів на місяць

1-річний план: $8,32 на місяць

Висновок: NordVPN не тільки має більше функцій, ніж ExpressVPN, але й коштує набагато нижче (за річну підписку). Лише місячні рівні коштують приблизно однаково; інакше вибір ExpressVPN замість NordVPN на довший термін просто не має сенсу, принаймні з фінансової точки зору.

Переможець: NordVPN

Цільова аудиторія

Це не для порівняння, а просто для того, щоб побачити їх застосовність.

NordVPN

NordVPN призначений для особистого користування, і це чудово. Але вони розгалужуються в NordLayer, щоб поширити переваги своїх корпоративних клієнтів. Це хмарна мережа VPN, яку надзвичайно легко реалізувати, щоб забезпечити захист усієї бізнес-мережі, користувачів і пристроїв.

Отже, ви можете вибрати будь-який, NordVPN або NordLayer, залежно від варіанту використання.

ExpressVPN

Наразі ExpressVPN обслуговує лише фізичних осіб.

Проте, на відміну від корпоративних VPN, ExpressVPN розроблено для захисту конфіденційності окремих клієнтів, а не інтересів будь-якої корпорації, уряду чи іншої організації.

Джерело: ExpressVPN

Цей факт обмежує ExpressVPN лише для особистих користувачів, а для корпоративних клієнтів версія недоступна.

Резюме

Збій FactorNordVPNExpressVPNOnboardingSeamlessPayment із дебетовими картками. Paypal працював.UIModern з більшими функціями.Базовий перемикач припинення роботи для проблем на стороні сервера.ПротоколиNordLynx і OpenVPNLightway і OpenVPNKill перемикачРозширений з додатковим режимом припинення програми.Базовий перемикач припинення.Швидкість Зменшена швидкість завантаження вдвічі. Із завантаженнями було ще більше проблем. Так само, як у NordVPN. EncryptionLeaks IPv6. Так само, як у NordVPN. Streaming Бездоганно розблокував Netflix, BBC iPlayer і Amazon Prime. Незначна проблема з BBC iPlayer, але загалом ефективний у розблокуванні потоків. Підтримка між платформами Широка. Має програми для основних платформ. Те саме, що NordVPN. Також має власний маршрутизатор. Співвідношення ціна-якість Нижча ціна за довші плани підписки, більше функцій. Вищі ціни за довші підписки та менше функцій. Цільова аудиторія Для особистого користування. Розповсюджується на корпоративних клієнтів із бізнес-пропозицією NordLayer. Тільки для особистого використання. Корпоративна версія недоступна. Додаткові функції Захист від зловмисного програмного забезпечення, захист від відстеження, блокування реклами, подвійна VPN, обфускація сервера, виділена IP-адреса та Tor через VPN. Захист від зловмисного програмного забезпечення та відстеження.

Хто наш переможець: NordVPN чи ExpressVPN?

Особисто мені результат ясний як день. NordVPN виграв цю битву з рахунком 4-0 над ExpressVPN. Не забувайте, що в чотирьох розділах (із загальної кількості восьми) не було переможців, що вказує на те, що ExpressVPN зовсім не був легким претендентом.

Просто NordVPN може запропонувати більше, і його ціна набагато економніша.

Отже, я закінчу цю статтю, порекомендувавши NordVPN без зусиль.

PS: все ще шукаю; ви також можете спробувати мій найулюбленіший: Proton VPN.

  Як налаштувати VPN-з’єднання на віртуальному маршрутизаторі в macOS