Який JS Framework вибрати? [2023]

Categories:

JavaScript є однією з найбільш використовуваних мов програмування, оскільки він може створювати програми на стороні клієнта та на стороні сервера.

У JavaScript є багато фреймворків і бібліотек, які спрощують створення веб-додатків і розширюють їх функціональність.

Svelte і React — інтерфейсні фреймворки, популярні серед розробників. Який вибрати в якості розробника? У цій статті ми познайомимося з дискусією Svelte проти React, обговоримо їхні відмінності та покажемо, де їх використовувати.

Що таке Svelte?

Svelte — онлайн-компілятор JavaScript з відкритим кодом. На відміну від більшості фреймворків JavaScript, які виконують більшу частину своєї роботи в браузерах, Svelte використовує свій компілятор для оптимізації коду під час збирання.

Svelte був створений Річем Харрісом у 2016 році і з тих пір залучив велику базу користувачів. Згідно з опитуванням Stack Overflow 2022, Svelte є одним із найулюбленіших фреймворків JavaScript.

Щоб створити Svelte, спочатку потрібно встановити Node.js на вашій локальній машині.

Після встановлення NodeJS ви можете розпочати роботу зі Svelte за допомогою цих команд:

npx degit sveltejs/template moz-todo-svelte

cd moz-todo-svelte

npm install

npm run dev

Це те, що буде відображено у вашому браузері

Особливості Svelte

 • Реактивний. Svelte оновлює DOM під час збирання. Розробникам не потрібно використовувати зовнішні бібліотеки керування станом під час використання цієї структури.
 • Використовує звичайний JavaScript. Розробники, які знаються на HTML, CSS і простому JavaScript, легко вивчать Svelte.
 • Легкий і використовує менше коду. Ви можете створити простий hello world у Svelte, використовуючи ці кілька рядків коду:
<script>

  let name = "World"

</script>

<h1>Hello {name}!</h1>

Переваги використання Svelte

 • Невеликий розмір: порівняно з іншими фреймворками програма Svelte невелика та швидко завантажується.
 • Простий синтаксис: Svelte легко освоїти завдяки прямому синтаксису.
 • Не використовує віртуальний DOM: Svelte, на відміну від більшості фреймворків, не має віртуального DOM, що призводить до швидкого рендерингу.
 • Чудова продуктивність: цей онлайн-компілятор компілює код під час створення, створюючи швидкі та невеликі програми.

Що таке React?

React — популярна бібліотека JavaScript для створення інтерфейсів користувача. Ця бібліотека з відкритим вихідним кодом підтримується Meta (раніше Facebook) і підтримує інтерфейси користувачів популярних веб-додатків, таких як Airbnb, Facebook і Instagram.

  Як налаштувати RAID жорсткого диска у відкритому медіа-сховищі

Першою компанією, яка використовувала React, був Facebook у своїй стрічці новин. Коли у 2013 році бібліотека стала відкритою, більше компаній підхопили її, і вона стала однією з найбільш використовуваних бібліотек JavaScript у сучасному просторі розробки.

React також працює на NodeJS. Після встановлення Node на ПК виконайте ці команди, щоб налаштувати програму React:

npx create-react-app my-app
cd my-app

npm start

Це файлова структура програми React

Особливості React

 • Розширення синтаксису JavaScript (JSX): JSX дозволяє розробникам писати HTML-код у той самий файл, який містить код JavaScript. JSX також відрізняється від HMTL тим, як він називає свої підрозділи (DIV), оскільки використовує ‘className’ (camelCase) замість класу.
 • Віртуальна об’єктна модель документа (VDOM): React має спрощене представлення реального DOM через свій Virtual DOM. Коли стан об’єкта змінюється, VDOM оновлює лише цей об’єкт у справжньому DOM замість оновлення всього проекту.
 • Модульна архітектура: React дозволяє розробникам писати невеликі багаторазові компоненти. Оновлювати та підтримувати такі компоненти також легко.

Переваги використання React

 • На основі компонентів: React дозволяє розробникам розділяти свій код на невеликі багаторазові компоненти.
 • Підтримує різні бібліотеки: ви можете розширити функціональні можливості програми React за допомогою різних бібліотек і фреймворків для підтримки таких функцій, як автентифікація.
 • Декларативність: створювати інтерактивні інтерфейси користувача дуже просто за допомогою React. Декларативні представлення програми React спрощують читання та налагодження коду.
 • Гнучкість: ви можете використовувати React для створення різних веб-додатків, від соціальних медіа та розважальних платформ до освітніх сайтів.

Svelte проти React: схожість

Незважаючи на те, що Svelte і React різні, у них є деякі подібності:

 • На основі компонентів. І Svelte, і React дотримуються компонентної архітектури. Цей підхід дозволяє розробникам розділяти свою кодову базу на невеликі частини.
 • Реактивний. Обидва фреймворки викорінюють ручне втручання, оскільки їх програми оновлюються автоматично, коли змінюються дані.

Svelte проти React: відмінності

#1. Розмір

Версія .gzip від Svelte має лише 1,6 кілобайта. Таким чином, ви можете швидко завантажити цю програму та бути впевнені у високій продуктивності.

Версія .gzip React становить 42,2 кілобайта. Програма трохи більша, оскільки постачається з ReactDOM.

#2. Продуктивність

React використовує віртуальний DOM, тимчасове сховище пам’яті для змін, внесених в інтерфейс користувача. Таким чином, React швидший, ніж традиційна об’єктна модель документа (DOM), яка використовується у ванільному JavaScript, оскільки віртуальний DOM затримує оновлення, доки рендеринг і оновлення не буде виконано ефективно.

Svelte не використовує Virtual DOM. Цей фреймворк інтерпретує свій код під час збирання. Svelte — це безсерверний фреймворк, DOM якого оновлюється щоразу, коли призначення/дія викликає зміну на етапі компонента.

  Як написати презентацію Elevator Pitch [+ 7 Examples]

Відсутність Virtual DOM у Svelte робить додаток Svelte швидшим, ніж React.

#3. Технічне обслуговування

Svelte менше десяти років тому, оскільки він був представлений у 2016 році. Однак цей онлайн-компілятор має дивовижну команду розробників і технічного обслуговування.

React підтримується Meta, різними компаніями та окремими розробниками. Ця бібліотека має спеціальну команду, яка пояснює, чому вона завжди вводить нові функції.

React перемагає, коли справа доходить до обслуговування.

#4. Тестування

Svelte використовує @testing-library/svelte як структуру тестування. Бібліотека призначена для тестування програм із застосуванням підходу, який точно відображає те, як користувачі взаємодіють із програмою.

React використовує React Testing Library, яка перевіряє компоненти з точки зору користувача. Ви також можете використовувати бібліотеку Enzyme, якщо хочете детально контролювати процес тестування.

Svelte і React мають спеціальні бібліотеки тестування, щоб допомогти розробникам створювати функціональні програми. Ви також можете використовувати зовнішні тестові фреймворки, такі як Mocha, для тестування додатків Svelte і React.

Svelte є досить новим фреймворком, і його спільнота не така велика порівняно з React. Також низька кількість розробників і компаній, які використовують Svelte.

React має чудову підтримку спільноти, яка створює навчальні посібники, посібники, оновлення та компоненти. Це одна з найбільш використовуваних бібліотек JavaScript і підтримується Meta, технологічним гігантом. Отримати допомогу від спільноти React легко, оскільки вона величезна та підтримує.

React виграє завдяки підтримці спільноти. Розробники React також користуються великим попитом порівняно зі Svelte.

#6. Бібліотеки

У Svelte є спільнота з відкритим кодом, яка пропонує додаткові функції React. Наприклад, ви можете маршрутизувати свою програму Svelte за допомогою SvelteNavigator. У Svelte також є потужні бібліотеки інтерфейсу користувача, такі як Sveltestrap і Svelte Material UI.

React підтримується спільнотою з відкритим кодом, яка створює інструменти та бібліотеки для покращення його функціональності. Наприклад, ця бібліотека має Material UI та React Bootstrap, бібліотеки UI, а також використовує React Router для маршрутизації. React використовує Next.js і Gatsby для відтворення на стороні сервера.

Незважаючи на те, що спільнота Svelte наполегливо працює над додаванням нових інструментів, фреймворків і бібліотек, React все ще далеко попереду.

#7. Синтаксис і простота використання

У Svelte простий синтаксис із використанням чистого HTML, JavaScript і CSS. Будь-хто з базовими знаннями HTML, CSS і JavaScript легко опанує Svelte.

React має круту криву навчання, оскільки користувачам доводиться вивчати та освоювати нові концепції, такі як JSX і CSS-in-JS. Коли називає класи в div, React використовує className (camelCase), що може заплутати когось із HTML і CSS.

  10 простих кроків до покращення безпеки iPhone та iPad

Витончений React перевершує React за простотою синтаксису, оскільки його легше вивчити тим, хто розуміє CSS, HTML і CSS.

ФункціяReact SvelteРозмір 42,2 кілобайта 1,6 кілобайта ПродуктивністьВикористовує Virtual DOMDНе використовує Virtual DOMMaintenanceMeta, Індивідуальні розробники та компаніїОсновна команда розробників на чолі з Річем ГаррісомТестування Використовує React Testing LibraryВикористовує @testing-library/svelteCommunity supportHugeStill growSyntaxJSXPure HTML, JavaScript, HTML

Який найкращий? Свелте чи Реакт?

Svelte і React — дивовижні бібліотеки JavaScript, які можуть створювати широкий спектр програм. Обидва вони мають свої сильні та слабкі сторони, і вирішити, який використовувати може бути складно. На основі аналізу функцій і продуктивності ви можете використовувати ці фреймворки наступним чином:

Коли використовувати Svelte?

 • Створення невеликих проектів: Svelte підходить, якщо ви хочете створити простий веб-сайт, як-от портфоліо веб-сайту з кількома функціями.
 • Ви цінуєте продуктивність і оптимізований код: Svelte не використовує Virtual DOM, що робить його швидшим, ніж програми React.
 • Ви хочете створювати динамічні інтерфейси користувача: цей компілятор компілює код у високооптимізований JavaScript, що робить його ідеальним для інтерфейсів користувача, які сильно змінюються.

Коли використовувати React?

 • Під час створення складних користувальницьких інтерфейсів: функція багаторазового використання компонентів React робить його ідеальним варіантом, якщо ви хочете створювати програми зі складними інтерфейсами.
 • Під час створення великих програм.:React має безліч функцій, які полегшують створення великих програм.
 • Якщо ви шукаєте бібліотеку з багатьма бібліотеками, інструментами та чудовою підтримкою: React підтримується великою спільнотою, тому ви, ймовірно, швидко отримаєте допомогу.

Висновок

Тепер ми сподіваємося, що ви зможете взяти участь у дискусії Svelte проти React і розповісти про їхні подібності, відмінності та найкращий варіант використання. Завжди переконайтеся, що ви визначаєте характер програми, яку хочете створити, щоб прийняти зважене рішення.

Svelte підходить, якщо ви цінуєте швидкість під час створення невеликих додатків і створення динамічних інтерфейсів. З іншого боку, React має стати вашою бібліотекою, якщо ви хочете створювати складні користувацькі інтерфейси, бібліотеку з чудовою підтримкою та коли створюєте великі програми.

Ви також можете дослідити відмінності між React і React Native.