Який IMEI мого телефону? Ось що вам потрібно знати

| | 0 Comments| 1:36 AM
Categories:

Ключові висновки

  • Номер IMEI є унікальним ідентифікатором для мобільних пристроїв і допомагає відрізнити кожен пристрій один від одного. Він схожий на ідентифікаційний номер автомобіля (VIN), який використовується в автомобільній промисловості.
  • Правоохоронні органи ведуть записи про втрачені та знайдені телефони, ідентифіковані за їх номерами IMEI. Зміна номера IMEI є незаконною в багатьох регіонах.
  • Ви можете дізнатися свій номер IMEI на Android, набравши *#06# або в налаштуваннях телефону. На iPhone ви можете набрати *#06#, перевірити меню налаштувань або знайти його на лотку для SIM-карти чи на задній панелі старих моделей.

Можливо, ви чули, що ваша страхова компанія чи правоохоронні органи закликають вас записати свій IMEI. Можливо, ви навіть бачили це в налаштуваннях свого телефону чи на упаковці пристрою. Не зовсім зрозуміло, для чого насправді потрібен номер IMEI.

Отже, що таке номер IMEI і як знайти свій?

Що таке номер IMEI?

Яблуко

Міжнародний ідентифікатор мобільного обладнання (IMEI) — це унікальний числовий ідентифікатор кожного мобільного пристрою. Номер IMEI допомагає відрізнити кожен пристрій один від одного. Якщо ви віднесете свій телефон на ремонт, вони відстежуватимуть його за допомогою IMEI, щоб відрізнити його від інших мільйонів iPhone, наприклад.

Стандартний номер IMEI — це 14-значний рядок із додатковою 15-ю контрольною цифрою для перевірки всього рядка. Існує також 16-значний варіант, який містить інформацію про версію програмного забезпечення пристрою, відомий як IMEISV.

  8 Наймайте платформи для маркетингу, щоб найняти найкращого експерта з електронного маркетингу

З 2004 року IMEI з’явився у форматі AA-BBBBBB-CCCCCC-D. Розділи, позначені A і B, відомі як код розподілу типу (TAC). Частина TAC IMEI ідентифікує виробника та модель пристрою. Наприклад, TAC-код Google Pixel – 35-161508, а iPhone 6s Plus – 35-332907.

Деякі моделі мають декілька TAC залежно від версії, місця виробництва та інших факторів. Наприклад, iPhone 5C мав п’ять різних кодів TAC.

Шість цифр C представляють унікальний серійний номер вашого пристрою, який визначає виробник телефону. Частина D IMEI – це контрольна цифра, яка гарантує, що IMEI відповідає Інструкціям щодо розподілу та затвердження. Контрольна цифра вказана на упаковці, щоб запобігти неправильному запису IMEI, але вона не є частиною задокументованого IMEI.

Для чого використовується номер IMEI?

Основне призначення IMEI – надати вашому пристрою унікальний ідентифікаційний номер. На практиці IMEI дуже схожий на ідентифікаційний номер автомобіля (VIN), який використовується в автомобільній промисловості. Незважаючи на те, що його іноді плутають, номер IMEI повністю відокремлений від номера вашої SIM-карти та не може бути змінений.

Коли ви підключаєтеся до стільникової мережі, провайдер фіксує обидва номери, щоб увімкнути їхні послуги. Номер SIM ідентифікує обліковий запис вашого абонента, тоді як IMEI лише ідентифікує пристрій.

Якщо ваш пристрій загублено або викрадено, ви можете зв’язатися зі своїм провайдером, який, можливо, зможе заблокувати номер IMEI, щоб запобігти його використанню для підключення до мережі. Ваш постачальник також може зв’язатися з іншими мережами, попросивши їх заблокувати пристрій. Зробивши це, ви зможете використовувати вбудовані інструменти, щоб знайти місцезнаходження свого телефону.

Правоохоронні органи часто зберігають записи про втрачені та знайдені телефони, ідентифіковані за їх IMEI. Оскільки немає вагомих причин змінювати IMEI пристрою, ця практика є незаконною в багатьох регіонах. Однак, хоча зміна IMEI пристрою може бути незаконною, це трапляється. Злодії, зокрема, намагатимуться взяти номери, які не входять до чорного списку, і застосувати їх до своїх викрадених пристроїв, щоб знову їх використовувати. З цієї причини ми рекомендуємо вам ніколи не ділитися та не публікувати свій номер IMEI в Інтернеті, інакше ви можете знайти свій пристрій клонованим.

  Виправити синтаксичну помилку Bash біля неочікуваного маркера

Як знайти свій IMEI на пристроях Android

Найшвидший спосіб знайти свій номер IMEI на пристроях Android (тобто на пристроях Android зі слотом для SIM-карти, пристрій без слота для SIM-карти або без підтримок 4G/5G не матиме номер IMEI) – відкрити програму для набору номерів і зателефонувати *#06#. Ваш номер IMEI має миттєво з’явитися на екрані. Ви повинні побачити два номери IMEI, якщо ви використовуєте телефон із подвійною SIM-картою.

Крім того, перейдіть у «Налаштування» > «Мій телефон» або «Налаштування» > «Про телефон», залежно від вашого пристрою Android. Ці кроки дають змогу отримати номер(и) IMEI вашого пристрою.

Як знайти свій IMEI на iOS або iPadOS

Як і на пристроях Android, набір *#06# є найзручнішим способом отримати номер IMEI вашого iPhone. Це миттєво та відобразить два номери IMEI, якщо у вас iPhone із подвійною SIM-картою.

Ви також можете перевірити свій IMEI через меню налаштувань iPhone/iPad, перейшовши в меню Налаштування > Загальні > Про програму. Прокрутіть униз, доки не знайдете номер IMEI свого пристрою.

Якщо з якоїсь причини ваш iPhone не вмикається, витягніть лоток для SIM-карти пристрою та знайдіть IMEI під ним. Номер IMEI має бути вписаний у цьому місці, якщо у вас є iPhone 6s або новішої моделі.

  Як клонувати конфігурацію Kodi та скопіювати налаштування

Старіші моделі (iPhone 5, 5s, 5C, 6 і 6 plus) мають свої номери IMEI, викарбувані на задній панелі телефону. Окрім цих, існує багато інших способів перевірити номер IMEI вашого iPhone.

Як знайти свій IMEI без телефону

Якщо ви не можете отримати доступ до свого пристрою (Android або iPhone), є й інші способи знайти свій IMEI. Роздрібна упаковка повинна мати етикетку із зазначенням IMEI. У квитанції про покупку також може бути запис вашого IMEI (хоча це не є універсальним).

Якщо ви збираєтеся придбати новий пристрій, особливо вживаний, ви також захочете перевірити його статус за допомогою IMEI. Для цього перейдіть до IMEI.info і введіть номер IMEI смартфона.

Цей безкоштовний інструмент розповість вам дещо про пристрій, а також запропонує додаткові послуги, наприклад базову перевірку чорного списку. Якщо ви хочете отримати ще більшу ясність, IMEI.info має преміум-послуги, такі як окрема перевірка чорного списку для кожного основного оператора США та інструмент статусу блокування SIM-карти. Якщо ви шукаєте інформацію поспішно і не проти заплатити за неї, преміальний сервіс ПеревіртеMEND пропонує перевірку історії пристрою трохи менше одного долара.

Номер IMEI є одним із найважливіших і унікальних способів ідентифікації вашого пристрою. Якщо ви цього ще не зробили, вам слід негайно знайти його та записати. Зберігайте свій IMEI в безпечному місці, щоб він був там, якщо він вам знадобиться.