techukraine.net techukraine.net Який фреймворк веб-розробки вибрати?

Який фреймворк веб-розробки вибрати?

| | 0 Comments| 9:13 AM
Categories:

Якщо ви з нетерпінням чекаєте створення інтерфейсу користувача для своїх веб-додатків, Vite і Next.js можуть бути серед фреймворків, які ви можете розглянути. Обидва фреймворки мають певну схожість і багато в чому відрізняються, і визначити, який найкращий, може бути нелегко.

У цій статті порівняються Vite і Next.js, досліджуються їхні особливості, схожість і відмінності, і допоможе вам прийняти зважене рішення.

Що таке Vite?

Віт це інструмент для створення, який прагне забезпечити швидкий і простий досвід розробки в просторі веб-розробки. Це впевнена структура, яка має розумні параметри за замовчуванням. Ви також можете інтегрувати Vite з іншими інструментами та фреймворками за допомогою плагінів.

Особливості Vite

 • Швидкий HMR: функція гарячої заміни модуля (HMR) забезпечує швидку роботу програми Vite незалежно від розміру.
 • Миттєвий запуск сервера: додаток Vite не потребує пакетування, оскільки файли на вимогу обслуговуються через рідний ESM.
 • Оптимізована збірка: Vite поставляється з попередньо налаштованою зведеною збіркою. Цей інструмент також підтримує режим бібліотеки та багатосторінковий режим.
 • Повністю типізовані API: Ви можете використовувати Vite з JavaScript і TypeScript. Його API є гнучкими та програмними.
 • Універсальні плагіни: у Vite є інтерфейс плагінів згорнутого набору, спільний для середовищ розробників і складання.

Плюси використання Vite

 • Швидкий час збірки: Vite представив новий підхід, який не вимагає комплектування під час розробки. Таким чином, розробники отримують достатньо часу, щоб зосередитися на розробці, особливо коли йдеться про великі проекти.
 • Безпроблемна інтеграція: Ви можете інтегрувати Vite із сучасними інструментами і фреймворками інтерфейсної розробки через його розгалужену екосистему плагінів.
 • Жива розробка: Vite запускає живий сервер, що дозволяє вам бачити зміни, які ви вносите у свій код у режимі реального часу. Цей підхід полегшує налагодження та раннє виявлення помилок.
 • Підтримує сучасні веб-стандарти: Vite використовує API сучасних браузерів і власні модулі ES. Такий підхід дозволяє легко створювати проекти на основі сучасних практик і полегшує підтримку кодових баз.

Мінуси використання Vite

 • Менша спільнота: Vite ще молодий і не має великої спільноти порівняно з його конкурентами, такими як Next.js.
 • Сумісність з браузером: Vite обмежений стандартами сучасних браузерів. Таким чином, користувачі старих браузерів можуть не використовувати цей інструмент.
 • Зосереджено на рендерингу на стороні клієнта: Vite не має вбудованого рендерингу на стороні сервера (SSR), доступного в його альтернативах, як-от Next.js. Однак ви можете налаштувати деякі програми, створені за допомогою Vite для SSR.
  Що таке коди Google Meet?

Що таке Next.js?

Next.js це веб-фреймворк React. Next.js дозволяє розробникам створювати повноцінні веб-додатки, використовуючи новітні функції React.

Цей фреймворк побудовано на React (найпопулярніша бібліотека JavaScript), Turbopack (комплектувальник, написаний на Rust і оптимізований для JavaScript) і Speedy Web Compiler (розширюваний інструмент на основі Rust, який можна використовувати для мініфікації та компіляції).

Особливості Next.js

 • Динамічне потокове передавання HTML: Next.js дозволяє миттєво транслювати інтерфейс користувача з сервера, інтегрованого з React Suspense та маршрутизатором додатків.
 • Вбудована оптимізація: ви можете насолоджуватися автоматичною оптимізацією зображень, сценаріїв і шрифтів для кращого досвіду UX під час роботи з Next.js.
 • Компоненти сервера React: Next.js створено на основі останніх функцій React. Ви також можете додавати компоненти до своєї програми Next.js без надсилання додаткового клієнтського JavaScript, що означає підвищену швидкість.
 • Розширена маршрутизація та вкладені макети: ця структура дозволяє створювати нові маршрути за допомогою файлової системи. Next.js також підтримує розширені макети інтерфейсу користувача та шаблони маршрутизації.
 • Обробники маршрутів: Next.js дозволяє розробникам створювати кінцеві точки API, які інтегруються зі сторонніми службами та споживаються з інтерфейсу користувача.

Плюси використання Next.js

 • Неглибока крива навчання: Next.js — це проста в освоєнні структура, особливо якщо ви використовуєте React або звичайний JavaScript.
 • Попереднє відтворення: Next.js підтримує відтворення на стороні сервера. Техніка SSR попередньо вибирає дані під час збирання, що означає, що користувачеві не потрібно чекати, поки дані будуть завантажені щоразу, коли змінюються дані. Цей підхід робить Next.js швидшим, ніж деякі фреймворки, які покладаються на рендеринг на стороні клієнта.
 • Модульна архітектура та повторне використання коду: додаток Next.js можна розділити на невеликі блоки коду, згруповані в компоненти. Ця модульна архітектура дозволяє легко підтримувати та повторно використовувати код на різних сторінках програми.
 • Розгалужена екосистема: у Next.js є велика спільнота та інструменти, за допомогою яких можна розширити функціональність своєї програми. Фреймворк також побудований на React, що робить можливим використання інструментів і бібліотек React.

Мінуси використання Next.js

 • Незалежний: Next.js пропонує структурований спосіб виконання завдань. Тому це може бути невдалим вибором для розробників, які хочуть здійснювати повний контроль над усім процесом розробки.
 • Управління станом. Управління станом є великою проблемою під час створення програми, яка обслуговує динамічний вміст. Next.js не має вбудованих функцій керування станом і покладається на сторонні бібліотеки, такі як Redux і MobX.

Vite проти Next.js: глибоке порівняння

Vite і Next.js мають деякі спільні риси, наприклад, сучасну підтримку JavaScript, відкритий код, оптимізацію збірки та доступність серверів розробки. Незважаючи на те, що обидва можуть бути використані у інтерфейсній розробці, вони різняться наступними способами;

  Як скинути заводські налаштування Apple Watch без Apple ID

#1. Досвід розробки

Vite розроблено, щоб запропонувати ефективне та швидке середовище розробки. Ви можете використовувати Vite для створення програм для таких фреймворків, як React, Svelte, Vue.js і Preact. Цей інструмент має інтуїтивно зрозумілу систему конфігурації та відомий швидким відновленням. Vite також має чудові інструменти для налагодження та тестування, щоб підвищити продуктивність розробників.

Next.js — комплексне рішення для створення програм React. Вбудовані функції, такі як генерація статичних сайтів і поділ коду, спрощують підтримку коду та створення швидких програм. Програму Next.js легко налагодити, особливо якщо ви вибрали мову TypeScript. Автоматичне генерування маршрутів — чудова функція, яка може підвищити продуктивність розробників.

#2. Візуалізація

Next.js дозволяє розробникам вибирати, чи відображати свої сторінки на сервері чи клієнті на рівні компонентів. Маршрутизатор програми за замовчуванням відтворює компоненти на сервері. Next.js пропонує «Статичні» та «Динамічні» параметри візуалізації.

У статичній візуалізації програма Next.js по-різному рендерить серверні та клієнтські компоненти. З іншого боку, Dynamic Rendering відтворює серверні та клієнтські компоненти на сервері в момент запиту.

Vite можна використовувати для налаштування програм для різних фреймворків. Вибір фреймворку визначатиме підхід до візуалізації, який використовуватиме Vite. Цей інструмент пропонує вбудовану підтримку рендерингу на стороні сервера для Vue 3 і React. Коли Vite використовується у робочому середовищі, використовувати його як проміжне програмне забезпечення є розумним.

#3. Продуктивність

Vite має швидкий процес збірки та сервер розробки. Цей інструмент збирання покладається на рідні модулі ES, які забезпечують гарячу заміну модулів (HMR). Ці функції дають Vite можливість швидко реагувати на розробку.

Next.js використовує рендеринг на стороні сервера, який попередньо рендерить сторінки, таким чином покращуючи час початкового завантаження. Цей фреймворк виявився швидким у веб-додатках, які обслуговують динамічний вміст завдяки функції SSR.

#4. Гнучкість

Vite як інструмент збірки можна використовувати з Vue.js, React і Svelte. Однак цей фреймворк розроблений як легкий, але забезпечує швидке середовище розробки.

Vite має високу модульність і дозволяє розробникам вибирати лише ті частини чи компоненти, які потрібні їм у своїй програмі. Ви можете покращити програму, згенеровану Vite, інтегрувавши її з іншими інструментами.

Next.js розроблено як повне рішення для програм React. Цей фреймворк має гнучкі параметри кешування та відтворення. Next.js дозволяє вибрати середовище відтворення (клієнт або сервер) на рівні компонента.

#5. Розгортання

Vite підтримує статичний і безсерверний хостинг. Налаштування веб-програми за допомогою Vite генерує статичні файли з HTML, CSS і JavaScript, які можна розмістити на статичних хостингових службах, таких як Vercel, Netlfiy або GitHub Pages.

  Як синхронізувати параметри about:config за допомогою Firefox Sync

Програми Next.js підтримують статичні, серверні та безсерверні розгортання. Ви можете використовувати сторінки Netlify, Vercel або GitHub для статичних розгортань. Next.js також підтримує самостійне розміщення, і ви можете використовувати Docker або Node.js. Безсерверні параметри, доступні для розгортання програм Next.js, включають Статичні веб-програми AzureAWS Amplify, Firebaseі Сторінки Cloudfare.

Vite є новішим фреймворком, оскільки він був випущений у 2020 році. Таким чином, його спільнота невелика, але все ще зростає.

Next.js був створений у 2016 році. Він має велику спільноту та розгалужену екосистему бібліотек та інструментів. Next.js також користується підтримкою більшої спільноти React.

Коли використовувати Vite, а коли Next.js

Як бачите, і Vite, і Next.js мають сильні та слабкі сторони. Однак є деякі випадки, коли Vite може бути кращим за Next.js і навпаки;

Коли використовувати Vite

 • Потрібен швидкий інструмент: Vite швидко генерує проекти, оскільки не потребує пакетування. Функція гарячої заміни модулів (HMR) дозволяє розробникам бачити зміни у своєму коді без перезавантаження вручну.
 • Потрібен різноманітний інструмент: Ви можете використовувати Vite для створення програм React, Vue.js, Svelte та Preact. Просто виберіть потрібний вам шаблон і Vite, і ви налаштуєте програму за лічені хвилини.

Коли використовувати Next.js

 • Вам потрібен фреймворк із великою екосистемою: Next.js існує вже більше семи років і завоював велику кількість прихильників. Ви можете використовувати численні ресурси, інструменти та плагіни, які можна використовувати для інтеграції з інструментами та бібліотеками сторонніх виробників.
 • Хочете отримати вигоду від SEO: функція візуалізації на стороні сервера на Next.js дозволяє веб-сканерам легко знайти та проіндексувати ваш сайт. Попереднє відтворення HTML на сервері покращує швидкість завантаження, що впливає на взаємодію з користувачем.
 • Вам потрібен гнучкий фреймворк: Next.js дозволяє переходити від статичної генерації сайту (SSG) до відтворення на стороні сервера (SSR). Функція SSR запускає функцію попереднього завантаження, яка підходить для ваших сторінок, які обслуговують динамічні дані. Ви також можете вибрати відображення SSG для своїх статичних сторінок.

Висновок

Ми висвітлили все, що вам потрібно знати під час дебатів Vite проти Next.js. Ці два фреймворки не є прямими конкурентами, оскільки Vite є інструментом для збірки, а Next.js — фреймворком React.

Остаточний вибір фреймворку залежатиме від характеру проекту, який потрібно створити, і ваших уподобань.

Перегляньте нашу статтю про найкращі фреймворки JavaScript, які вам варто знати.