Який найбезпечніший у 2023 році?

Categories:

Коли мова заходить про зберігання ваших цифрових активів і забезпечення їх безпеки, важливо вибрати надійний гаманець NFT.

Однак ці гаманці насправді не зберігають ваші NFT; натомість вони тримають ключі, які дають вам доступ до ваших активів через блокчейн і підтверджують ваше право власності. У цій статті ми розглянемо основи NFT і докладніше розглянемо найбезпечніші гаманці NFT на ринку.

Основи NFT

NFT відносяться до типу цифрового токена, який не можна обміняти на інший токен такого ж типу. Щоб побачити це в перспективі, подумайте про доларову купюру з серійним номером на ній. Серійний номер є ідентифікатором, але він не пов’язаний із вартістю долара. Доларові купюри або будь-яка фіатна валюта взаємозамінні на інші. Навпаки, NFT є повною протилежністю взаємозамінним активам.

Що стосується NFT, то токен, по суті, є цифровим файлом, що містить посилання на медіафайл, який зберігається десь на комп’ютері. Найціннішим аспектом NFT є його запис про право власності. Цей запис зберігається в блокчейні та не може бути змінений, що дає NFT його походження, тобто історію всіх його попередніх власників. Це походження є частиною того, що робить NFT цінними.

Наразі різні типи NFT на ринку представляють зображення, музику, відео або дані. Однак, коли люди говорять про NFT, вони зазвичай мають на увазі NFT на основі зображень, зокрема типу ProFile-Picture або PFP. Ці NFT часто надходять партіями здебільшого по 10 000, що становить 90% ринку NFT.

Ви не можете просто скласти цифровий актив і покласти його в кишеню або покласти в сейф. Натомість найкраще мати унікальний криптовалютний гаманець/інструмент гаманця NFT. Гаманець NFT — це фізичний пристрій або комп’ютерна програма, яка дає змогу безпечно зберігати та передавати цифрові активи.

Але як саме працюють гаманці NFT?

Щоб дати огляд основ NFT-гаманців та їх функцій, ви повинні усвідомити, що зберігання та передача цифрових активів може значно відрізнятися від традиційних фізичних активів, таких як готівка.

Створення гаманця генерує унікальну серію слів, автоматично відомих як початкова фраза або фраза відновлення. Потім ця початкова фраза використовується для створення приватних ключів, наприклад паролів, які надають вам доступ до певних елементів у вашому гаманці. Ви повинні тримати в таємниці свою вихідну фразу та приватні ключі та ніколи нікому не повідомляти їх, оскільки ця інформація дасть їм доступ до ваших активів.

Щоб краще зрозуміти, як усі ці частини працюють разом, ви можете розглядати свій криптогаманець як менеджер паролів для ваших цифрових активів. Початкова фраза діє як головний пароль, що дозволяє отримати доступ до вашого гаманця та всіх його активів. Якщо ви коли-небудь видалите свій крипто-гаманець, ви зможете створити його заново та відновити доступ до всього, використовуючи свою вихідну фразу.

Важливо пам’ятати, що якщо ви втратите або забудете свою початкову фразу, ви назавжди втратите доступ до свого гаманця та всіх активів у ньому. Приватні ключі, з іншого боку, дозволяють вам керувати та ініціювати транзакції у своєму гаманці.

Типи гаманців NFT

Важливо розуміти різні типи гаманців, доступних для безпечного зберігання ваших цифрових активів. Гаманці NFT можна загалом класифікувати на:

Кастодіальні гаманці

Завдяки гаманцям з опікою ви довіряєте третій стороні захистити свої цифрові активи та надати вам доступ у разі потреби. Хоча кастодіальні гаманці пропонують зручність того, що хтось інший керує вашими активами, вони також пов’язані з невід’ємними ризиками. Використовуючи кастодіальний гаманець, ви довіряєте методам безпеки стороннього постачальника. Якщо їх зламано або скомпрометовано, ваші активи можуть опинитися під загрозою.

  Scala проти Java: відмінності та подібності

Важливо зазначити, що не всі кастодіальні гаманці однакові. Вибираючи кастодіальний гаманець, DYOR має вирішальне значення (проведіть власне дослідження), щоб переконатися, що постачальник має перевірену історію безпеки та надійності. Крім того, ви завжди маєте бути обережними, надаючи конфіденційну інформацію, таку як облікові дані для входу, будь-якій третій стороні.

Зрештою, рішення використовувати кастодіальний гаманець чи ні залежить від вашої власної терпимості до ризику та особистих уподобань. Хоча кастодіальні гаманці можуть запропонувати зручність і легкість використання, деякі можуть мати кращий вибір. Для тих, хто цінує безпеку та контроль над своїми активами, кращим варіантом може бути самостійна опіка через гаманець без опіки або апаратний гаманець.

Некастодіальні гаманці

Некастодіальні гаманці пропонують користувачам повний контроль і право власності на свої приватні ключі. Це означає, що постачальник гаманця не може отримати доступ до коштів користувача, а також не може заморозити або маніпулювати ними.

Краса гаманців, які не підлягають зберіганню, полягає в принципі децентралізації, що лежить в їх основі. Постачальник гаманців діє як шлюз до блокчейну, зберігаючи приватні та відкриті ключі користувача та полегшуючи їх взаємодію з їхніми цифровими активами. Важливо зазначити, що гаманці, які не є кастодіальними, зберігають не криптовалюти, а ключі, необхідні для доступу до них у блокчейні.

Для тих, хто хоче використовувати NFT-гаманці з автономією та безпекою як головну турботу, некастодіальні гаманці є кращим вибором. Тримаючи свої ключі, користувачі можуть бути впевнені, що вони мають доступ до своїх коштів і що їхні активи захищені від маніпуляцій третьої сторони. Хоча керування їхніми особистими ключами може потребувати навчання, переваги повного контролю над їхніми цифровими активами роблять це вартим зусиль для багатьох.

Тепер давайте подивимося на найкращі гаманці NFT.

Математичний гаманець

Math Wallet — один із найвідоміших гаманців із понад 70 підтримуваними блокчейнами. Гаманець пропонує різні функції, такі як торгівля, управління, купівля, продаж і переведення в готівку NFT, надаючи користувачам комплексну та ефективну платформу.

Завдяки версії для настільного комп’ютера та мобільних пристроїв, яка забезпечує безперебійну синхронізацію на всіх пристроях, Math Wallet також об’єднує кілька апаратних гаманців, що полегшує керування кількома адресами та доступ до них.

Завдяки підтримці кількох великих імен в індустрії блокчейнів, зокрема Fenbushi Capital, Binance Labs, Fundamental Labs, NGC Ventures, Capital6 Eagle і Amber Group, він отримав звання найкращого гаманця, який підтримується інституційними інвесторами.

Гаманець Enjin

Enjin Wallet — це універсальне рішення для людей, яким потрібна єдина платформа для керування своїми криптовалютами та NFT. Гаманець надає інтуїтивно зрозумілий інтерфейс для торгівлі, збору та обміну цифровими активами. Крім того, він оснащений інтегрованою біржею для полегшення швидких і безперебійних транзакцій.

Користувачі можуть створювати кілька облікових записів відповідно до своїх конкретних потреб, незалежно від того, керують щоденними витратами чи беруть участь в іграх на основі блокчейну. Гаманець також дозволяє імпортувати існуючі гаманці. Він також сумісний з апаратними гаманцями, такими як Ledger і Trezor.

МетаМаска

MetaMask став вибором для понад 21 мільйона користувачів з моменту його створення в 2016 році компанією ConsenSys. Його популярність різко зросла під час буму DeFi у 2020 році, що зробило його найпоширенішим гаманцем.

  Як ваш iPhone незабаром може замінити ключі від автомобіля

MetaMask надає токени гаманця на основі ERC-20 та інтегрується з іншими мережами EVM, такими як Polygon, BNB Chain, Optimism і Arbitrum. Його функція розширення браузера полегшує взаємодію з dApps, побудованими на Ethereum та інших мережах, сумісних з EVM, включаючи NFT-маркетплейс OpenSea. Крім того, MetaMask пропонує функцію обміну, яка дозволяє швидко обмінювати токени без доступу до децентралізованої біржі.

Користувачі зберігають повний контроль над своїми активами, оскільки MetaMask не зберігає приватні ключі чи вихідні фрази.

Атомний гаманець

Atomic Wallet — популярна настільна програма, яка пропонує користувачам повний контроль над своїми заощадженнями в криптовалюті. Сервіс призначений для зберігання особистих ключів користувачів і даних про транзакції на їхніх комп’ютерах, а не на серверах провайдера, забезпечуючи повну автономію користувачів.

Atomic Wallet підтримує понад 300 криптовалют, включаючи більшість токенів ERC-20. Він пропонує додаткові платні послуги, такі як покупки криптовалюти кредитною карткою, однорангові транзакції та транзакції ShapeShift.

Оскільки гаманець не вимагає реєстрації користувача, він не зберігає конфіденційну особисту інформацію та не використовує посередників для здійснення транзакцій. Усі передані дані зашифровані, а користувачі отримують унікальну резервну фразу, що складається з 12 випадково згенерованих слів, щоб відновити свої гаманці.

Гаманець ZenGo

ZenGo — це дуже безпечний гаманець Web3, який пропонує користувачам повний контроль над їхніми криптовалютами без уразливості приватного ключа. Гаманець використовує вдосконалену криптографію Multi-Party Computation (MPC), яку багатомільярдні установи використовують для додаткової безпеки.

ZenGo є першою програмою-гаманцем, яка надає ці переваги безпеки споживачам, забезпечуючи вільний від стресу доступ до крипто з провідним у галузі біометричним шифруванням і аутентифікацією 3FA.

Розроблений KZen Networks, компанією, яка спеціалізується на безпеці та інтерфейсі користувача, ZenGo не має вразливості початкової фрази, що робить його одним із найбезпечніших доступних додатків для криптовалютних гаманців.

Гаманець Kukai

Гаманець Kukai, розроблений для Tezos Blockchain, — це веб-додаток, який дозволяє користувачам без проблем керувати і підключатися до досвіду або dApps, створених на Tezos.

Гаманець забезпечує доступ до цих dApp через браузер на додаток до доступу до криптоактивів. Користувачі можуть швидко знаходити, отримувати доступ і підключатися до цих програм безпосередньо через програму Kukai.

Гаманець Exodus

Гаманець Exodus — це програмний гаманець для біткойнів, який став популярним вибором серед користувачів криптовалюти з моменту його запуску в 2015 році. Сервіс, що базується на Небрасці, наголошує на контролі та конфіденційності користувача, при цьому особисті ключі залишаються на пристрої користувача, і не вимагається ідентифікація особи чи взаємодія з банком. . Код для Exodus є частково відкритим, і гаманець співпрацює з партнерами по обміну, щоб запропонувати послуги переказу для більш широкого діапазону монет.

Комісії за транзакції в гаманці сплачуються лише майнерам і визначаються автоматично за допомогою сервісу Bitcoin fee. Кількість входів і виходів визначає розмір транзакції.

AlphaWallet

AlphaWallet — це криптовалютний гаманець із відкритим вихідним кодом лише для мобільних пристроїв, розроблений спеціально для NFT у мережі Ethereum. Інтерфейс користувача простий і зручний для початківців із виділеним розділом NFT та ігрових токенів.

AlphaWallet також дозволяє користувачам додавати мета-теги до своїх токенів для полегшення пошуку та фільтрації. Гаманець інтегрується з різними NFT-маркетплейсами та блокчейн-іграми, включаючи OpenSea, CryptoKitties, Dragonereum і ChainZ Arena. Крім того, він пропонує вбудований браузер dApp для доступу до програм DeFi, таких як Compound.

Гаманець DeFi від crypto.com

DeFi Wallet від crypto.com пропонує повний набір послуг DeFi, включаючи зберігання токенів, ставки для отримання винагороди, обмін між парами токенів і взаємодію з dApps.

  7 надійних хостингів WordPress для агентств

Некастодіальний гаманець дає користувачам повний контроль над своїми особистими ключами, забезпечуючи безпеку їхніх коштів у разі банкрутства компанії. Користувачі можуть підключатися до різних dApps, таких як ігри, децентралізовані біржі та платформи DeFi, що робить його ідеальним для тих, хто надає перевагу конфіденційності та безпеці.

Trust Wallet

Trust Wallet — це мобільний гаманець, який пропонує безпечне зберігання та доступ до криптовалютних предметів колекціонування в мережах Ethereum і Binance Smart Chain. Криптоколекційні предмети, такі як CryptoPunks і CryptoKitties, є унікальними цифровими активами, що зберігаються в блокчейні та пов’язані з публічною адресою.

Trust Wallet надає просте та безпечне рішення для керування та зберігання цих предметів колекціонування, полегшуючи користувачам доступ до своїх цифрових активів і керування ними. Зручний інтерфейс Trust Wallet і надійні функції безпеки роблять його популярним вибором серед криптовалютних ентузіастів.

Відповіді на поширені запитання

Як купити NFT?

Щоб придбати NFT, вам потрібно виконати такі загальні дії:

1. Виберіть ринок, який відповідає вашим потребам. Різні платформи продажу NFT, такі як OpenSea, Rarible, Nifty Gateway і SuperRare, є найбільш затребуваними.
2. Налаштуйте гаманець: із численних гаманців, перелічених вище, виберіть той, який підтримує певну мережу блокчейну, на якій базується NFT. Переконайтеся, що ваш гаманець достатньо фінансується криптовалютою для покупки NFT.
3. Перегляньте та виберіть NFT: перегляньте доступні NFT на ринку. Звужте коло NFT за допомогою фільтрів на основі творця, колекції, ціни чи категорії.
4. Зробіть ставку або купіть: залежно від ринку ви можете або зробити пропозицію, або купити її прямо. Дотримуйтесь інструкцій, щоб завершити процес покупки.
5. Перенесіть NFT у свій гаманець: після того як ви виконаєте крок 4, вам потрібно буде перенести NFT у свій гаманець. Дотримуйтесь інструкцій на ринку, щоб ініціювати перенесення.

Як працюють гаманці NFT?

Щоб керувати вашими NFT, вам потрібен гаманець NFT, який може безпечно зберігати ваші приватні ключі, які використовуються для підтвердження вашого права власності та доступу до вашого активу NFT. Ваші NFT зберігаються в блокчейні, а ваш гаманець NFT зберігає інформацію про їх місцезнаходження, що дозволяє вам їх надсилати та отримувати. Гаманець NFT дозволить вам керувати всіма своїми NFT в одному місці, безпечно контролювати свої приватні ключі та підключатися до децентралізованих програм і торгових майданчиків NFT.

Чи безпечні гаманці NFT?

Що стосується безпеки гаманців NFT, слід враховувати кілька факторів. У той час як кастодіальний гаманець є хорошим вибором для тих, хто часто торгує NFT, некастодіальний гаманець зазвичай вважається найбезпечнішим способом довгострокового зберігання NFT.

Заключні слова

Вибираючи криптогаманець для своєї колекції NFT, важливо враховувати кілька факторів:

  • Безпека має першочергове значення, і активація двофакторної автентифікації є обов’язковою.
  • Оскільки NFT можна карбувати в різних блокчейн-мережах, потрібен гаманець із сумісністю між блоками.
  • Зручний інтерфейс є важливим, особливо для початківців, і, нарешті, доступність є ключовою, тому гаманець, до якого можна отримати доступ на кількох пристроях, буде ідеальним.