Який ноутбук варто купити? Chromebook проти Windows

Ключові висновки

  • Такі веб-інструменти, як Google Docs і Slack, роблять Chromebook чудовим варіантом для тих, хто працює в Інтернеті та цінує співпрацю.
  • Chromebook відомий своєю простотою та відсутністю вірусного програмного забезпечення порівняно з ноутбуками Windows, що робить їх беззайвим варіантом.
  • Комп’ютери Chromebook набули популярності в школах завдяки своїй низькій вартості та простоті, ними користуються понад 50 мільйонів учнів і вчителів.

Якщо ви бажаєте придбати ноутбук, можливо, ви задаєтеся питанням, чи зупинитися на стандартній машині з ОС Windows, чи вибрати натомість Chromebook. Ось деякі речі, які слід враховувати, вибираючи між двома платформами.

Працювати в Інтернеті? Використовуйте Chromebook

Пандемія зробила роботу вдома необхідною, і багато людей все ще опираються поверненню на роботу, принаймні на повний робочий тиждень. Багато веб-інструментів, таких як Slack, спрощують команди підтримувати зв’язок, де б вони не були.

Зараз все більш поширеним є виконання офісної роботи в Інтернеті. Google Docs — це популярний текстовий онлайн-процесор, оскільки він полегшує спільну роботу над документами.

Якщо ви використовуєте подібні веб-інструменти, вам слід серйозно подумати про Chromebook.

Хочете простий комп’ютер? Отримайте Chromebook

Хоча Windows протягом тривалого часу була лідером на ринку ноутбуків, вона існує настільки довго, що набрала чимало багажу. Багато машин Windows постачаються з цілим набором програм і утиліт. Вони попередньо встановлені незалежно від того, хочете ви цього чи ні. Недоброзичливці називають ці програми «розповсюджувачами».

Комп’ютери Chromebook, навпаки, скромні й злі. Ви знайдете лише ті програми, які встановлено за замовчуванням. Ось чому Chromebook має легку репутацію.

Студент? Ймовірно, ви вже користуєтеся Chromebook

Комп’ютери Chromebook стали популярними в школах, особливо в школах K-12. Вони кинули виклик ринку, який традиційно був хлібом з маслом Apple з часів Apple II.

Ймовірно, це пов’язано з простотою ОС Chrome, а також низькою вартістю апаратного забезпечення порівняно зі стандартними ноутбуками Mac і ПК. Це причини, чому все більше шкіл видають Chromebook своїм учням.

в повідомлення в блозі KeywordGoogle стверджує, що понад 50 мільйонів студентів і викладачів використовують комп’ютери Chromebook.

Користуватися програмами Office? Дотримуйтесь Windows

Хоча Microsoft зробила Office, або, точніше, Microsoft 365, як компанія вважає за краще називати цей пакет, доступним в онлайн-версії (зокрема на Chromebook), якщо ви активно використовуєте програми Office, Windows все ще є вашим найкращим вибором.

З обмеженим бюджетом? Виберіть Chromebook

Chromebook став популярним через низьку ціну. Хоча ви можете купувати моделі преміум-класу, як-от лінійка Chromebook Plus, апарати бюджетного класу мають не такі вже й нижчі характеристики, якщо ви можете прийняти деякі компроміси щодо якості збірки.

Ви можете придбати хороший базовий ноутбук Chromebook менш ніж за 500 доларів.

Шанувальник Linux? Використовуйте Chromebook

Якщо ви прихильники Linux, Chromebook може бути кращим варіантом для вас. Хоча ви можете запустити середовище розробки Linux як на ОС Chrome, так і на Windows, Chromebook має перевагу, оскільки ОС уже заснована на Linux.

Windows найкраща для геймерів

Незважаючи на поштовх до ігрових ноутбуків Chromebook, ринок ігор для Windows має набагато більшу історію, починаючи з часів MS-DOS. Переважна більшість популярних ігор доступні в Windows. Chromebook обмежить вас переважно веб-іграми, іграми для Android, Linux і потоковими іграми.

Ігровий ринок Chromebook все ще дуже новий, і незрозуміло, яку підтримку він матиме в довгостроковій перспективі.

Хочете Raw Power? Дотримуйтесь Windows

Якщо ви шукаєте продуктивність, вам, ймовірно, буде краще зі стандартним ноутбуком Windows. Доступних ноутбуків преміум-класу, наприклад лінійки Dell XPS, більше, ніж Chromebook. Професійне програмне забезпечення, таке як творчі програми Adobe, також набагато більш розроблене для Windows, хоча Lightroom доступний як додаток для Android у магазині Google Play.

Chromebook зазвичай використовує менш потужні процесори, особливо на низькому рівні. Їхня база програмного забезпечення також обмежена веб-додатками, програмами для Android і Linux, як і з іграми на Chromebook. Однак майте на увазі, що ви зможете інсталювати такі потужні інструменти Linux, як GIMP і ImageMagick.

Тепер ви можете вибрати між ноутбуками Chromebook і Windows

Хоча вибір між ноутбуками Windows і Chromebook може здатися складним, це питання, для чого ви використовуєте машину. Якщо вам потрібен простий і легкий комп’ютер, вам варто розглянути Chromebook. Якщо вам потрібна більша потужність для продуктивності, виберіть машину з Windows.