techukraine.net techukraine.net Який шлях кар’єри підходить саме вам?

Який шлях кар’єри підходить саме вам?

Categories:

На початку вашої професійної подорожі програмування ви, ймовірно, виділили два шляхи кар’єри — інженерія програмного забезпечення та розробка. Кілька курсів програмування, книг, онлайн-викладачів і навіть оголошень про роботу використовують терміни «інженер-програміст» і «розробник програмного забезпечення» як синоніми. Це змушує початківців і програмістів середнього рівня часто плутатися щодо того, яку кар’єру вибрати.

Як слушно припускають, інженерія програмного забезпечення охоплює розробку програмного забезпечення, але що ще відрізняє обидві кар’єри? Продовжуйте читати, поки ми вивчаємо дебати: інженерія програмного забезпечення проти розробки програмного забезпечення, їхні робочі ролі та що передбачають ці популярні кар’єри.

1. Освіта

Традиційна освіта зазвичай є стартовою площадкою для успіху в більшості кар’єр. Але що відрізняє рівень освіти розробника програмного забезпечення від інженера програмного забезпечення? Давайте обговоримо це нижче.

Розробник програмного забезпечення

Початківці розробники програмного забезпечення зазвичай обирають ступінь молодшого спеціаліста, бакалавра або магістра з інформатики, комп’ютерного програмування чи інших відповідних галузей, щоб отримати необхідну підготовку.

Крім того, ви можете розвинути свої навички, відвідавши програми професійної підготовки та курси програмування. А використання унікальних підказок на курсі програмування, як-от створення мережі та спеціалізація на домені, швидко зробить вас видатним розробником.

Крім того, деякі можуть доповнювати своє навчання навичками самонавчання. Нерідко можна зустріти людей, які в основному або повністю навчилися навичок, необхідних для цієї професії.

Інженер-програміст

Навпаки, щоб стати кваліфікованим інженером програмного забезпечення, вам знадобиться набагато більше, ніж кілька місяців у курсах програмування. Успішна кар’єра розробника програмного забезпечення вимагає міцної освіти, тривалого навчання та принаймні мінімальних знань про кожну частину процесу розробки.

Щоб претендувати на посади початкового рівня або молодші тут, ви повинні мати ступінь бакалавра в галузі програмної інженерії, інформатики або суміжної галузі.

Як і розробка програмного забезпечення, самонавчання також є варіантом розробки програмного забезпечення, хоча це значно складніше. Час від часу ви можете зустріти розробників програмного забезпечення, які стали інженерами програмного забезпечення через роки складного практичного досвіду та наполегливої ​​праці.

  Як виправити підключення AirPods, але звук надходить із телефону

Незважаючи на те, що в обох кар’єрах існує великий перетин навичок та інструментів, все ж є чіткі здібності, які відрізняють розробника від інженера.

Розробник програмного забезпечення

Перекриття необхідних навичок для обох професій передбачає створення систем і програм. Залежно від обраної області навички, які вам знадобляться для розробки програмного забезпечення, відрізнятимуться, але знання мов програмування, як правило, є необхідним.

Наприклад, хоча розробники додатків можуть зосереджуватися на Flutter і Dart, Java або C++ є більш важливими для розробників ігор.

Крім того, розробники програмного забезпечення та інженери повинні володіти сильними навичками вирішення проблем та аналітичними навичками. Як розробнику програмного забезпечення, важливо бути креативним у своїх рішеннях, щоб привернути увагу роботодавців і менеджерів з найму.

Нарешті, глибоке розуміння одного або кількох хмарних сервісів, таких як AWS, необхідне для створення добре розробленого функціонального програмного забезпечення. Крім того, вам потрібно знати, як використовувати GitHub у Windows або macOS, оскільки більшість компаній використовують його для керування вихідним кодом.

Інженер-програміст

Інженери-програмісти повинні знати та застосовувати інженерні принципи у своїй роботі, методично надаючи програмні рішення. У той час як більшість розробників програмного забезпечення зосереджуються на мовах програмування, характерних для їх галузі, інженери-програмісти добре володіють багатьма мовами та інструментами розробки. Це дозволяє їм ефективно вирішувати складні галузеві завдання.

Інженери програмного забезпечення зазвичай працюють у командах, тоді як розробники програмного забезпечення можуть мати більшу гнучкість для самостійної роботи. Тому розробники програмного забезпечення повинні мати відмінні навички міжособистісного спілкування та спілкування для ефективної співпраці з іншими інженерами, програмістами та спеціалістами з кібербезпеки.

3. Ролі та обов’язки

Відповідна посадова інструкція розробників програмного забезпечення та інженерів є основою для вибору кар’єрного шляху між ними. Таким чином, розуміння того, що вони роблять, допоможе вам визначити, що відповідає вашим захопленням.

  Створюйте рекламні ролики, що привертають увагу

Розробник програмного забезпечення

Назва «розробник» означає їх основну роль у нагляді за етапом створення життєвого циклу продукту. Це означає, що ваші основні обов’язки включатимуть створення та оцінку веб-додатків, мобільних і настільних програм.

Крім того, у вас є свобода працювати самостійно, створюючи продукт. Це забезпечує гнучкість підходу до завдання. Наприклад, ви можете використовувати модуль Tkinter, фреймворк Flask або модуль PySimpleGUI для створення програми справ за допомогою Python.

Навпаки, інженер-програміст слідував би більш структурованому процесу, який дотримується інженерних принципів.

Інженер-програміст

Ці інженери мають ширший обсяг роботи, ніж розробники програмного забезпечення. Вони керують усім життєвим циклом продукту та забезпечують зручність і стабільність системи. Таким чином, він забезпечує безперебійну роботу всіх компонентів, комп’ютерів, мереж і серверів.

Щоб працювати на цій посаді, вам знадобляться глибокі знання роботи системи та наслідків того, як проблеми в одній сфері впливають на іншу. Щоб краще зрозуміти процес планування, вам також знадобиться розбивка відмінностей у системі високого та низького рівня. Інженери програмного забезпечення також можуть тісніше співпрацювати з інженерами апаратного забезпечення для інтеграції програмного та апаратного забезпечення.

Нарешті, вони працюють разом із професіоналами в технічних командах, таких як дизайнери, експерти з кібербезпеки та експерти із забезпечення якості. Це забезпечує плавну інтеграцію вказівок і методів цих членів команди в програмне забезпечення, щоб гарантувати задоволення користувача.

4. Зарплата та перспективи кар’єрного росту

Оскільки світ охоплює цифровізацію, ні для кого не секрет, що обидві кар’єри користуються великим попитом і мають багатообіцяючу кар’єрну перспективу. Відповідно до ZipRecruiter, розробники програмного забезпечення заробляють близько 105 047 доларів на рік. З іншого боку, інженери-програмісти заробляють близько $139 952 щорічно в США, також заявив ZipRecruiter.

Однак ці цифри можуть відрізнятися залежно від досвіду, місця розташування, набору навичок і роботодавця. Проте розробники програмного забезпечення та інженери рухаються по висхідній траєкторії. У США обидві кар’єри підпадають під широку категорію професій комп’ютерних розробників, відповідно до Бюро статистики праці.

  7 найкращих програм для керування ІТ-активами для малого та середнього бізнесу

Крім того, Бюро статистики праці прогнозує мінімальне зростання робочих місць на 15%—25% для розробників програмного забезпечення — між 2021 і 2031 роками в галузі, потенційно додавши понад 350 000 робочих місць. Цей темп зростання є значно вищим за середній для всіх професій.

Але в загальному масштабі інженери програмного забезпечення зазвичай заробляють більше, ніж розробники програмного забезпечення через їх велике робоче навантаження та більшу відповідальність.

5. Робоче середовище

Робоче середовище може бути серединою між обома професіями. Однак багато факторів визначають, як це виглядає і наскільки сприятливим буде для вас.

Розробник програмного забезпечення

Робоче середовище для розробників програмного забезпечення може відрізнятися залежно від типу організації, розміру, місця розташування та проектів, над якими вони працюють. Більшість роботодавців пропонують гнучкі або віддалені варіанти роботи на основі потреб проекту та політики компанії.

Крім того, дотримання термінів, виправлення помилок і реагування на відгуки користувачів зазвичай призводять до тривалої роботи або понаднормової роботи.

Інженер-програміст

Робоче середовище інженера-програміста нагадує робоче середовище розробника, оскільки обидві ролі включають створення, аналіз і підтримку програмних систем. Таким чином, інженери програмного забезпечення зазвичай займаються плануванням і проектуванням програмного забезпечення, створенням, обслуговуванням і всіма пов’язаними завданнями.

Як професіонал у цій галузі, ви можете працювати довше та брати на себе більшу відповідальність, ніж розробник програмного забезпечення. Крім того, люди на цій посаді частіше працюють як штатні співробітники, а не як фрілансери. Віддалена робота є типовою для цієї професії, але у вас може бути більше зустрічей, ніж у розробника.

Виберіть правильну кар’єру в галузі програмного забезпечення

Хоча на перший погляд інженерія та розробка програмного забезпечення здаються схожими, ближчий погляд виявляє різні вимоги та обов’язки. Уважно вивчіть кожну роль, опис і те, як ви можете стати тим чи іншим, а потім виберіть кар’єру, яка найкраще резонує з вами.