Який фреймворк працюватиме краще у 2023 році?

Categories:

Ви користувач Android чи iOS? Чи використовується на вашому ноутбуці операційна система Windows, macOS або Linux? Можливо, ви хочете охопити кожного потенційного клієнта, але на сучасному ринку є пристрої з різними операційними системами.

Наявність платформи, яку можна використовувати для розробки кросплатформних програм, може значно заощадити час і ресурси на розробку.

Flutter і React Native є одними з найбільших імен на ринку кросплатформенної розробки. Однак якщо ви побачите ці два варіанти, ви можете не знати, який з них вибрати.

Навіщо використовувати кросплатформні рішення замість рідних?

Економить час

Створення функціональної програми може зайняти багато часу. Якщо ви хочете створити програму для користувачів iOS і Android, вам не потрібно створювати окрему кодову базу для кожного.

Економія витрат на розробку та обслуговування

Платити розробникам за створення різних програм для різних користувачів може бути дорого. Вартість роботи цих програм також висока, залежно від кількості користувачів. Налаштування кросплатформної розробки дає змогу використовувати тих самих розробників для кодування різних програм.

Єдина відмінність виникає під час транспортування. Обслуговування також стає дешевшим, оскільки вам потрібно лише оновити одну кодову базу, і зміни вплинуть на всі платформи.

Близько до рідної продуктивності

Власні програми створюються спеціально для певної операційної системи. Рідні програми відомі своєю високою продуктивністю.

Однак деякі міжплатформні рішення, такі як React Native і Flutter, створюють програми, продуктивність яких наближається до продуктивності нативних програм, так що пересічні користувачі можуть навіть не помітити різниці.

У цьому Flutter Vs. У статті React Native ми вивчимо їхні особливості, відмінності, подібності та продуктивність, щоб допомогти вам прийняти зважене рішення.

Що таке Flutter?

Flutter — це фреймворк Dart з відкритим кодом, створений Google. Flutter дозволяє розробникам використовувати ту саму кодову базу для створення Android, iOS, настільних і веб-версій програм.

Ось деякі переваги використання Flutter:

 • Єдина кодова база для всіх платформ: ви можете розгортати Android, iOS, настільну та веб-версію свого додатка з однієї кодової бази.
 • На основі скомпільованої мови: Flutter — це структура Dart. Dart — це скомпільована мова, яка перед виконанням перетворює свій код у машиночитаний код, що робить Flutter швидким.
 • Рідна продуктивність: Flutter не покладається на проміжні представлення коду чи інтерпретатори, оскільки використовує механізм Skia. Ця функція дозволяє додаткам Flutter мати майже рідну продуктивність.
  Як завантажити Steam і встановити ігри

Що таке React Native?

React Native — це фреймворк JavaScript, створений Meta (раніше Facebook) для створення кросплатформних програм. За допомогою цієї платформи ви можете створювати додатки для Android та iOS, майже рідні.

React Native люблять розробники з цих причин;

 • Багаторазове використання коду: React Native має компонентну архітектуру. Таким чином ви можете повторно використовувати блоки коду у своїй програмі та скоротити час розробки.
 • Наявність сторонніх бібліотек і фреймворків: React Native має велику спільноту, бібліотеки та фреймворки. Наприклад, ви можете використовувати такі бібліотеки, як Redux, для керування станом у своїй програмі.
 • Оновлення в реальному часі: Ви можете бачити зміни у своїй програмі під час її створення. Ви також можете перезавантажувати лише певний код і заощадити час компіляції.
 • Нативне відчуття: React Native використовує базові компоненти операційних систем (iOS і Android), надаючи своїм програмам нативне відчуття.

Flutter проти React Native: швидке порівняння

FeatureReact NativeFlutterLanguageJavaScriptDartCreatorMeta (раніше Facebook)GoogleOpen-source ТакТакСпільнотаВеликий і активнийМалий, але зростаючийПриклади програмWix, Soundcloud Pulse, Facebook і Facebook AdsAlibaba, eBay, BMW, CrowdsourceСторонні бібліотекиТакНебагато, але зростаєУправління державою Через Context API і різні бібліотеки Через різні пакети/бібліотекиГаряче перезавантаженняТакТакВідтворення React Native Rendering LibrarySkia

Flutter проти React Native: глибоке порівняння

Незважаючи на те, що Flutter і React Native використовуються для створення кросплатформних програм, вони різняться між собою.

#1. Мова

Flutter і React Native — це фреймворки для різних мов програмування.

React Native

Ви можете використовувати React Native з JavaScript або TypeScript. Опитування Stack Overflow у 2022 році назвало JavaScript найулюбленішою мовою програмування, за що проголосували 65,36% респондентів.

Джерело зображення: Stack Overflow

TypeScript, наднабір JavaScript, посів четверте місце в тому ж опитуванні, причому 34,83% респондентів показали, що він подобається.

тріпотіння

Flutter — це структура Dart. Dart є об’єктно-орієнтованим і використовується в різних продуктах Google, таких як Flutter Engine, Flutter framework і AngularDart. У цьому ж опитуванні тільки 6,54% респондентів віддали перевагу роботі з Dart.

Джерело зображення: Stack Overflow

Переможець

Важко визначити переможця в цьому випадку, оскільки базові мови JavaScript/TypeScript і Dart мають сильні та слабкі сторони.

JavaScript/TypeScript має велику спільноту, тобто існує великий пул бібліотек.

З іншого боку, Dart є скомпільованою мовою, тобто він перетворює свій код на машинний код перед виконанням. Ця функція робить Dart швидшим за програми JavaScript/TypeScript.

#2. Компоненти та візуалізація

Те, як фреймворк відображається, його компоненти впливають на продуктивність його додатків.

React Native

Компоненти React Native UI побудовані з компонентів рідної платформи (Android та iOS). Як наслідок, ці компоненти чуйні та швидкі. React Native має різні компоненти, такі як «View», «Image», «Text», «ScrollView», «Touchable» і «TextInput».

  Створюйте аналогові, монохромні, тріадні та чотириколірні схеми

Програми React Native на різних платформах можуть мати різний вигляд, оскільки вони використовують базові компоненти інтерфейсу користувача ОС.

тріпотіння

Flutter використовує бібліотеку компонентів інтерфейсу користувача, яку підтримує Google. Ці компоненти створено за допомогою графічного механізму Skia, що робить їх швидкими та гнучкими. Деякі популярні компоненти інтерфейсу користувача Flutter – це віджети Cupertino та Material Design.

Користувачі також можуть створювати власні віджети, переписуючи існуючі або створюючи деякі з нуля.

Програми, створені за допомогою Flutter, мають узгоджений UI/UX, незалежно від операційної системи.

Переможець

Обидва фреймворки добре попрацювали над компонентами інтерфейсу користувача. Вибір між ними залежить від досвіду, смаку та вподобань розробника.

#3. Бібліотеки та громадська підтримка

Наявність бібліотек і підтримка громади є факторами, які не можна ігнорувати в просторі розробки.

React Native

React Native побудовано на деяких із найпопулярніших мов програмування: JavaScript підтримує 65%, тоді як TypeScript підтримує 35%.

JavaScript також існує більше 20 років тому і має багато бібліотек від спільноти. Усі бібліотеки React Native доступні в каталозі reactnative.directory.

тріпотіння

Flutter заснований на Dart, мові програмування з менш ніж 10% популярності. Однак у платформи є молода спільнота, яка завжди створює нові бібліотеки. Dart було запущено в 2011 році. Усі пакунки Dart і Flutter знаходяться в репозиторії pub.dev.

Переможець

React Native є переможцем у доступності бібліотек і підтримки спільноти.

#4. Продуктивність

Сучасні користувачі дуже піклуються про продуктивність різних програм.

React Native

React Native — це фреймворк JavaScript (інтерпретована мова). JavaScriptt не має етапу компіляції, тобто йому потрібен браузер для читання коду, інтерпретації кожного рядка та запуску.

тріпотіння

Flutter — це структура Dart (компільована мова). Скомпільована мова перетворює код у машиночитаний код перед виконанням.

Переможець

Flutter виграє завдяки функції продуктивності, побудованій на скомпільованій мові. Однак різниця в продуктивності може бути непомітною в програмах з мінімальними функціями.

#5. Державне управління

Управління станом — це шаблони або методи, які можна використовувати для керування станом програми. Наприклад, коли користувач входить у програму та вводить дані, стан змінюється, і ним потрібно керувати.

React Native

Існує кілька підходів до керування станом у програмах React Native. Перший підхід — через «Контекст», вбудований API, який дозволяє обмінюватися станами між різними компонентами. Контекст підходить для малих і середніх програм. Для великих програм можна використовувати бібліотеки керування станом, такі як MobX і Redux.

тріпотіння

Flutter використовує комбінацію підходів до керування станом. Якщо ваша програма ще невелика, ви можете використовувати такі пакети, як Riverpod і Provider, щоб керувати станом.

  Скільки коштує підписка на Netflix?

Flutter також використовує компонент бізнес-логіки (шаблон BLoC) для управління станом. Цей підхід відокремлює бізнес-логіку від рівня презентації. За таким підходом в управлінні державою використовуються потоки та події.

Переможець

І React Native, і Flutter мають чудові підходи до управління станом, і немає переможця. Ви також можете використовувати Redux для керування станом в обох.

#6. Крива навчання

Для початківців і досвідчених розробників важливо знати, наскільки це легко або скільки часу ви, ймовірно, витратите на вивчення нового фреймворку. Незважаючи на те, що можливості навчання відрізняються від однієї людини до іншої, деякі мови/фреймворки легше вивчити, ніж інші.

React Native

React Native використовує JavaScript, який має величезну кількість прихильників. Цей фреймворк був створений у 2015 році та завоював величезну кількість прихильників. Платформа має 23 тисячі+ форків і 109 тисяч зірок на GitHub.

Якщо ви вже знайомі з JavaScript, вивчення React Native не повинно бути важким. Ресурси JavaScript і React Native доступні, і ви можете запозичити деякі ідеї з них.

тріпотіння

Flutter використовує Dart. Flutter був запущений в 2017 році і не є таким популярним. Незважаючи на те, що вивчити Dart/Flutter легко, ви можете не зустріти багато ресурсів про Dart, оскільки це нішева мова. Flutter має понад 25 тисяч розгалужень на GitHub.

Переможець

Важко визначити однозначного переможця в цій категорії. Людина, яка вже знайома з JavaScript, може більше схилитися до React Native.

З іншого боку, розробник, який знайомий з Dart, швидше за все, вибере Flutter замість React Native. Якщо розробник не обізнаний з JavaScript або Dart, вибір міжплатформної системи буде особистим уподобанням.

Відомі бренди використовують Flutter

Flutter використовувався для створення різних мобільних програм Google. Ця структура також використовується іншими брендами, такими як;

 • Alibaba Group
 • Студія Abbey Road
 • Google Play
 • eBay
 • CrowdSource
 • 4 картинки 1 слово

Бренди, які використовують React Native

React Native використовували багато великих брендів для своїх програм для Android та iOS. Деякі з гучних імен:

 • Facebook
 • Менеджер реклами Facebook
 • Окулус
 • Програми Microsoft (Microsoft Office, Skype, Microsoft Teams і Xbox Game Pass)
 • Shopify, Shopify Inbox і Shopify Point of Sale

Коли слід уникати Flutter і React Native

Кросплатформні платформи розробки, такі як Flutter і React Native, можуть заощадити багато ресурсів і часу розробки. Однак ці платформи не є ідеальними для всіх програм. Це деякі несприятливі приклади двох платформ;

 • Додаток має використовувати деякі функції основної операційної системи. Вашому додатку, можливо, знадобиться використовувати такі функції, як мікрофон певної операційної системи.
 • Вам потрібен високопродуктивний додаток: крос-платформне рішення для розробки може бути невдалим вибором, якщо вам потрібна швидко реагуюча та високопродуктивна програма.

Висновок

Якщо ви хочете створити швидку програму, Flutter стане вашим найкращим вибором. Однак, якщо ви хочете створити програму на основі мови з великою спільнотою, React Native має бути вашим вибором.

Використовувати Flutter або React Native для наступної крос-платформи залежатиме від вашого розуміння базової мови, типу програми, яку ви хочете створити, вашого смаку та ваших уподобань. Розробники JavaScript, швидше за все, використовуватимуть React Native, тоді як програмісти Dart віддадуть перевагу Flutter.

Далі ви також можете дослідити React проти React Native.