Який хмарний сервер Amazon краще для вас?

Вибір між послугами на комплексній платформі AWS може завдати шкоди користувачам. Ця стаття допоможе вам прийняти обґрунтоване рішення про те, який хмарний сервер, AWS EC2 чи AWS Lightsail, краще для вас.

AWS LightSail і AWS EC2 — це схожі сервіси, які надають вам віртуальні хмарні сервери. Хоча функції цих служб звучать майже однаково, обидві служби розроблено для різних випадків використання.

AWS EC2

AWS EC2 це основна хмарна служба, яку пропонує AWS, яка дозволяє нам надавати віртуальні хмарні сервери. Примірники, надані з EC2, схожі на чистий аркуш. Ці сервери легко налаштовуються, і їх можна налаштувати та використовувати будь-яким способом, який забажає користувач. Теоретично EC2 може обслуговувати необмежений набір віртуальних машин.

Amazon також надає багато варіантів під час вибору типів екземплярів для ваших віртуальних машин EC2. Ви можете вибирати між процесором, пам’яттю, пам’яттю, графічним процесором і мережевими оптимізованими екземплярами відповідно до свого сценарію використання.

EC2 є одним із найпоширеніших сервісів в AWS. Він інтегрується з більшістю інших сервісів AWS на платформі та має широкі можливості налаштування для підтримки будь-якого варіанту використання.

AWS LightSail

AWS Lighsail це хмарний сервіс, який пропонує AWS. Служба Lighsail дозволяє користувачам надавати попередньо налаштовані хмарні сервери, такі як LAMP, WordPress, Node.js або Magento, щоб швидко налаштувати архітектуру програми без необхідності інсталювати програмне забезпечення вручну. Щоб отримати детальний огляд Lightsail, відвідайте статтю Amazon Lightsail: усе, що вам потрібно знати.

AWS розробила Lightsail, щоб зробити його простим для розуміння та легким у використанні навіть для абсолютних новачків.

І Lightsail, і EC2 є потужними службами, які використовуються для надання віртуальних хмарних серверів. Тепер розглянемо різницю між цими послугами.

AWS Lightsail проти EC2

Використання

Lightsail — це простий у використанні сервіс, розроблений для простих веб-додатків і веб-сайтів. Він спеціально розроблений для початківців або нетехнічних користувачів, які можуть скористатися цією послугою за кілька кліків і легко налаштувати свої веб-сайти. Рекомендується не використовувати LightSail для дуже складних програм і дотримуватися навантажень від малих до середніх.

  Робіть знімки екрана та записуйте скрінкасти

EC2 — більший і складніший сервіс. Він використовується для всіх видів програм, які можуть варіюватися від невеликих веб-програм (вони також можуть працювати в Lightsail) до великих даних і програм машинного навчання. EC2 і, можливо, може бути налаштований для розміщення будь-якої програми. Він може обслуговувати навіть найскладніші архітектури.

Простота використання

Як я вже згадував раніше, LightSail — це простий у використанні сервіс, розроблений спеціально для новачків. Весь процес запуску сервера Lightsail і розгортання програми на сервері можна виконати кількома клацаннями миші. Він забезпечує комплексний досвід для створення віртуальних серверів і розгортання програм.

EC2, з іншого боку, потребує набагато більше ручного налаштування та, можливо, інших служб, таких як AWS CodeDeploy і CodePipeline, щоб оптимізувати робочий процес розгортання програми.

Усіма ресурсами, пов’язаними з вашим екземпляром Lightsail, можна керувати на одній інформаційній панелі. Навпаки, кожен ресурс у EC2 (як-от статичні IP-адреси, групи безпеки, томи EBS тощо) має власну інформаційну панель і параметри.

Отже, якщо ви тільки починаєте роботу з AWS і хочете запускати невеликі програми, використання Lightsail — найкращий вибір. Вам не знадобиться багато технічних знань AWS для запуску програм на Lightsail.

Мережа

Мережею для ваших машин Lightsail керує AWS. Як користувач ви можете лише додавати правила до брандмауера Lightsail. Мережею для примірників EC2 керують користувачі за допомогою VPC, груп безпеки та підмереж.

Підмережі

AWS Lightsail не має вбудованої підтримки підмереж. В AWS ви можете створювати загальнодоступні та приватні підмережі на основі сценарію використання програми. Оскільки Lightsail призначений лише для веб-сайтів, немає підтримки для розміщення цих серверів у приватній підмережі. З іншого боку, екземпляри EC2 можна розгорнути в будь-якій підмережі, публічній чи приватній.

  Контроль чернетки відстежує зміни документів у DOCX, сторінках та інших форматах [OS X]

Отже, якщо ваш варіант використання вимагає розгортання веб-або будь-якої іншої програми в приватній підмережі, ви можете зробити це лише в AWS EC2.

Масштабованість

Примірники Lightsail взагалі не можна масштабувати, принаймні автоматично. Крім того, екземпляри Lightsail не можна змінювати після запуску. Отже, якщо ви хочете змінити тип екземпляра, ви повинні запустити новий екземпляр і змінити план.

EC2 — це служба з високою масштабованістю. Ви можете використовувати групи автомасштабування на інформаційній панелі EC2, щоб горизонтально масштабувати екземпляри EC2, тобто збільшити або зменшити кількість екземплярів, які обслуговують програму. Примірники EC2 також можна змінити на новий тип примірника після запуску.

Обсяги EBS

EBS — це служба блокового зберігання, яку можна інтегрувати з машинами EC2 для цілей зберігання. Тома EBS — це окремі мережеві диски, які можна приєднувати/від’єднувати від примірників EC2.

Lighsail не підтримує EBS Volumes.

Ціноутворення

AWS Lightsail має фіксовану таблицю цін «за місяць», яка варіюється від 3,5 $ за годину до 160 $ ​​за годину залежно від типу та специфікацій екземпляра Lighsatil. Сервіс також пропонує 3 місяці безкоштовного використання рівня з дня реєстрації.

AWS EC2 має кілька моделей ціноутворення. Ви можете використовувати екземпляри на вимогу за фіксованою оплатою за використання. Або ви можете забронювати екземпляр на певний період за зниженою ціною. Безкоштовне використання рівня для EC2 доступне протягом 12 місяців з дня реєстрації.

Балансування навантаження

Балансування навантаження є рідною функцією Lightsail, і балансувальник навантаження LightSail можна легко використовувати з примірниками Lightsail.

EC2 має чотири різні типи балансувальників навантаження, кожен зі своїми специфікаціями та варіантами використання, які можна інтегрувати з примірниками EC2.

Моніторинг

Моніторинг екземпляра Lightsail можливий, але він обмежений кількома параметрами. EC2 пропонує широкий спектр показників і опцій для моніторингу.

Шифрування

Шифруванням у Lightsail керує AWS, і воно ввімкнено за замовчуванням. Під час використання екземплярів EC2 користувачі можуть увімкнути або вимкнути шифрування.

Випадки використання Lightsail

  • Lightsail підходить для налаштувань середовища розробки/тестування, оскільки він дешевий і простий у налаштуванні.
  • Дуже корисно для початківців, які хочуть досліджувати AWS і запускати програми з обмеженими знаннями про хмари.
  • Для випадків використання, коли необхідні передбачувані місячні витрати.
  • Все в одній консолі для балансувальників навантаження, мереж і баз даних.
  Як використовувати Центр керування на вашому iPhone або iPad

Випадки використання EC2

  • EC2 пропонує кілька моделей ціноутворення та способи використання варіантів знижок для кращої ціни.
  • Вони використовуються для складних застосувань.
  • Для програм у приватних підмережах.
  • Для автоматичного масштабування.
  • Для повного контролю та гнучкості над примірником.
  • Оптимізовані типи екземплярів для конкретних випадків використання, як-от використання оптимізованих для ЦП екземплярів для завдань машинного навчання тощо.

Висновок

І Lightsail, і EC2 є зрілими інструментами, орієнтованими на різних клієнтів і випадки використання. EC2, чесно кажучи, набагато потужніший сервіс, ніж Lightsail. Він може робити все, що може зробити екземпляр Lightsail, і багато іншого. Але з потужністю приходить багато складності, багато варіантів і, можливо, плутанина. Отже, якщо ви новачок в AWS, переходити відразу до консолі EC2 може бути не правильним вибором для вас.

Lightsail більше підходить для нових користувачів AWS, які не хочуть налаштовувати віртуальні сервери й хочуть мати готову до використання інфраструктуру. Він також спеціально призначений для малих і середніх масштабів і простих веб-додатків. Примірники Lightsail можна легко оновити до примірників EC2, тому ви завжди можете налаштувати основну програму на Lightsail перед повільним оновленням до EC2.

Сподіваюся, ця стаття допоможе вам зробити правильний вибір між двома службами.