Який пристрій зберігання даних найкраще підключити?

| | 0 Comments| 6:25 PM
Categories:

Швидкі посилання

Ключові висновки

  • Накопичувачі SATA віддають пріоритет місткості, що робить їх недорогими та легкодоступними для щоденного використання.
  • Диски SAS швидші та надійніші, ніж диски SATA, що робить їх кращим вибором для програм і серверів корпоративного рівня.
  • Диски SATA краще підходять для додавання накопичувачів великої ємності до ПК або локального NAS, тоді як диски SAS краще підходять для серверів і корпоративних середовищ.

Такі інтерфейси, як SATA та SAS, дозволяють материнським платам взаємодіяти з HDD та SSD, дозволяючи їм завантажувати операційні системи, запускати програми та робити майже все, що комп’ютери можуть.

Однак із такою кількістю різноманітних застосувань і такою кількістю жаргону легко заблукати в таких термінах, як «SATA» та «SAS». Хто вони? Чим вони відрізняються? Який вибрати?

Що таке SATA?

Роз’єм SATA або Serial Advanced Technology Attachment використовує стандартні 15 контактів живлення та сім контактів даних. Накопичувачі SATA є більш популярними, оскільки вони віддають пріоритет місткості, а не швидкості, що забезпечує недорогий і легкодоступний накопичувач.

CyberVam/Shutterstock

Проте те, що накопичувачі SATA орієнтовані на ємність пам’яті, не означає, що вони повільні. Більшість споживчих дисків SATA починаються з 5400 об/хв, але можуть досягати 7200 об/хв. Хоча диски SATA не такі швидкі, як диски SAS, цього більш ніж достатньо для більшості людей, щоб працювати на своїх комп’ютерах.

  Виправити код помилки 0xc1800103 0x90002

Накопичувачі SATA також дешеві, тому є ідеальним рішенням для зберігання в більшості ситуацій, таких як використання DIY NAS або регулярне резервне копіювання даних. Незважаючи на те, що твердотільні накопичувачі переважають, жорсткі диски SATA все ще популярні для масового зберігання.

Що таке SAS?

SAS означає Serial Attached Small Computer System Interface. Він використовує роз’єм, подібний до SATA, також використовує 15 контактів для живлення та сім для передачі даних. Однак поділ у роз’ємі SATA між контактами живлення та передачі даних не такий помітний.

Адамантій/Wikimedia

Диски SAS є швидшими та надійнішими, ніж диски SATA з точки зору передачі даних. Роз’єм SATA швидко зберігає дані, але вихідні дані не передаються з такою ж швидкістю. SAS вирішує цю проблему, передаючи дані так само швидко, як вони надходять.

Вони зазвичай використовуються в програмах і серверах корпоративного рівня, призначених для роботи 24/7. Відповідно до Toshiba, одного з найпопулярніших виробників жорстких дисків у світі, середній час напрацювання на відмову (MBTF) для дисків SAS становить від 1,4 до 2,5 мільйонів годин використання при температурі від 5 до 55 градусів Цельсія. Навпаки, MTBF для накопичувачів SATA загального призначення становить лише близько 600 000 годин використання за тієї самої температури. Сайт порівняння Diffen Ця різниця становить від 1,2 до 1,6 мільйона годин використання при 45 градусах Цельсія для SAS і від 700 000 годин до 1,2 мільйона годин при 25 градусах Цельсія для дисків SATA.

  Все, що ви не знали про Amazon Aurora

Однак вони споживають більше енергії, і зазвичай диск SAS завантажує ОС на сервер і використовує диски SATA для зберігання. Це також зроблено тому, що диски SAS більше зосереджені на швидкості передачі даних, ніж на зберіганні, тобто диски SAS понад 500 ГБ можуть бути досить дорогими.

SATA проти SAS: у чому різниця?

Накопичувачі SATA та SAS мають переваги та недоліки, тому ось зручна таблиця для порівняння цих двох пристроїв.

SATA

SAS

Тип роз’єму

15-контактний роз’єм живлення, 7-контактний роз’єм даних (роздільний роз’єм)

15-контактний роз’єм живлення, 7-контактний роз’єм даних (об’єднаний роз’єм)

швидкість

Від 5400 до 7200 обертів за хвилину, передача даних до 6 Гбіт/с

Від 7200 до 15000 обертів за хвилину, передача даних до 12 Гбіт/с (з двопортовим SAS)

Надійність

Від 700 000 до 1,2 мільйона годин при 25°C, може вийти з ладу під час або після тривалого використання

Від 1,2 мільйона до 1,6 мільйона годин при 45°C, призначений для використання 24/7

Ціна

Диски на 1 ТБ починаються від ~ 25 доларів США

Відносно дорожче. Накопичувачі на 1 ТБ починаються від 35 до 40 доларів.

Випадки використання

Споживчі ПК, ноутбуки та рішення для зберігання

Корпоративні середовища, такі як сервери та центри обробки даних.

Звичайно, є кілька інших типів підключення, особливо якщо ви говорите про споживче використання ПК. SATA, порівняно з NVMe і M.2, не поступається надійністю та швидкістю. Навіть PCIe SSD можуть бути хорошою альтернативою SATA.

  Як Ctrl + F шукати текст у друкованому документі

Чи варто використовувати SATA чи SAS?

Як ви, напевно, можете здогадатися, обидві технології мають специфічне використання. Якщо ви хочете додати накопичувач великої ємності до свого ПК або локального NAS, SATA є кращим варіантом. Ви не тільки отримуєте багато пам’яті за відносно меншу вартість, але й отримуєте пристойну швидкість передачі даних, якщо ви переміщуєте дані на внутрішній жорсткий диск або через мережу на NAS.

Однак якщо ви шукаєте сховище для сервера, робочої станції з інтенсивною обробкою даних, центру обробки даних або будь-якого іншого корпоративного середовища, SAS стане кращим вибором. Ви отримуєте швидше та надійніше сховище, призначене для постійної роботи без збоїв. Тим не менш, це має невелику перевагу: вартість. Диск SAS на 1 ТБ може бути значно дорожчим за диск SATA на 1 ТБ через популярність останнього. Точна вартість може відрізнятися від виробника до виробника, але диски SAS у більшості випадків є дорожчим варіантом.

Загалом, вибір зводиться до того, для чого ви будете використовувати свій накопичувач. Якщо ви просто хочете вставити його у свій комп’ютер, щоб використовувати його як накопичувач, вам краще вибрати SATA. Однак, якщо ви хочете оновити сховище на сервері або вам потрібно, щоб накопичувач був постійно активним, SAS — це ваш шлях.