Який монітор найкращий для вас?

Незалежно від того, чи займаєтеся ви графічним дизайном, іграми чи переглядом фільмів, ви знаєте, що роздільна здатність вашого монітора — це одна з перших речей, на які ви звертаєте увагу, коли шукаєте нову модель.

Те ж саме стосується телевізорів і Smart TV, особливо якщо ви хочете мати власний домашній кінотеатр.

2K проти 4K

Телевізори простіше вибрати, оскільки, за винятком бюджету, ви завжди будете вибирати найбільший і з найчіткішим зображенням, і в цьому випадку 4K сьогодні є найпопулярнішим варіантом. Однак, коли справа доходить до вибору монітора ПК, вибір між монітором 1080p, монітором 1440p або монітором 4K буде складним.

Ті з вас, хто має досвід використання високоякісних моніторів, ймовірно, відчувають, що монітори 1080p здаються піксельними та застарілими, тому відповідно до сучасних стандартів ми розглядатимемо монітори 1440p (він же 2K) і 4K. На жаль, це не так просто, як здається, оскільки ви не можете просто перейти до вибору 4K, не знаючи, що є й недоліки.

Оскільки монітор – це майже шлюз, через який ви отримуєте задоволення від медіа, ігор і роботи, дуже важливо вибрати правильну роздільну здатність.

Саме тому ми вирішили написати цей вичерпний посібник про те, який монітор ви повинні придбати для себе.

Ми трохи обговоримо кожну роздільну здатність, зважимо їх плюси та мінуси, і ми сподіваємося, що ви зможете визначити, який тип монітора вам найкраще підходить.

Вибір між моніторами 2K і 4K: який?

Монітор 2K: що це саме означає?

Роздільна здатність 2K – це загальний термін для пристроїв відображення або вмісту з горизонтальною роздільною здатністю приблизно 2000 пікселів, а Digital Cinema Initiatives визначає роздільну здатність 2K як 2048 × 1080.

Однак є кілька інших роздільних здатностей, які все ще вважаються 2K:

  Як створити швидке опитування в Microsoft Teams

DCI 2K (рідна роздільна здатність)

DCI 2K (плоска обрізана)

DCI 2K (CinemaScope обрізаний)

Коли справа доходить до використання цієї роздільної здатності на моніторах ПК, 1440p майже на тому ж рівні, що й зараз 1080p.

Оскільки 1080p довгий час було золотим стандартом, не дивно, що багато користувачів досі не перейшли.

Звичайно, перехід зі старішого монітора на новий із вищою роздільною здатністю означає, що вам також потрібен ПК, який може впоратися з додатковим навантаженням, особливо якщо ви дійсно хочете бачити свій вміст у 1440p.

Які переваги 2K?

Його популярність

Як згадувалося раніше, монітори з роздільною здатністю 1440p приблизно так само популярні, як і моделі 1080p, тим більше, що роздільна здатність існує досить довго, щоб їх можна було масово виробляти набагато дешевше.

Більше того, це також означає, що практично будь-який виробник моніторів має принаймні кілька моделей 1440, тому ви не будете обмежені в будь-якому випадку, коли мова заходить про моделі на вибір.

Вам не потрібні ПК високого класу

Відтворення того, що з’являється на вашому моніторі, є, мабуть, найбільшим поглиначем ресурсів для будь-якого ПК, незалежно від того, чи йдеться ви про CPU, GPU чи RAM.

У цьому випадку монітори 1440p мають перевагу в тому, що вони більш доступні з точки зору того, які ПК можуть їх використовувати.

Крім того, вам не доведеться турбуватися про покупку нових компонентів для монітора, оскільки більшість сучасних графічних процесорів можуть керувати такою роздільною здатністю.

Оптимізація програмного забезпечення

Подібно до того, як ця роздільна здатність стала популярною у виробників обладнання, те ж саме можна сказати і про виробників програмного забезпечення.

Наприклад, багато розробників ігор ввели 1440p як один із стандартів відображення для своїх назв, тому вам не доведеться турбуватися про розтягнуті зображення або чорні частини екрана, оскільки гра має співвідношення 4:3 на надширокому моніторі. .

  Ось як це зробити швидко

Які недоліки 2K?

Відсутність підтримуваного вмісту

Як не дивно, хоча майже всі ігри підтримують 2K, і навіть YouTube підтримує цю роздільну здатність, повна відсутність підтримуваного вмісту де-небудь ще.

Монітор 4K: що це саме означає?

Як і з роздільною здатністю 2k, роздільна здатність 4K є загальним терміном для пристроїв відображення або вмісту з горизонтальною роздільною здатністю приблизно 4000 пікселів.

Однак, залежно від типу медіафайлів, які ви переглядаєте, точна роздільна здатність дещо відрізняється:

Телебачення та споживчі ЗМІ
3840 × 2160 (4K UHD)

Індустрія кінопроекцій
4096 × 2160 (DCI 4K)

Хоча 4K-монітори дуже популярні в телевізорах (легше мати 4K-телевізор через їх величезний розмір), 4K-монітори все ще важче знайти, в основному тому, що багато виробників вважають 4K візуальним зайвим, особливо зблизька.

Однак це не означає, що роздільна здатність 4K не повільно, але впевнено набуває все більше прихильників, особливо серед геймерів і кінофілів.

Які переваги 4K?

The Visuals

Перша і найочевидніша перевага, яку 4K має перед 2K, полягає в самій назві, а саме в тому, що ми говоримо про до 4 рази більше пікселів, і, як ми всі знаємо, більше пікселів означає більшу чіткість зображення.

Насправді, різниця настільки велика, що якщо вам вдасться зробити вибірку зображень 4K в один момент, все, що нижче 4K, буде виглядати нечітким або піксельним.

Крім того, додаткові деталі роблять монітори 4K дуже бажаними для тих, хто має фільми 4K, або тих, хто працює з інструментами для редагування відео та зображень HD, такими як Adobe Photoshop або Premiere Pro.

Розширена підтримка контенту

Оскільки стрибок від 1440p до 4K набагато більший, ніж від 1080p до 1440p, багато творців контенту поспішили створити та надати якомога більше вмісту 4K.

Це також пов’язано з тим, що нові чудові рішення, хоча й присутні, все ще далекі від того, щоб навіть наблизитися до масової популярності.

Це включає мультимедійні та потокові сайти, такі як YouTube, Netflix, Disney Plus, Hulu та інші.

  Як покращити якість відсканованого зображення

Варто згадати і ігрову індустрію, яка захопила весь феномен 4K штурмом, особливо ті, які скористалися перевагами 4K і HDR.

Які недоліки 4K?

Як не дивно, але багато недоліків 4K є в основному протилежними 2K, як ви можете побачити нижче:

Дуже ресурсомісткий

Оскільки монітори 4K означають, що ваш комп’ютер повинен ефективно відображати в 4 рази більше пікселів на тій самій частоті, навантаження на ваш комп’ютер значно збільшиться.

Це не тільки означає, що вам потрібен потужніший ПК, але й збільшується енергоспоживання, тому переконайтеся, що ваш блок живлення не перегорить після півгодини ігор.

Для простої спроби запустити ту саму гру з роздільною здатністю 4K зі швидкістю 60 кадрів в секунду знадобиться потужний ігровий ПК, причому основну частину навантаження підтримує ваш графічний процесор.

Говорячи про це, лише кілька графічних процесорів можуть працювати з іграми 4K зі швидкістю 60 FPS, а ми говоримо про високоякісні, які зовсім не дешеві.

Досить дорогий

Покращення вашого ПК – це не єдина річ, яка займе багато вашого бюджету, оскільки самі монітори 4K вже досить дорогі.

Більш того, лише найбільші виробники моніторів мають моделі 4K, які насправді хороші та не жертвують іншими характеристиками, що також підвищує ціну.

ВИСНОВОК

Як бачите, єдина справжня різниця між використанням монітора 2K та монітора 4K полягає в тому, чи може ваш бюджет витримати це, і тип вмісту, який ви хочете відчути.

Якщо ваш бюджет не є проблемою, і ви хочете насолоджуватися фільмами та іграми з найкращим візуальним ефектом, то монітор 4K — ваш найкращий вибір.

Однак, якщо у вас обмежений бюджет, і ви не хочете жертвувати продуктивністю, особливо в іграх, то монітор 1440p – це те, що вам потрібно.

На цьому наша стаття охоплює монітори 2K та 4K та які з них найкращі за яких обставин.

Яка ваша думка щодо кожної резолюції?

Дайте нам знати, що ви думаєте, залишивши нам повідомлення в розділі коментарів нижче.