techukraine.net techukraine.net Який фреймворк використовувати у 2023 році

Який фреймворк використовувати у 2023 році

| | 0 Comments| 10:39 AM
Categories:

Angular і Vue є одними з найпопулярніших фреймворків для створення інтерфейсів користувача. Оскільки багато розробників і компаній використовують ці фреймворки у своїх програмах, часто виникають дебати щодо того, який фреймворк може запропонувати більше порівняно з іншим.

Однак важливо розуміти, що обидва ці фреймворки — це лише інструменти, і тому слід звернути увагу на те, що ви хочете створити, а потім вибрати правильний інструмент для цього. Тим не менш, давайте зануримося в обидва ці фреймворки, щоб побачити, який фреймворк вам варто вибрати.

Знайомство з Angular

Кутова це веб-фреймворк із відкритим вихідним кодом на основі TypeScript, розроблений і підтримуваний компанією Google, який використовується для створення інтерфейсів користувача в мобільних і настільних веб-додатках за допомогою JavaScript або TypeScript.

Angular був випущений у 2016 році як наступник Angular.js і з тих пір став другою за популярністю інтерфейсною структурою; відповідно до Опитування розробників StackOverflow23% професійних розробників використовують Angular, тоді як лише 10% розробників, які навчаються коду, використовують його.

Angular розроблений для створення односторінкових додатків (SPA). У традиційних веб-додатках, коли користувач взаємодіє з веб-сторінкою, запит надсилається на сервер, який надсилає нову сторінку, і, таким чином, кожна взаємодія користувача вимагає повного перезавантаження сторінки.

Однак у односторінкових програмах вся веб-програма працює на одній сторінці, де вміст динамічно оновлюється, коли користувач взаємодіє зі сторінкою. Це дозволяє створювати швидші сайти з кращим користувацьким досвідом.

За словами команди Angular у Google, Angular надає розробникам усі інструменти, необхідні для легкого створення потужних масштабованих програм. Крім того, особлива увага приділяється наданню інструментів, які зменшують втому від прийняття рішень і підвищують продуктивність розробників, таких як потужний інтерфейс командного рядка Angular.

Фреймворк також наголошує на найкращих практиках із самого початку та має багато вбудованих інструментів, які спрощують створення масштабованих і підтримуваних програм без необхідності встановлення додаткових бібліотек, таких як бібліотека маршрутизації. Крім того, він має чудову документацію та спільноту, а нові версії випускаються регулярно.

Незважаючи на це, Angular — це фреймворк, який протягом тривалого часу отримував багато негативу від розробників в Інтернеті, які скаржилися на те, що фреймворк є багатослівним і дуже повільно постачає нові захоплюючі функції, які можуть революціонізувати веб-розробку. Це можна пояснити тим, що Angular зосереджується на надійності та стабільності, а не на швидкому впровадженні нових блискучих функцій.

Однак варто зазначити, що існує великий попит на цей фреймворк, і це чудовий вибір для навчання, якщо ви сподіваєтесь отримати роботу в розробці інтерфейсу.

Багато компаній віддадуть перевагу тому, що є надійним і стабільним порівняно з тим, що вважається захоплюючим на той час. Наприклад, Netflix використовує Angular, і ви можете бути впевнені, що вони роблять це з дуже поважної причини.

Знайомство з Vue.js

Vue.js, широко відомий просто як Vue, є прогресивним фреймворком JavaScript із відкритим вихідним кодом для створення інтерфейсів користувача. Vue, який був публічно випущений у лютому 2014 року, був розроблений Еваном Ю, який був частиною команди Google, яка працювала з Angular.

За словами Евана, його мотивація для створення Vue полягала в тому, що йому не подобалися дизайнерські рішення, які Angular нав’язує своїм користувачам, і він відчував, що Angular був занадто важким і мав забагато функцій, які їм не потрібні. Тому він вирішив створити справді легкий фреймворк із функціями, які йому подобалися в Angular.

  Виправити помилку скидання підключення Firefox

На відміну від Angular, який постачається з готовими інструментами, які розробники використовують під час створення за допомогою фреймворку, Vue використовує інший підхід. Vue складається з ядра, яке включає лише зв’язування даних і компоненти, які пропонують дуже мінімальний набір функцій.

Однак Vue пропонує офіційно підтримувані адаптивні частини, такі як інтерфейс командного рядка, рішення для маршрутизації та ланцюжок інструментів збірки, серед інших, які ви можете додати до своєї програми.

Це дає вам змогу почати працювати лише з основними функціями, а потім додавати будь-які додаткові елементи фреймворку, які вам знадобляться, у міру того, як ваша програма стає складнішою. Оскільки Vue не приймає за вас рішення про те, які функції використовувати, Vue є дуже універсальною та гнучкою системою, яку легко масштабувати та використовувати для створення високопродуктивних програм. З Vue немає потреби в ручній оптимізації коду, оскільки він оптимізує ваш код за вас.

Незважаючи на те, що Vue є новішим фреймворком і не розроблений великою технологічною компанією, як-от Angular, Vue повільно завойовує своє місце як надійний і улюблений фреймворк веб-розробки.

Фактично, згідно з Опитування розробників StackOverflow у 2022 році більше розробників, які навчаються коду, вивчають Vue порівняно з Angular. Крім того, більше розробників зацікавлені у створенні за допомогою Vue порівняно з Angular, і Vue займає вищу позицію серед найулюбленіших фреймворків порівняно з Angular.

Незважаючи на те, що Angular і Vue відрізняються один від одного у своєму підході до розробки інтерфейсів користувача, ці два фреймворки мають певну схожість. Давайте зануримося в деякі з цих подібностей.

Angular проти Vue: подібності

Деякі з областей, де Angular і Vue мають схожість, включають:

Компонентна архітектура

Компонентна архітектура — це шаблон проектування програмного забезпечення, де програмне забезпечення розбивається на менші, багаторазово використовувані й автономні будівельні блоки, які називаються компонентами. Кожен компонент виконує певну функцію і не залежить від інших компонентів.

Замість того, щоб працювати над створенням програмного забезпечення в цілому, розробники створюють компоненти, які потім об’єднують у більш складну програму. Ці компоненти можна повторно використовувати в будь-якій точці програми.

І Angular, і Vue дотримуються компонентної архітектури для побудови інтерфейсів користувача. Під час використання цих фреймворків інтерфейси користувача розбиваються на незалежні багаторазові компоненти, які можна будувати ізольовано, а потім об’єднувати для створення функціонального інтерфейсу користувача для програми.

Реактивне зв’язування даних

Реактивне зв’язування даних передбачає зв’язування ваших даних із вашим представленням. Таким чином ваша модель даних автоматично синхронізується з вашими представленнями.

Таким чином, будь-які зміни, внесені до моделі даних, відображаються у вашому поданні в режимі реального часу, а будь-які зміни, внесені до подання, відображаються в моделях даних без необхідності вручну маніпулювати об’єктною моделлю документа. І Vue, і Angular мають підтримку реактивного зв’язування даних.

Синтаксис

Незважаючи на відмінності в синтаксисі, оскільки Vue і Angular є абсолютно різними фреймворками, обидва ці фреймворки мають схожість у стилі декларативного програмування.

При використанні обох цих фреймворків, замість того, щоб наводити кроки, яких потрібно виконати для досягнення певної мети, що є імперативним стилем програмування, вам потрібно лише описати, якої мети потрібно досягти. Це відомо як декларативне програмування.

Обидва ці фреймворки мають великі спільноти розробників, які будують за допомогою фреймворків. Ці спільноти відповідають за вдосконалення фреймворків, пропонуючи функції для додавання, видалення або налаштування.

  Як написати та продати електронну книгу

Спільноти, що стоять за цими фреймворками, також несуть відповідальність за підтримку фреймворків, надаючи відгуки про фреймворки, надбудовуючи та вдосконалюючи фреймворки, а також надаючи підтримку іншим користувачам.

Розглянувши схожість між двома фреймворками, давайте подивимося на їхні відмінності.

Angular проти Vue: відмінності

Деякі відмінності між цими двома фреймворками включають:

Мова

Angular — це фреймворк на основі TypeScript, тому розробники повинні використовувати TypeScript під час використання фреймворку. Vue.js, з боку, використовує JavaScript, але також пропонує офіційну та першокласну підтримку TypeScript.

Розробники мають можливість використовувати JavaScript або TypeScript під час роботи з Vue. За цим показником, незважаючи на те, що це може означати більший час для вивчення Angular, оскільки вам потрібно спочатку вивчити TypeScript, це краща альтернатива, оскільки TypeScript може значно зменшити кількість помилок у вашій програмі. Крім того, TypeScript виловлює помилки під час розробки, і таким чином ви уникнете дорогих помилок у виробництві. Х

Крива навчання

Однією з причин, чому багатьом розробникам подобається фреймворк Vue, є те, що його легко вивчити та використовувати.

За словами Евана Ю, який створив Vue, Vue було розроблено з урахуванням доступності, щоб розробники, які мають лише базове розуміння HTML, CSS і JavaScript, могли легко вивчити структуру. Вірний своєму слову, Vue є одним із найпростіших для вивчення фреймворків інтерфейсу користувача.

Angular, з іншого боку, набагато складніше підібрати, і вам знадобиться набагато більше часу, щоб зрозуміти та використовувати його. Якщо ви просто вибираєте фреймворк на основі того, наскільки легко його буде вивчити, тоді виберіть Vue.

Продуктивність

Коли справа доходить до продуктивності, оскільки Vue є дуже легкою структурою, вона пропонує кращу продуктивність і вищу швидкість у програмах порівняно з Angular. Продуктивність Vue також можна пояснити використанням віртуальної об’єктної моделі документа (DOM). Маніпулювання фактичним DOM є дуже дорогим процесом з точки зору продуктивності.

Використовуючи віртуальну DOM, Vue зменшує кількість фактичних маніпуляцій до реальної DOM. За допомогою Vue справжній DOM відображається лише на компонентах, які були змінені, а не на всій сторінці. Перевагою цього є пришвидшення візуалізації, а отже, покращення продуктивності Vue.

Екосистема та інструменти

Коли йдеться про фреймворки, екосистема стосується інструментів і бібліотек, доступних для фреймворку. На відміну від Vue.js, Angular постачається з надійною екосистемою з потужними вбудованими інструментами, які полегшують створення, тестування та розгортання додатків Angular.

Екосистема Vue не така надійна, як Angular, але Vue постачається з офіційно підтримуваними інструментами, які можна інтегрувати в програму Vue відповідно до потреб розробника.

Крім того, Vue.js має великий набір сторонніх бібліотек, плагінів і доповнень, які можна використовувати для налаштування програм або оптимізації процесу розробки.

Гнучкість

Як зазначалося раніше, однією з причин розробки Vue є те, що Angular дуже самовпевнений і приймає багато рішень від імені розробника, надаючи їм структуру, найкращі практики та вказівки, з якими вони повинні працювати. У цьому відношенні Vue пропонує більше гнучкості та менш самовпевнений порівняно з Angular.

Vue підтримує компоненти, які розробники можуть інтегрувати та використовувати для налаштування своїх програм на будь-якому етапі їх розробки. Якщо гнучкість є важливим фактором, Vue є очевидним вибором, оскільки його легко адаптувати до будь-якого проекту.

Однак варто зазначити, що багато великих підприємств цінують чітко визначену структуру, яку поставляє Angular, оскільки вона дозволяє створювати більш стабільні програми.

Масштабованість

Якщо ви створюєте великомасштабну програму і, отже, зацікавлені у фреймворку, який пропонує чудову готову підтримку масштабованості, очевидним вибором для вас є Angular. На відміну від Vue, Angular створено з урахуванням масштабованості, і це фреймворк, розроблений, щоб дозволити командам легко розширюватися.

  Як використовувати Google Play Фільми для Chrome і Chrome OS

Angular надає вбудовані інструменти та бібліотеки, які підтримують програми масштабування. Це пояснює, чому багато великих програм, таких як Netflix, створено за допомогою Angular. Незважаючи на те, що Vue.js також підтримує масштабування, його набагато складніше масштабувати за допомогою Vue, і це може вимагати складних стратегій для масштабування під час використання фреймворку.

Швидкість розвитку

Якби ви розробляли ту саму програму за допомогою Angular і Vue, вам знадобилося б набагато менше часу для розробки програми за допомогою Vue. Angular займає значно більше часу для розробки додатків, оскільки це дуже всеосяжний фреймворк, а також дуже багатослівний.

Навпаки, Vue пропонує значно коротший час розробки, оскільки простіше писати та читати код, а фреймворк не потребує стільки шаблонного коду, як Angular.

Vue також використовує шаблони, написані в стандартному HTML, і це може бути швидше для написання, оскільки розробники більше знайомі з HTML, ніж з додатковим специфічним синтаксисом Angular для написання шаблонів в Angular.

Angular проти Vue.js: Підсумок

У таблиці нижче показано основні відмінності між Angular і Vue.js:

AngularVue.jsLanguageTypeScript є основною та рекомендованою мовою для створення додатків Angular. Має офіційну підтримку як для JavaScript, так і для TypeScript. Вивчення CurveКрива крива навчання та потребує багато часу та зусиль для вивчення та використання. Набагато простіше в освоєнні та використанні. Продуктивність. Чудова продуктивність і висока швидкість, особливо зі складними програмами. Надійна екосистема з великою кількістю потужних вбудованих інструментів для розробки. Екосистема та інструменти. Менш надійна екосистема та менше вбудованих інструментів, але в ній є багато сторонніх інструментів. доповнень. Менш надійна екосистема та менше вбудованих інструментів, але має багато сторонніх доповнень. ГнучкістьДуже обмежена гнучкість Пропонує велику гнучкістьМасштабованість Легко масштабувати та має вбудовану підтримку масштабування. Масштабування досягти набагато важче та вимагає складні стратегії.Швидкість розробкиШвидкість розробки дуже повільна.Пропонує високу швидкість розробки.

Компанії, які використовують Angular або Vue

Хороший спосіб оцінити, наскільки хороший фреймворк і наскільки він може зробити вас придатним для працевлаштування, — подивитися на компанії, які використовують фреймворки.

Деякі з великих компаній, які використовують Angular, включають:

 • Netflix
 • Microsoft
 • Google
 • Paypal
 • Deutsche Bank
 • Тесла
 • Forbes
 • фрілансер
 • Мудрий
 • Сантандер
 • Деякі з великих компаній, які використовують Vue.js, включають:

 • Adobe
 • Gitlab
 • Behance
 • дриблінг
 • Euronews
 • Trivago
 • Nintendo
 • Euronews
 • Xiaomi
 • Alibaba
 • Angular і Vue.js використовуються дуже великими компаніями, що свідчить про те, що обидва ці фреймворки є чудовими інструментами для навчання, що стосується працевлаштування. Вам не потрібно турбуватися про те, що жодна з фреймворків не матиме попиту для розробників у найближчі роки.

  Висновок

  Як було сказано раніше, Vue і Angular є інструментами, які можна використовувати для створення інтерфейсу користувача програм. Ваше рішення щодо того, який інструмент вибрати, має бути прив’язане до того, чого ви хочете досягти та що ви шукаєте у рамках.

  Якщо ви шукаєте гнучку структуру, яку легко освоїти та впровадити та пропонує високопродуктивні програми, Vue.js — очевидний вибір. Якщо ви створюєте складну великомасштабну програму і вам потрібна стабільна програма, яка є швидкою та легкою для масштабування, тоді Angular має стати вашим інструментом.

  Ви також можете прочитати відмінності між React і Angular, популярними інструментами для розробки веб-додатків