Який MacBook підходить саме вам?

Ключові висновки

  • 13-дюймовий M2 MacBook Air рекомендовано студентам і звичайним користувачам завдяки доступній ціні та здатності виконувати повсякденні завдання.
  • 15-дюймовий M2 MacBook Air пропонує більший екран і кращі динаміки, ніж 13-дюймова модель, що робить його придатним для користувачів, яким потрібен більший дисплей у тонкому та легкому ноутбуці.
  • 14-дюймовий M3 MacBook Pro — це бюджетний варіант із швидшим чіпом, міні-світлодіодним дисплеєм із високою частотою оновлення, портом HDMI і слотом для карт SDXC, що робить його чудовим вибором для користувачів, які хочуть більше функцій, не витрачаючи гроші.

Оскільки Apple пропонує кілька MacBook у різних конфігураціях, визначення моделі, яка ідеально підходить для ваших потреб, може зайняти багато часу. Щоб допомогти вам, ми розберемо кожен MacBook, щоб ви могли краще зрозуміти, який з них підходить саме вам.

13-дюймовий M2 MacBook Air: ідеально підходить для студентів і звичайних користувачів

По-перше, у нас є M2 MacBook Air, який Apple випустила в середині 2022 року. У версії M2 представлено оновлений дизайн, який нагадує 14- та 16-дюймові моделі MacBook Pro, вперше відмовившись від клиновидного форм-фактора. Як випливає з назви, він містить чіп M2 другого покоління, який пропонує помірні покращення в порівнянні з оригінальним кремнієвим процесором Apple M1.

Незважаючи на те, що чіп потужніший, за даними Apple, M2 MacBook Air все ще забезпечує до 18 годин автономної роботи. Ціна також є однією з найкращих причин придбати M2 MacBook Air. Ціна починається від 1099 доларів за базову модель, і ви можете придбати версію з кращим чіпом і більшим обсягом пам’яті за 1399 доларів. Це приваблива ціна для багатьох користувачів, яким потрібен MacBook для школи чи особистого використання.

Ми настійно рекомендуємо M2 MacBook Air, якщо вам потрібен сучасний ноутбук, який легко справлятиметься з повсякденними завданнями та шкільною роботою. Однак, якщо ви хочете, щоб ваша машина витримувала велике робоче навантаження протягом тривалого часу, можливо, вам доведеться перейти до моделей MacBook Pro вищого класу.

15-дюймовий MacBook Air M2: найкращий універсальний пристрій

Автор зображення: Apple/YouTube

Далі у нас 15-дюймовий M2 MacBook Air. Крім того, що 15-дюймовий MacBook Air є більшим ноутбуком, він має такі ж потужні внутрішні елементи, як і менша 13-дюймова модель.

Він включає той самий чіп M2 і 18-годинний час автономної роботи. Однак чіп M2 із 8-ядерним процесором і 10-ядерним графічним процесором входить у стандартну комплектацію більшого ноутбука, тому ви отримуєте невелике збільшення кількості ядер GPU у 15-дюймовій базовій моделі порівняно з 13-дюймовою початковою конфігурацією. Він також пропонує такий самий об’єм оперативної пам’яті та опцій пам’яті, що й менша модель, максимум 24 ГБ пам’яті та 2 ТБ пам’яті SSD.

15-дюймовий MacBook Air починається від $1299 за базову модель із 256 ГБ пам’яті. Apple також пропонує варіант на 512 ГБ за 1499 доларів, який, можливо, варто розглянути, оскільки 256 ГБ може бути недостатнім для багатьох користувачів.

Як і 13-дюймова модель, він може легко виконувати легкі та середні завдання, як-от перегляд веб-сторінок, програмування, редагування фотографій тощо. Основна відмінність, яку ви помітите, вибираючи 15-дюймовий MacBook Air перед 13-дюймовою моделлю, полягає в тому, що він має більше простору на екрані для роботи. Крім того, більший ноутбук не змусить вас відчувати себе таким тісним або обмеженим, як 13-дюймовий ноутбук. Окрім більшого екрана, ви також отримуєте шість динаміків замість чотирьох, що робить його кращим для перегляду фільмів.

15-дюймовий MacBook Air чудово підходить для тих, кому не потрібна потужність 14- або 16-дюймового MacBook Pro, але він хоче мати великий дисплей у досить тонкому та легкому ноутбуці. Це ідеальне поєднання розміру та можливостей для звичайних користувачів.

14-дюймовий M3 MacBook Pro: бюджетний двигун

Автор зображення: Apple/YouTube

Коли Apple анонсувала оновлені 14-дюймові та 16-дюймові моделі MacBook Pro у жовтні 2023 року, ми були здивовані, побачивши варіант із базовим чіпом M3. Хоча це може здатися заплутаним кроком Apple, цей варіант MacBook Pro підходить для багатьох людей з обмеженим бюджетом. Але чому ви купуєте M3 MacBook Pro замість конфігурації M3 Pro або навіть дешевших моделей MacBook Air?

M3 MacBook Pro є відмінною серединою в лінійці ноутбуків Apple. Компанія стверджує, що її чіп M3 на 20 відсотків швидший, ніж уже потужний M2. А оскільки MacBook Pro має вентилятор, він може підтримувати свою продуктивність довше, на відміну від моделей MacBook Air. Незважаючи на те, що ви не отримуєте силіконові чіпи Apple вищого класу, продуктивність M3 є достатньою для більшості користувачів.

Крім того, M3 MacBook Pro включає три помітні функції, яких не вистачає M2 MacBook Air: міні-світлодіодний дисплей із високою частотою оновлення, порт HDMI і слот для карт SDXC. Отже, якщо вам потрібен зірковий дисплей і додаткові порти MacBook Pro, але вам не потрібні процесори M3 Pro або M3 Max, 14-дюймовий M3 MacBook Pro пропонує багато за свою ціну в 1599 доларів.

14-дюймовий M3 Pro MacBook Pro: найкраще за ваші гроші

Автор зображення: Яблуко

Якщо вам потрібен універсальний комп’ютер високого класу, який є досить портативним і не надто дорогим, не дивіться далі, ніж 14-дюймовий M3 Pro MacBook Pro. Завдяки процесу M3 Pro вищого класу ви можете очікувати ще кращої продуктивності ЦП і ГП. Ви навіть можете налаштувати його за допомогою чіпа M3 Max, якщо хочете підняти його на вищий рівень.

Цей MacBook Pro підтримує до 8 ТБ пам’яті SSD і 128 ГБ оперативної пам’яті, якщо вам потрібна гнучкість, хоча для цих конфігурацій потрібен M3 Max. Що стосується програмного забезпечення, 14-дюймовий MacBook Pro з M3 Max дозволяє ввімкнути режим високої потужності, який дозволяє вентиляторам працювати швидше, щоб допомогти охолодити машину під час виконання завдань, що інтенсивно використовують ЦП і ГП.

Продуктивності M3 Pro достатньо для того, щоб зробити цю модель одним із найкращих ноутбуків для редагування відео, тож якщо ви творець контенту та дбаєте про ціну, не шукайте далі. Крім того, 14-дюймовий MacBook Pro пропонує великий вибір портів: MagSafe, три порти з підтримкою Thunderbolt 4, слот для карт SDXC і HDMI 2.1.

Нарешті, як і версія M3, 14-дюймовий MacBook Pro M3 Pro має один із найкращих дисплеїв серед ноутбуків: дисплей Liquid Retina XDR. Загалом, ви можете покластися на 14-дюймовий M3 Pro MacBook Pro, щоб виконувати свою роботу, і за 2000 доларів ви отримуєте велику продуктивність і універсальність у компактному портативному ноутбуці.

16-дюймовий MacBook Pro: для творчих професіоналів

Автор зображення: Яблуко

Незважаючи на те, що 14-дюймові моделі пропонують чудову продуктивність, є дорожчий варіант для творчих професіоналів, яким потрібна максимальна продуктивність, великий дисплей і чудовий час автономної роботи в дорозі: 16-дюймовий MacBook Pro.

Початкова конфігурація 16-дюймового MacBook Pro має такі ж характеристики, як і менша 14-дюймова модель. Однак 16-дюймовий MacBook Pro має більший дисплей, що може бути корисним, оскільки дозволяє бачити більше вмісту. На додаток до великого екрану, 16-дюймовий MacBook Pro пропонує кращий час автономної роботи, ніж 14-дюймовий M3 Pro MacBook Pro — до 22 годин.

Отже, якщо ви не проти взяти з собою більший ноутбук, він ідеально підходить для роботи під час подорожі. Якщо час – це гроші, 16-дюймовий MacBook Pro – це видатний ноутбук, який може стати життєво важливим інструментом для ефективного виконання роботи. І якщо ви налаштуєте його з топовим чіпом M3 Max, вам не доведеться сумніватися в його продуктивності протягом багатьох років.

Виберіть MacBook, який відповідає вашим потребам

Легко збожеволіти і витратити занадто багато грошей на MacBook, а потім не використовувати всю його потужність. Але вам не потрібно витрачати надто багато грошей, щоб отримати потужний MacBook сьогодні завдяки кремнію Apple. Якщо ви студент, не дивіться далі, ніж 13-дюймовий MacBook Air, тоді як творці вмісту з обмеженим бюджетом можуть звернути увагу на 14-дюймовий M3 MacBook Pro.

Але для тих, кому потрібна найкраща продуктивність для ефективної роботи, 14- та 16-дюймові моделі MacBook Pro з високоякісними процесорами M3 Pro і M3 Max краще підійдуть для ваших робочих процесів. Тепер, коли ви знаєте про всі ці моделі, ви нарешті можете прийняти зважене рішення.