techukraine.net techukraine.net Який фреймворк використовувати?

Який фреймворк використовувати?

| | 0 Comments| 4:29 AM
Categories:

React і Vue є одними з найвідоміших бібліотек/фреймворків JavaScript для розробки веб-додатків. Якщо ви розробник, важко визначити, який фреймворк/бібліотеку вибрати, оскільки обидва мають переваги та недоліки.

У цій статті я детально поясню, як працюють ці фреймворки/бібліотеки, їх схожість, відмінності та випадки використання кожної бібліотеки/фреймворку.

Що таке React?

React — це бібліотека JavaScript, розроблена компанією Meta, раніше Facebook, для створення інтерфейсів користувача. Ця бібліотека дозволяє створювати інтерфейси користувача з компонентів або окремих частин.

React використовує компонентну архітектуру, яка дозволяє користувачам розбивати свій код на невеликі багаторазові компоненти. Ця бібліотека використовує віртуальну DOM (модель об’єктів документа) і створює односторінкові програми.

Бренди, які використовують React

Що таке Vue?

Vue/ Vue.js — це прогресивна платформа JavaScript для створення веб-інтерфейсів користувача. Цей фреймворк побудований на стандартних HTML, CSS і JavaScript.

Vue був створений Еваном Ю та офіційно випущений у лютому 2014 року. Vue приймає компонентну архітектуру, яка дозволяє розробникам розбивати код інтерфейсу користувача на невеликі автономні компоненти, які можна багаторазово використовувати.

Бренди, які використовують Vue

 • Tencent
 • Alibaba
 • Xiaomi
 • Baidu
 • Carrefour

React проти Vue: подібності

Перш ніж ми розберемося, чим відрізняються React і Vue у функціональності, ми також можемо перевірити їх схожість.

Ось деякі з них;

 • Обидва використовуються для створення інтерфейсів користувача (front-end development)
 • Обидва є фреймворками/бібліотеками JavaScript
 • Обидва використовують компонентну архітектуру
 • Обидва використовують віртуальний DOM

React проти Vue: швидке порівняння

FeatureReactVueSyntaxJSXHTML templatesCommunityLarge and activeGrowing and activeDocumentationComprehensiveGoodLearning CurveModerateEasyMobile developmentReact NativeVue NativeState managementUses ReduxUses VeuxPopularityVery popularPopularLibraries and toolsВеликий каталог інструментів і бібліотек сторонніх розробниківРозширений каталог інструментів і бібліотек

React проти Vue: глибоке порівняння

Незважаючи на те, що ви можете використовувати React або Vue для створення інтерфейсів користувача, ці два фреймворки/бібліотеки відрізняються наступним чином;

#1. Синтаксис

Реагувати

React використовує JSX, розширення, яке дозволяє розробникам писати JavaScript і HTML в одному файлі. Щоб використовувати JSX, класи в CSS називаються classNames. Ви можете зберігати файли React за допомогою розширення jsx або js. Наприклад, якщо у вас є компонент, який ви хочете назвати «Home», ви можете зберегти його як Home.jsx або Home.js.

Vue

Vue базується на HTML, JavaScript і CSS. Він має інтуїтивно зрозумілий синтаксис, який поєднує JavaScript, шаблони на основі HTML і додаткові директиви. Шаблони HTML схожі на чистий HTML, але містять спеціальні директиви, які дозволяють прив’язувати дані до об’єктної моделі документа (DOM).

  Чи можете ви надіслати повідомлення комусь, кого ви заблокували на iPhone?

#2. Розвиток і гнучкість

Реагувати

React є бездумним, пропонуючи розробникам гнучкість під час створення програм. Як React-розробник ви контролюєте структуру коду.

Є кілька підходів, які можна використовувати для створення програми React. Незалежно від вашого підходу, вам потрібно встановити Node.js на вашій локальній машині.

У демонстраційних цілях ми можемо використати підхід create-react-app cli. Ви можете вибрати мову шаблону як TypeScript або JavaScript. Інструмент create-react-app вибирає JavaScript за умовчанням, якщо ви не вибрали мову шаблону.

Введіть ці команди у свій термінал, якщо ви хочете слідувати;

npx create-react-app my-app
cd my-app
npm start

Тепер ви можете відкрити програму у своєму улюбленому редакторі коду.

Це структура програми React.

Ви будете писати більшу частину свого коду в папці з назвою src.

Vue

Vue вважається впевненою структурою, оскільки вона надає перспективу та більш структурований спосіб створення програм. Його узгоджена та чітка архітектура вказує, як ви повинні створювати свої програми. Vue заохочує користувачів дотримуватися найкращих практик, а також забезпечує виконання певних умов.

Для створення програми Vue потрібен vue-cli. Перш ніж почати створювати свою першу програму Vue, переконайтеся, що у вас є Node.js.

Виконайте ці команди;

npm install -g @vue/cli
vue create my-vue-app
cd my-vue-app
npm run serve

Тепер ви можете відкрити програму у своєму улюбленому редакторі коду.

Це структура програми Vue;

Код вашої програми Vue буде знаходитися в папці src. Ви також знайдете папку компонентів, куди додасте всі свої компоненти та напишете код.

#3. Продуктивність

React і Vue швидкі; більшість людей можуть не помітити відмінностей у продуктивності. Обидва використовують віртуальний DOM. Візуалізація в React і Vue дуже оптимізована.

Додаток React невеликий, розміром приблизно 1-2 Мб у складеному вигляді. Однак розмір пакета може збільшуватися, коли ви додаєте залежності від сторонніх бібліотек, таких як Redux і React-Router.

Розмір базової програми Vue становить близько 16 Кб. Vue надає внутрішні інструменти для управління станом. Однак ви також можете використовувати зовнішні інструменти, що збільшує розмір програми.

#4. Державне управління

Керування станом відстежує та оновлює всі дані, які використовуються для відтворення веб-додатку. Наприклад, інструмент керування станом може перевіряти введені користувачем дані та оновлювати стан. Хорошим прикладом є лічильник, який збільшує число на екрані з кожним клацанням.

У React ви можете використовувати Local State Management, якщо ваш невеликий. Однак із збільшенням розміру програми вам потрібна зовнішня бібліотека, наприклад Redux або MobX, для керування станом.

  10 найкращих програм IVR для малого та середнього бізнесу

Vue має вбудовану систему реактивності для керування станом у невеликих програмах. Однак, оскільки складність вашої програми Vue зростає, вам потрібна зовнішня бібліотека, наприклад Vuex, для керування станом.

#5. Тестування

React і Vue пропонують тестові фреймворки, щоб переконатися, що розробники створюють веб-додатки з невеликою кількістю помилок. Ці дві системи підтримують модульне тестування, інтеграційне тестування та наскрізне тестування. Деякі тестові фреймворки, такі як Jest, можна використовувати в програмах React і Vue.

React не має офіційної системи тестування, але ідеально працює з Enzyme, Jest і React Testing Library.

Для програм Vue офіційною бібліотекою тестування є Vue Test Utils. Однак ви можете використовувати інші бібліотеки залежно від ваших потреб.

React має дуже велику спільноту, засновану на активності в профілі GitHub. Проект має понад 43,5 тисячі розгалужень і понад 208 тисяч зірок. Окрім GitHub, платформа має велику кількість прихильників на таких соціальних платформах, як Discord, Facebook і LinkedIn.

У Vue зростає кількість прихильників. Однак спільнота невелика, ніж у React. Швидкий огляд цієї платформи на GitHub показує, що вона має понад 37,9 тисяч зірок і понад 6,9 тисяч розгалужень. Платформа пропонує допомогу через свій канал Discord і опис спільноти DEV.

#7. Інструменти

React має більшу екосистему інструментів і бібліотек. Ці інструменти знаходяться в різних категоріях. Наприклад, якщо вам потрібні інструменти керування станом, ви можете скористатися такими інструментами, як Redux, MobX або Zustand. React має більше інструментів для налагодження, таких як React DevTools і Redux DevTools.

Vue має меншу екосистему, але майже все, що потрібно для створення функціонального інтерфейсу користувача. Ви можете використовувати інструменти Vite, Vue CLI або навіть Nuxt.js для створення програми Vue. Ви також можете налагодити програму Vue за допомогою Vue DevTools.

#8. Крива навчання

І React, і Vue мають унікальні моделі навчання/концепції, які розробники повинні розуміти.

React має крутішу криву навчання, оскільки представляє JSX, новий синтаксис. JSX дозволяє розробникам писати HTML і JavaScript в одному файлі. React має багато ресурсів і може стати непосильним для учнів, які тільки починають. Щоб отримати найкраще від React, переконайтеся, що ви вивчаєте одну річ за раз.

Vue вважається простим у вивченні та побудований на стандартних HTML, CSS та JavaScript. Шаблон HTML Vue схожий на HTML, що робить його зручним для початківців. Платформа також має стислу та чітку документацію.

Навіщо використовувати React?

 • Компонентна архітектура: React дозволяє вам розділити ваш код на невеликі багаторазові елементи.
 • Гнучкий: React не має жодної думки, що дає вам можливість структурувати свій код.
 • Велика спільнота: у React є велика спільнота, інструменти та бібліотеки для полегшення створення додатків.
 • Віртуальний DOM: віртуальний DOM гарантує, що React оновлює та відтворює лише змінені компоненти. Це робить додаток React швидким.
  Як зробити гарні живі шпалери для свого iPhone

Обмеження React

 • Крута крива навчання для початківців.
 • Фрагментація спільноти пов’язана з тим, що багато бібліотек і фреймворків досягають однакових цілей.

Навіщо використовувати Vue?

 • Легко освоїти: Vue використовує стандартний HTML, що полегшує навчання початківцям.
 • Компонентна архітектура: Vue дозволяє вам розділити ваш код на невеликі багаторазові елементи.
 • Прогресивний: Ви можете легко додавати компоненти Vue до існуючого проекту або навіть застарілих баз коду.

Обмеження Vue

 • Маленька громада
 • Кілька варіантів інструментів

З наведеного вище порівняння ви могли помітити деякі випадки, коли React перемагає. З іншого боку, є кілька областей, де Vue є переможцем. Ми можемо підсумувати їх як;

Коли використовувати React

 • Ви шукаєте бібліотеку з чудовою спільнотою: той факт, що React був створений і підтримується Meta, раніше Facebook, надав йому популярності над іншими фреймворками/бібліотеками. React має велику кількість прихильників; Ви, швидше за все, знайдете допомогу на різних форумах, коли потрапите в глухий кут.
 • Ви шукаєте бібліотеку з більшою кількістю робочих місць: популярність React змусила його прийняти багато компаній. Якщо ви студент і вам потрібна бібліотека з багатьма завданнями, React може бути кращим варіантом, ніж Vue.
 • Вам потрібна платформа з великою колекцією бібліотек: велика кількість прихильників React також залучила розробників, які створили бібліотеки та інструменти для розширення зручності використання. Екосистема React більша, ніж екосистема Vue, і ви, ймовірно, навіть будете розпещені вибором, оскільки ви можете знайти кілька бібліотек, які виконують однакову функцію.

Коли використовувати Vue

 • Вам потрібна прогресивна структура: прогресивний підхід спрощує додавання Vue або його компонентів до існуючого проекту. Таким чином, Vue є хорошим варіантом для додавання нового фреймворку до вашого застарілого проекту.
 • Ви шукаєте фреймворк, який легко освоїти: Vue легше освоїти порівняно з React. Фреймворк використовує шаблони HTML, тому його легко освоїти, якщо ви використовуєте CSS і HTML.
 • Вам потрібен фреймворк із невеликим розміром комплекту: розмір пакета програми впливає на її продуктивність. Vue стане в нагоді, якщо ви створюєте програму, де швидкість і продуктивність є вирішальними через невеликий розмір комплекту.

Підведенню

Ми віримо, що ви можете відрізнити React від Vue. Вибір між цими двома фреймворками/бібліотеками залежатиме від вашого смаку, характеру програми, яку ви хочете створити, і вашого рівня майстерності.

Ви можете переглянути нашу статтю про React проти Next.js.