Який конструктор сайтів електронної комерції найкращий?

Електронна комерція стала трендом сучасного світу. У цьому відношенні Wix і Shopify є одними з найбільш використовуваних конструкторів веб-сайтів електронної комерції. Wix проти Shopify, на який конструктор зупинитися?

З конструктором електронної комерції вам не потрібно створювати все з нуля. Ви можете використовувати настроювані теми/шаблони та різні інтеграції для створення функціонального магазину. Конструктори веб-сайтів розроблені, щоб допомогти користувачам запускати магазини та інші веб-сайти без програмування.

Вибір правильного конструктора електронної комерції позбавить вас від багатьох проблем під час створення вашого наступного онлайн-магазину. Ідеальна платформа повинна дозволяти вам легко керувати замовленнями та обробляти платежі. Гнучкість і масштабованість платформи – це інші особливості, які ви повинні розглянути, перш ніж вибрати конструктор веб-сайтів електронної комерції.

У цій статті я порівню Wix і Shopify, їхні функції, плюси та мінуси, щоб допомогти вам прийняти зважене рішення.

Що таке Wix?

Wix — це хмарний конструктор веб-сайтів, який дозволяє користувачам створювати та запускати веб-сайти за допомогою простого у використанні редактора. Платформа містить понад 900 професійно розроблених шаблонів, які можна використовувати в різних галузях і нішах. Використовуючи цей конструктор веб-сайтів, ви можете вибрати порожнє полотно та створити все з нуля.

Платформа містить повний набір інструментів веб-розробки, які можна використовувати для створення повнофункціонального веб-сайту. Wix дозволяє вам імпортувати користувацькі логотипи та створювати власний домен, щоб відображати ідентичність вашого бренду.

Які переваги використання Wix?

 • Універсальна платформа: Wix дозволяє створювати веб-сайт і купувати доменне ім’я та хостинг на її платформі. Таким чином, вам не потрібно мати справу з багатьма конфігураціями, щоб запустити платформу електронної комерції.
 • Зручний інтерфейс: Редактор перетягування піклується про більшість речей, необхідних для створення магазину. Вам не потрібно писати код, щоб увімкнути різні функції у вашому магазині електронної комерції.
 • Широкий ринок додатків: ринок додатків Wix дозволяє користувачам додавати такі функції, як функції електронної комерції та посилання на програми для розсилки.
 • Функції SEO: Wix має вбудовані функції SEO, які гарантують, що ваша електронна комерція буде доступна пошуковим системам для виявлення та сканування.

Для чого використовується Wix?

Незважаючи на те, що ми порівнюємо Wix і Shopify на основі функцій електронної комерції, ви також можете використовувати Wix для створення інших веб-сайтів. Насправді Wix і WordPress мають різні функції та є конкурентами протягом багатьох років. Ви можете використовувати його для створення:

 • Блоги
 • Сайти портфоліо
 • Соціальні платформи
 • Форуми
 • Сайти членства
 • Платформи для бронювання
 • Веб-сайти подій

Що таке Shopify?

Shopify – це платформа електронної комерції, яка дозволяє користувачам створювати, запускати та керувати онлайн-магазинами. Платформа дозволяє власникам магазинів продавати в різних місцях, наприклад на мобільних пристроях, в Інтернеті, у звичайних магазинах або навіть у спливаючих магазинах. Shopify не обмежує те, як ви можете продавати свої продукти, оскільки ви можете просувати свої продукти на онлайн-ринках або навіть у соціальних мережах.

Які переваги використання Shopify?

 • Зручний інтерфейс: ця платформа має чудовий майстер, за допомогою якого ви можете швидко налаштувати свій магазин. Shopify також має чудові ресурси, до яких ви завжди можете звернутися, коли застрягнете.
 • Підтримує всю спільноту електронної комерції: Shopify можуть використовувати офлайн- та онлайн-підприємці.
 • Велике місце для додатків: ви можете розширити функціональність свого магазину Shopify за допомогою сторонніх додатків, розміщених на ринку.
 • Масштабованість: Shopify розроблено таким чином, щоб рости разом із вами разом із ростом вашої програми. Платформа також є гнучкою, що дозволяє додавати або видаляти товари, не впливаючи на функціональність вашого магазину.
 • Широкі можливості налаштування: Shopify дозволяє вам налаштувати свій магазин відповідно до потреб вашого унікального бренду та голосу. Ви можете імпортувати логотип і змінювати шрифти на свій смак.

Wix проти Shopify: глибоке порівняння

#1. Простота використання

Конструктори веб-сайтів розроблені, щоб допомогти створювати сайти навіть не програмістам. Ці платформи пропонують наступне:

Wix обслуговує тих, хто має обмежені навички дизайну та кодування, але все одно потребує професійних веб-сайтів. Я виявив, що редактор перетягування простий у використанні, коли ви створюєте різні розділи сторінки.

За допомогою Wix ви можете додавати нові сторінки одним клацанням миші. Ми також знайшли конструктор «Що бачиш, те й отримуєш» (WYSIWYG) на цій платформі захоплюючим, оскільки він дозволяє бачити зміни під час створення свого магазину в режимі реального часу.

Shopify був розроблений спеціально для створення інтернет-магазинів. Таким чином, ця платформа має різноманітні вбудовані інструменти, які допомагають швидко запустити магазин. Створення інтернет-магазину може бути складним завданням, оскільки вам доведеться мати справу з варіантами продуктів, керуванням кошиком для покупок, ціноутворенням, виконанням замовлень тощо. Однак ми виявили, що додати всі ці функції в Shopify просто.

Переможець

Нам було важко визначити переможця, оскільки редактор Wix простий у використанні. З іншого боку, редактор Shopify має дивовижні функції, щоб зробити створення онлайн-магазину легким.

#2. Теми та шаблони

Конструктор електронної комерції містить різноманітні теми та шаблони, які ви можете налаштувати відповідно до потреб свого бренду.

Wix має понад 800 шаблонів, але лише близько 120 з них орієнтовані на користувачів електронної комерції. Редактор із функцією перетягування запропонував нам гнучкість у налаштуваннях. Ця платформа також дозволяє вам використовувати редактор Wix Artificial Design Intelligence (ADI), де ви відповідаєте на кілька запитань, а редактор створює для вас дизайн. Ми експериментували з ним і були вражені результатами.

Shopify має понад 100 тем для вашого інтернет-магазину. Платформа також має 10+ шаблонів дизайну з більш ніж однією варіацією. Ви також можете вибрати платні шаблони в діапазоні від 180 до 360 доларів США. Ця платформа має редактор на основі блоків і розділів, який ми визнали дещо складнішим порівняно з редактором із функцією перетягування.

Переможець

Shopify виграє щодо тем і шаблонів, оскільки вони підходять для електронної комерції. Wix має багато шаблонів, але наш аналіз показує, що функція електронної комерції була запізнілою думкою.

#3. Ціноутворення

Важливо враховувати, скільки ви, ймовірно, витратите на відкриття та роботу магазину. Ідеальна платформа має пропонувати конкурентоспроможні ціни на основі функцій.

Wix має безкоштовний план. Однак цей план надає вашому магазину розширення wix.com у доменному імені. Створення магазину електронної комерції на Wix коштуватиме вам 17 доларів США на місяць. Платформа також має спеціальні плани для тих, хто хоче відкрити великі магазини. За допомогою бізнес-планів ви можете приймати онлайн-платежі та обробляти замовлення.

Shopify має різні плани для задоволення різних потреб. Якщо ви вирішите платити щороку, робота на цій платформі коштуватиме від 24 доларів на місяць. Це стає навіть краще, оскільки ви можете отримати свої перші 3 місяці за 1 долар США на місяць за річними планами. Ціни можуть бути вищими, якщо ви виберете преміум-теми.

Переможець

Відкрити магазин електронної комерції на Wix дешевше, ніж на Shopify. Однак перші 3 місяці за 1 долар США на місяць за пропозицією річних планів на Shopify є хорошою пропозицією.

#4. Інтеграції

Інтеграція та плагіни дозволяють користувачам підключати свої магазини до інструментів сторонніх розробників. Ви можете використовувати такі інструменти для таких функцій, як обробка замовлень, керування та спілкування.

На ринку Wix представлено понад 300 програм. Ми виявили, що більшість програм безкоштовні, а інші платні. Ви можете звузити список програм, які шукаєте, за допомогою кнопки пошуку. За допомогою цих програм ви можете робити різні речі, від аналізу трафіку до обробки замовлень.

Shopify має понад 6000 додатків, які можна використовувати для запуску та керування онлайн-магазином. Більшість програм безкоштовні, а інші пропонують поєднання безкоштовних і платних планів. Вибір програми залежатиме від характеру магазину, яким ви хочете керувати.

Переможець

Shopify став нашим остаточним переможцем щодо інтеграції. Наявність понад 6000 додатків пропонує все необхідне для керування інтернет-магазином.

#5. Маркетинг

Маркетинг є невід’ємною частиною залучення трафіку в інтернет-магазин. Обидві платформи мають такі унікальні функції/інструменти:

Wix має різні функції, такі як маркетинг електронною поштою, рекламні кампанії, розділ блогу та інтеграція соціальних мереж для маркетингових цілей. Нам сподобалися такі вбудовані інструменти SEO, як настроювані URL-адреси, рендеринг на стороні сервера та структуровані дані.

Користувачі Shopify можуть використовувати вбудований розділ блогу, маркетинг електронною поштою та інтеграцію соціальних медіа для реклами своїх магазинів. Ми також перевірили магазин додатків Shopify, де є сотні додатків, які користувачі можуть використовувати для просування своїх брендів і продуктів. Ви також можете розраховувати на органічний трафік, оскільки Shopify дозволяє редагувати теги заголовків, теги alt і мета-описи для підвищення SEO.

Переможець

Наш аналіз дає змогу двом розробникам електронної комерції зв’язати маркетинг. Обидві платформи мають чудові маркетингові функції.

#6. Доставка

Wix і Shopify дозволяють власникам магазинів перераховувати фізичні та цифрові товари. Якщо ви маєте справу з фізичними продуктами, вам потрібен транспортний шлях, щоб доставити ваші товари клієнтам.

Wix пропонує різні варіанти доставки залежно від місця розташування та типу товару. Наприклад, ви можете скористатися місцевою доставкою, стандартною доставкою, експрес-доставкою або доставкою на вулиці. Платформа дозволяє відправляти в різні країни за різними тарифами.

Shopify має всі вбудовані функції доставки, щоб полегшити виконання замовлень. Нам особливо сподобалася функція, яка дозволяє купувати та друкувати транспортні етикетки для додавання до ваших продуктів. Ви можете встановити різні тарифи для своїх продуктів залежно від регіону чи ваги.

Переможець

Завдяки транспортним етикеткам ми оцінили Shopify як переможця в цьому плані.

#7. Обробка платежів

Хороший веб-сайт електронної комерції повинен дозволяти вам обробляти платежі від ваших клієнтів. Ці дві платформи пропонують схожі варіанти, але дещо відрізняються:

Wix обробляє платежі клієнтів за допомогою понад 70 платформ, таких як PayPal, Stripe і Square. Однак доступність платіжного процесора залежить від місця розташування. Більшість із цих платформ платять із балансу свого рахунку або доданої картки. Ми також знайшли Купуйте зараз, платіть пізніше опція змінює правила гри, якщо ви хочете, щоб клієнти платили частинами.

Shopify має ширший діапазон платіжних процесорів, ніж Wix. Платформа має понад 100 платіжних процесорів, які можна фільтрувати за місцем розташування. Ці платіжні процесори поділяються на розміщені, автономні та нерозміщені.

Переможець

Shopify — наш головний переможець, оскільки він має більше платіжних процесорів, ніж Wix.

Ось короткий підсумок Wix проти Shopify.

ФункціяWixShopifyeКомерційний фокус Основні функції електронної комерції Створено для електронної комерціїВідновлення покинутого кошикаДоступно, але з обмеженими можливостями Розширена аналітика та звітиОсновні звіти про продажі та аналітика Розширена звітність Безкоштовний планТакНі, але є безкоштовна пробна версіяПеретягуванняТакТакІнтеграції300+6000+Варіанти доставкиОбмежений розширений продукт managementLimited Advanced

Обмеження Wix

Незважаючи на те, що Wix пропонує чудові функції електронної комерції, ми виявили, що він також має недоліки в таких сферах:

 • Комісія за транзакції: плани низького рівня на Wix стягуватимуть комісію за кожен ваш продаж.
 • Обмежена масштабованість: Wix найбільше підходить для невеликих магазинів.
 • Обмежені платіжні процесори: хоча ця платформа підтримує кілька платіжних шлюзів, їх може бути не так багато, як хотілося б більшості покупців.
 • Обмежена інтеграція сторонніх розробників: Wix має ринок додатків, але може не надавати все, що вам потрібно для роботи успішного онлайн-магазину.

Обмеження Shopify

Shopify був спеціально створений для електронної комерції. Однак наш аналіз показує, що це невдало з наступних сторін:

 • Постійні витрати: Shopify має щомісячну схему оплати, яка може бути дорогою для власників малого бізнесу, які ще не стали беззбитковими.
 • Складність налаштування: Shopify може бути важко налаштувати, якщо вам потрібні складні функції. Зрештою ви можете найняти експертів із кодування для впровадження деяких функцій.
 • Вартість теми: Shopify має безкоштовні теми. Однак вони мають обмежені функціональні можливості, тому ви можете обрати преміум-теми.
 • Обмеження асортименту: ця платформа обмежує кількість варіантів одного продукту у вашому магазині.

Коли використовувати Wix

 • Коли ви шукаєте простий у використанні конструктор веб-сайтів.
 • Якщо ви хочете відкрити невеликий магазин з обмеженим бюджетом.
 • Якщо ви хочете створити веб-сайт, орієнтований на вміст, із функціями електронної комерції.
 • Якщо ви хочете насолоджуватися високим рівнем персоналізації під час створення свого магазину.

Коли використовувати Shopify

 • Якщо ви хочете відкрити великий магазин із усіма функціями електронної комерції.
 • Якщо вам потрібна масштабована платформа, яка дозволить вашому магазину розвиватися.
 • Якщо ви шукаєте платформу, яка дає вам повний контроль над вашим магазином і дозволяє користуватись кодом.
 • Коли шукаєте платформу, яка має тисячі інтеграцій сторонніх розробників.

Висновок

Остаточний вибір між Wix і Shopify залежатиме від характеру магазину, який ви хочете створити, і вашого досвіду. Я вважаю, що Wix ідеально підходить для тих, хто хоче швидко відкрити свої магазини. З іншого боку, Shopify підходить користувачам, які шукають більше контролю над своїми магазинами, і тим, хто хоче розширити масштаб.

Перегляньте нашу статтю про конструктори веб-сайтів Wix проти GoDaddy.