Який комп’ютер краще для графічного дизайну?

| | 0 Comments| 8:59 PM
Categories:

Ключові висновки

  • У статті обговорюється дискусія між використанням Mac або ПК для графічного дизайну, посилаючись на глибоку загальносистемну інтеграцію екосистеми як причину використання Mac, тоді як можливість оновлення та налаштування ПК висвітлюється як переваги.
  • У статті наведено детальну інформацію про апаратне забезпечення та продуктивність як ПК, так і комп’ютерів Mac у різних цінових діапазонах, порівнюючи такі фактори, як процесори, оперативна пам’ять, графічні карти та можливості дисплея.
  • У статті також обговорюється оновлення апаратного забезпечення, зазначається, що ПК легше оновити та налаштувати завдяки використанню стандартних компонентів, тоді як у Mac використовуються пропрієтарні компоненти, які є дорожчими та складнішими для оновлення. У статті також згадується сумісність програмного забезпечення та підтримка комп’ютерів Mac і ПК, а також досвід користувача та сумісність пристрою з іншими пристроями.

Дискусії про те, Mac чи PC є кращим комп’ютером для графічного дизайну, тривають протягом тривалого часу. Багато дизайнерів використовуватимуть комп’ютери Mac лише для глибокої загальносистемної інтеграції екосистеми, тоді як інші клянуться можливістю оновлення та налаштування, які ви отримуєте з ПК.

Це важкий виклик. Отже, давайте розглянемо, чи варто вам використовувати Mac чи ПК для графічного дизайну, і чому будь-який із них є найкращим варіантом.

Апаратне забезпечення та продуктивність

В першу чергу слід враховувати продуктивність апаратного забезпечення та ціновий діапазон. Ви можете зіставити обидва комп’ютери та отримати огляд порівняння комп’ютерів Mac і ПК один з одним станом на 2023 рік.

ПК початкового рівня: менше 1000 доларів

Комп’ютери мають багато варіантів до 1000 доларів США. Більшість комп’ютерів за такою ціною оснащено процесором AMD Ryzen 7 6800H або Intel Core i5, 16 ГБ оперативної пам’яті, 512 ГБ SSD і виділеною відеокартою NVIDIA GeForce RTX 3050 або AMD Radeon RX 6600.

Дисплеї зазвичай сильно відрізняються між ПК, але найчастіше ви отримуєте IPS-дисплей із кольоровою гамою sRGB. Це пристойний дисплей, але він не забезпечить такої ж якості зображення, як популярний рідкокристалічний дисплей Mac. IPS може страждати від «чорного розчарування», коли темні кольори не відображаються точно.

Там, де бракує дисплея, процесор Ryzen 7 6800H компенсує більшу потужність. Він керує запуском усіх дизайнерських програм і програм, які ви використовуєте, тому вам знадобиться, щоб він був швидким. Процесор Ryzen 7 6800H — це восьмиядерний процесор, який підходить для щоденних завдань і легкого редагування. Ви не повинні сподіватися на тривалий термін служби батареї від ПК за такою ціною. Ви отримаєте в середньому три-чотири години редагування та роботи над графічним дизайном.

  Як видалити публікацію в OfferUp

Ось приклади комп’ютерів, які можна придбати вартістю менше 1000 доларів США з такими характеристиками:

  • Dell Inspiron 15 3511
  • HP Pavilion Aero 13
  • Acer Aspire 5 A515-57G
  • Lenovo IdeaPad 5 Pro

Mac початкового рівня: менше 1000 доларів

З бюджетом у 1000 доларів MacBook M1 Air 2020 року є легким вибором. Він працює на чіпі Apple M1 і пропонує інтегрований семи- або восьмиядерний графічний процесор, до 16 ГБ уніфікованої оперативної пам’яті та варіанти зберігання до 2 ТБ SSD.

Комп’ютери Mac популярні завдяки дисплею Retina із широкою колірною гамою P3. Завдяки четвірному дисплею високої чіткості MacBook M1 Air 2020 із роздільною здатністю 2560 x 1600 ви отримаєте яскраві та точні кольори під час роботи. Однак частота оновлення 60 Гц є нижчою для більшості ПК у цьому ціновому діапазоні, а деякі мають частоту до 120 Гц.

M1 забезпечить безшумну продуктивність для більшості ваших щоденних завдань. Однак він не такий потужний для важкої роботи, як Ryzen 7 6800H, і матиме менший час експорту для відеопроектів. Оскільки M1 створено для ефективності, його головною перевагою є час автономної роботи, який забезпечує понад 12 годин безвідмовної роботи. Він ідеально підходить для проектування в дорозі та кращий за звичайний ПК.

ПК середнього та високого рівня: 1500–2000 доларів США

З ПК у цьому ціновому діапазоні ви можете очікувати топовий процесор Ryzen 7 або Intel Core i7, який навіть потужніший, ніж Ryzen 7 6800H. Це зробить завдання редагування та дизайну, як-от візуалізація та експорт файлів, набагато менш проблематичними та швидшими. Очікуйте принаймні 32 ГБ оперативної пам’яті та твердотільний накопичувач до 1 ТБ, що забезпечує швидший комп’ютер.

Ви також можете очікувати відеокарту AMD Radeon RX 7800 XT (або еквівалент NVIDIA). Це демонструє значні покращення продуктивності. Ви зможете працювати з якістю зображення PRORes 4K швидше. Що стосується апаратного забезпечення дисплея, дисплей Full HD 144 Гц або іноді Quad HD (QHD) 165 Гц забезпечить набагато чіткіші зображення. Висока частота оновлення зменшує затримку введення та тремтіння анімації під час перегляду під час редагування відео та іншої візуальної роботи.

  6 найкращих серверів Factorio для всіх

Прикладом комп’ютера з такими специфікаціями може бути Dell XPS 15. XPS 15 має чудовий OLED-дисплей 2560 x 1600 IPS 165 Гц, який відповідає вашим потребам дизайну.

Mac середнього та високого рівня: 1500–2000 доларів США

Тут ваші варіанти варіюються від 14-дюймового MacBook Pro (2023) із чіпом M2 Pro до набагато більшого M1 iMac (2021). У будь-якому випадку ви отримуєте надзвичайно потужний комп’ютер. Чіп M2 Pro, доступний на MacBook, може похвалитися навіть кращою продуктивністю, ніж і без того вражаючий M1 Max. MacBook Pro також має дисплей Liquid Retina XDR із функцією ProMotion, який забезпечує плавну та чутливу роботу користувача з до 17 годин автономної роботи.

Для iMac, починаючи з 1299 доларів США, ви отримуєте замість нього чіп M1, що дещо розчаровує. M1 все ще є потужним чіпом, але не таким потужним, як M2 Pro, і процесори AMD Ryzen 7 7800X зазвичай перемагають M1 у редагуванні з великим навантаженням. M1 iMac вартий того, що це 24-дюймовий 4,5K Retina дисплей із True Tone і широким кольором P3, який забезпечує чітке й точне зображення. Зауважте, що на момент написання статті ще немає M2 iMac, але ходять чутки, що Apple випустить або M2 iMac, або абсолютно новий M3 iMac наприкінці 2023 року.

Оновлення обладнання

Простіше кажучи, ПК набагато легше оновити та налаштувати. Їхня універсальність дозволяє створити комп’ютер, який точно відповідає вашим потребам за точного бюджету. ПК легше налаштовувати та оновлювати, ніж Mac, оскільки вони використовують стандартні компоненти, які є широко доступними. Натомість комп’ютери Mac використовують фірмові компоненти, доступні лише від Apple, що робить їх складнішим і дорожчим для налаштування та оновлення.

Наприклад, дизайнер може створити з нуля цілий персональний комп’ютер із монітором. Великі можливості налаштування дають вам перевагу над обмеженнями Mac.

Сумісність програмного забезпечення

Раніше багато популярних програмних пакетів для дизайну, як-от Adobe Creative Cloud, Figma та Sketch, були запущені виключно для macOS. Однак це вже не так, і розрив між можливостями комп’ютерів ПК і комп’ютерів Mac усунуто, і більшість основних інструментів проектування, які ви використовуватимете, з’явилися на ПК. Таким чином, у вас не повинно виникнути проблем із запуском будь-якого програмного забезпечення для проектування, яке вам подобається, з будь-яким вибраним обладнанням.

  Як скасувати депозит Robinhood

Підтримка є ще одним важливим аспектом при виборі між Mac і ПК. Apple традиційно надає довгострокову підтримку для старих MacBook, дозволяючи їм отримувати оновлення протягом кількох років. Зокрема, Rosetta 2 гарантує, що ваше програмне забезпечення для проектування буде сумісним із довгим списком старіших MacBook, подолаючи розрив між силіконовими Mac від Intel і Apple. Проте очікуйте деякого падіння продуктивності. Отже, важливо перевірити, чи доступні версії Apple Silicon для програмного забезпечення для найкращої продуктивності та сумісності.

Комп’ютери, як правило, мають розширені цикли підтримки програмного забезпечення, які забезпечують їх оновлення. Різноманітний ринок ПК і його легкість оновлення також означає, що ви можете оновити апаратне забезпечення свого ПК відповідно до майбутніх вимог.

Досвід користувача

З точки зору сумісності пристроїв ПК мають перевагу перед Mac. ПК можна використовувати з різними пристроями, включаючи телефони та планшети Android. З іншого боку, комп’ютери Mac часто сумісні лише з пристроями Apple (хоча зазвичай є обхідні шляхи). Apple часто використовує запатентовану технологію, щоб підтримувати свій підхід до огородженого саду.

Тим не менш, безперебійний досвід є потрібним, і завдяки безперервності пристрою екосистема Apple має репутацію безперебійних робочих процесів та інтеграції пристроїв із функціями Apple Continuity. Незважаючи на те, що цей робочий процес чудовий для досвіду, завдяки популярності хмарного зберігання даних і спільної роботи в більшості програм, таких як Adobe Cloud, продовжувати роботу на кількох ПК легко. Ці служби полегшують співпрацю та обмін файлами в багатоплатформних робочих процесах, що важливо, щоб мати можливість проектувати будь-де.

Зробити правильний вибір для вашої дизайнерської подорожі

З цією інформацією вибір Mac або ПК для графічного дизайну має бути набагато легшим. На думку експертів, комп’ютери чудові, якщо ви віддаєте перевагу комп’ютеру, який дозволяє використовувати його, як вам заманеться. З іншого боку, комп’ютери Mac мають контрольований робочий процес, який функціональний лише для того, що вам потрібно.